Veríte na povery ohľadom tehotenstva?

simonelabazarova
12. aug 2015

Kocky...veríte na povery,ze prve 3 mesiace to netreba nikomu hovorit,aby sa nahodou nieco nestalo? Som v 5tt a najradsej by som to vykricala do celého sveta 🙂

147789laska
12. aug 2015

@simonelabazarova ach jaj Simonka, vykric to celemu svetu prosim 🙂 cakat babo je uzasneeeeeeeee
a ked uz veris tak aspon doktorke to povedz 🙂

sabina1975
12. aug 2015

@simonelabazarova ked som bola tehu asi 5-6 tt tak som to povedala rodicom manzelovi detom atd. Prisiel 11 tt a babu nebilo srdiecko sok slzy a mozno aj ta povera ze nemala som hovorit a sice som uz mala dospelych synov 20\17 rokov videla som ako ich to vzalo tak som si povedala ze ak sa zadari tak nikomu ani slovko a prisiel den D a robila som si test nato prisiel syn ze musi rychlo na wc tak som si test polozila ze pockam na vysledok a on ho na wc nesiel a vysiel von ze mami \\ a bolo malinka sa narodila zdrava takze nieje to poverou ale prirodou aj ked by si tajila az do konca ak sa ma stat zle stane sa dovol aspon najblissim nech sa tesia s tebou

barushkaaa
12. aug 2015

@simonelabazarova čo sa má stať, to sa stane. Ja som potratila v 6 tt a nemyslím, že by to bolo tým, či som to niekomu povedala, alebo nie. Potratila som len preto, lebo bábo nebolo zdravé, nič iné v tom nehralo rolu.

petulda333
12. aug 2015

Ja som to oznamila az ked som mala tehu knizku...pre istotu

jana_eyre
12. aug 2015

ja som ani raz necakala na povestny 12tt a povedala som to vsetkym hned ako som mala potvrdene, ze cakame, takze mozno tak v 8tt.. bola som dva krat tehotna a mam dve zdrave deti.. takze, nie ja neverim na povery..

nemysli na zle, tes sa 🙂 gratulujem!!!

kengurica
12. aug 2015

.....povery s tym absolutne nesuvisie. Co sa ma stat, tak sa stane bez ohladu, ci to niekomu povies, alebo nie. Ide iba o to, ze ak nedajboze sa nieco stane, ze TY sa budes velmi zle citit pred inymi ludmi, ktori to vedeli, a teda myslia si, ze si tehu. Tebe to bude neprijemne, odpovedat na otazku typu "kedy to bude, alebo ci dievcatko, alebo chlapcek", pricom uz teda tehu nemusis byt.
Povery su blbost. Nic neovplyvnia.
A preco s tym cakat zrovna 3 mesiace? Potom je uz vari vyhrane?
Ak si stastna, kludne to vykric. 🙂

miku1
12. aug 2015

@simonelabazarova Povedala som to hneď. Na také somariny neverím 🙂

prego81
12. aug 2015

@simonelabazarova
to nie su ziadne povery, ale biologia, fyziologia a statistika. Prvy trimester je najrizikovejsi a dochadza casto k potratom. Niektori rodicia proste radsej pockaju kym prejdu tym obdobim aby potom zase nemuseli vsetkym hlasit ze plod sa nevyvija, potratili, atd. Ak potratis do 3. mesiaca tak urcite nie preto ze si to niekomu povedala 🙄

jabadaba
12. aug 2015

@simonelabazarova nie, na povery neverim a ako pise kocka predo mnou, je to o prirodnom zakone, ze ak sa ma nieco stat, stane sa do tretieho mesiaca. Casto dochadza k mimovolnym potratom v rannych stadiach tehotenstva, priroda to tak zariadila a len truby tomu pripisuju ine vyznamy. Clovek prirodu "nepresti, aj ked by velmi rad. Smola. Nebezpecnejsia pre ranne stadia je skor ludska tupost premietnuta do povier. 😉

bonaqa2013
12. aug 2015

Nič som nevravela. Načo. Nechala som si to pre seba a svojich blízkych. Potom vznikla taká situácia, že som kočíkovala svoju 4 mesačnú dcéru a suseda otvorila okno a celá bez seba mi kričala, že komu to opatrujeme to dieťa, že ma veľmi často s ním vidí.... no teta moja nikomu, to je moje.... Teta zostala v nemom úžase. 😀 😀 😀

deninka233
12. aug 2015

Osobne neviem, či je to povera, na to som nikdy neverila. Ale stalo sa, vykričala som, a o mesiac som mohla vykrikovať opak... bolo to veľmi nepríjemné, informovať celú rodinu že "teda nič".... ☹
Pri tomto tehu sme mlčali, hlavne kvôli tým pseudosúcitným rečiam pri predchádzajúcom tehu. Nakoniec to skomplikoval ešte môj pobyt v nemocnici so zápalom obličiek a keď som vyliezla von a oznámila šťastne že žijeme napriek 40 horúčkam, antibiotikám a iným problémom s rezistentnými kmeňmi bacilov, tak sme boli už na konci 5 mesiaca...

mk22
12. aug 2015

ja som bola 5x tehotna a mam dve deti, nie je nic horsie ako stretnut niekoho po par tyzdnoch a vysvetlovat ze uz nie som tehotna..konaj ako uznas za vhodne, ak mas potrebu sa podelit, tak preco nie..ja som tu potrebu nemala aspon nie do 12t, 2x som zazila, ako ma vsetci lutovali, ze to malo smutny koniec.
Moje rozhodnutie podelit sa s niekym o radostnu/smutnu spravu urcite nezmeni nazor maminiek na MK 🙂 Ak by som bola opat tehotna..oznamila by som to po rizikovom 12t, nevidim dovod volat celej rodine, ze som ocikala test a su tam dve ciarky..ale sto ludi sto chuti..pochopia tie, ktore potratili a nie raz 😒

simonelabazarova
autor
12. aug 2015

@mk22 tiez som uz potratila...pytam sa zo zvedavosti...

erienka
12. aug 2015

Ja som to uz povedala rodine i najblizsim kamaratom🙂

petrao2
12. aug 2015

@simonelabazarova ja som to povedala hned ako som mala potvrdene od dr a moja sestra to vedela este skor lebo som mala tusenie 🙂 rozhodnutie je len na tebe ale zle sa moze stat aj tesne pred porodom,alebo po porode...vzdy to bude tazke ale je krasne moct sa tesit aspon v kruhu rodiny

diana20
12. aug 2015

@simonelabazarova teda ja som toto nikdy nepokladala za poveru.. Myslela som si, že je to preto, lebo prvé tri mesiace sú najrizikovejšie a teda keby sa niečo stalo, tak aby o tom každý nevedel.. Prišlo mi to logické, lebo keby sa mne niečo stalo, tak nechcem od každého počúvať ako im je to ľúto a neviem co ešte dlho potom keď ich stretnem... Iba v najbližšej rodine mať podporu..

lucinkaboz
12. aug 2015

toto som v 16 storočí, preboha, ako možete veriť na babske reči? viete ako vobec vznikali povery? moja svokra je chorá z povier, niekedy mam pocit ze to uz hraničí so zdravým rozumom, to čo ona natara....to co jedna baba povedala, niekedy je samozrejme , že ked niekto povie nejaku poveru a obvykle su dve možnosti, jedna z nich sa splní....
povery su domienky a vymysly
kto teda aspon veriaci a cita obcas bibliu, dočita sa že poverám sa nemá veriť....

kkkatkaaa
12. aug 2015

@lucinkaboz my sme sa kvôli tomu, že svokra je posadnutá poverami, odsťahovali ☹ , museli sme si síce zobrať hypotéku, ale aspoň mám pokoj. keď sa mi nedarilo otehotnieť (malý sa narodil 5 rokov po svadbe 😉 ), v kuse mi podsúvala nejaké kontakty na veštice, odišli sme s manželom na víkend preč, a keď sme došli domov, v našej spálni to smrdelo jak v opičinci a pod matracom som našla nejaké bylinky, svokra nevyjde ráno z dvora bez toho, aby si nepopľula pred seba..... skrátka psycho. až sme sa jedného krásneho dňa - deň pred Vianocami odsťahovali!

elisaeli
12. aug 2015

Verit poveram? Haloooo, je rok 2015. 😉

lucinkaboz
12. aug 2015

@kkkatkaaa veru toto je uplne choré, mne to nerobilo dobre počuvať, mysel sa mi tomu bránila, stačilo že som mužovi spomenula , čo so mi snivalo a ona isla hned hovorit čo to znamena....to je choroba,alebo uz demencia....najlepsie byvat sam, ked uz sa niekto zaoberá veštenim, ani nevie ako sa zahráva.,.....

bajana
12. aug 2015

@simonelabazarova na povery neverím ale tehotenstvo sme už 2x oznamovali po screeningu v 13tt...potrat je veľmi častý, samozrejme že nepotratíš preto, lebo to povieš...ale pri prvom tehotenstve sme radostne oznamovali a potom za obojstranne neprijemnych pocitov x ľuďom vysvetľovali, že už tehotná nie som...

sardinka333
12. aug 2015

POvery su blbost..čo sa ma stať sa stane. kedže si ženy v časoch minulých nevedeli vysvetliť pričiny potratov (nebola diagnostika, gynekologia v plienkach) tak vymýšlali pričiny...a ,,zaklínadlá,,.
MUDR.Koucký z portálu porodnice. cz o tom píše jasne - ak má žena potratiť, pripadne predčasne porodiť tak sa tak stane a nikto to neovplyvní...okrem toho sa najčastejšie potrácaju poškodené plody.
Si mladá, zdravá a veselá kočka a nič sa nestane a hotovo!

jeennyv
12. aug 2015

@simonelabazarova je tolko tych povier, ze by tehotna zienka v domacnosti a praci nemohla dobreze robit nic......smutne konce v pripade tehotenstiev maju predsa zdravotne priciny a nie nejake spiritualne...som za to, ze clovek by sa nad takymi vecami nemal zamyslat a mysliet pozitivne 🙂

kkkatkaaa
13. aug 2015

@lucinkaboz asi choroba, presne viem, o čom píšeš, prešli sme si tým istým. a aj keď viem, že to zrejme myslela dobre, nevedela som sa cez to preniesť. nechápala som najmä to, že je to žena, ktorá chodí do kostola, a všelijakým hlúpostiam pripisuje takú moc, že to ovládne celý jej život. aj ja som veriaca a práve preto som nechcela, aby do týchto vecí zaťahovala aj moje deti. no aj tak som ja ostala tou najhoršou nevestou na celom svete 😖

lucinkaboz
13. aug 2015

@kkkatkaaa
neviem , niektorí ludia su uplne mimo, nechapu s cim sa zahrávaju, nechapu že tehotentvo vam pričarovat ani učarovat nemožu....
ja som tomu nechápala, myslela som si ze práve na tieto veci chodia v kostole ...a ono je to uplne inak, začala som sa o to zaujimat a zistila som, ze toto nemá nič spoločne s vierou, kostolom, ani bibliou, moja svokra veri na čierne mačky, na stratene obručky, na sny...cely jej zivot je o tom kto čo povedal čo sa hovorí , preto nechapem tých, ktorí tymto veciam veria, nechaju sa ovplyvnovat v tehotenstve....ako može niekto vobec takuto temu vymyslieť, preboha...zeny
ty si urobila tu najlepsiu vec, ze ste odtial odisli, lebo toto všetko velmi negativne a zle vplýva na ludí....

gretocka
13. aug 2015

ahojte na povery ziadne neverim... ale tehotenstvo sme oznamovali najblizsim ked som uz mala potvrdene od lekara a ostatnym znamym az postupne. Pravdou je, ze ak sa v zaciatku tehotenstva nieco "zvrtne na zle" tak cim menej ludi to vie, tym menej ludom to vysvetlujes. Na druhej strane tehotenstvo je naozaj krasne a radostne a tiez som mala chut od zaciatku vykricat to do celeho sveta....

Ozaj a aj potom v pokrocilom tehotenstve existuju kadejake povery, napr. ze tehotna nesmie zdvihat hore ruky, lebo si tym zamota pupocnu snuru.... ☹ alebo ze ked sa tehotna niecoho zlakne a chyti sa za brucho, tak tam kde sa dotkne dietata bude mat po narodeni dieta krvavy flak v tvare toho, coho sa mamina zlakla.....

diana20
14. aug 2015

@gretocka moje dieťa už má určite pupocnikova šnúru plnú uzlov 😀 ani nehovorím o tých fľakoch, lebo ja sa zľaknem aj keď ma malý zrazu silno kopne do rebier a vždy sa ho hneď chytím.. 😀 😀

katarina644
14. aug 2015

@simonelabazarova neverim, u mna v tretom mesiaci povedali to najhorsie co moze prist a tehotenstvo dokonca deviateho mesiaca som si neuzila. cize ja neverim.

nyusika
21. aug 2015

@gretocka ja to beriem uplne rovnako. nevravela by som to len preto, aby som potom, ak sa nahodou nieco strane, nemusela pocuvat sucitne reci od ludi, ktorym je vlastne jedno, co sa mi stalo.

veronka91
21. aug 2015
Používateľ veronka91 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronka91.

ja tiez som si radsej pockala a az potom to povedala ostatnym.. neverim na povery, ale prvy trimester som sa naozaj bala aby bolo vsetko v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre