23 tyždeň a viac ako 15 kg na mne

emakiki
23. jan 2013

je mi z toho nanič... som v 23tom tyzdni a pribrala som viac ako 15 kg...kolko ste pribrali vy? čo mám robiť, keď som stále hladná? asi každé dve hodiny... aj v noci, ale v tedy nejem...

gubcikova
23. jan 2013

@emakiki netráp sa tým.každý sme iný.možno telo si zadržiava vodu.ja som tiež jedla každé hodiny a ked som sa nenajedla bolo mi zle.nerieš to hlavne že bábo je ok

delica
23. jan 2013

@emakiki tak papkaj len nieco, z coho sa nepribera, nejaku zeleninku, pi vodu a nesladene ovocné čaje. Mozno by bolo fajn, kebyze si spises, co si pojedla za posledne dva dni a zamysleit sa nad tym, co sa da cim nahradit a planovat si, co budes jestt, nasledujuce dni.

delica
23. jan 2013

@emakiki co ti na to hovori tvoj lekar?

tea333
23. jan 2013

@emakiki snaz sa jest malicke porcie. kludne aj kazde 2 hodiny. nejde len o to kolko jes, ale hlavne o to CO jes.
skus sa zasytit najma zeleninou.Ja som pribrala veelke cisla pri oboch detoch. ide to dolu, ale pomaly 😝

emakiki
autor
23. jan 2013

@delica vies co? ja sladke zbrndy vobec nepijem... ale asi si zacnem varit sama, lebo svokra len maso vari pre chlapov asi aj z toho priberam... a hlavne sladke mi chuti... babatko je ok...

emakiki
autor
23. jan 2013

@delica ani nic...aj som sa stazovala a povedala ze to je na mne kolko priberiem... ☹

ewellina
23. jan 2013

@emakiki Vidím, že čakáš len prvé bábo. Neboj sa, tým, že budeš dojčiť, malo by sa to upraviť, aj keď nie hneď, ale postupne.

emakiki
autor
23. jan 2013

@gubcikova a ty si kolko pribrala? vies malinmka je ok, ale ja som nikdy nebola stihla a predytm nez som otehotnela som bola konecne spokojna zo svojou postavou a bojim sa ci po porode sa mi to znova podari...

nikolet_89
23. jan 2013

vobec sa tym netrap ja som pribrala sice za cele tehu 15-16kg, ale minimalne polovica zo mna padla hned mas v sebe babo, vela plodovej vody, nalievas sa cela vodou, nie vsetko su tuky 🙂 netrap sa tym, urcite zhodis 😉

emakiki
autor
23. jan 2013

@ewellina dakujem za povzbudenie... naozaj to zlep prezivam... asi mi nic ine neostava len dufat....chcem dat babatku vsetko co jej chuti... ale budem ju musiet trosku stopnut 🙂

gubcikova
23. jan 2013

@emakiki ja som pri jednom 13kg a pri druhom 9kg.a po pôrode šlo pekne dolu.sestranica tá pribrala 25kg a hned v pôrodnici nechala 20kg

namarie
23. jan 2013

@emakiki ak budeš mať takú raketu ako ja tak sa neboj, nedietujem, v noci jem sladkosti a mám 10kg dole... A to sa ani nesnažím a pred tehu som mala pri vyske 160cm 70kg, tak mi niečo hovor...

anjelicek26
23. jan 2013

@emakiki - no je to dost, co ti poviem.. mala by si doteraz pribrat 1/3 z toho, co priberies za cele tehu a to hadam 45kg nebude 😀 Cukor mas v poriadku? Nezadrzujes vodu v tele? S tym by totiz ku koncu mohli byt problemy, keby sa to neriesi. Nadmerna vaha je aj zataz na cievy, zataz na srdce. Suhlasim s babami, male zdrave porcie, ja mam kade-tade polozene piskoty, ovocie si beriem do radu, ano aj ja mam hlad kazde dve hodiny, ale staci drobnost a uz je dobre. Ja chodim pravidelne o stvrtej rano jest banan, co to uz nevydrzim od hladu 😝 Ale zatial sa to da, +2,6kg od zaciatku...

emakiki
autor
23. jan 2013

@namarie no super, ak bude po tatinovi tak sa mam na co tesit ale aspon na nieco to bude dobre... 😀

lalia123
23. jan 2013

@emakiki - no ja som v 35tt, tiez mam doteraz plus 15kg a doktor v nemocnici ma dost sfukol, ze je to uz vela. Dal mi dokonca vykricnik do tehu knizky. 😝 Odovodnoval to najma tym, ze mi moze zacat stupat tlak a objavit sa bielkoviny v moci. Ntastastie, tlak mam az moc nizky a neopucham, moc je tiez ok. Ked som otehu, tak nejaku nadvahu som nemala (skor som taka normalna 😉 ). Ale tu obrovsku chut na jedlo uplne chapem...ja som schopna zjest aj kilo mandariniek, takisto potrebujem aj kazde dve hodiny, v noci sa priam tesim na rano - na to, ako sa najem 😀 . Navyse som celu dobu na PNke, nemohla som ani cvicit, ani plavat...teraz kvoli pocasiu ani na prechadzky nechodim, lebo sa bojim, ze sa smyknem. Doma som cely den sama a najlepsi kamos je TV a chladnicka 😀.
Ak sa Ti da daco poradit - skus vela pit, hlavne cistej vody, aj pred jedlom aj po, zrychluje to metabolizmus. Slad hlavne medom, nie cukrom, davaj si male porcie. A ku veceru skus hlavne zeleninu, ak musis jest (napr. si nacist mrkvu, je sladka). Ja viem, lahko sa radi...tiez mam hrozu postavit sa na vahu, ale tak, zase sa tym prilis nestresuj. Dolezita je pre Teba aj pre babo psychicka pohoda a to je urcite najdolezitejsie!

emakiki
autor
23. jan 2013

@anjelicek26 no tak to mas potom stastie... ☹ a vodu? no neviem... ako sa to zistuje?

anjelicek26
23. jan 2013

@emakiki - stlaci si na stehne, na ramene, ci ti ked zatlacis ostane dlhsie taka priehlbina a biele okolo toho, to by znamenalo, ze je tam voda. Ze su ti prstene mensi, to znamena, ze mas uz aj tam vodu. Cukor sa testuje az v 26.tyzdni ale pri tom priberani by som to tiez dala otestovat skor.

zeytin
23. jan 2013

Zalezi aj od toho, kolko bola tvoja vychodzia vaha - kolko si mala pred tehu... Chudulinke zvycajne priberu viac, tie plnsie menej... Ja som mala 54 ked som otehotnela pri prvej a pribrala som 18 kg... Ale hned 7 som nechala v porodnici 🙂 A potom to slo celkom lahko 🙂 Neboj, zbytocne sa neprejedaj, nie je zdrave jest za dvoch, mozno tvojmu telu stale nieco chyba, tak skus pestrejsiu a vyzivnejsiu stravu.

bonnie1
23. jan 2013

@emakiki ja som pribrala cez 20 kg. ani nie mesiac po porode som mala len 5kg zvysok zmizol. a odvtedy sa to drzi ale znovu po porode mam len mesiac a tyzden 🙂

renatka100
23. jan 2013

@emakiki to je v pohode aj ja sim to tak mala a to som ani moc nejedla. Teda nie viac ako pred tehotenstvom. Spolu som pribrala 25 kg. 8 odislo pri porode, 10 prvy polrok pri dojceni. 5 neskor pri nervoch a ostatne si stale drzim 🙂

trasko
23. jan 2013

moja dozri ozaj to s vodou v tele.a co tlak?urcite ste postrehli babu z Rapoviec co zomrela aj s dcerkou.aj v telke to davali.bola to moja spoluziacka.nechcem strasit ale opatrnosti nie je nikdy dost!!!nedaj sa odbit.tych kil na tie tyzdne je ozaj vela.

emakiki
autor
23. jan 2013

@lalia123 no aj ja mam celkom nizky tlak a to sladke teda obmedzim... a vodu sladku vobec nepijem...iba mineralku cistu a svokra stale len maso vari a nuti nas jest... lebo na co ona navarila ked to nikto nezje... koncim idem si sama varit tak ako aj pred tym som si varila... dakujem za podporu

emakiki
autor
23. jan 2013

@anjelicek26 no zostalo tam biele a prstene uz ani nenosim, aj cizmy tazsie obujem...

anjelicek26
23. jan 2013

@emakiki - tak s tym fakt co najskor k lekarovi, treba tam specialnu dietu, ak si dobre pamätam minimum soli, ta prave v tele vodu zadrzuje, su aj tabletky na odvodnenie. Ono to potom ku koncu tehu moze viest k vaznym komplikaciam, takze co najskor riesit. Toto nie je tuk - ale voda - a to je rozdiel. Vyhoda je, ze po tehu to jednym razom pojde prec.

emakiki
autor
23. jan 2013

@anjelicek26 prveho idem k doktorke tak sa jej opytam... a ak to je ozaj tak, tak sa tesim ze to pojde dole same... teda po porode myslim....

anjelicek26
23. jan 2013

@emakiki - spytaj sa a daj vediet. Ono ide ale aj o tvoj zdravotny stav teraz, vela deti musi ist von predcasne, pridruzi sa vysoky tlak, busenie srdca, nie je to nic pekneho. Davaj si pozor a s tym solenim uz teraz radsej opatrne, nerobi to dobrotu.

lulu19
23. jan 2013

presne tak ako pise @anjelicek26 to je voda v tele a cim skor riesit aj ja som to mala ale nastastie az ku koncu tehu posledny tyzdne som uz lezala v nemocnici a tam ma sledovali davali nejake lieky aj tlak som mala vysoky co povedali s tym suviselo a nakoniec my porod museli vyvolat za tlak a aj tak to skoncilo akutnym cisarkym lebo malemu klesali velmi rychlo ozvy -

lulu19
23. jan 2013

ale presne po porode o 2 dni som sa citila ako o 100 kg lahsia a konecne som si videla na clenku kosticky aj na zapasti to bolo radosti 🙂

lalilala
23. jan 2013

@emakiki jedz kuracinu zeleninu ryžu ovocie jogurty jedz často ale nie ťažké a mastne ja som jedla aj v noci ale jogurty alebo ovocie ;)

delica
23. jan 2013

@emakiki normalne som sa nasrdila na tvojho lekara - tak ktoru onu ta vazia kazdu poradnu, ked ti povie, ze tvoja tvoja vec kolko priberies....no keby to hned aj tak bolo, tak ta ma prinajmensom upozornit ze a, bud mas jest inak a menej, ze vysoka vaha ti moze sposobit problemy, je tam vyssie riziko preeklamsie (ako mne to povedala moja lekarka na prvej poradni, ked som sa jej pytala, co je optimum pribrat) alebo po b, ma preskumat, ci sa ti nezadrziava voda v tehotenstve, ved na to v tej tehotenskej knizke je aj kolonka "opuchy" a tlak, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre