Ako zistím presnejšie termín pôrodu?

sim18
12. jún 2014

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Potrebujem pomoc. K včerajšiemu dňu t.j. 11.6 som v 17+0 týždeň. Ale sestrička na gynekológii mi vypočítala blbo termín pôrodu , na diabetológii zase inak. Ja som vypočítala úplne inak. Pomôžete mi vypočítať to správne, už som z toho totálne blbá ??

alexanotbad
12. jún 2014

@sim18 a skusala si tehotensku kalkulacku?
potom uz len dr. podla usg v skorsom stadiu tehu, lebo potom je to uz skreslene 🙂

sim18
autor
12. jún 2014

@alexanotbad do kalkulačky sa musí zadať posledný dátum menštruácie, a ja to neviem presne, lebo som mala nepravidelnú, a to že som tehotná som zistila dosť neskoro. :(

ichbinich
12. jún 2014

@sim18:
Ked mas taku nepravidelnu menstruaciu, tak to urci lekar podla ultrazvuku podla velkosti plodu. Ale aj je vlastne iba odhad, lebo to je podla tabuliek, podla priemernej velkosti. A presny datum porodu vedia iba zeny s planovanym cisarskym 😉

sim18
autor
12. jún 2014

No a v ktorom tyzdni je zvyčajne termín na pôrod ?

bahira1962012
12. jún 2014

@sim18 ked pocítiš prvé pohyby si presne v polovici 😀 v 20tt ....o 20týžnov rodíš 😅

pribinak
12. jún 2014

@bahira1962012 nie je to celkom pravda, niektore baby cítia pohyb bábätka aj v 18 tt, závisí to viacerych faktorov, takze spoliehať sa na pohyb bábätka nie je celkom správny tip

bahira1962012
12. jún 2014

@pribinak ja viem,nič iné mi nenapadlo 😀 inak k tým sekciám,syna som rodila ked som už mala kontrakcie silné pravidelné a mala som plánovanu sekciu ale prišlo to skor 🙂 pri dcérke som sa už začala otvárať takže sekcia mala byť tiež plánovaná ale rodila som tiež skor ,ani to sa u mňa nedalo naplánovať 😀

trasko
12. jún 2014

Na to sa vykasli.....dolezite je predsa aby to nebolo predcasne.....tak ci tak ti zostane navzdy datum v hlave ten,v ktory sa dietatko narodi a nie ten KEDY BY SA MALO narodit.....

alexanotbad
12. jún 2014

@sim18 : 40tt plus-minus 2tt

janka1989ya
12. jún 2014

no ,to ťažko takto odhadnúť ,ale podľa toho ,že si napísala ,že si 17+1 dnešným dňom ,ak sa nemýlim -tak to vychádza takto

Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 25.2.2014
Ak si tehotná, si približne v 17 týždni a 1 dni
To znamená, že si v druhom trimestri
Ideálny dátum pôrodu je 19.11.2014 (fórum Novembrovky 2014)
Normálny dátum pôrodu bude medzi 5.11.14 až 3.12.14
Do pôrodu zostáva približne 22 týždňov
Priemerná váha bábätka v 17 t a 1 d je približne 251 gramov
Normálna váha bábätka v 18 týždni sa pohybuje od 211 do 503 g
Priemerná dĺžka bábatka v 18 týždni je približne 13 cm

je to iba informačné dedukujem 🙂

presnejšie ti to povie na USG tvoj lekár 🙂 držím palce 😉

marylis
12. jún 2014

@sim18 najpresnejsie to ukazuje ultrazvuk, ktory sa robi v 12tt. Mne sa maly narodil presne na ten termin 🙂 tak kuk do tehu knizky, co tam mas k tomu utz napisane a podla toho sa orientuj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre