Utrogestan a možný zamĺknutý potrat

kuschel81
29. júl 2012

Ahoj,chcem sa spytat ci ma s tym niekto skusenosti..
Som tehu 9+1tt beriem utros a hrozne sa bojim ze by som potratila,kedze minuly rok som mala v marci zamlknuty potrat v 12tt a v oktobry skoryMome
Uz sa citim ako posadnuta len tu temy prehladavam,aby som nieco neurobila zle,alebo neprekukla.. 😒

sisaha
29. júl 2012

@kuschel81 uplne zbytocne sa zožieraš. Tehu si uživaj. Ak sa nieco ma stat, tak sa to stane bez ohladu na to, ci si nieco urobila alebo nie.

katkasofi
29. júl 2012

@kuschel81 ahoj. no ja sa tiež bojim. som 8+1 a uzivam duphaston... kontrolu mám až 13/8...tiež som po ma v apríli...tak som zvedavá čo tu babenky odpíšu.tehu príznaky máš stále? držím nám palce 😉

noname26
29. júl 2012

@kuschel81 aj ja beriem utrogestan aj duphaston - stresovanie babatku ani tebe nepomaha, spolahni sa, ze je dobre. ak mas pocit ze sa s tebou deje nieco zle, chod za lekarom, ale inak skus sa uvolnit (to hovori ta prava🙂) musime ten cas proste vydrzat, najdi si tu kamaratky ako ja, pojde to lahsie🙂)) povzdbudia, potesia, a aspon ti prejde cas. drzte sa

kuschel81
autor
29. júl 2012

jej,ahojte,ma moc tesi ze pisete
och ja viem ,ze to nie je dobre sa stresovat 😒 ,len ked ono to uz je take automaticke
prve co urobim rano je ze kontrolujem prsia,ci ma este bolia-chore nie ☹
V piatok ma brusko pobolievalo,tak som hned do nemocky utekala 😉 pre istotu,ale p.dr ma upokojila ze je vsetko v poriadku, ale,ze mi nevie zarucit co bude za 2hodiny...Ked to tak spätne citam asi to nie je ok,ci.. 😖

noname26
29. júl 2012

@kuschel81 to clovek nikdy nevie, pri nikom - no ja som panikarila minuly tyzden, prsia som si 3 dni skoro necitila a teraz su zas citlive. v piatok sme boli na kontrole, lebo panika, nie a srdiecko bilo, pan doktor spokojny - len sa setri

kuschel81
autor
29. júl 2012

@noname26 mna len znepokojuje,ze ta lekarka vyzerala strasne sokovana ked som jej povedala,ze tie lieky beriem ustne...ako ich ty beries? mne ich na zaciatku lekar v nemocnici predpisal 3x1 vaginalne,ale moj lekar mi to zmenil na 2x vecer peroralne...
inak moje prsia tiez su na tom podobne jeden den moc citlive ,inokedy len na dotyk
och ja len dufam ze to zvladneme do konca..

noname26
29. júl 2012

@kuschel81 no ja utrogestan vaginalne ale pisu na letaciku ze aj peroralne sa da - no neviem, nie som lekar
a tie prsia - katkasofi potvrdi, raz ano raz nie🙂) tym sa netrap to mame viacere - ked su aspon na dotyk pohoda, ja ich niekedy necitim ani na dotyk

horseshoe
29. júl 2012

@kuschel81 ahojky. Ja beriem utros vaginalne 2tablety rano aj vecer. Najskor som brala duphika ale kedze som mala dost vyrazne nevolnosti - ktore duphik pravdepodobne iba zhorsoval lebo dost zatazuje pecen a trav. system tak mi ho gyndos zmenil na utros vaginalne. A musim povedat ze sa mi strasne ulavilo - nevolnosti asi o polovicu ustupili a dokonca plet sa mi super vyhladila. Ked som brala duphik mala som prisernu plet- sama zapalena vyrazka a cysta- tvar ako posiata pieskom. A teraz uplny opak.
Ten utros sa da aj ustne brat- je to tam napisane a vsak ked mas obavy tak zavolaj svojmu gyndosovi a rovno sa ho opytaj aky je vtom rozdiel - ja mu pod chvilou bez omachu volam kvoli hocijakej blbosti- bud sa spytam jeho alebo sestricky.
Tiez mavam bolesti v buchte a niekedy aj v podbrusku. Tie bolesti su normalne- lebo sa ti vnutri vsetko neustale natahuje a prekrvuje - to mi povedal aj gyndos- nesmu to byt velke krce a hlavne spinenie. Prsia ma raz bolia, raz nebolia. Tiez niekedy stresujem, ale stres nam praveze este viac skodi. Najlepsie je najst si cinnost ktora ti zamestna mysel- knizka, dobry film, pohruzenie sa do prace, pokec s kamoskou, shopping, prechadzka, atd....toto ma vzdy dokonale odputa a ja zabudnen ze ma aj cosi boli. Najhorsie je sa stale sledovat 😉

katren
29. júl 2012

@kuschel81 prepac, ale prsia nie su dobrym priznakom.....
mna tiez nebolia prsia a to som uz skoro na konci tehu 😉 a potrat asi trapi kazdu nastavajucu maminku a detto tu, ktora ho uz zazila.....ja som sa zo zaciatku tiez sledovala velmi, ale bolo to len stresujuce a to moc nepomaha 😒

kuschel81
autor
31. júl 2012

@horseshoe ved prave ,ze ten utrogestan nie je tiez dobry od zaludka (ja mam brucho ako keby som uz piatom mesiaci bola)
tiez otravujem lekarov s hocicim a je mi aj jedno co si myslia o mne 😎,keby som to robila aj minuly rok tak sa mozno nemuselo stat to co sa stalo.Inak moj gynekolog tiez nie je najidealnejsi a rozhodujem sa za koho ho vymenim (co som mala uz davno urobit),len ja to mam tazke,lebo som v zahr.a nepoznam tu moc ludi ktory by mi poradili ktory je dobry a ktory nie ☹
Musim dat na intuiciu alebo ich brat rad-radom 🙂 Kedy mas termin,ked sa smiem spytat.

kuschel81
autor
31. júl 2012

@katren ja viem,len ja lezim a bojim sa -asi nie najlepsia kombinacia,potom clovek len rozmysla ☹
ale mam este 3tt do 12tt tak snad to bude lepsie potom..

horseshoe
31. júl 2012

@kuschel81 no ako ani s utrosom to nie je uplne bez nevolnosti - to je pravda, ale ked som brala duphaston tak som myslela ze umrem - od rana do vecera v posteli a zleeee. Ale ja beriem utros vaginalne.
S tym vyberom gyndosa ked ti nema kto poradit - tak si pozri hodnotenia na internete - uz aj na SK to frci takze v zahranici su isto tiez take stranky. Ked som pozerala hodnotka byvaleho gyndosa - tak same nazory typu "brrrrr" 😀 a aj preto som rada ze som ho zmenila a s tym sucasnym mam len dobre skusenosti a aj hodnotka ma vsetky super.
Termin mam 7.marca.

kuschel81
autor
31. júl 2012

@noname26 to by som asi tiez na pohotovost letela 😉
ja sa inak citim fakt ako invalid,lezim tu v postely ako taky hroch,boli ma z toho cely clovek,ked sa postavim odpadavam a nafuknuta som ako balon a ked idem na velku raz za dva dni tak sa smejem ,ze ake mam stastie..

kuschel81
autor
31. júl 2012

ja ako to tu citam,tak by som najradsej na sk k lekarovy chodila,tu su ti lekari nejaky divny...
no neviem ci tu take nieco maju,väcsinou na zltych strankach mi to vyhodi,musim to potom pozriet,ja som tu v takom zapadakove,tak neviem.. 😒
supi,ja mam 2.marca 😉
a mas aj nejake ine tazkosti?
preco beries ty ten utros?

kuschel81
autor
31. júl 2012

@horseshoe ta odpoved bolaa pre teba len som zabudla tuknut odpovedz

horseshoe
31. júl 2012

@kuschel81 to asi bol pre mna komentik,ze? 😉 a v akej krajine byvas? Utros beriem kvoli trochu nepravidelnym cyklom co som mavala - vtedy je znizena funkcia zlteho telieska ktore vyzivuje plod do konca 1.trimestra - az 1/3 potratov je tym zapricinena. Ine tazkosti ani nie akurat mam tie tehu nevolnosti. A ty?

kuschel81
autor
31. júl 2012

ano,ano 😉
mne nabyva zle od zaludka,prave naopak chuti mi az moc 😅 (+6kg som za 1 mes pribrala 😢 )
len nevydrzim dlhsie stat,nafukuje ma a problemy so stolicou
a krize ma zacinaju boliet,ale to bude asi z lezania..
a spat mozem vzdy a vsade 🙂

kuschel81
autor
31. júl 2012

@horseshoe a zas som to tak poslala

horseshoe
31. júl 2012

@kuschel81 ja som zas nemohla do seba nic dostat- uplne nechutenstvo som chytila z tych nevolnosti. Ale uz je to lepsie. Problemy sso stolicou zatial vobec - len rozlepim oci a uz musim ist 😀 a niekedy aj 2krat za den, ale to je u mna normalne lebo pred tehu som chodila aj 4krat 😀 no dufam mi to vydrzi a nezastuplujem sa 😵
Mna zas boli kostrc - akoby sa mi zadok zacal vysuvat viac von - ja mam aj skoliozu tak to dost vnimam. A unava tiez brutalna - som jak sipkova ruzenka. A este som zabudla- trapi ma hrozne alergia - cervenr svrbive flaky - v noci sa furt budim a skrabem 🙄

kuschel81
autor
31. júl 2012

@horseshoe no o tom zadku citam akurat ,mne akoby brnel ci palil,som myslela ,ze z lezania ale na chrbte neviem vobec lezat skor na bokoch,tak neviem.
Sa citim fakt ako hypochonder 😒
Ja som pred tym tiez nemala problem so stolicou,rano kavicka,ciga a uz som letela,len ako som otehotnela tak kavu nepijem,nefajcim a mozno aj preto mi tak ten tlak blbne
A tu alergiu si az teraz dostala ci uz skor si to mala?

horseshoe
31. júl 2012

@kuschel81 no ja zase uplne citim kostrc - dost ma to boli. Tiez mi nerobi dobre lezanie na chrbte. No mna aj muz vola hypochonder 😀 v kuse sa stazujem na nieco- vcera som mala pocit ze mam zapal mocovych ciest - on iba kyvol rukou ze to prejde 😀
J a som kavu asi pol roka pred otehu vysadila. Ale tebr to urcite zastavilo to nepitie kavy a nefajcenie 😉 skus jest vela vlakniny- ovocie, zeleninu, celozrnne...
Ja som bola alergik predtym ale uz som nemala ziadne prejavy ani lieky som uz asi rok nebrala- proste akoby vyliecena. A teraz jak som ostala tehu tak brutal reakcie mavam, ale lieky sa nemozu hlavne v 1.trimestri.

noname26
31. júl 2012

@kuschel81 nehovoris o mne? so mnou to same, lezim, malatna, ziaden pohyb, zle travenie.. co uz vydrzime pre tie nase stasticka🙂)

kuschel81
autor
31. júl 2012

@horseshoe 😀 este ze mas takeho dobreho muza,tak ale sa mozte na tom neskor smiat
ten moj ma berie uz tiez s rezervou,ja inak som este pred 2tyzdnamy mavala take zachvaty placu(plakala som aj zato ze som zjedla vela zmrzliny 😅 ),a moj teda pozeral 😀 .Ale musim povedat ze oproti predchadzajucim tehu je toto to najtazsie znasanlive.
A nemozes ani nejaku mast na to?
Ja som mala zasa problem s rukou ma strasne loket bolel este pred tehu z prace a ja hlupa som nesla k lekarovy,ved to prejde,ze? A ako som doma zostala uz tehu tak po tyzdni mi bolo ozaj lepsie,ale poom neviem ci som nejak zle spala taka bolest ze som ani ruku zdvihnut nevedela.nemohla som ziadne lieky ani gely, len ze s teplymy zabalmy mam skusit,tak to chvala bohu zabralo...

kuschel81
autor
31. júl 2012

@noname26 aj ti nieco zistili? mne nechceli ani rozbor krvy robit,lebo mamicka to je normalne vy ste tehotna...lenze nemam silu sa ani rozculovat,lebo mi potom v usiach sumi a mam tmu pred ocamy...neviem mne sa to normalne nezda..a este mi povedal ze ved nebojte este mesiac a bude vam lepsie...tak som zvedava..dovtedy aj s postelou zrastiem

noname26
31. júl 2012

@kuschel81 nie🙂) toto je naozaj normalne🙂) neboj. dokonca to je znamenie, ze si tak tehu, ako to ma byt.🙂) niektorym zle nie je, niektore vracaju, niektore jedia za dvoch. to vsetko je ok. popozeraj si tu diskusie o priznakoch a uvidis, ze v tom nie si sama. Hormony ti spomaluju aj travenie, sposobuju zapchu a navodzuju velku unavu. Ja teraz spim 9hodin denne, co som predtym 7,5. a vecer o 8mej uz zas klipkam ockami ze spat. vacsine to okolo 10tt ustupi, tak vydrz🙂

horseshoe
31. júl 2012

@kuschel81 😀 ze vela zmrzliny 😀 no mast na alergiu nezabera, lebo flaky sa objavuju a stracaju to nie je ako vyrazka. Drzim ti palceky nech ti boliestky rychlo pominu a mohla si si vychutnavat pohodove tehu 😉

alinka871
31. júl 2012

Ja som utrogestan brala už pred otehotnením, lebo mi chýbal ten hormón. Doktor povedal, že je na mne ako ho budem užívať ale že veľa ženám je po jeho ústnom podávaní zle, mne z neho zle nebolo ani raz, beriem ho stále len ústne a som v 9tt. Tehotenské nevoľnosti mám celý deň, nič mi nechutí a potom keď som hladná ma naťahuje, tak že som nevedela, že to je až možné. @kuschel81 ako Ti dievčatá poradili, hlavne sa nestresuj.

cukroska
24. aug 2012

netráp sa zbytočne,dieťatku ani tebe to neprospieva,,,uvidíš všetko bude ok 🙂 😉 ja som to zažila zamĺknutý potrat takmer 12 tt,brala som duphaston a nakoniec som po menšej prestávke otehotnela a porodila bez problémov zdravého krásneho chlapčeka a dnes má už 3 roky preč 😉

zuzanka7834
22. jan 2014

@noname26 @kuschel81 @horseshoe @alinka871 Ahojte zienky, neostal Vam nahodou doma zvysny Utrogestan? Surne ho zhanam, lebo v lekarnach sa uz dostat neda a Duphaston uzivat nemozem, lebo som nan alergicka. Prosim ozvite sa mi do IP, ak by ste nahodou este nejaky nasli na policke 🙂 Dakujem krasne!

noname26
22. jan 2014

@zuzanka7834 neostal☹ len duphaston

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre