Máte babské tipy ako zistím pohlavie bábätka?

pajtas32
8. okt 2011

ahojt mate nejake babske rady alebo tipy ako zistime co cakame,sme v 16tt a na ultrazvuku este nie je nic vidno a uz sa nevieme dockat hlavne ja,dikicko

amouramour
8. okt 2011

no to je zvedava asi kazda mamicka, len ina moznost ako pockat neexistuje🙂teda hej, geneticke testy z krvi za 75 eur...

nelicefo
8. okt 2011

Naspolahlivejsia metoda urcenia pohlavia su geneticke testy z krvy. 99% uspesnost. Genneton

silvia.t
8. okt 2011

no geneticke testy nie je babský tip 😉
Najprv asi podla toho na čo z jedla máš chuť.... potom je čínsky kalendár (pripajam foto)
a výpočet podľa menenia krvi v tele(kopirujem)
Podle stáří krve v těle maminky nebo tatínka při početí miminka. Tak se této metodě výpočtu říká. Krev se prý v těle mění po sedmi letech a pokud má při početí obou miminek vždy starší krev maminka (jeden z rodičů), měly by být děti stejného pohlaví. Je jedno, jestli jsou to dva kluci nebo dvě holčičky, ale musí být stejného pohlaví. Jde tady tedy o určitou shodu. Takto si mohou rodiče jednoho dítěte vypočítat pohlaví druhého. No, ukážeme si to na příkladu :o).

Zkusím vypočítat jedné své sestřenici, jestli její třetí miminko, které čekají, bude třetí holčička nebo to bude konečně kluk, po kterém tolik s manželem touží.

Napište si vedle sebe do sloupečku roky narození obou rodičů. Na našem příkladě tedy budu mít vedle sebe napsány roky 1973 u sestřenice a rok 1970 u jejího manžela. Teď si pod oba letopočty pište ročníky vždy o sedm let vyšší. Takže pod ročníkem 1973 budu mít čísla: 1980, 1987, 1994, 2001 a 2008. Pod ročníkem 1970 budu psát 1977, 1984, 1991, 1998 a 2005. Jejich nejstarší dcera se narodila v roce 1995, ale počatá byla v roce 1994. Tady si početí jednoduše vypočítejte odečtením devíti měsíců od narozenin dítěte :o).

Podíváte-li se vypsané tabulky, měla v roce 1994 její maminka zrovna novou krev a tatínek měl 3 roky starou krev – tedy starší než maminka. Teď to zní jako slovní úloha v matematice, ale pokračujte se mnou dál.

Druhá dcera se jim narodila v roce 2004, počatá byla v roce 2003. I tady má starší krev opět tatínek. Jeho krev byla 5 let stará a maminčina Jen 2 roky. Takže opravdu platí, u obou dětí měl starší krev tatínek a děti jsou stejného pohlaví. Opakuji, že tady nezáleží na tom jakého.

Třetí miminko bylo počato letos v roce 2006 a tady má podle tabulky poprvé starší krev maminka. Je tu tedy obrat. Měl by to být jejich vysněný kluk.

pici
8. okt 2011

nie je to babsky typ ale www.geneton.sk od 10 alebo 12tt z krvi do dvoch dni vies co to bude :D

iwanna
8. okt 2011

u nas to tiez vzdy isti geneton 🙂

janinah
8. okt 2011

viem to vyveštiť s pohárom a prsteňom, 🙂 ale neviem popísať,len ukázať 🙂

dadda02
8. okt 2011

No hlavne nedavaj na taketo babske odhady. Mne podla cinskeho kalendara, prorokovania znamych, tvaru bruska a vsetkeho mozneho a hlavne nemozneho vychadzal chlapcek. Pocuvala som to skoro z kazdej strany. Normalne som to nejako mala az v podvedomi, kedze pri sone cca v 26tt mi doktor povedal, ze cakam dievcatko, az som sa s tym tazko vyrovnavala. Psychika a hormony robia svoje. Kasli na hlupe vypocty, bud si to over medicinsky alebo normalne pockaj, kym to bude pekne vidno na sone. Dolezite je zdravie...

katren
8. okt 2011

u mna to bolo presne....chut na sladke a koooopec sladkosti v tehu - Dominika; maso, steaky, pasteky, parky - Misko 😀

zuzana17
8. okt 2011

No tak podľa receptu silvia.t o krvi mi to vychádza. Keď som bola druhý krát tehu, tak mi jedna známa vypočítala podľa rokov narodenia mňa a mm čo budem mať. Nevedela som ako to robila, lebo mi len poslala mail, že by to malo byť dievčatko, a vyšlo to 🙂 . Tak možno na tom aj niečo bude 😀

saranata
8. okt 2011

všetky tieto vypočty su len pre zábavu, takže to treba brat s rezervou 🙂
v každom prípade do čínskej tabulky , ktoru ti sem už niekto vyššie dal,si treba najprv vypočítat lunárny vek v čase otehotenia a až potom hladat dane pohlavie 🙂 vypočet je tu www.chinagold.com/lunarage.htm

zatial to teda ale vyšlo naozaj všetkým v mojom okolí vratane mna ale len s lunárnym vekom , ked sme zadávali nelunárny vek teda len podla toho kedy sme boli tehotne tak to nevychádzalo

a čo sa týka takých babských rád, jednu vec som počula ale až teraz takže som neskušala, do pohára dat sodu bicarbonu a následne trochu svojho moču, ak začne penit tak to bude chlapcek a ak nie tak dievčatko, vraj to suvisi s tým že spermie ktoré su nositelmi Y čiže mužske nemaju radi kysle prostredie...tak vyskušaj a uvidíš 🙂 🙂 🙂

siusinocka
8. okt 2011

skús si vek kedy si počala podeliť číslom 7 a aj manželov. ktorý bude bližšie k násobku čísla 7 tak jeho pohlavie zdedí dieťa... napr ak si ty mala 25 a muž 30 muž je bližšie k 28 tak to bude chlapec... ale či to funguje 🙂

anetkaadamko
28. nov 2013

@pajtas32 a ked sme narodení v rovnaký ročník...muž 4/83 a ja 7/83.......prvý syn bol splodený 4/2011 a teraz druhé 9/2013........mohla by to byť dcéra?

luuckka
28. nov 2013

Skus obrucku na vlas lahni si obrucku nechaj visiet nad bruskom ak sa bude tocit mal by byt chlapcek ak sa bude hojdat zo strany na stranu malo by byt dievcatko .Nam to vyslo a pre srandu som to skusila aj nad bruskom manzela ci v tom nieco bude a obrucka stala bez pohnutia nad mojim bruskom sa hojdala jak diva 🙂

barborka49
28. nov 2013

Žiadne babské tipy nefungujú. Mne podľa čínskeho kalendára, podľa toho, že som s najväčšou pravdepodobnosťou počala pred ovuláciou, dokonca podľa komplikovaných "vedeckých" výpočtov, ktoré zahŕňali vek rodičov, termín posl. menštruácie, dĺžku cyklu, ovulácie a kadečoho iného vychádzalo vždy dievčatko a na ultrazvuku pekne chlapček sa nám ukázal. Tak len vydržať. Tiež som bola nedočkavá a keď sa ma lekárka opýtala, či môže povedať pohlavie, tak ja že áno, veď na to čakám už 3 mesiace. 🙂

lauricka
28. nov 2013

nezistis 😀 , mnohym ani gender testy (testy pohlavia z mocu matky, ktore sa daju bezne kupit), nevysli spravne. A ta tabulka vyssie ma nesmierne bavi :D. Rodila som dvojcata - chlapca a dievca, takze? :D

dejnas
28. nov 2013

ešte stále niekto verí babským typom? ok.... len nezabudnite, že spoľahlivosť je maximálne 50% 🙂 takže by som to brala len na pobavenie
mne vyšli všetky tabuľky a všetky povery úplne naopak.... a to sa niektoré tetky dokonca zaprisahávali, že ony - sa ešte nikdy nezmýlili 😀 takže asi tak 🙂

andreasiskova3
14. dec 2013

Presne ako hovorí luucka, je to sranda, ale funguje to s tým prsteňom a vlasom. Mne aj mojím sestrám to vyšlo aj mojej mame a robila som to aj kamarátkam a tiež 🙂

cmulinko
14. dec 2013

nova a stara krv u mna nie je presna,cinsky calendar nie je presny,prsten nie je presny....ja som asi nejaky nepodarok 😀

freyjanr
14. dec 2013

vsetko su kraviny

dana_l
14. dec 2013

ja "obdivujem" tie zeny ktore to vedia "vypocitat". lebo ako odvovodnia ked sa narodia dvojicky - chlapec a dievca? to je potom omyl prirody alebo ....? 😕

barbarita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre