Prvé pohyby v 17. týždni

adulkamit
10. apr 2013

Ahojte, čakáme prvé bábätko a mám pocit, že som dnes cítila bábätko hýbať sa. Je to možné? 🙂

xlucia
10. apr 2013

@adulkamit pokial si stihlejsia, tak je to uplne v pohode a normalne

saska.t
10. apr 2013

@adulkamit mozne to je,ale kedze si prvorodicka malo pravdepodobne,kedze nedokazes rozoznat ci su to creva,zaludok,plyny atd.,ale ak ano tak gratulujem 😉

raza
10. apr 2013

@adulkamit určite je to možné, aj ja som cítla od 16tt. nikto mi neveril, doktor krútil hlavou, že nie, ale postupom času, keď pohyby silneli, ja som sa len uistila, že to bolo ono.. nakoniec je môj drobec položený hodne nízko, tak neviem, či to s tým má súvis..

ssussie
10. apr 2013

🙂 gratulujem ... ale asi si viac ako 17 tyzden 🙂

roja29
10. apr 2013

gratulujem 🙂 aj ja som v 17.tt a prisahala by som ze male sa v noci hybalo 🙂 som si takmer ista ze to bolo ono lebo to som este nezazila 🙂 som sa kus prebrala v noci na mackine mnaukanie a v tej chvili som si uvedomila ze sa daco deje . . . a male tam tancovalo 🙂 kym som si uvedomila ze je to babo tak uz aj skoncilo ☹ este sa hanbi asi :-P

emakiki
10. apr 2013

ja som citila v 18tt...ale asi aj skor, len som si to neuvedomovala...lebo sestricka u doktorky mi v ten den povedala, ze uz ich budem citit kazdu chvilu...a ako som isla domov, tak som ich citila... nevedela som ze je to ono a tak som cakala ci sa zopakuju a zopakovali sa....a ja teda stihla nie som, takze stihlost s tym nema nic spolocne...kedze ich bolo citit iba z vntutra...a je to uplne ine ako som cakala... 🙂 takze ano, je to mozne
@adulkamit

zuzulica
10. apr 2013

@adulkamit je,ja som cítila prvý krát na začiatku 18tt a tiež som prvorodička 😉

lucka1987
10. apr 2013

@adulkamit tiez som niekde koncom 17 tt ucitila pohyby.. dokonca mi to aj doki na sone potvrdil ze je to no, kedze som citila prave ked pozeral uz 😉

daniela_4
11. apr 2013

ja som citila pohyby tiez uz v 16tt.ako prvorodicka.

ewca
11. apr 2013

ja som citila pri prvom tehu okolo 18tt, tak som zvedava kedy to bude teraz ked cakam druhe...uz sa tesim

ivanat
11. apr 2013

@adulkamit ja dnes končím 17tt a včera som zacítila prvý kopanec, také šteklenie už bolo asi tak týždeň. Veľmi sa z toho teším. 🙂

lienka1701
11. apr 2013

ja som cítila v 18tt tesne pod pupkom akokeby také šteklenie...takže je to možné...

missska1989
28. apr 2013

ahojte tehulky som15 tt ,, stihlej postvy kedy by som mala citit prve pohyby babetka 🙂 ????????

reni1512
28. apr 2013

@missska1989 ja som v 19tt citila len bublinky, az potom sa to rozbehlo, zalezi ako je babo otocene, ci mas placentu vpredu,alebo vzadu a ked si prvorodicka,nam to trosku dlhsie trva 🙂

litvikova
14. máj 2014

a gde ste citili tie pohyby v ktorej casti?

hakunamatata331988
19. máj 2014

toto je moje prvé tehotenstvo a prvé pohyby som začala cítiť okolo 18. týždňa....zo začiatku sa mi to zdalo, akoby mi niečo pukalo v bruchu (myslela, som si prv, že sú to črevá), po pár dňoch som to už vnímala ako klopanie :D :D zo začiatku som to cítila, skôr na pravej strane.....asi o týždeň nato som sa zobudila, nato, že sa mi vytláča brucho na jednej strane, po chytení to bolo tvrdšie, o pár sekund tá tvrdá gulka už bola o pár cm dalej a tak zmizla....takto sa to opakovalo s postupným zvyšovaním intenzity a teraz už jasne cítim, kedy sa malá hýbe -teraz sú tie pohyby hore a dole na bruchu, kedže momentálne je otočená dole hlavičkou....a to "klopanie" je intenzívnejšie ak mám nejakú asi pre malú nevyhovujúcu polohu, trošku sa pohýbem, sadnem inak a prestane.....jo a najviac ju cítim ako sa hýbe ked si večer ľahnem, do 10 minút začne, vždy si pohladkám brucho a ona mi ako keby odpovedala klopaním :D je to perfektný pocit 🙂

muska165
16. jún 2014

Ahojte.cakam prve dietatko som 17tt a 5dni.Do teraz som bribrala cca 1,5kg zatial zaidne kopkanie alebo nieco podobne necitim.Brusko mi dako moc nerasteie.Nie som chuda ale ani nie tucna taka normalna.
a moja otazka je taka ci je vsetko normalne ked este nic necitim zaiadne kopkanie nic podobne ani vaha nenarasta.!!??dakujem 🙂

danielabrts
1. okt 2014

pravdaze si mohla citit, ja som pred par dnami citila tie casto omielane bublinky, a dnes rano mi moja dcerka dvakrat zaklopkala o brusko 🙂 🙂 🙂
neboli to creva, ani plyny, ani nic ine, ale kazda zena-maminka to proste vie a citi 🙂

mumrik
19. feb 2015

som v 17tt a pred pár dňami som začala cítiť pohyby, najprv som si nebola istá, lebo je to moje prvé t. Najviac ich cítim večer, keď si lahnem- také kopkanie alebo aj akoby prevalovanie. Je to pre mňa nový pocit. Práve včera, keď som si položila ruku na brucho som pocítila taký kopanček, že som až zvýskla od prekvapenia, že to už tak? Svokra tvrdí, že to ešte nie je možné...

lua278
21. feb 2015

@mumrik ja som tiez v 17tt, je to síce moje druhé tehotenstvo, ale aj ja mám niekedy taký pocit, že mi niekto klopká na brucho 🙂, nie je to časté ani intenzívne, ale podľa mňa to boli už pohyby bábätka 🙂

ivky
28. feb 2015

Dievcata, ja som citila snad uz v 12 tom ked som sa troska predklonila k umyvadlu a to nie som vobec chuda a k tomu prvorodicka. Nemala som ziadne informacie o tom ake to je ale pocit ako taka rybicka keby vo mne bola a to mi len kolegyna povedala ze to su pohyby 🙂))

jala222
15. mar 2015

z prveho tehotenstva si uy nepametam ale teras v 17 tt len vecer ked som lezala ale ako mi zacal 18 tt aj cez den ked chodim a vecer si to vychutnavam ... 🙂

fogdica
20. mar 2015

Zdravím Vás tehuľky..Ja som v 17 tt a cítim keď sa tak riadne natiahne bambuľka už asi od 15 tt , to bude asi tým,že sa mi tak zdá že sme dosť nízko a aj Dr.povedal,že placenta je zo zadu..Som prvorodička a už sa moc tešíme kedy budeme cítiť viac ;) Keď sme boli na koncerte pred dvoma dňami tak tam som to riadne cítila.. 😀 😀 Pekný deň. 😉

monikademeterova
28. sep 2015

Ahojte kočki ja som tiez v 17t ... čakam na pohiby 😝 ale zatial nic ... uz coskoro by malo 🙂

luckak94
29. okt 2015

Ja tiež čakám prvé, no a pohyby alebo respektíve doslova šteklenie cítim už niečo vyše týždňa a včera to boli naozaj prvé tri seriózne kopančeky 🙂 pýtala som sa na to aj gyn na poradni a povedala, že to kľudne môže byť ono, pretože aj ona z vlastnej skúsenosti cítila pohyby od cca 17 týždňa. Čiže pomýliť sa to podľa nej rozhodne nedá 🙂 momentálne som 18 týždeň

veronikaaa333
29. okt 2016

Ja som začala 17tt a už asi mesiac mám každý večer alebo každý druhý šteklenie v podbrušku. Prvýkrát som cítila ked som šla ku gyn.v 12tt lebo urobil sono a to čo to malé robilo to bolo neskutočné 😄 som zvedavá či mu tá hyperaktivita ostane 😂 myslela som že je to nervozita to šteklenie ale poslednej dobe je často 😊 teším <3 nech už riadne kopcuje neviem sa dočkať 🚼

mimika1973
19. nov 2016

urcite kopance este nemozu byt tak skoro, skor take steklenie, alebo vlnenie 😀 kedze babetko je este malinke...

tatkasmolka
1. nov 2018

Ja som prvé pohyby cítila začiatkom 17gt .. som štíhlej postavy, bolo to v lezmej polohe akoby mi prstom zvnútra niekto stuchol do brucha- aj sa podvihlo 🙂 už asi týždeň predtým som cítila, že sa v oblasti maternice tesne nad lonovou kosťou niečo deje ale myslela som že sú to vetry ...

manda13
19. mar 2019

@tatkasmolka presne aj ja to takto cítim také klopkanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre