Úder do bruška v 9 týždni. Môže to ublížiť bábätku?

valentina10
4. máj 2012

Ahojte, nedopatrenim som sa udrela do bruska v takom otocnom prechode so zabranami kovovymi(neviem ako sa to vola..)
Baby neviete, ci to nemoze ublizit mimi? Citala som prispevok od gynekologa na mama a ja, ze pad okolo 7-8 +/- tt nic neurobi, ale co tak taky uder do bruska?

stanislavao
4. máj 2012

nebojte sa. dietatko je chranene maternicou a plodovou vodou a pokial vy nemate potiaze, neboli vas brucho, nekrvacate, tak by malo byt vsetko ok. ak chcete mat istotu, tak chodte k lekarovi, povedzte mu, co sa stalo, vysetri vas, urobi sono.

xlucia
4. máj 2012

pokial necitis bolesti, ani nekrvacas, tak je to ok

k_a_j_k_a
4. máj 2012

Ahoj, nikdy nevies, ako sa buchnes, cize mohlo sa nieco stat a aj nemuselo. Sleduj, ci sa nieco nedeje (krce, krvacanie a pod.). V tom pripade by som utekala na pohotovost. Ja som spadla zo schodov v 30tt akurat cestou na sono, takze mi malu hned skontrolovali, nastastie bolo vsetko ok.

lucka1987
4. máj 2012

nic sa neboj... pokial necitis bolesti a krce, tak bud pokojna... plod je v takomto tyzni veelmi malinkate a velmi chranene... ak sa budes citi zle a mat bolesti k dr skocit mozes az mas kludne svedomie ale inak myslim, ze ti nehrozi nic 😉

zuzkalenka
4. máj 2012

myslím si že sa netreba obváť
sleduj sa a ak sa neobjavia kŕče alebo krvácanie tak je to OK
držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

lentilka29
4. máj 2012

ak sa citis dobre,neni ti zle,neboli ta brusko,nevracias,nekrvacas,je vsetko ok..neboj,babo je v brusku chranene,hocico mu neublizi..ale bud opatrna...

akdarka
4. máj 2012

v 14tt som mala velmi vaznu dopravnu nehodu a vsetko dobre dopadlo. ale ak mas akekolvek pochybnosti tak bez na sono na pohotovost.

saranata
4. máj 2012

netreba sa bat, ja som dostala silnu ranu loptou na ceste domov v 14 tyzdni pri predoslom tehotenstve , ale fakt ze riadnu som išla do kolien, u lekára mi povedal jasne ze dieta je chránene plodovou vodou v priemere do 16tt v maximalnej miere,a bolo všetko v poriadku
myslím ze takýto naraz o akom píšeš a v 9 tyzdni nebude nič zle, drž sa 😉 a uzívaj si tehu 🙂

kika1111
4. máj 2012

myslím, že sa nič nestalo, je tam plodová voda, maternica, tvoja vrstva kože a navyše takéto mimi má veľmi pružné kostičky, takže ja by som povedala, že sa mu nemohlo nič stať.. ja som sa tiež udrela do bruška okolo 10tt - rúčkou z kočíka, keď som bola vonku s krsniatkom a ešte ma aj môj muž priľahol v posteli tak, že som mala pod bruchom pokrčenú perinu.. a nič sa nestalo..

mandragora22
4. máj 2012

@valentina10 ahoj, ja myslim, ze sa nestalo nic. ja som bola v 10-11 tyzdni, ked mi na dovolenke "vdaka" vlnam udrel do brucha dost silno bok clna, ale tak, az ma to bolelo, tiez som trpla a nastastie sa nic nestalo. ale ved embryo tam ma taku tu tekutinku, plodovu vodu a v tomto stadiu si myslim, ze maximalne si mierne zaplavalo 😉 mozno by bol vacsi problem, keby si bola v 7-8 mesiaci... 😉

romea
5. máj 2012

@valentina10 nebj sa mimi ochranuje maternica plodiva voda v tomto case je este maternica v malej panve nieje vyatupena hora takze ju chrania aj okolite organy. Ak nemas bolesti krce a nekrvacas urcite je to v poriadku ja som padla prvy krat v 10 tt a druhy krat v 27 tt to mi hned doktor robil ultrazvuk a naordinoval klud bo ma brusko prevazilo nastastie to bolo ok. Davaj na seba poor a s mimi sa drzkajte 🙂

siusinocka
5. máj 2012

ja som mala zhruba v tom týždni autonehodu a tiež sa našťastie nič nestalo. dieťatko je chránené ale ja som pre istotu bola na sone hlavne pre moje uspokojenie lebo by som už vôbec nespala...

pacica
10. nov 2012

a co myslite ak sa to stane uz v 35 tyzdni?moze to poskodit babatko?

zankaj
10. nov 2012

neboj sa ja soms a buchla v 18 tyzdni tyckou od stresneho okna :D a malicka je ok. Je dost chranene babatko 🙂

palomka
10. nov 2012

nie som lekar ale urcite sa nic nestalo, pretoze dietatko este nie je vyzivovane placentou 😉
@pacica to uz by som isla na vysetrenie, ci je placenta OK, ci dietatko ma vyzivu, ci placenta nekrvaca alebo nie je natrhnuta atd....kontrolne sono ta ukludni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre