Od ktorého týždňa ste cítili pohyby každý deň a silnejšie?

miuciuska
16. jún 2013

ahojte,mám asi blbu otázku som v 20tt a pohyby cítím už od 18tt,ale len velmi slabo a nie každý deň,a už 2 dni si nie som istá či som cítila niečo či nie ☹ mám strašný strach pretože začiatok môjho tehotenstva neprebiehal celkom bezproblémovo ☹ mám sa obávať či nie??je to normálne?od ktorého týzdna budem tie pohyby cítíť každý deň a tak silnejšie??a môže to byť aj tým že mám nadváhu?dakujem za odpovede 🙂

sabina1975
16. jún 2013

ahoj aj ja som teraz 21tt a pohyby som citila viac menej len ked som lezala na lavom boku ale asi 3-4 dni citim uz take ozajstne kopanceky mam tiez dost nadvahu ale ja cakam uz tretie babo ono to pride ale ak si niesi ista chod na pohotovost a jednoducho povedz ze necitis pohyby urobia ti sono a budes v pohode ja som tak tiez bola a nastastie bolo len otocene a kopkalo do placenty

saska.t
16. jún 2013

@miuciuska od 22tt budu silnejsie a budes presne vediet,ze to bolo babo a uz bude len horsie a horsie,okolo 30 tt opät poslabnu,kedze uz nebude mat miesto sa tolko hybat 😉

evelynba
16. jún 2013

neboj sa nic, ja som do 23 skoro vobec necitila pohyby, odvtedy sa to uz neda prehliadnut, nijak som s tym nestresovala, budete v poriadku 🙂

miuciuska
autor
16. jún 2013

dakujem kazdemu 🙂 @sabina1975 na pohotovost nejdem lebo v utorok idem na poradnu a tiez mi bude robit sono a vela ozarovania nieje dobre,ale dakujem 😉

hanulka24
16. jún 2013

ze vraj caste sono, babu vobec neskodi...je to len mytus. pytala som sa na to extra, nakolko mam lekara na SK i v AT, takze poradne absolvujem vzdy dvojmo. Samozrejme, ze keby sa robilo sono denne, tak je to nieco ine, ale ked sa spravi napriklad raz za 2 tyzdne, nemusite sa vobec, ale vobec obavat...

charlie1980
16. jún 2013

Ahoj Miuciuska. Ja som prve pohyby zacala citit v 18.tyzdni a to som si nebola ista, ci su to creva alebo dieta. V 19. som uz jednoznacne vedela, ze je to babo. Zo zaciatku to bolo len rano a na vecer a teraz v 23.tyzdni su to niekedy riadne kopanceky, az sa mi brusko nadvihuje. Brusko mam dost velke na 6. mesiac, ale inak som stihla a bez tuku na bruchu, preto je to mozna tak citelne, Neznepokojuj sa, pretoze ak pises, ze mas nadvahu, mozes ho citit zriedkavejsie a aj slabsie. Je to velmi individualne, niektore zeny citia pohyby velmi vzacne, ine zase po cely den, ja asi tak v norme, kazdych 4 hod. sa ohlasi. Pekny zvysok tehotenstva ti zelam.

charlie1980
16. jún 2013

A este dodatok : kamoska je v 7.mesiaci a minule si stazovala, ze o malej dva dni skoro nic nepocula. Uz pocuvala tlkot srdca malemu, ci je vsetko v poriadku. Inak ho velmi doporucujem, je to vyborny sposob ako sa upokojit. Aj ja ho mam a ked sa maly dlhsie nehlasi, tak pocuvam srdiecko.

miuciuska
autor
19. jún 2013

dakujem @hanulka24 🙂 a tebe @ 🙂 charlie1980 tiež pekne dakujem 🙂 2 dni som aj ja citila divoko a dnes zase skoro nic ale asi spinka vcera som skoro cely den citila 😀 tak sa asi unavilo 😀 a dakujem aj za tip aj my mame odposluch a je naozaj vyborny a je pekne pocut ja len jak som zaciatkom mala problemy sa teraz strasne bojim vsetkeho a robim len zbytocnu paniku 😀 ale aj moja doktorka mi vysvetlila ze nemusim este teraz citit kazdy den 🙂 a aj tebe prajem prijemne tehulkovanie 🙂

anjelik2509
19. jún 2013

ja som pri prvom tehotenstve prvý raz zacítila v 16tt pohyby, potom dva týždne nič a odvtedy malá kopkala stále...Niekedy boli dni, že celý deň spala a nič sa nedialo (ak vonku pršalo, tak ako keby to cítila a len spala), aj som sa bála, či je ok, ale aby mama nepanikárila, tak ma sem tam štuchla...😀 Bábo nemusí stále kopať, ale treba si to odsledovať, je to dôležité...A myslím, že nadváha to neovplyvňuje, predsa, kope zvnútra a vnútri tuk nie je, nie? 😉 A okrem toho, ak cítiš slabo pohyby, môžeš mať aj viac plodovky, moja mama to mala pri sestre...🙂

monika2503
29. jún 2013

.som v 19tt a citim jemne pohyby len ked lezim na boku a som v uplnom pokoji....necitim ich vsak kazdy den ale este si ich asi uzijem dost takze nejak nesmutim 🙂

ppetinka
6. júl 2013

Ja som začala cítiť pohyby od 20 tt - niekedy sú slabšie, niekedy sú podľa mňa dosť "silné", keďže mi až poskočí ruka, keď ju mám na brušku 🙂))) Od tohto týždňa cítim každý deň pohyby, tak párkrát za deň 🙂

sonia1501
16. júl 2013

ja mam druhe tehot. a pohyby viac a viac citim od 21tt :o)

misicka20
16. júl 2013

Ja citim pohyby tiez od 20 tyzdna kazdy den najcastejsie ked lezim na chrbte rano a vecer. No v poslednych dnoch mala kopka uz aj ked stojim 🙂 Ale aj ked pohyby necitis kazdy den nie je to chyba..babatko moze mat aj 6 dni neaktivity lebo viac spi...alebo je otocene chrbtom k brusku a kopka ta dovnutra..vtedy pohyby nie su citit vobec 🙂

misicka20
16. júl 2013

Baby este taka otazka..som v 23tt a mam dost male brusko akoby som sa iba dost najedla..je to normalne?

zzuzana82
16. júl 2013

@miuciuska ja som teraz v 22tt + a pohyby citim len ked lezim , ja mam ale napriklad pri tomto tehu placentu vpredu, tak kvoli tomu, budem pohyby citit vraj neskorsie 🙂 Ale pri prvom som citila okolo 20tt a potom to pomaly stupalo na intenzite. Tiez mam doma pristroj na pocuvanie srdiecka , je to super vec, uz len kvoli psychike , mna to strasne ukludni , ked zacnem stresovat 😀 a to ja stresujem skoro stale 😀

lubica1979
4. sep 2013

@zzuzana82 ahoj, ako často si používala prístroj na počúvanie srdiečka? Ja som si ho kúpila tiež a v prvom trimestri som ho používala veľmi často.

zzuzana82
4. sep 2013

@lubica1979 ja ho pouzivam stale, este aj teraz ked uz citim pohyby 🙂 ked sa dlhsie nehybe tak prilozim, ale len tak na par sekund , a ked ho pocujem uz som kludnejsia 😉

lubica1979
5. sep 2013

@zzuzana82 ďakujem pekne, držte sa, už sa Vám to kráti. Ja ešte necítim pohyby, som v 18 tt tak niekedy počúvam aj 3 x do týždňa na pár sekúnd, kým nezachytím srdiečko. Dúfam, že tým drobcovi neublížim.

upam
5. sep 2013

mna kopla v 17tt ale pravidelne az teraz v 19 tt - niekedy sa bojim ci to dieta nebude moc divoke ked tak kope ci t nema nejaky suvis lebo teraz 2 dni trenuje ostosest aj po nociach 🙂

regina2002
5. sep 2013

caute chcela by som sa spytat som 34.tyzdni ako to u vas prebieha?alebo prebiehalo?Mate bolesti?ja ano v podbrusku a hlavne v noci je to normalne ???Dakujem

oktobermimi
5. sep 2013

@miuciuska ma malá začla porádne kopat v tem cca 18-19tyždni 🙂 a teraz sa len pomrví, prva som sa bála no ked som asi tak som isla k lekárovy 🙂 ale ak citis srdiečko ked prilžíš ruku tak je všetko v popriadku 🙂 a možno ta kope viac v noci a ani o tom nevieš :🙂

reny1
14. okt 2013

No ja male citim uz od 16. tyzdna a bojim sa, ze do 9. mesiaca ma roztrhne! :D

hanulka24
24. okt 2013

ale nerozrhne🙂 bude este horsie🙂)))

miska1988135
24. okt 2013

Pohyby som citila od 18 tt. Kazdy den kope, a coraz silnejsie, az ma to niekedy az zaboli . teraz som 24 tt. Samozrejme boli dni kedy sa vobec neozval, zato teraz mi to vynahradzuje dostatocne 🙂

jjanulkaa3
29. okt 2013

Pohyby som zacala citit na konci 15tt najprv som si nebola ista ale neskor som uz pochopila ze sa jedna o nase babo, pocitovala som take pretocenia 🙂

sonya0000
6. nov 2013

ahojte ,viem ze to nieje na tuto temu,ale chcem sa opytat ci je tu nejaka tehulka ktora ma placentu ulozenu vpredu a stale neciti pohyby,,ja som v 21,tt a stale nic,,na ultrazvuku malinke kopalo ale ja som to necitila,,mate nejaka takuto skusenost?

lucinkab
11. nov 2013

@miuciuska @sonya0000 ahoj, ja som v 20tt a stale nic necitim ☹ uz mam strach... ☹ poradnu mam az 20.11 a do vtedy sa asi zblaznim, rozmyslame dnes vyuzit to ze robime v zdravotnictve a ze pojdem na USG ☹

sonya0000
12. nov 2013

Poznam ten pocit tiez som mesiac cakala v strachu,kym ho uvidim.malinke je v poriadku .teraz som v22t a stale nic,ziadne bublinky ,mrvenie,motyliky..beriem to tak ze je to u kazdej individualne,takze stale cakam a cakam.ak nemas ziadne bolesti ani krvacanie ,tak sa nemas coho bat..ale ak mas tu moznost,tak chod..potom daj vediet 🙂

buczka
12. nov 2013

Ja som citila od 19tt, ale iba slabe mrvenie...a od 23tt...uz aj kopanceky...... 🙂

stastenka42
16. nov 2013

Ja som tiež zacala az teraz v 19tt..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre