Užívanie tabletiek Ascorutin v 8 týždni

daniellka3
6. mar 2012

Ahojte. Má niektorá z Vás skúsenosti s liečbou týmito tbl.? Som v 8 týždni tehotenstva a mám špinenie (tmavo hnedý výtok). Moja gynekologička mi predpísala tieto tbl, ale zostala som zarazená po prečítaní príbalového letáku, kde sa píše, že nie sú vhodné pre tehotné. Tak len dúfam, že moja doktorka vie, čo mi dáva.

ika84
6. mar 2012

neboj sa, ja som bola v nemocnici a tiez mi dali ascorutin, je to na posilnenie ciev...bezne sa to tehotnym dava

poisonblu
6. mar 2012

mozu to aj tehu, ze vraj ten letak nie je dobry, ale este nespravili novy...ja som zacala spinit v nedelu (som len 2 tyzdne po oplodneni, takze pravdepodobne uhniezdovanie), ale dr. mi dal iba agolutinove injekcie...dnes som trosku spinila zase, tak som si dala ten ascorutin, hadam to bude ok....mne to inak tiez davali v nemocnici ked som bola tehu

adlani
6. mar 2012

Neboj, ascorutin sa bezne v tehu predpisuje pri krvacani. Ja som ho tiez brala - dala mi ho gynekologicka a aj v nemocnici mi ho predpisali. A ascorutin je v podstate len vitamín C a rutín, cize ziadna hrozná "chémia".

exupery
6. mar 2012

@daniellka3 aj ja som brala,tiez som spinila,az do ukoncenie prveho trimestru-je to len nejaky vitamin C,ja som brala aj tri styry za den

daniellka3
autor
6. mar 2012

@ika84
@poisonblu
@adlani
@exupery
dakujem dievcata, upokojili ste ma 🙂

poisonblu
6. mar 2012

@exupery mozem sa ta spytat ako intenzivne si spinila? lebo ja spinim slabunko, na intimke nic nie je, ked tak len hneda bodka...dr. mi dal iba agolutinove injekcie, ascorutin som si dala sama...bojim sa, aby sa maly udrzal...som este len 16 dni od oplodnenia....

exupery
6. mar 2012

@poisonblu ako kedy,par kvapiek,potom zase celaintimka,ale vzdy len do hneda,nikdy nie jasna krv...potom sme sli na dovolenku k moru a div sa svete ta slana voda mi to uplne zastavila...prave ku koncu trimestra

poisonblu
6. mar 2012

@exupery a brala si nieco? lebo mne dr. nedal nic, len tie injekcie...tak hadam vie co robi....o prve baby sme prisli pred 5 mesiacmi v 8tt, ale ze sa prestalo vyvijat v 6tt...tak sa modlim, aby toto uz vydrzalo

bubinko83
6. mar 2012

@daniellka3 aj ja som to uživala lebo som v tehu krvacala z nosa často ,tak mi to dokina predpisala.

merry_v
6. mar 2012

@ika84
😉

exupery
6. mar 2012

@poisonblu dal mi nejaku injekciu a ascorutin a nejake tabletky ci cipky to boli uz ani neviem na d sa volali...moj dr je taky dost priamy,a povedal mi to z mosta doprosta-moc sa neteste,prvy trimester je zradny,nechajte to na prirodu,ja jej mozem len trochu pomoct...ak sa to ma udrzat,udrzi sa,ak nie ,je to smutne,stava sa to...chcete mat predsa zdrave babatko.Ak sa niecomu ,co nema byt strasne pomaha silou mocou k zivotu,nemusi byt vysledok dokonaly-pochopila so,prezila prvy trimester....a dnes ma ten moj Strach dva roky a je zdrava ako buk 😉

poisonblu
6. mar 2012

@exupery to iste zastava aj moj doktor..ze nasilu nieco drzat, to ani nemusi dopadnut dobre a moze sa narodit aj postihnute dieta...takze priroda si to poriesi sama, ved vie, co robi...

poisonblu
6. mar 2012

@exupery myslis duphaston? mne nedal ani to..len progesteronove injekcie kazdy tyzden jednu-spolu 4

exupery
6. mar 2012

@poisonblu ano duphaston

poisonblu
6. mar 2012

@exupery no, lebo mne nedal ani to...ked som sa ho na to pytala, tak povedal, ze injekcie budu lepsie...tak dufam, ze sa nemyli...

locko007
6. mar 2012

@daniellka3 Ja som ich užívala počas dojčenia. Svokra so švagrinou sa išli zblázniť, vraj sa to nemôže. Pokiaľ to máš od lekára tak je všetko v poriadku.

daniellka3
autor
7. mar 2012

dievcata ale ja beriem aj dufhaston....takze dost sa momentalne napchavam tabl....dufam, ze do tej prirody az tak velmi nezasahujem.....normalne ste ma naplasili....ze sa to siliiii .....ach jaj ☹

exupery
7. mar 2012

@daniellka3 zatial to mas v pohod,takto sa tej prirode da pomoct,a teraz uz je vsetko na nej...ja som brala presne to iste,a aj tak som spinila,vidis,a mala je na svete. 😉

daniellka3
autor
7. mar 2012

.... a to som dostala vcera este aj dalsie dve injekcie a zacala som brat aj femibion..... ☹

daniellka3
autor
7. mar 2012

budem musiet len verit, ze bude vsetko ok.....poziivne myslenie (vzdy mi chybalo 😒 )

kukucg
7. mar 2012

@daniellka3 Neboj sa, neni to zase take ze sa nieco nasilu udrziava, su baby co o babo prisli aj pri uzivani dufiku a je ich dost, jednoducho ak je nieco zle a ma to prist tak to pride, ale moze zabranit zbytocnym potratom zdravych bubliniek z nedostatku progesteronu 😉

smolinka024
7. mar 2012

Baby hnedy vytok moze znamenat aj kvasinkovu infekciu! Mali by ste si dat u gynekologa urobit stery! A kazda infekcia je nebezpecna pre babo !!!

sisinka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cestovatelkaandrea
7. mar 2012

@daniellka3 svagor je lekar a on mi povedal, ze ascorutin nie je nic ine ako vitamin C. ze ak mi ho lekar predpise, tak si mam radsej nakupit vela ovocia s vitaminom C ako napr. kiwi a radsej to jest.

daniellka3
autor
7. mar 2012

v piatok idem na kontrolu aj na sono....som zvedava, co mi dokinovia povedia.....dnes uz vytok nemam...a neboli ma ani podbrusko.....mozno tym, ze nie som v jednej polohe......uvidiiime co dalej...

majkushka
14. mar 2012

@poisonblu ahoj chcem sa opytat ako si velmi špinila ? a ako často a kolko uživaš ascorutin dakujem Majka

poisonblu
14. mar 2012

@majkushka spinila som uplne slabo, hneda krv (ako ked ti zacina alebo konci menzes) iba vo vnutri, na intimke nic...a spinila som asi 4 dni...ascorutin som si davala 3x2 tabletky a teraz si davam 3x1 pre istotu..a este som si dala aj magnezium 500 mg kazdy druhy den, je to proti potratu dobre

majkushka
14. mar 2012

@poisonblu ok a kedy bola PM , ja by som dnes mala začinat 5tt a tiež som špinila len trošku , aj to asi len za to že som si utrogestan vkladala a na prste som zbadala inak nohavičky nič čiste , dakujem za radu a u doktora si už bola ?

poisonblu
14. mar 2012

@majkushka ja som mala PM 1.2., u dr. som bola kvoli tomu spineniu..ja som mala pred pol rokom potrat, takze som sa zlakla a radsej som tam isla...inak spinila som v case, kedy by mal byt menzes...predpisal mi injekcie progesteronove, takze kazdy tyzden chodim na jednu, spolu mam 4, takze este 2..a 2.4. mam prist na sono

majkushka
14. mar 2012

@poisonblu ok ja len že kedy sa mam ja vybrat na sono či už niečo bude vidiet vieš Dakujeeeeeeeeeeeeem držkaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre