V 12. týždni nevidno srdiečko

sibalka21
29. okt 2014

Ahojte kocky pisem za kamosku lebo je strasne vystrasena. Vcera a predvcerom mala bolesti v podbrusku a trochu krvacala, dnes sla k lekarovi ktory ju poslal na sono a tam jej povedali ze nevidno srdiecko. Je to mozne aby v 12 tt nevidel srdiecko? Znamena to ze uz nezije? Velmi nam pomoze kazda skusenost

dana_l
29. okt 2014

je mi luto ale tvoja kamaratka ma zamlcany potrat. dietatko uz nezije

sibalka21
autor
30. okt 2014

@dana_l no lebo lekar jej povedal ze nema dobry scan tak ze ma ist zajtra na dalsi. Ale asi by to bolo vidiet aj na takom scane ze? Och je mi to luto ma uz svoje roky a velmi sa tesila

simonkazga
30. okt 2014

☹ obávam sa, že @dana_l má pravdu. Lekári dokážu rozoznať srdiečko v 6tt keď má dieťatko ani nie 1cm. V 12tt meria fazuľka okolo 6-7cm. Ak by srdiečko bilo, bolo by to vidno. Je mi to ľúto ☹

bajana
30. okt 2014

takto sa u mna diagnostikoval missed abort - bolesti, krvacanie, sono len potvrdilo, ze srdiecko uz nebije...

liebling98
30. okt 2014

@sibalka21 je mi veľmi ľúto, ale @dana_l má s najväčšou pravdepodobnosťou pravdu. V 12.tt musí skúsený gynekológ rozoznať bijúce srdiečko aj na obraze zlej kvality. Pre istotu a pokoj v duši nech si dá spraviť sono u iného lekára, ale obávam sa, že ani on jej vzhľadom k anamnéze a predchádzajúcemu vyšetreniu nepovie dobré správy. Mrzí ma to pre Tvoju kamošku. ☹

mircalla
30. okt 2014

@sibalka21 Je mi luto:(( Zeby v 12tt nebolo vidiet srdiecko mozne nie je

befany
30. okt 2014

hlavu hore tiež som tým prešla vo vyššom veku a po dlhom snažení. Dobrá správa je, že potom som na prvý pokus hneď otehotnela a dieťa bolo v poriadku. Po vyčisteni rýchlo otehotnenie. Držím palce.

sibalka21
autor
30. okt 2014

Tak dakujem baby sice ste ma nepotesili ale nejak sme to tusili uz vcera. No uvidime co povie doktor och :(

lucy125
30. okt 2014

Ahoj,ja som mala MA pred 7 mimi mesiacmi,srdiecko nebolo vidiet v 8tt a 8+5 my robili kyret,nemala som ziadne bolesti,ani krvacanie ale plod bol o 14 dni pozadu vseobec.je mi to luto ☹

sibalka21
autor
30. okt 2014

No baby mali ste pravdu. Babo je prec :(

verka277
5. nov 2014

Ahojte mamičky a tehuľky,
prosím vás,má niektorá skusenosť s tym,ze by sa vám objavila fazulka tak asi koncom 7tt?Tyzdne pisem podla ultrazvuku.V pondelok som bola 6+1 a mala som prazdny gest.vak,ale verim,ze sa drobec objavi.Zajtra idem znova na sono.Nevzdam sa a dufam,ze nie som sama a ze sa stava objavenie fazulky aj neskor. :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre