Práca na 3 zmeny alebo maródka v 15. týždni

roni200
23. sep 2013

Ahojte.Pracujem cez personálnu agentúru pre jednu automobilovú firmu.Som v 15.týždni.Robí sa tu na 3 zmeny.Nútia ma robiť nočné na vlastnú zodpovednosť alebo ísť na PN.Ani jedna možnosť sa mi nepáči.Bojím sa,že nočné ublížia drobcovi a na PN nie je dôvod.Zákonník práce nechráni agentúrne ženy,či čo?!Máte s niečím podobným skùsenosti?Poprosím o radu.Už neviem ako ďalej.

drobcek26l
23. sep 2013

@roni200 Máš aj potvrdenie od doktorky že nemáš robiť nočné zmeny? Či si sa zamestnávateľa pýtala len tak bez neho

janinah
23. sep 2013

ako nútia? daj im písomne,že si tehotná ,dolož potvredním od lekára a spomeň inšpektorát práce či inú kontrolnú"páku"

roni200
autor
23. sep 2013

@drobcek26l Potvrdenie od dr.,že nemôžem robiť nočné nemám.Ale veď za mnou stojí Zákonnìk práce a mali by jednoducho rešpektovať,že nechcem robiť nočné.

rora
23. sep 2013

ja som mala pracu na 3 smeny, v cca 13tt som doniesla do prace doklad o tehotenstve spolu s kopiou tehotenskej knizky, automaticky ma preradili na lahsiu pracu a na 2 smeny (ranne,poobedne). no ja som aj tak isla na PN zo zdrav.dovodov. ja by som ti radila to iste. predsa len v automobilke neviem ci by ti nasli pracu ktoru by si mohla vykonavat, inac by ti PNku neponukali...

roni200
autor
23. sep 2013

@janinah Potvrdenie od dr.majú.Sama agentúra chce aby som podpísala nejaký papier,že nočné budem robiť na vlastné riziko a ak sa mi niečo stane,je to vlastne moja vina.

aristka
23. sep 2013

mal by ti stačiť tehu preukaz a ak nezaberá dones potvrdenie a potom čo ti píšu dievčatá ...

aristka
23. sep 2013

@roni200 vyhľadaj právnika a poraď sa ,nič nepodpisuj ..

roni200
autor
23. sep 2013

@rora Ide o to,že sa im asi nechce hladať pre personálnu prácu na dve smeny niekde inde.

aristka
23. sep 2013

@roni200 v rámci podniku ,nie je pre teba žiadna náhradná práca ja mám skôr pocit,že si to zľahčujú ..

roni200
autor
23. sep 2013

@aristka Ja mám ten istý pocit,a to dobre viem,že je tu aj robota na 2 smeny.Problém je ùdajne v tom,že som agentùrna.

aristka
23. sep 2013

@roni200 obetuj eurá za 1 hod konzultácie na advokáta a nenechaj sa len tak vykľučkovať ..inak ozaj chceš pracovať lebo máš úrčite malý plat a tá pn až tak strašne by si nepadla ak aj cestuješ...

roni200
autor
23. sep 2013

@aristka S platom som spokojna.ak pôjdem na PN,budem dostávať o cca 200 Eur menej.Pozriem Zákonník práce a možno si nájdem aj právnika.

aristka
23. sep 2013

@roni200 no ja som dosť precestovala ,tak som sumarizovala ja ,ale ak je to takto u teba citeľné ,je hlúposť to neriešiť ,hoďka u advokáta a vieš na čom si ..daj potom vedieť ako si dopadla....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka71
24. sep 2013

odovzdaj zamestnavatelovi potvrdenie o tehotenstve od lekara so ziadostou o zaradenie pracovnika do dennych smien. Komunikuj s nim len pisomne, ustna komunikacia sa ti moze vypomstit, lebo to ci povedal to ci ono mu nik nedokaze, ked to nemas na papieri,
musi ti odpovedat max. do mesiaca, ale ked mu oznamis tehotenstvo, tak uz ta nemoze vyhodit,, lebo si kryta zakonnikom prace az vtedy, ked zamestnavatel je PISOMNE OBOZNAMENY O TVOJOM TEHOTENSTVE, neexistuje, ze by ta chranil zakonnik prace (vo faktickom slova zmysle), lebo nik mu nedokaze ze o tom vedel, ak mu nedas pisomne potvrdenie od lekara, akonahle "o tom vie", si chranena, tak cim skor si vyziadaj potvrdenie a napis ziadost o preradenie do dennych smien (ak su nocne rizikove), ak nechces pracovat v tejto prevadzke a mas dovodne podozrenie, ze ohrozujes plod, daj sa radsej vypisat na PN

maryah
24. sep 2013

ja som robila na 3 smeny a HNEĎ ako som zistila v 6. týždni, že som tehotná tak mi môj gynekológ dal papier, že nemôžem robiť na 3 smeny takže si pýtaj papier a daj ho do práce...

roni200
autor
24. sep 2013

@fidka79 nehnevaj sa, ale robiť v zdravotníctve a v priemyselnom parku je trocha rozdiel. Robím na lakovni, takže chemikálie sa tam vyskytujú a aj prach z brúsenia. Naviac odo mňa chcú, aby som podpísala papier, že budem robiť nočné, síce na inom mieste, ale ak sa niečo prihodí mne alebo drobcovi alebo mi dojde zle, je to na moju vlastnú zodpovednosť a prakticky zamestnávateľ je z toho vonku. Už len z princípu to nepodpíšem.

drobcek26l
24. sep 2013

@roni200 Ja som tiež robila na 3 smeny a vypýtala som si od doktorky potvrdenie že nemôžem robiť nočné a potom som nemala problém. Preradili ma iba na ranné. Držím Ti palce a dúfam že dopadneš tak isto ako ja.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roni200
autor
24. sep 2013

Volala som do agentúry a nakoniec vysvytlo, že nadriadený zle pochopil čo mu dotyčný hovoril. Agentúra potrebuje potvrdenie od lekára, že môžem robiť nočné. Keď už som s ním telefonovala, spýtala som sa ho, či nemajú pre mňa miesto iba na dve smeny. Momentálne nie. Ak mi lekár nedá to potvrdenie, bude sa to riešiť ďalej.

jajka71
24. sep 2013

@roni200 toto, ze to zle pochopil je to tazko povedat, otazka znie ako sa zachova, ked to potvrdenie mu bude dorucene,
kym o tom formalne nevie, moze konat kroky proti tvojmu pracovnemu miestu, ak to porvrdenie bude mat, bude to mat obtiaznejsie...

aristka
24. sep 2013

@fidka79 z akého dôvodu si v zdravotníctve robila nočné ,všeobecne tehu sú chránené od nočných prác a to ,že ty si ich robila bolo na tvoju zodpovednosť ..ja som bola 3 krát tehu v zdr.a automaticky ani sa nepýtali som bola preradená a to isté aj tehu kolegyne....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
24. sep 2013

@fidka79 aha ,lebo u nás je to omnoho prísnejšie ,tu sa ani nepýtajú...

barbara088
24. sep 2013

Ahoj.Ako tehotna nemas co robit nocne a ani prescasy....mozno by bola pre teba lepsia ta pn. 🙂

roni200
autor
24. sep 2013

Ahojte žienky.Už je to vyriešené.Zrazu zistili,že lakovňa je pre mňa rizikové pracovisko a nemôžu ma tu nechať.Nadriadený mi povedal,že neverí,že by mi našli v rámci podniku nerizikové pracovisko a že PN je pre mňa najlepšie riešenie.Zajtra teda frčím k ženskému nech ma vypíše a bude svätý pokoj.

foofee
24. sep 2013

@roni200 podla zakonniku prace, ak ta zamestnavatel nemoze preradit na menej rizikovu poziciu, tak ti musi mzdu aj tak nahradit. nenechaj sa obalamutit a nedavaj sa hned na pn

roni200
autor
24. sep 2013

@foofee Ja som si na to aj myslela,lenže už dnes trávim celù smenu v teamraume.Na linke sa nemôžem ani ukázať a zasa čakať mesiac než agentúra niečo porieši sa mi popravde nechce a nemám ani kde robiť.

foofee
24. sep 2013

@roni200 ale to je ich problem, tak budes doma a plat ti dat musia 🙂 jasne ze pre nich je pohodlnejsie, ked sa das na pn.. platit za teba budu len 10 dni a potom to uz nie je ich problem. Ale ak sa ti uz nechce to riesit, je to samozrejme na tebe 🙂 len skoda tych penazi

barny
24. sep 2013

záleží ako máš cez personálku zmluvu, viem ako sa to rieši u nás minimálna mzda, plus všetko ostatné ide ako cestovné náhrady z čoho sa dane neplatia, keby tebou idem na pn a mám pokoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre