Ako prebieha potrat v 19. - 20. týždni?

spunticek
13. feb 2013

Ahojte,

vie mi, prosim, niekto povedat ako prebieha potrat v 19. - 20. tyzdni? Dakujem velmi pekne za odpovede.

cerez
13. feb 2013

@spunticek Ide vlastne o pôrod. Dajú vyvolávačku aby nastali kontrakcie.

spunticek
autor
13. feb 2013

@cerez a nevies ci sa to robi aj formou operacie? nie ako porod? Na tejto klinike to totiz robia do 22. tyzdna 😒
http://www.casa.nl/en/information/abortion/late...

a zakrok vraj trva 15 - 45 minut, a v ten isty den sa ide domov .. nemoze to byt formou porodu .......

Prosim kazdeho kto vie poradit, aby prispel. Dakujem

strawberry17
13. feb 2013

@spunticek predpokladam ze do 22 tyzdna len ak je poskodeny plod

od 16 tyzdna by sa malo rodit vyvolavackou

cerez
13. feb 2013

To ti neviem poradiť či sa to robí niekde formou operácie. Kamarátka v piatom mesiaci musela ukončiť tehotenstvo a prebiehal takto ako som ti napísala. Do 12 tt ide o kyretáž. Ženu uspia a vyčistia.

bubu4125
13. feb 2013

ahoj, ja som potratila raz v 19.tt a druhý krát v 17.tt...obe mali ísť formou pôrodu...pri prvom nastali komplikácie, malý bol otočený krížom a nezosunul sa dole, tak som ho nevedela porodiť, tak ma uspali a rovno aj vyčistili...
pri druhom mi praskli plodovú vodu a normálne som porodila, no potom ma neuspali, aby ma mohli čistiť...od noci som nič nejedla ani nepila, na druhý deň ani náznak po kontrakciách ani po otváraní, tak mi dr dal jesť, no do pol hodiny som mala kontrakcie už každé tri minúty, tak som sa po pôrode bolo len samočistenie...a následná kontrola, či sa to vyčistilo pekne...našťastie áno...

nevestickaaaa
14. feb 2013

@spunticek viem, že je to zlé a smutné, ale je pre tvoje telo lepšie, keď bábätko normálne porodíš. Fyzicky by to nemalo byť až také bolestivé ako "veľké" dieťa, lebo bude ešte veľmi malinké, takže žiadne natrhnutie, zošívanie a pod. Psychicky je to horšie, ale psychicky to bude zlé, nech to prebehne akokoľvek... držím palce, aby to pre teba prebehlo čo najrýchlejšie a najmenej bolestne 😔

babajaga
14. feb 2013

@spunticek ahoj,budes mat normalny porod...vyvolavacka do zily....skor ma zaujima,preco sa pytas....

romanula
14. feb 2013

ja tomu nerozumim proc kdyz se miminku neco stane se musi porodit? Bylo by mozna psychicky lepsi, kdyz zenu uspi. Vsak to musi byt uplne hrozne porodit mrtve dite. Proc se to tak dela? Nevite?

katka1981
14. feb 2013

@romanula, podla mna preto, ze ak porodi normalne, moze cim skor otehotniet, ale ak by mala cisarsky rez, tam treba cakat 2 roky kvoli maternici. Mozno to zavisi aj od dohody s lekarom.

simca06022011
14. feb 2013

@romanua pretoze je to prirodzenejsie a menej rizikove. Neviem ci ste niekedy videli ako sa robi potrat vacsieho babatka, nam na gymnaziu pustali video, vramci poucenia o antikoncepcii a bola to brutalita, nejdem ani opisovat, je tam vacsie riziko ze nieco zabudnu. Neviem ci sa to stale tak robi, ale v podstate nemaju ako cele babo vybrat, iba ak by slo "cisarskym", kedze zena sa neotvara ked nerodi (to je moja domnienka)

jaaty
14. feb 2013

Je to presne tak, ako písali vyššie. Bohužiaľ to mám za sebou v takmer 22. T. Vtedy som však vôbec netušila, čo má čaká. Držte sa. Pokiaľ viem, ak nie je prekážka na strane matky, musíš normálne porodit :(

timea3208
14. feb 2013

@jaaty to ma mrzí ☹ ☹ čo sa stalo?

jaaty
14. feb 2013

Ťažké poškodenie plodu nezlučiteľné so životom :(. Až oveľa neskôr som zistila, ze to zrejme spôsobila porucha štítnej žľazy.

trasko
14. feb 2013

ako pisu baby.musis to porodit.ked som bola na rizikovom kamoska musela porodit plod.babatko malo edwardsov syndrom.dostala cipku do maternice na otvaranie krcku,dosli bolesti atd . . . neprajem ziadnej zene take prezit.na psych.strasne.je mi to luto

zuzzulka
14. feb 2013

ahoj, v prvom rade ma to mrzí nech sa deje čokolvek. Ja som musela porodiť v 24 tt . Od rána mi vyvolávali pôrod a porodila som na druhý deň na obed ☹

denask1234
14. feb 2013

@zuzzulka ahoj....čo sa stalo,ked si musela mať porod v 24 tt...

sakura
14. feb 2013

Ahoj..bohužial aj moja sestra to musela podstúpiť..bábätko nebolo v poriadku....a musela ho normálne porodiť 😔
Drž sa....

spunticek
autor
15. feb 2013

Dakujem velmi pekne za vsetky prispevky 😢

ghanam
7. sep 2017

Dobrý deň,
volám sa Alžbeta Demeková a pracujem ako pôrodná asistentka. Momentálne píšem svoju rigoróznu prácu na tému Skúsenosti žien po indukovanom potrate v II. trimestri tehotenstva. Chcela by som Vás preto poprosiť o Vašu pomoc, pretože aj Vaša reálna skúsenosť môže prispieť ku skvalitneniu každodennej práce pôrodných asistentiek. Rovnako tak môžu Vaše odpovede pomôcť ďalším ženám, ktoré sa jedného dňa ocitnú v podobnej situácii. Link na dotazník (dotazník je anonymný) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfagv9...

bublifuk51
5. dec 2020

Ahojte viete mi dáko poradiť akurát som zistila ze som tehotná som v 19 týždni menzes som mala pravidelne ani ma nenapadlo ze môžem byt tehotná no bohužiaľ nechcem to babo v mojej situácii to už nieje možné v žiadnom prípade dá sa s tým niečo ešte urobiť? Lekára som sa v tom šoku ani nepýtala na nič

pracujucazienka
5. dec 2020

@bublifuk51 adopcia,utajený pôrod ..prosím nezabi toho malého človiečika

baccio
5. dec 2020

@bublifuk51 prečo to nieje možne?

bublifuk51
10. dec 2020

@pracujucazienka ako myslíš adopcia? To mi dovolia? Fakt ja to nechcem nieje to možné v mojej situácii aj včera ma priateľ zbil proste to nejde nestará sa ani o to prvé dieťa co spolu mame kdeže ešte o toto a sama s 2 mi? To sa potom radšej ja zabijem a nech si to iný riešia

bublifuk51
10. dec 2020

@baccio tak tak viem ze len do 12 týždňa sa dá zobrať

baccio
10. dec 2020

@bublifuk51 myslela som prečo nieje možné si to nechať....ak máš takého priateľa tak ôsmeho odíď...sú centra kde mamičkám pomáhajú v takýchto situáciách. A dieťatko môžeš dať na adopciu ...môžeš mať utajený pôrod...ono je viac možností ako sa pokúsiť v 19tom týždni o interupciu.Si už v polovici tehotenstva a to si o Tom netušila...tak asi ide všetko ako má ako sa vraví bezproblémové tehotenstvo.Čo by iné za to dali.

pracujucazienka
10. dec 2020

@bublifuk51 tu ti najlepšie poradia https://www.alexisporadna.sk/ prečo by ti nemali dovoliť dať ho na adopciu keď sa narodí?Mas tam číslo na tie kocky čo tam robia zavolaj.Pomôžu aj keď niesi z Bratislavy ..držím palce a daj vedieť ako si sa rozhodla

daisy2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciakardosova
1. aug 2021

@jaaty, to isté som mala, ale mala sa narodila, no mi to nezistili a žila 4 mesiace.

vahcaac
17. aug 2021

@jaaty viem, že je to stará tema, ale bola to hyper alebo hypo štátna zlaza??

jaaty
17. aug 2021

@vahcaac hyperthyreoza, takže zvýšená funkcia štítnej žľazy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre