Som v 14. týždni a pribrala som 2,5 kg

diana20
2. apr 2015

Som v 14 tt a neviem ci nepriberám príliš, počas posledného týždňa som pribrala celé kilo, dokopy za celé tehotenstvo som pribrala 2.5 kila. Nezáleží mi nejak extra na váhe alebo čo, ale viem, že nemusí byť pre bábätko dobré ak priberiem priveľa, takisto ako keď priberiem primálo.. Zároveň ale samozrejme nechcem vyzerať ako veľryba zato, že som tehotná. v knihe som čítala, že 2.5 kila by som mala pribrať do 16 týždňa. Tak neviem ci je dobré, že to mám na sebe o dva týždne skôr. Myslíte, že je to v poriadku?

laura0107
2. apr 2015

Myslim ze je to uplne v poriadku! Ja som pribrala za cele tehu 30 kg!!! Mala mala 4,2 kg,,do tyzdna po porode som mala dole 15 kg..do 4 mes. -25 kg,, nic som nerobila,islo to same.. Pocas tehu som mala ukazkove vysledky,,neprejedala som sa,skor som sa musela vzdy prinutit jest,nemala som chute..drzim palce,,neboj bude to o.k.,hlavne ak aj Dr. ti povie ze je to o.k.

bonaqa2013
2. apr 2015

Je to veĺmi individuálne.
Pri prvom tehu som pribrala za 6 mesiacov - 1 kg. potom do konca ešte asi 13kg.
pri dievčatách som priberala skôr zo začiatku. Na konci už veĺmi málo, reps. som schudla 2 kg.

moni244
2. apr 2015

@diana20 hlavne, ak čítaš knihy, neber všetko doslova, to je priemer, tabuľky, keď sa začneš stresovať už teraz za každé vybočenie z tabuliek, tak sa zblázniš

diana20
autor
2. apr 2015

@moni244 ja viem, to mi každý hovorí.. Ale ja som proste asi hlúpa, lebo sa obávam tých najnepodstatnejších maličkostí ako váha, alebo ešte lepšie, strie.. Kamarátky sa mi smejú, že sa už teraz krémujem krémom proti striám. 😀

miku1
2. apr 2015

@diana20 Ja som v 14tt mala možno +10 kg. Za celé druhé tehotenstvo som pribrala 32 kg a som tu - živá a zdravá aj ja aj dieťa a všetko je v poriadku. Robiť si stres z 2,5 kg je fakt smiešne 🙂

karkulka111
2. apr 2015

no ja by som sa nesmiala z tych strii.. hmmm ja som si natierala hned od zaciatku tehotenstva brucho ale stehna nie co som si myslela ze len brucho sa mi natiahlo a teraz brucho ani jedna mini stria aaaale stehna joooj sama stria po bokoch.. ja si myslim ze robis dobre ze sa natieras uz teraz ale kazda koza je individualna... 😎

lucianakoniku
2. apr 2015

@diana20 ja by som sa z tych kremov proti striam tiez nesmiala, radsej prevencia ako potom vyplakavat. Ale niekedy ani kremy nepomozu, to je fakt. Ja som sa mazala pri prvom aj pri druhom, pri prvom som nemala strie takmer ziadne, pri druhom ale na bruchu katastrofa a to som pred druhym tehotenstvom cvicila brucho jak dabel.
A z tych dvoch kil navyse si nic nerob, to je fakt nic.

lara1507
2. apr 2015

Pozri koľko som mala už ja v tvojom týždni :D

migrificka
5. apr 2015

Baby je jedno kolko priberiete. dolezite je aby ste obaja boli v pohode a zdravucky. Sesternica za cele tehu pribrala cca 15kg a kamoska zas 54kg. Pricom obe porodili bez problemov. A neuverite ale ta co pribrala najviac tak do roka to schudla a bez cvicenia-skratka hormony robia svoje.
Mne je to uplne jedno ci budem ako slon alebo ako modelka, zalezi mi len na tom aby drobcek malvsetko co potrebuje.

uhlikova09
6. apr 2015

Ja som za prvé tri mesiace pribrala 5kg,tiež sa mi zdá dosť ale čo narobíme,snáď schudnem po pôrode,len nech je malé zdravé na ničom inom nezáleží 😀

luta13
8. apr 2015

...Baby nerieste vahu, kolko ktora v ktorom tyzdni priberie...je to vsetko individualne...dolezite je jest vela ovocia a zeleninky a sem tam si dopriat aj cokoladu, zmrzku, nieco slane a podobne...vobec uz neriesim vahu...jem asi 8x denne potroske, lebo inak mi je tazko...nerieste vahu podla tabuliek, su to len priemery, nic podstatne...telo si pyta, treba mu dat, no vsetko s mierou...krasne tehulkovanie vam vsetkym prajem a hlavne ziadny stres...😉

luta13
22. apr 2015

@diana20 ja som dnes v 15tt+5 a mam navyse asi 4,5 kg...a neriesim to vobec...dolezite je, ze babo je zdrave...neries...prajem pekne tehulkovanie...🙂

kingalancz
4. máj 2015

Ahojte, ja som v 14tt a pribrala som iba 60 dkg...neviem, ci je to normalne. Prve tri mesiace som schudla 3 kg. Napchavam sa skoro cely den, inak mi je zle. 😝 Dufam, ze babo napriek tomu je v poriadku...

luta13
5. máj 2015

@kingalancz ak na sone vidis, ze bije srdiecko a nemas problemy v tehu, som si ista, ze babo je o.k...nestresuj, je to v pohode...kazda priberame inak... 😉

kingalancz
5. máj 2015

Ukludnila si ma luta13, dakujem za odpoved 🙂

uhlikova09
5. máj 2015

@kingalancz ja som prvé týždne priberala a teraz ani deko son v 17tt a to tiež jem všetko možne

zellvicka
14. feb 2016

Ja som v 14tt a pribrala som 4,5kg a to jem hrozne málo, lebo mi nechutí 🙂

salome51
14. feb 2016

@diana20 vôbec sa netráp. Pri prvom synovi som 2 kg pribrala a to som bola len vo 8 tt. Nakoniec som celkovi pribrala 12 kg, čo nie je až tak veľa. Teraz pri druhom tehu boli moji najlepší kamoši donedávna WC, sucháre a minerálka. Som v 16 tt a pribrala som necelé kilo. Takže sa netráp, je to individuálne. Lekár ťa v prípade potreby určite upozorní ak budeš priberať nezdravo. Neboj sa 😉

zellvicka
18. feb 2016

@salome51 a ako sa cítiš? Lebo mňa prestali bolieť prsia a cítim sa dobre 🙂 predtým som tiež nevracala, ale prsia som mala ako dva kamene a teraz už je to lepšie...je to normálne? :D bojím sa, že sa cítim dobre....

salome51
18. feb 2016

@zellvicka nemaj vôbec žiadne staristi. Neboj sa. Je to úplne v poriadku. Pri prvom dieťatku ak by mi nerástlo bruško ani by som nevedela že som tehu. Prsia ma prestali bolieť niekedy c 15 tt. Teraz mi je už dobre. Neboľnosti už nemám, ale prsia ma stále neskutočne bolia a tak isto oj chrbát. Ale to bude skôr tým, že sa naťahujem so synčekom a snáď 100 x sa musím zohnúť 😉 . Hlavne nemaj zbytočný strach a užívaj si tehotenstvo. Buď rada že sa cítiš tak dobre. Určite to neznamená nič zlé 🙂

zellvicka
18. feb 2016

@salome51 Ďakujem pekne 🙂 hrozné, že sa cítim dobre a bojím sa toho :D

evittam
18. feb 2016

Jéééj, dievčatá - jedna rieši a bojí sa toho lebo jej je zle, druhá rieši a bojí sa toho lebo jej zle nie je .... 😀 😀 😀 Prestaňte čítať toľko kravín na nete a hlavne MK,toľko sa sledovať, vyložte si nohy a užívajte si tehu......Mať vaše problémy a ministrov plat. Nehnevajte sa, ale musela som.... 🙂 😉

katuliena82
18. feb 2016

@evittam pravda

zellvicka
18. feb 2016

Baby všetko by bolo v pohode, keby som už nebola po jednom potrate...verte, že vtedy ma nič také ani len nenapadlo.

evittam
18. feb 2016

@zellvicka Chápem, ale čím viac budeš čítať a rozmýšlať nad tým čo môžeš, čo nie, čo je dobré a čo nie tak tým viac sa len zaťažuješ a stresuješ a zbytočne.....Akože čím ti pomôže to, že nejaká iná tehotná pribrala do 14.tt 1kg a ty 2,5kg a povie ti, že podľa tabuliek a neviem čoho je to na prd?! Čo ti to pomôže....Nič......
Držím prsty aby to teraz dobre dopadlo.... 😉

zellvicka
18. feb 2016

@evittam ďakujem, tak ja zase neriešim váhu ;) a na MK som preto, že som doma a nudím sa ;)

katuliena82
18. feb 2016

@zellvicka , ja som pribrala za prvy trimester moc, byvalo mi dobre len s plnym zaludkom a vyslovene som mala nevolnosti zo zdravych potravin a este k tomu som prestala fajcit...sice som bola velmi chuda s nizkym percentom tuku, ale frustrovalo ma, ked som citala, ako sa niekto stazuje ze malo pribera 🙂 mne sa to nastastie upravilo a teraz priberam pomalinky. Ale fakt sa takymito vecami netrap, su zeny (a stihle), ktore priberu za tehotenstvo dokopy 8 kilov a su uplne v poriadku. Este si len na zaciatku. Pockaj si na 20+ tyzden a potom uvidis, ze vaha sa pohne 🙂

evittam
18. feb 2016

@zellvicka Tak to je najhoršie -sedieť doma a nudiť sa - potom sa zbytočne stresuješ sprostosťami na nete. 😀 😉

zellvicka
18. feb 2016

@katuliena82 ja priberám v pohode ;) toto nieje moja diskusia ;)

zellvicka
18. feb 2016

@evittam ale vieš že väčšinou som v pohode, len dnes som sa zobudila, že nemám menšie brucho? A už to bolo, ale ráno som bola hladná ;) a chcem začať plávať od budúceho týždňa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre