Strata tehotenských príznakov

soi
5. okt 2013

Ahojte, určite sú tu diskusie ohľadne tejto témy, no je taká rozsiahla, že by bolo ťažké všetko prečítať.
Som v 4tt+3 a dnes som sa zobudila tým, že nemám vôbec žiadne tehu príznaky. Nebývalo mi zle, ale napr. prisa som mala na dotyk jemne citlivé a teraz vôbec nič. Brucho ma bolí ako pred menzesom. Už ho nemám nafúknutý a prestali aj tie jemné ťahavé bolesti. Má alebo mal niekto podobnú skúsenosť? Lekárovi idem na kontrolu až 9.10.

gaby21
5. okt 2013

@soi Aku presne skusenosť maš na mysli, mysliš či si nepotratila? tak na toto ti presnu odpoved neda nik, ja som raz potratila, zistil to az lekar, potom dalšie dva tehotenstva prebiehali uplne odlišne, raz som mala priznaky na druhy den zase nie, vlastne kym som nezačala citit pohyby som mala stale pochybnosti či som tehotna, raz ma prsia boleli raz nie. Ale ak chceš zabehni na pohotovosť, povedz ze si jemne špinila, musia ti spraviť ultrazvuk a budeš vedieť na čom si 😖

soi
autor
5. okt 2013

@gaby21 Prsia som mala jemne na dotyk citlive a dnes rano nic necitim. Proste vobec sa necitim tehotna. Ale od zaciatku som na PN a lezim. Snazim sa pozitivne mysliet 🙂 Uvidime co dalej.

gaby21
5. okt 2013

@soi Neboj sa, davam tomu ešte tyzden a nastupia nevolnosti, a budeš mať dalši priznak na svete 😉

aluchm
5. okt 2013

Ahoj, v prvom rade ti želám, aby všetko bolo v poriadku. Ale ak máš pochybnosti, choď k lekárovi. Ja som stratila tehotenské príznaky v 11tt a strašne ma boleli kríže, vtedy mi každý hovoril, že je to normálne, ale nebolo. Bol to zamlčaný potrat :(

trish31
5. okt 2013

@soi niektore zeny nevedia do 15.tt ze su tehotne,ja som nemala tiez ziadne zvlastne priznaky az potom som si ich akoze priradila k tehotenstvu ale vobec s tym nemuseli suvisiet.

Si v 4.tt preboha to je velmi,velmi skoro na taketo sledovanie sa.Mas potvrdene tehotenstvo,tak vyloz nohy a tes sa.

cuculik1
5. okt 2013

@soi mne nevolnosti neprisli az do nejakeho 9 tt. Dovtedy ma jedine boleli prsia a aj tie dokonca niektore dni uplne prestali....brusko ma pobolievalo asi len tyzden a potom to uplne prestalo. Podla tych priznakov sa vobec riadit neda....

soi
autor
5. okt 2013

@cuculik1 Tie nevolnosti ma ani netrapia,tie som nemala ani při jednom. Skor ma vystrasilo strata citlivosti v prsiach. Ako keby sa to vrátilo všetko do povodneho stavu. Ale všetky tehu su iné, tak dúfam,že nám to tentokrát podari.

katkasofi
5. okt 2013

@soi ja som stratila príznaky v 7 tt a babo bolo ok. Neboj, nestresuj. Niekto ich nemá vôbec, niekomu zmiznú hneď a niekomu trvajú dlhsie

sabina1975
5. okt 2013

Ahoj ja som mala vsetko vracanie nevolnosti citlive prsia a ked som isla v 10 tt na kontrolu tak nebola akcia a plod sa prestal vyvijat v 7 tt a navonok bolo vsetko O.K. Teraz som na zaciatku mala len mierne nevolnosti a od 4 mesiaca az do teraz mam castejsie hlavu vo wc mise ako by mi bolo mile nieje den aby ma aspon nenaplo

mircalla
5. okt 2013

@soi No u mna zmiznutie priznakov znamenal zial missed abort, nejako som to hned vycitila. ale na druhej strane v 4+3tt som este ziadne ani nemala, okrem toh neskor ked boli tak nie rovnako intenzivne kazdy den.

misskate1
22. sep 2014

@soi ahoj, tak ako to dopadlo? Mne je teraz 4ty den lepsie a tiez mam niekedy myslienky, ze co ak som uz neni tehotna. Je to hrozne. K lekarovi idem az 15.10. Som v 8tt.

martina0220
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
22beba
30. sep 2014

mne nebolo nič , asi tak od toho 8 tt som skoro stále spala 🙂 inač nič ... ako keby som tehu ani nebola ....

soi
autor
6. okt 2014

@misskate1 Ahoj. Príznaky, nevoľnosť som celé tehu vôbec nemala. Všetko dobre dopadlo, malinká naša má už 4 mesiace 🙂 Bol to dlhý boj, ale stálo to za to 🙂

mon777
17. nov 2014

Baby, a čo ak som mala na začiatku tehu chute a tlaky v podbrušku a stále som chodila cikať na o prsiach radšej ani nehovorím, na sone nebolo nič vidno, no hCG bolo vyše 1000 (12.11.)a keď som šla spať, musela som si bruško podložiť vankúšom, inak som sa vrtela celú noc, čo ma tlačilo a teraz je to už asi tretí deň, čo som spala normálne a dokonca bez vankúša pod bruchom, chute nemám žiadne, dokonca mi jesť absolútne ani nechutí, ledva dačo cez deň zjem a jediné, čo mi ostalo z príznakov sú citlivé prsia a časté chodenie na WC a aj to skôr z toho dôvodu, že ak dlhšie nejdem, tak ma tlačí podbruško. Nie že by som chodila pre to, že sa mi chce cikať, ale chodím pre to, že viem, že musím, že ma prestane tlačiť 😖 K Dr. mám ísť už zajtra, no strašne sa bojím, že čo bude, lebo sme v cca rovnakom týždni, ako som teraz prišli v lete o mimino a otehotnela som už po druhej MS od kyretu ☹ Strašlivo moc sa bojím, že čo je ☹

mon777
17. nov 2014

No a ešte stále len spím a keď nemôžem spať, lebo som v práci (pracujem na pokladni v Kaufe), tak len čo blokujem tvaroh, tak ma napína jak kravu 😅 Ale tie príznaky, čo som mala...tak tie skoro už ani nemám ☹

jana_eyre
17. nov 2014

@mon777 neboj sa hned odzaciatku, zbytocne sa stresujes.. priznaky nemusia byt vobec rovnake stale, mozu sa menit.. to znamena, ze ked si vcera cely den prevracala, dnes ti moze byt len zle, alebo vobec.. ako pises, prsia mas citlive a to, ze nemas chut jest moze byt tiez z tehotenstva..

mne inak ani pri jednom tehotenstve tak skoro ziadne priznaky nezacali, az tak okolo 9tt.. pri prvom som si len vsimla nafuknute brucho a cudovala som sa ako som mohla tak rychlo pribrat 😀 ani ma nenapadlo, ze som tehotna.. nevolnosti prisli az neskor a strasne som bola spava - zaspala som takmer vsade.. pri druhom som nemala takmer ziadne priznaky, ani nevolnosti neboli a ani unava - az ku koncu tehotenstva..

najviac problemov nam vzdy robi stres, ktory si vyvolavame negativnymi myslienkami.. tak si skus mysel zamestnat niecim inym a uvidis zajtra u doktora, ze je vsetko ok.. a mozno uz uvidis srdiecko 🙂

mon777
17. nov 2014

@jana_eyre kiežby si mala pravdu 😵

miaanna1
18. nov 2014

Ja mam rovnaky problem, som v 10tt a nejak som stratila priznaky, k dr. idem 27.11. a nechcem stresovat ale aj tak na to musim mysliet ci je vsetko ok. Mam pocit ze tak ako mi prsia rychlo zacali rast tak sa teraz zmensili, brusko sa nezmenilo ale necitim sa byt uz tak unavena a od zaciatku tehotenstva mi nechutilo sladke, posledne dva dni je to presne naopak... Neviem co si mam o tom mysliet.... 😒

mon777
18. nov 2014

@miaanna1 ja idem k dokim u dneska, ale poviem ti, aj ja som celá ako na ihlách, že či je všetko ok. Ale tak pevne verím a dúfam, že je všetko v poriadku a že si už uvidím aj bublinku, keďže bolo minule ešte moc skoro 🙂

miaanna1
18. nov 2014

@mon777 drzim palce, potom daj vediet ci ho bolo vidiet..... ja som bola v 5tt a este nebolo :( dalsi termin mi dala az v 11tt tak sa uz neviem dockat....

mon777
18. nov 2014

@miaanna1 no ja som bola pred týždňom...dal si ma zavolať skôr, lebo som v júli na konci mesiaca potratila, tak chcel vedieť, či je všetko ok 🙂 A neboj, určite napíšem minimálne sebe do fotoblogu, ako sme dopadli 😉

neznama1818
18. nov 2014

@mon777 ahoj. no ja mam presne take priznaky ako ty. som v 12tom tyzdni a tiez som na pochybach ci je vsetko ok. na kontrolu idem az v pondelok a dovtedy aj umrem od zvedavosti. minuly tyzden som si vsimla ze mi narastlo brusko ale posledne tri dni mam pocit, ze je vsetko ako pred tehu. ploche brucho. mozno o trosku vacsie, lebo som sa prepchavala. a posledny tyzden jem, iba preto ze musim. proste s nechutou

mon777
18. nov 2014

@neznama1818 je to ťažko...moc sa asi všetky sledujeme a sústreďujeme na to, ako sa správame a tak 😖 Asi by sme si mali dať pohov a začať sa plnohodnotne sústreďovať na to, že sa máme tešiť 😀

neznama1818
18. nov 2014

@mon777 presne ako hovori mm 🙂

franchise27
18. nov 2014

Ja mam zas zlu skusenost so stratou tehu priznakov...konkretne v 8tt ma prestali raz rano boliet prsia..ziadna citlivost...este v ten den som sla k lekarovi..vsetko bolo vraj OK,len mini hematon,ale tie prsia ho trocha zarazili,ale ze to moze byt len moj subjektivny pocit...hmm ale nebol,prsia fakt prestali byt citlive a o dva dni som nastupila do nemocky s miernym krvacanim a aj ked pri prijme bolo vraj vsetko OK,podla merani som uz vedela ze je zle a o 5dni nato sa potvrdilo MA...kazda sme ina, ale jedno viem, ak sa vam nieco nezda necakajte doma a skocke k lekarovi..radsej 10x zbytocne ako raz neskoro...a este jedna skusenost z nemocky, kde mi sestricka stale hovorila ze sa mam tesit a citat si a nesustredit sa na seba...a to pritom moje babo uz nezilo...

mon777
18. nov 2014

@franchise27 no tak to hej, každá sme iná 🙂 to je pravda. a tá tvoja skúsenosť ma moc mrzí ☹ Ja som si prešla niečím podobným...no to dokina pri príjme tvrdila, že je to mimomaternicové a na druhý deň postar v 6tt a machulka na sone bola tam, kde mala byť...takže tak 😖

nikus5
18. nov 2014

U mňa žiaľ tiež strata tehu príznakov znamenala MA - začala som špiniť asi 3 dni po tom, išla hneď na pohotovosť,ale bolo už neskoro - takže, ak sa niektorej niečo nezdá, určite choďte - radšej zbytočne ako neskoro...

martina0220
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulka30
27. mar 2015

U mna tiez podobne, v 9 tt ma zrazu prestali bolieť prsia, ale stale boli naliate a tazke... Zacala som mat zle tušenie, ale sestricka ma utešovala tym, ze prsia vraj nemusia bolieť kazdy den. Presne po tyzdni na to som mala rano slabe spinenie, doktor mi povedal, ze to nic nieje a je to normalne v prvom trimestri. Ja som ale podvedome tušila, ze sa nieco deje a hned o tri dni na to na kontrole mi zistili MA v 9tt + 2dni. Takze presne vtedy, ked ma prestali bolieť prsia, prestala akcia srdiečka. Tiez pred otehotnením som mávala pravidelne migreny kazdy mesiac, pocas tehotenstva sa zmenili na este silnejšie aj so stratou videnia. Ked som mala 3 migrenu v tehotenstve uz bola taka, ako pred otehotnením. Takze to je moja skúsenosť. Krvácanie same neprišlo, robili mi hned kyret.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre