Som v 17. týždni a nemám ani kilo navyše

karpan
22. mar 2015

Ahojte baby chcem sa s vami poradiť či je normálne že som v 17 tt a zatial nemám ani kilo navyše dokonca mám o kilo a pol menej.... :( keď mi doktor zistil graviditu vážila som 74 kg mala som trochu nevoľnosti ale také v norme žiaden extrém tak sa mi to zdá čudné. Včera som sa stretla s kamarátkou tá je v 20 tt ale na tej je to teda už riadne vidieť tak som zostala trošku zľaknúta. .. aké máte vy skúsenosti mám sa obávať či je to u každého individuálne

trgypadl
22. mar 2015

@karpan kolko merias?

samasa
22. mar 2015

@karpan ja som mala -3kg... a to som v 17tt zistila že som tehu na ultrazvuku slepého čreva...takže mna už nič neprekvapí 🙂

granty
22. mar 2015

Zeny, vy čo nepriberate, ja vas asi neznasam!!! 🙂 😀

katka1981
22. mar 2015

@karpan, to je v pohode, este len zacnes priberat, neboj sa

bejbika
22. mar 2015

čo by som dala zato? ... 🙂

majkat1
22. mar 2015

ja som pri prvej do 20tt nepriblarala ani deko a ani nebolo na mne skoro ani brusko vidiet....a potom to zacalo... 🙂...no a pri druhej som v prvom trimestri schudla 2.5kg a potom zacala priberat a brusko mi bolo vidno skor ako pri prvej....takze vsetko je v poriadku este len zacnes priberat.....🙂

jachin
22. mar 2015

@karpan neboj sa, ja som do nejakého 20 -teho týždna schudla 2 kilá ( z 57 na 55), teraz som v 23-tom a pribrala som ich späť

gabrielachochulka
22. mar 2015

je to síce dávno, ale ja som pri druhom dieťati celkovo pribrala 6 kg, keď som išla na materskú, v práci ani nevedeli, že som tehotná. mala som 64 kg, takže je to individuálne, zle mi nebývalo

leamax
22. mar 2015

@karpan ja som za cele tehotenstvo pribrala 7kg a to mam dvojicky.vobec sa neboj.ked babatko rastie a vyvija sa ako ma,je v poriadku,tak si berie ziviny z tvojho tela.je to velmi individualne.tak sa nestresuj a tez sa z babatka🙂

nika991992
22. mar 2015

ja som pribrala prve kilo v 19tt ale ak sa ti dietatko v brusku vyvija tak ako ma a je velke podlatoho tyzdna tak sa nestresuj neboj este priberies ja teraz som v 22 a pribrala som 2 kg a brusko mi vykuklo tiez len teraz :D

samasa
22. mar 2015

@granty 😀 neboj do konca teho som toho nabrala viac než dost 😀

karpan
autor
22. mar 2015

@trgypadl meriam 173 cm. Ďakujem za vaše odpovede aspoň môžem pokojne spať 🙂 baby a ešte taká vec neberiem žiadne výživové doplnky snažím sa mať pestrú stravu papam strašne vela ovocia tak som nechcela do seba dávať žiadnu chémiu myslíte si že robím dobre alebo by ste mi niečo poradili aby som brala. Som neskúsena prvorodicka tak je mi každá rada dobrá Ďakujem 🙂

leamax
22. mar 2015

@karpan ked mas vyvazenu pestru stravu,tak nemusis brat nic,naco.moj nazor😉

trgypadl
22. mar 2015

@karpan vobec sa nestresuj,hlavne papaj pestru a vyvazenu stravu,a potom nebudees potrebovat ani vyzivove doplnky

poohie
22. mar 2015

v pohode, niekto ma v tom stadiu +6 kg, niekto -6 kg. je to ok, neboj 😉

majka99999
22. mar 2015

@karpan ja som prve kilo pribrala v 7. mesiaci. Nie si superstihla, taka akurat, babatko je este malicke, este nema ani kilo. Priberat zprejedania alebo ze sa ti hromadi v tele voda - tiez nicmoc. Ci budes radsej ako kolegyna mojej kamosky, co ked jej kamoska napisala po nasom stretnuti, ze za 2 tyzdne rodim a nevyzeram vobec, tak sa urazila, lebo ona prave v 3. mesiaci 5 kil plus... 😉

yanni
22. mar 2015

@karpan ahoj. Kedze nie si nejaka stihlucka, tak to casto tak byva, ze take, ak sa neprejedaju tak priberu neskor a za cele tehu malo 😉
Ja som zase stihla, sportovkyna, a do 21tt som nepribrala ani gram. Ked som v robote oznamila, ze som v 18tt, tak sa na man pozerali, ze kde som tehotna, ci na ocnych vieckach 😀 😀 😀 Potom v 21tt som tak naraz pribrala 4 kg a trosku aj brusko vykuklo, ale vidno ho, len ked som hola 😀 Teraz som v 23tt a zase nepriberam.
Ale ja stale sportujem, beham a plavam, chodim normalne do prace a vlastne sa cely den nezastavim. Takze pravdepodobne aj energiu spalim.
Neboj, kazda sme ina a aj kazde tehotenstvo tej istej zeny moze byt ine. Este priberies, to si pis 😉
Apropo, umele vitaminy. Zbytocnost. ak ti nezistia nejaky nedostatok, zdravo sa stravujes, tak to nic netreba. Ja beriem len cistu kys.listovu ale to uz nejak zo zvyku. Inak nic ine. Moj doc povazuje tiez za zbytocnost napchavat sa tabletkami, ked matke a dietatu nic nechyba.

andy03
22. mar 2015

ja som mala este v 20tt rovnaku vahu ale ked som rodila tak plus 12kg..

narayan
22. mar 2015

ja som tiež okolo 20tt mala možno plus 2 kg a potom sa to nejak zvrtlo a rodiť som išla s +34kg 😄

mircalla
22. mar 2015

@karpan Bud rada. Nie je to nic vynimocne. Inak tych povodnych 74 kg neni zrovna malo (nic v zlom).

nezabudka1410
22. mar 2015

@karpan ahoj, ja som bola presne taká istá.... na konci tehotenstva som pri prvom dieťatku pribrala 7 kg, pri durhom 8 kg a pri teťom 9 kg. Keď som sa na to pýtala môjho pôrodníka, vravel, že sa neprepchávam a všetko, čo zjem spotrebuje bábo. Priberala som slabo. Preto som sa bálo o bábo. Ale bábo- čuduj sa sveto bolo ok. Krásne rástlo, priberalo. Len mne sa zväčšovalo iba bruško. Nepribrala som skoro nikde a po pôrode som išla domov chudá ako lata !!!!! Tak neboj !!!! Je to individuálne !!!!

lubik
22. mar 2015

Už som to v jednej téme písala, ja som počas tehotenstva schudla cca 6kg. Bábo sa narodilo v termíne a malo 3160g. Takže pokiaľ je bábo ok, neboj a užívaj si toho.

cukricek12
23. mar 2015

ja som zacala priberat od nejakeho 23 tyzdna.dovtedy nic.mala som malilinke brusko,nikto ani nevedel,ze som tehotna.dokonca ani v praci si nikto nic nevsimol 🙂

andyxx
23. mar 2015

Ahoj ja som v 15tt a tiež som ešte nič nepribrala, schudla som pol kila, bábätko je v podstate ako malý parazitík v tele ono si zoberie všetky živiny čo potrebuje aj keby tebe nič nemalo ostať takže kľud... to že nepriberáme nevidím vôbec zle, a okrem toho teraz majú naše bábatká len pár gramov a placenta s vodou tiež 😉

lenorik
23. mar 2015

ja som prve kilo pocas tehotenstva pribrala az v piatom mesiaci. Dovtedy nic. Vobec na mne ani nebolo vidno, ze som tehotna. Potom mi "vyskocilo" brusko doslova za par dni. :D :D takze klud, ak mas vysledky v poriadku, vahu neries. ;) U kazdeho je to individualne.

yanni
23. mar 2015

@lenorik hihi. Presne ako mne. V 21tt aj brusko vyskocilo, ale take mini, a ja trosku pribrala. A od vtedy zase nic. Ked je babo OK, tak sa clovek nema coho obavat. 😉

engie2
23. mar 2015

@karpan ja by som v tom nic nehladala. Vychodzia vaha je dost podstatna, ine je, ked tehotenstvo zacina 48 kilova zienka a ine, ked ides zo 70 kg. Uvidis, postupne zacnes aj priberat, este Ti bude luto 🙂 Ja som sa drzala do 16tt kilo a zrazu 20tt a bum bac, uz je hore 6 kg a pritom nejem viac, ani nezdrave veci, nocne vyjedanie chladnicky uz vobec nie..

@nezabudka1410 doktor zaujimavo odovodnil Tvoje nepriberanie, resp. mierne pribratie.. ja tiez nejem viac, ani sa neprejedam a priberam.. by som chcela vediet co by povedal mne

charlie1980
23. mar 2015

V tvojom pripade mas zrejme dost "zasob" pre babatko. Podla mna je to v poriadku. Nebolo by to v poriadku, keby si zacinala na 57 kg ako ja. Tym padom som koncila na 84.

lenorik
23. mar 2015

@charlie1980 ja som zacinala so 44kg a aj tak to bolo v poriadku 🙂 To vobec nie je o tukovych zasobach matky. 😉

smoulinka13
23. mar 2015

ja som do 20tt nepribrala nic...uz som v 9.mes a mam plus 10 kg...priberat zacnes posledne mesiace tak sa neboj, dockas sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre