Kopanie bábätka v 22. týždni

rossaa
30. júl 2015

Ahojte dievčence som v 22 týždni tehotenstva bábätko začalo sa pohybovať alebo kopať už koncom 19 týždňa zo začiatku to bolo dosť intenzívne a cítila som to ale teraz ho cítim málo a nie každý deň niekedy ako keby nekopalo ani nič je to v poriadku ? Nemám žiadne bolesti a je mi fajn cítim sa plná energie. Bola som u doktora pred mesiacom povedal že všetko ok. Idem teraz v pondelok na kontrolu. čo si vy o tom myslíte občas cítim len také dudbnenie ale neviem či je to bábo. V noci nemôžem spať trpím nespalosťou iba občas spím dobre potom to dospávam po obede. Stále sa otáčam zo strany na stranu je jedno ako spím ? Bábo je v poriadku nevadí mu to ? Dakujem

petulda333
30. júl 2015

Ja som 28tt a mam dni ked kope o dusu a dni ked kopne tak 10krat...myslim ze je to ok..problem by bol ak by za cely den nekopol ani raz.ja tiez nemozem spat lebo od 22:00-3:00 kope 🙂 a potom to dospavam cez den.to ze sa otacas nevplyvnis a babu to neuskodi..hlavne vedome nelez na bruchu ale na boku

pribinak
30. júl 2015

Zrejme zaujalo polohu, kde jeho pohyby menej cítiš

darina1952
30. júl 2015

@rossaa môže byť že máš maternicu v prednej časti bruška a teda bráni cíteniu pohybov, a bábätká v brušku väčšinu času prespia. Ak máš pochybnosti aj naďalej, tak choď k lekárovi ešte dnes nech ti urobí kontrolné vyšetrenie - radšej x-krát zbytočne ako si to potom vyčítať. Prípadne si urob domáci test - zjedz cukríky z hroznového cukru a do 15-20min by si mala cítiť pohyby - hroznový cukor je svojou skladbou najjednoduchší a je to "čistá energia" - mala by bábätko prebudiť.
Čo sa týka spania, tak spi ako ti to najviac vyhovuje, mne sa dobre spalo na boku s vankúšom medzi kolenami 😉 - hlavne vo vyššom štádiu.

dobromila1111
30. júl 2015

Ja som v 23tt a len teraz zacalo tak intenzivnejsie kopkat, to som prve pohyby citila v 16.tt a cakam druhe babo. Pri prvom som mala placentu vpredu a pohyby som citila malinko,skor dolu. Maly sa hybal malo. Kamoskam isli brucha rozkopat a my ledva nieco. No celkovo je to kludne dieta 🙂
Pokial sa vam cokolvek nezda,chodte k dr. Radsej 100x zbytocne..alebo skuste babo prebudit, zjedzte sladke, bubnujte na hrniec alebo si lahnite na chrbat (prip.na bok,kde viete,ze babo kopka). Babo este vela spi..
Drzre sa. 🙂

sonika696
31. júl 2015

Ahoj ja som v 23.tt a drobčeka som začala cítiť až v 20.tt... zo začiatku tu bolo slabučké skoro nič, teraz je to intenzívnejšie a už to cíti aj manžel... a to hlavne v tedy keď si dám čokoládu vtedy kopká o dušu ale len večer, cez deň je tak jemne trošku.. ja mávam tiež také že niekedy mi nedá spať dokonca ma zobudí v noci zo spánku a potom je kľudné že sa bojím či tam je

luciaros
31. júl 2015
mlil77
31. júl 2015

Ahoj ja som v 30 tyzdni tehotenstva, pohyby som zacala citit okolo 18 tyzdna a tiez ked som bola v nejakom 22 az 24 sa mi zdalo ze sa mi malo hybe a tiez som sa znepokojovala ale vsetko je doteraz v poriadku. Nemusis sa bat niekedy je menej citit niekedy viac. Tiez som mala den ked som myslela ze som vobec necitila, zbytocne som stresovala. A co mne teraz pomaha, ked mam pocit ze ho malo citim ked som na nohach cely den a nieco robim tak to nie je az tak citit tak ci lahnem na chrbat na postel a vtedy sa vzdy pohne lebo myslim ze mu ta poloha nevyhovuje takze ja si ho tak skusam ze ci je v poriadku a vzdy sa mi pohne ked som na chrbte 🙂 a potom som uz spokojna a este asi nema rad ked lezim na lavom boku lebo vtedy sa tiez dost hybe. Skus zjest nieco sladke lahni si na chrbat a pozoruj brusko, mala by si ho vtedy ucitit, musis sa sustredit ale v 22 tyzdni on ma este dost miesta v brusku takze nemusis ho vzdy citit. A inak aj ja sa stale prehadzujem z jednej strany na druhu ked spim, tiez myslim na to ze mu to asi nerobi dobre ze stale menim polohy ale teraz mi uz trpnu ruky a nevydrzim lezat dlho na jednom boku takze celu noc sa prehadzujem z boku na bok a maly je zatial ok 🙂

mlil77
31. júl 2015

a este som zabudla dodat ze ja ho vzdy citim vecer viac ako cez den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre