V ktorom týždni tehotenstva som?

anndy1
22. mar 2013

podla vas ked sa mi ukazala velmi slaba ciarka?poslednu ms som mala 14.2.a podla tunaa vypoctou je to zevraj 6tt.neviem nezda sa mi to nemoze to byt menej ako 6tt?ked ukazalo uplne ale uplne slabu ciarku?nazvite to aj tym duchom ak chcete ,pri malej mi ukazalo celkom pekne v den ms,ma to metie akosi.jako to vlasne je?podla mna som na uuuplnom zaciatku nejaky mozno 4tt..co si myslite vy?

hadassah
22. mar 2013

@anndy1 testy sú veľmi orientačné. Ja som si robila najcitlivejší test 10, testovacia čiarka bola vždy slabšia ako kontrolná a to som podľa krvi mala až 2000 jednotiek Hcg. Takže počkaj ešte týždeň a objednaj sa na krv.

zivika
22. mar 2013

@anndy1 a nie je to jedno? bud rada, ze si 🙂 aj tak sa to bude ratat od poslednej ms, maximalne podla usg v 12tt...a ak to chces presne, vies kedy si mala ovulaciu? a kedy sex, ktory predchadzal tejto ciarocke? 🙂

anndy1
autor
22. mar 2013

praveze sme sa chceli snazit az na jesen co ako nevadi ide o to ze pred prvym tehotenstvom som dva krat prisla o dieta a ako aj vtedy aj teraz sa budem bat ist na prve dve tri vysetrenia.ta ktora to neprezije nepochopi.preto ma to trochu metie ze mi meska zopar dni a ukazala sa uplne slaba ciarka.a doteraz som bola v tom ze dalsie kramy sa pocitaju odo dna ked ti skoncia a odpocitas si 28 dni,zevraj to sa rata od zaciatku menstruacie.ale mne zakazdym vychadzali presne na den kramy kolko krat som sa pousmiala ked som rano sadla na weecko a dostala som.po porode mi to islo vzdy o 4dni skor, raz sa stalo ze o 4 dni neskor vlani. preto som z toho zmetena.

anndy1
autor
22. mar 2013

a to sme sa este nesnazili,praveze sme si davali pozor a manzel ze on nevie o tom zeby sa do mna spravil 🙂 jako sa to tak mohlo stat uvazujem ked clovek si dava pozor hmm.zaujimave nie?

denisa87
22. mar 2013

@anndy1 lekar to aj tak bude brat od datumu poslednej ms,tu si zadaj a ukaze ti to... http://tehotenstvo.academy.sk/

emakiki
22. mar 2013

podla mna zacinas teraz 6 tt... vlastne si 5+1tt, ale plod je stary iba 3 tyzdne...

emakiki
22. mar 2013

@anndy1 podla mna zacinas teraz 6 tt... vlastne si 5+1tt, ale plod je stary iba 3 tyzdne...

anndy1
autor
22. mar 2013

preto to moze byt take minimalne si myslim...........

wendy62
22. mar 2013

@anndy1 lekari to rataju podla 1. dna menzesu, ale to je presne iba ak mas pravidelnu MS kazdych 28 dni (rata sa vzdy 1. den MS ako zaciatok cyklu) a ovulaciu v strede cyklu. Ak si mala teraz nepravidelnosti, mohlo sa stat aj to, ze si mala ovulaciu o par dni ci dokonca tyzdnov neskor, potom je lepsie, ak ti stanovia termin ultrazvukom koncom 1. trimestra - to je najpresnejsie. Kazdopadne ak si v 4-6tt, tak kym nebudes mat problemy, mozes kludne pockat dalsich 6 tyzdnov, kym pojdes na prvu prehliadku a usetris si neprijemnosti.

hajajanka
22. mar 2013

@anndy1 Tehotenstvo sa rata od poslednej menstruacie (1. den poslednej MS je zaciatok tehu). Teda si v 6-tom tyzdni (presnejsie 5 tyzdnov a jeden den a oznacuje sa to 5 + 1 tt 🙂 .

anndy1
autor
22. mar 2013

vsak ja sa ani neponahlam,viem ze sa to rata od poslednej menstruacie len ked uz to meska skoro tyzden a je to take fakt slabe tak preto no.inak sa neponahlam az tak po velkej noci by som sla ked by to bolo jasne a bud.tyzden si kupim este jeden a uvidim ci to bude v poriadku

euka210
22. mar 2013

jedna vec je ako stupa hladina hormonu ktory sa mera a druha posledna mens. Ja som mala ciaru 1 den ako mala byt ms a to mi uz bolo zle. Ale ine nevidia aj tyzden. Ja som v 7, zajtra bude 8 a podla tvojho terminu si cca 5-6t. Daj si do kalkulacky.

livocka21
23. mar 2013

@anndy1 ja som v tomot tehotenstve otehotnela az tesne pre MS , meskala mi 2 dni a test bol stale negativny, meskla mi viac ako tyzden a druha ciarka bola len taky duch 🙂 nie vzdy otehotnies v den ovulacie... ja som potratila 3x tak chapem tvoje pocity....ak sa bojis ist na vysetrenie tak kludne este pockaj ... drzim palce 🙂

aniatko
23. mar 2013

Ja som mala poslednu 8.2 a doktorka mi poveala že som medzi 5-6 tyždnom

katarinkam
23. mar 2013

@anndy1 ja som mala tiez poslednu MS 14.2.tak sme na tom rovnako 🙂 idem az buduci tyzden na kontrolu, dufam ze bude nieco videt 🙂

lluckaa
23. mar 2013

@anndy1 no ja som npr. pri mojej malej bola presne v 8tt a druhá čiarka bola slabulinká 🙂 tak je to možné, podla mňa

anndy1
autor
24. mar 2013

dakujem vam za nazor a skusenosti baby.inak dostala som kramy ale test si chcem aj tak urobit,musim bezat k malej...

anndy1
autor
25. mar 2013

@katarinkam mozem sa ta spytat ako si ratas kramy?vies ja som to doteraz ratala takto-ked mi skoncili mavam 5dni.od dalsieho si odratam 28dni a poznacim si kedy mi to vyslo do kalendara.vzdy som to mavala pravidelne jak hodinky kolko krat som sa pousmiala ked som niekedy rano vstala a sla na wecko a bolo.po porode mi to zacalo o 4 jeden krat az 5 dni skor chodit.kazdy mesiac a teraz mi to meskalo 5 dni.a znama mi povedala ze to sa rata hned od prveho dna kedy dostanes kramy ale preco mi to potom vychadzalo presne na den ked som mavala pravidelne?tak potom som mala cakat nie 18 marca ale 13 co mi vravela?

anndy1
autor
25. mar 2013

@katarinkam ako ty si uz bola u doktorky .ze si asi tehotna?uz ti test ukazoval?

stanislavao
25. mar 2013

toto je totalne nezmyselna otazka. pre urcenie gravidity sa chodi ku gynekologovi a on vam aj povie, ze ked ste tehotna, tak v ktorom tyzdni. ale nikdy to aj tak nebude presne.

katarinkam
25. mar 2013

@anndy1 no Mrchu pocitam vzdy od 1 dna a chodi mi tak na 29-31 den. A esre som nebola je to skoro az vo stvrtok idem to mi bude meskat 15 dni, chcem aby bolo nieco aj vidiet uz ;)

anndy1
autor
31. mar 2013

noo robila som si test v den ako som mala mat a ukazalo uplne slabu ciarku este som to o dva dni ukazovala mojej kamaratke a povedala ze vsak to je jasne pekne to vidiet ale nic ziadne zmeny som necitila.a potom mi o 6 dni prisli ci kolko to meskalo nechce sa mi ratat a ked mi kramy skoncili som si robila dalsi test a nic..hmm.som citala aj o tomto ze zenska si robila test a ukazalo jej slabo ze je tehotna a potom dostala kramy a potom ked si robila test dalsi tak nic...ktovie preco?preco to tak je .ukaze a potom nie hmm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre