13 týždeň tehotenstva a bolesti v brušku

rebeka11111
23. okt 2012

Ahojte žienky, som presne 13ttaj 4dni a už druhý deň pocitujem bolesti v brušku hlavne keď stojím akoby som bola nalačno taká bolesť. 😔 ... Má niekto s týmto skúsenosti ? Je to v poriadku ? Ďakujem Vám moc pekne už teraz ...

zanetkaa
23. okt 2012

ahoj mala som tento problem a nic mi nebolo zaver lekara bol ze sa mi roztahuje maternica 🙂 ,pokial nespinis a nekrvacas nemala by si sa bat ale najlepsie zajst lekarovi

nufficek
23. okt 2012

@rebeka11111 len pokoj mna tak pobolievalo skoro do 20tt a este niekedy aj potom... maternica sa roztahuje a to citis a niekedy teda poriadne dost... zaklad je nekrvacat cerstvu krv... drz sa!

zanetkaa
23. okt 2012

vidis nie som sama ktora ti to napisala 🙂 ze sa roztahujes 🙂 drzim palceky

rebeka11111
autor
24. okt 2012

Ďakujem Vám moc !:*

tweete
24. okt 2012

ahojte baby som tu nová a na diskusii NT testy mi nikto od včera rána neodpovedá, možno tady sa niečo dozviem. Bola som na NT testoch v 11 týdni na krvi a 12 týdni na Utz v Brne.Vyšlo mi gestační stáří 12 plus 5, Ultrazvuk vyšel vzdálenost temeno- zadeček CRL 62,5 mm, NT. 2,0mm, plodová voda normální, nosní kost normální, lebka, páteř, bricho, žalúdek: normální, ruce, nohy od kotníku dolô jsou vidět. Biochemický screening volný beta-HCG- 125,1 IU/I ekvivalentní (shodný) s 2,258, MoM, PAPP-A 3,050 IU/I ekvivalentní (shodný) s 1,107MoM. Je mi 32 let, jsem nekuřačka a váha 50 kg, výška 156cm, čekám druhé dítě- upravené riziko Trizomie 21 je 1:2494, Trizomie 18 1:21894 a Trizomie 13 je 1:68724. Screening v I trimestru je negativní, mám podstúpiť Triple testy na základe tvýšené hodnoty HCG? Či nemám sa vobec stresovať? Ďakujem

tweete
24. okt 2012

inak k tomu boleniu v podbrušku čakám druhé bábo a bolelo ma podbruško aj pri prvom a aj teraz ma bolí a skoro každý deň, je to taká bolesť ake keby som mala dostať menzes, niekedy až krče. Myslím, že je to ok, rozťahuje sa maternica. Pri prvom som dokonca aj špinila a malý sa narodil v poriadku bez komplikácií🙂)

grelu
24. okt 2012

@tweete vobec sa nestresuj....tripple testy nemaju uz skoro ziadnu vypovedaciu hodnotu...mali by ich zakazat :D...podla mna ovela vyssiu vypovedaciu hodnotu sono, pretoze lekar naozaj vidi, ako male vyzera...vysledky v krvi mozu byt ovplyvnene roznymi faktormi...napr. aj nespravnym urcenim gestacneho veku

tweete
24. okt 2012

dakuje grelu, no práve viem že triple testy sú hodne klamlivé a preto neviem či mám na neíst aj ked som objednaná, bojím sa že výsledky budú zlé a ja sa bude stresovať a možno zbytočne. stále sa uklidnujem, že prvotrimestriálne testy vyšli negatívne. 😉

alenka600
24. okt 2012

@tweete Ja som nebola na tripple a mala som klud 🙂

bbbasa
27. okt 2012

@rebeka11111 ja som presne ako ty v 13tyz.a pred 4 dnami som špinila dva dni a strasne ma bolelo brucho,pod bruškom a este ma aj pichalo ☹ hned som utekala doktorke a povedala mi zemohla mi nejaká cievka prasknut,ale babatko a placente je v poriadku.. 😉 a preco ma to brucho bolí mi neodpovedala vlastne,len mi teraz zakazala pohlavný styk,dlhé prechadzky 😒 ale urcite nás bolí preto lebo sa nam vsetko roztahuje 🙂 držíím palceky!!

janinka2309
20. mar 2013

ahoj som v 13 tyz a citim sa divne som ospala,unavena,mam krce v nohach .. a vobec nemam brusko :( babenky je to v poriadku ze stale mam svoju vahu a nepribrala som ani kilo i ked stale papam...

simojka
20. mar 2013

ahoj,ja som mala tiez bolesti v podbrusku a tiez som citila take pichanie v bruchu a vsetko bolo OK 😉

veronikahalt
21. apr 2013

Ahojte, ja sa chem opýtať, tie občasné pichnutia mávam aj ja, hlavne počas kýchania, ale dnes som mala kŕče, ktoré mi vystrelovali doprava a do chrbtice, myslela som si, že sú to potratové kŕče a takisto ma strašne bolia kríže - panvové kosti, ako keby som mala veľkú svalovku. Som v 13. týždni, nešpiním, nekrvácam, akurát som strašne stále unavená, nevládzem ani na nohách stáť... a o tom, že mi je od začiatku tehu strašne zle a nič nejem ani nehovorím...

miska31186
16. sep 2015

ahojte baby chcela by som sa spytat som v 13 tyzdni a mam bolesti v podbrusku ako na kramy uz 2 den dneska a zaroven ma bolia krize je to normalne teraz???

lucka1987
16. sep 2015

@miska31186 ahoj ja som v 11 a tiez ma casto bola krize, ked dlhsie stjim aj bruch ako na menzes, musim si lahnut chvilku, potom to polavi .. pokial nema sine problemy mylsim ze je to ok, ak je to silne radsej zavolaj doktorovi .. ale baby hore pisu, ze to bolieva pri roztahovani maternice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre