Cítenie pohybov v 16. týždni

niky599
13. okt 2014

ahoj baby chcem sa spytat ci sa aj vam stalo ze ste citili pohyby babetka v 16 tyzdni . Som druhy krat tehotna mam 5 mesacnu dce 🙂 rku a zacal mi 16 tyzden tehotenstva a citim pohyby babetka a cim viac a viac su intezivnejsie mate stym skusenosti ?

mammaroma
13. okt 2014

@niky599
Gratulujem k druhému šťastíčku 🙂 Čo sa týka pohybov, kľudne to môže byť, zvlášť pri ďalšom tehotenstve. Ja som prvorodička a pohyby som cítila už tak v polovici 17 tt.

papalinka7
13. okt 2014

Ja mam iba jedno ale citila som v 16tt uz bublinkovanie a gynekolog povedal ze nie je to obvykle ale moze byt 🙂

david1991
14. okt 2014

@niky599 Prepac , ja som nebol tehotny. Neviem ti poradit ..

anjelik2509
14. okt 2014

@niky599 samozrejme, ja s tým mám skúsenosti.... ja som pri prvej dcérke cítila prvé pohyby už v 16 tt...pri druhej dcérenke o pár dní neskôr....Ale tá otázka mi príde dosť taká divná, si druhý krát tehotná a nevieš, že pohyby dieťatka v brušku sa zosilňujú úmerne s tým, ako to dieťa rastie? 😕 horšie by bolo keby to bolo opačne...A ku koncu tehotenstva pohyby zasa ustávajú, pretože bábo už v brušku nemá miesto na pohyb....

niky599
autor
15. okt 2014

@david1991 trapne

niky599
autor
15. okt 2014

@anjelik2509 ale pri prvom som citila az v 20 tyzdni , tak to bolo divne ze uz citim pohyby

david1991
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik2509
16. okt 2014

@niky599 každé tehotenstvo je iné, ale spravidla pri druhom mamička cíti pohyby skôr ako pri prvom, lebo už ten pocit pozná, vie pohyby identifikovať 😉 ja som pri druhom zasa cítila o niečo neskôr 😉 záleží aj od množstva plodovej vody, od veľkosti bábätka, od toho ako je akčné 😀 a tak 😉 Moja mama keď čakala sestru, mala veľa plodovky, tak aj menej cítila pohyby ako pri mne. Moja prvé dcéra bola a aj je taká besnotka malá, cítila som ju skôr, druhá bola a je kľudnejšia, tak sa ozvala neskôr....Každopádne je to normálne, nemusíš sa znepokojovať 😉

tjaden
23. okt 2014

prve pohyby som cítila v 16t ale len take okoby dnu praskali bublinky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre