Bolesti v krížoch v tehotenstve

majca1581
21. apr 2013

ahojte ..som v 18.t a chcela by som sa opytat ci aj vy mavate bolesti v krizoch ..ako viem žeby mali byť mierne ale niekedy ked si ľahnem sa nemožem ani pretočiť na druhy bok postele.? 😒

veronikahalt
21. apr 2013

@majca1581- ahoj, neviem ako myslíš bolesti v krížoch, ja sa akurát tiež trápim nad tým, že som dnes mala bolesti v podbrušku, ale také riadne a tá bolesť mi vystrelovala doprava a do chrbtice, taká podivná bolesť. Taktiež ma strašne bolia panvové kosti, ako keby som mala svalovku...

livocka21
21. apr 2013

@majca1581 presne takisto bolia aj mna...hlavne ked si vecer lahnim na chrbat tak sa potom len so stonanim a zatinanim zubov pretocim.... je to hrozna bolest... dr. mi povedala ze ak to je na nevydrzanie tak mam ist do nemocnice na infuzie....ale inak je to normalne a vraj to lepsie nebude 🙂.... tak sa drz 🙂

majca1581
autor
21. apr 2013

@livocka21 och tak to by som na infuzie chodila kazdy den... tak potom ok ked to je normal ...a v kt. si tyzdni ?? lebo ja len 18 ..sa mi zda skoro :D

livocka21
21. apr 2013

@majca1581 ja som v 17-tom...a bolia ma uz asi od 10-teho 🙂

misel711
21. apr 2013

@livocka21
@majca1581
@veronikahalt no kocky mna okrem krizov panvovych kosti bolia aj triesla a najhorsie ked ma boli kostrc.... to ani sediet nemozem... r povedal ze no co, telo sa chysta na porod... ze to neni len tak.. vzdy si dam to magnezko, lebo aj mi brucho sem tam tvrne.. treba ohy hore a nechat sa obskakovat ;)

majca1581
autor
21. apr 2013

@misel711 :D hej ta to by bolo super ja este nohy hore vykladat nemozem este ma caka odovzdanie bakalarky a statnice ale dufam že to nejako zvladneme a potom uz len nohy hore 🙂 a ty mas prvy porod ??

misel711
22. apr 2013

@majca1581 hej hej prvy....🙂

jokas
22. apr 2013

majca1581- to si môžeme ruky podať 🙂🙂...mňa čakajú v 8 mesiaci a dúfam, že sa nebudeme pýtať skôr🙂...inak- kríža moje, katastrofa. Robím v škôlke, pri najmenších deťoch, takže som prakticky celý deň pokrčená a večer sa narovnať nemôžem. a ten môj sa mi smeje, že som ako chromá 🙂🙂🙂

majca1581
autor
22. apr 2013

@jokas tak hej aj moj si mysli že to hram že to tak nemoze boliet 🙂 ale tak vravim až by sme si to mohli vymenit tak by som ti dala hned odskusat 🙂

ejprilka
22. apr 2013

Presne, aj mna bolia krize a kostrc, zacne to vzdy, ked nieco chvilu robim (varim, zehlim alebo ked prejdem viac ako 200 m peso...) Pomoze mi len lahnut si a nehybat sa... Ale myslim, ze ako tu uz niekto pisal, to sa telo pripravuje na porod, rozsiruje sa panva a pod... A magnezium je super aj na krce v bruchu aj na tie krize. Prajem pekny dnik 😉

alysea
22. apr 2013

@majca1581 ahoj, ja som dnes16tt+6 a tiež ma kríže bolia už asi od 10tt. Vkuse sa aj lekárovi na to šťažujem, už mi aj obličky kontroloval, či náhodou nie preto, ale povedal, že ako rastie maternica tak tlačí na nervy a potom sú tieto bolesti. NO ale túto noc ma tak sekalo, že som sa nemohla ani postaviť na záchod takže ak sa to zopakuje, určite nacupitám k lekárovi nech niečo vymyslí, lebo to takéto zlé nebolo doteraz.

adulkamit
22. apr 2013

Veru, aj ja mám bolesti v krížoch a kostrči, musím si častejšie ľahnúť, aby to aspoň na chvíľku prešlo. A zas v noci je to občas na nevydržanie, tak hryziem do vankúša 😒 ...

anjelik2509
22. apr 2013

aj ja som mala pri malej bolesti v krížoch a dosť skoro...Aj som to vtedy spomenula sestre na poradni, a ona mi na to, že mám ešte času dosť 😀 No ale mohla som za to? 😀 Skús sa nejak vypodložiť vankúšom...Ja som mala ten v tvare "U" na dojčenie a nemôžem si ho vynachváliť, mám ho doteraz 😉

majca1581
autor
22. apr 2013

@anjelik2509 a porodila si normalne ..no ako myslim ze jasne ze bolest bola ale tak ci v nejakej zvýšenej miere ??...ci si rodila bez problemuj?

anjelik2509
23. apr 2013

@majca1581 no, pôrod sa mi spusti sám, ale kontrakcie neboli nejak extra silné, v nemocke mi napichali oxytocín, ale aj tak to nebolo nejak moc účinné, nemohla som sa otvoriť aj napriek tým silným kontrakciám...ale ako vravela tá pôrodná asistentka, mala som málo efektívne kontrakcie..Nakoniec ma vzali na akútnu sekciu....Neviem, no, moja mama tiež rodila dlho, asi to mám po nej...Niekedy sa zamýšľam nad tým, ako by som rodila, keby som šla do pôrodky neskôr, alebo keby mi nedali tú hnusnú vyvolávačku a mohla som v kľude piť....

majca1581
autor
23. apr 2013

@anjelik2509 :D ja ma velmi velky strach z porodu velmi ....to ja neviem asi tym lekarom budu zo mna stat vlasy hore dubkom 🙂

simooona
25. apr 2013

Ahojte....som v 17 tt.....a bolia ma neskutocne krize, hlavne ked si lahnem a ked sa idem postavit alebo pretocit na bok, neskutocne ma bolia....

anjelik2509
25. apr 2013

@majca1581 ale nieeee, nemáš sa čoho báť...Je to zvládnuteľné, inak by sa detičky nerodili, nie? 😉

kika214
17. máj 2013

@simooona ja mam tiez nieco podobne.. krize a chrbtica.. aj ked sa tak zhlboka nadychnem tak ma to boli.. a hlavne v noci ked dlho lezim.. co uz.. vydrzime nejako.. planujem ist plavat.. 🙂

simooona
17. máj 2013

@kika214 ....hej, tak musime vydrzat...hlavne ked lezim dlhsie na chrbate, tak potom to je neznesitelne....ale uz je polovica za mnou....este polovica a bude ok...dufam 🙂

yasminka137
19. máj 2013

Ahojte dievcata...ja som v 20t a krize ma tiez bolia jedna radost a presne ako pisete aj kostrc...cakam tretie babatko a poviem Vam...ano naozaj to takto ma byt a treba len vydrzat a pri lezani najst spravnu polohu alebo si podlozit vankusik pod krize...aby to bolo znesitelne...takze ..drzim nam vsetkym palceky...🙂

trish31
19. máj 2013

Mna tiez bolia krize,akurat dnes rano ma zacali opat a hlavne len prava strana a vystreluje mi to do nohy,je to hnusne

kika214
23. máj 2013

@trish31
@yasminka137
@simooona tak dnes som bola u gyn.. spomenula som jej ze ma pri lezani na chrbte bolia krize ú chrbtica.. a povedala mi, ze mam cvicit na fit lopte..alebo tehotensku yogu praktizovat.. ze v plyvom tehotestva sa roztahuje panva a ta ked sa nejako vyosi, moze tlacit na nervy a stavce.. ze tehotenstvo je taky ukazovatel, ze s chrbticou nie je nieco v poriadku.. ze ci som nemala problem aj pred tehu.. ?.. takze.. asi sa treba raz zacas ponatahovat.. 🙂

trish31
23. máj 2013

@kika214 ja cvicievam na fit lopte ale obcas ma veru tie krize bolia ale mne lekar povedal,ze to je roztahovanim

kvietocok2
25. jún 2013

mna po cviceni bolela kostrc este viac ☹ a vystreluje bolest do stran...nuz asi len vydrzat

andy03
25. jún 2013

ja som od zacitku az po nejaky 20 tyzden isla zomierat , tak ma krize boleli....a po 20 tyzdni akokeby seklo a niiiiiiiiiiiiic ..vsetko prestalo..aj nocne cikanie aj krize prestali boliet...takze super

golfinka8690
20. nov 2014

Ahojte tehuľky,tiež mam ten problem,som 17tt a tie bolesti sú hrozné,hlavne,keď sa zohnem.Tiež to začalo cca 10tt...môžem použiť nejakú masť??neublíži to malemu???

maca283
20. nov 2014

@golfinka8690 ja som pouzivala 31bylin som si natrela krize

maria200981
20. nov 2014

mozno aj tym ze mam skoliozu mala som tento problem ... cim bolo brusko tahsie a vacsie tym viac ma krize boleli..ale skor ta bolest bola ako keby som mala pricviknuty nerv..nejaky blok....
ked som si lahla na chrbat a vystrela sa, nemohla som sa postavit...posuvala som sa po milimetroch a ta bolest bola fak strasna....trapila som sa tak az do porodu...teraz je to ok

mischelka7
24. nov 2014

ja som v 14tt, a skoro od zaciatku mam bolesti krizov, a ked si vecer lahnem, tak sa nemozem ani riadne otocit, a boli ma este aj brusko, ale to mozno aj z tých krizov, poradte nieco ucinné, na uvolnenie. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre