Som v 20. týždni tehotenstva a necítim pohyby bábätka

majky192
8. aug 2012

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Som prvorodička, lekárka sa ma už v 18 týždni pýtala, či cítim nejaké pohyby
bábätka- necítila som , teraz som v 20 a zatiaľ nič. Párkrát cítim šteklenie na brušku, slabulinké bublinky (len neviem
či to nie sú pohyby čriev). Je tu niekto kto má alebo mal takýto problém alebo kto vie poradiť?

ali76
8. aug 2012

@majky192 ahoj , to nie su pohyby criev ale pohyby tvojo babtka, tak to zacina, prvorodicky vacsinou zacnu citit pohyby okolo toho 20 tt

sashabb
8. aug 2012

@majky192 nemusíš sa stresovať, "bublinkami" to začína 😉

majky192
autor
8. aug 2012

aj keď som ich doteraz cítila asi 2x? nie je to málo?

luciferkax
8. aug 2012

Ja som pri prvom bábatku pohyby cítila minimálne, môj strašne málinko kopal, prvé pohyby - šteklenie možno v 19 tt, občasné kopnutia, to bolo do konca tehu všetko, pri druhom som cítila pohyby omnoho skôr a kopal asi nonstop.. ináč, moje prvé dieťa je ddoteraz kludnučké a to druhé nonstop v pohybe - aj mimo bruška 😉 😉

zmrzlinkams
8. aug 2012

ja som tiež u mojej malej začala citiť pohyby v 20tt a velmi maličko a slubučko cez dne skoro vobec a v noci ked som ležala tak som ju citila a ja som tomu vravela že naše babatko zas bublinkuje lebo neboli to vobec silne pohyby a nič podobne, žiadne otlačky nožičky či ručičky, neskor už ku koncu to bolo sem tam viac citiť lebo mala mala menej miesta tak preto a tie posledne tyž. ma tak tlačila pod prsiami že to bolo asi jedine čo som poriadne u nej citila 🙂
mna ked sa dr. pytala na pohyba taj ja no občas si zabublinku tak sa vždy usmiala na mna že nebude futbalista ale baletka 😀

anetkaadamko
8. aug 2012

môj začal kopať v 17 tt.....a to tak, že ma to v noci zobudilo a celý deň až do večera sa mi triaslo brucho................normálne mi to bolo už nepríjemné................a potom celý týdeň nič a potom to začalo znovu, ale už len sem-tak pohyb....

kristina39
8. aug 2012

ahoj ja som pri prvom tehu necitila ani ziadne motylikovanie ani bublinky...prve pohyby take ozajstne som zacala citit az okolo 22tt a potom uz stale 🙂 co mu ostalo az do teraz...a teraz pri druhom som zacala citit koncom 20tt a tiez sa teraz nezastavi 🙂 je to v poriadku kazda sme ina kazda to citime inak...neboj za chvilku ti tam bude vystrajat o sto sest...

majky192
autor
8. aug 2012

Ďakujem 🙂), trošku som sa upokojila......najhoršie je to pri prvom tehotenstve, keď žena ešte nikdy v živote tie pocity nemala

zuzkag2
8. aug 2012

@majky192 ahojky, ja som zacala babatko citit neskoro, az nejak v 22tt, dovtedy sa mi zdalo ze obcas citim take slabucke frcky, ale vobec som to nevedela indentifikovat...vyrazne pohyby citim az tak od 25tt, a malilcky je uplne zdravucky, teraz uz kope ako futbalista, az je to niekedy neprijemne 😉

majky192
autor
8. aug 2012

A v ktorej časti bruška si cítila tie slabučké frčky? V podbrušku alebo vyššie?

trinity333
8. aug 2012

ahojky majky,,, ja som tiež 20týždeň a bolo to také niečo, ako keby ti tlačilo, vydúvalo ako bublinka a hned to zmizlo ja som to začala citiť v 16t ale som druhorodička...potom sa to stupňuje a citim a cítila som to viac a viac na viacerých miestach, ale väčšinou ja to dole v podbrušku... tak držím palčeky a už viete čo to bue 😲 e?

majky192
autor
8. aug 2012

mne to bublinkovanie trvalo veľmi krátko, tak neviem....ešte nevieme čo to bude, ale o týždeň
ideme na kontrolný ultrazvuk, tak sme zvedaví, či sa nám ukáže🙂 a ty už vieš??

veselavrba
8. aug 2012

Ahoj ja som teraz v 20tyzdni a len dnes na kontrole u doktora som po prvy raz zacitila pohyby🙂Najprv taka ako keby bublina a potom kop takze ak to citis aj ty su to pohyby,kazda baba ma rozne pohyby.Najlepsie je to zistit ked si v klude vtedy to ucitis najlepsie🙂

martina646
8. aug 2012

@majky192 Nerob si zatial starosti a este chvilku vyckaj, ak to bude naozaj ono, budes si ista, je to strasne nezvycajny pocit. Ja som tiez dlho cakala a nevedela sa dockat a prislo to az v prvy den 22.tt. Bolo to presne v den, kedy som sa dozvedela z amniocentezy, ze nase babatko je v poriadku a ze to bude dievcatko. V ten vecer som navyse nestastne zakopla a spadla, cela som sa odrala, ale brusko som si nebuchla, len som bola dost v soku a o malinku som a bala. Ked som si lahla do postele, tak sa pohla. Hned som sa od radosti rozplakala. To mi urcite chcela dat najavo, ze sa nemusim bat, ze je v poriadku. Laska moja krasna. Odtvedy uz kopkala castejsie a castejsie. Vydrz a tes sa, su to uzasne pocity, ktore chlapi nikdy nezaziju.

vejula
8. aug 2012

@majky192 20tt je ok. Ak si prvorodička môže to ešte len začinať. Navyše môžeš mať placentu vpredu, vtedy celkovo menej citiť pohyby aj neskôr. Tak sa pri sone spytaj, kde maš uloženu placentu 😉

valentina10
9. aug 2012

nebooj, ja som male bublinky citila v 20 tt a teraz ma uz nas futbalista pekne stucha🙂 Citala som kocky, prvorodicky, co mali prve pohyby aj v 23 tt a tiez som sa pytala na gynde na to a vraj treba len pockat🙂))))))))) Ono sa to najskor poznat neda a potom, ked ta bude buchnatovat dokola bruska, to uz bude nezamenitelne🙂)

babulka1978
9. aug 2012

Žiadne strachy....moja malá sa ozvala prvý krát až v 23 týždni...ležala som práve v nemocnici....a ona že...nebojte...som v pohodke 😀 No a potom som si tých kopancov užila až až.....

kadan
10. aug 2012

majky192
ja som prvé pohyby začala cítiť asi tak v 18 tt a tiež som nevedela či je to "ono" alebo moje črevá
pár dní som sa sledovala- dávala som si pozor na to čo a kedy jem a tak som bruško vylúčila

najlepšie ich cítim keď v kľude ležím na posteli
určite cítiš drobčeka 😉

majky192
autor
11. aug 2012

Tak ďakujem za radu, vyskúšam to tým sledovaním aj ja 🙂)

veriiii
11. aug 2012

@majky192 Lekarka sa ta pytala,lebo prvorodicky zvyknu cititi pohyby od 18.tyzdna, druho a viac uz aj od 16.teho.Ale su aj zeny, ktore konkretne pohyby citia az okolo 24. tyzdna.Vela zalezi aj od pozicie placenty, na ultrazvuku by ti mali dat vediet/aspon v sprave/,kde ju mas, ci v predu alebo vzadu.Ked vpredu, tak vtedy mozes cititi pohyby/teda kopkanie/az neskor...Niekedy vsak necitit dietako preto,lebo si setri energiu na rast-to ked sa mu nevodi dobre,ale to by ti lekarka povedala!A to bublinkovanie,pripadne skrkanie v brusku je urcite babatko🙂aj mne to tak zacalo 🙂 a to som ani nevedela,ze je to uz babatko, potom jedneho dna akoby velka bublinka ,praskla v brusku a to bol prvy slaby kop, tie postupne silneju az to bude citti aj na dotyk🙂.A tiez zvykne najviac kopkat,ked lezim alebo sedim, ked chodime, tak pohyby uspavaju babatko🙂

ivkakivka
10. okt 2012

Ahojte. chcem sa spýtať jednu otázočku. ja som teraz v 18tom týždni a neviem, či začínam cítiť bábätko alebo si to namýšľam :D včera aj dnes som v pravej časti bruška cítila také drobulinké šteklenie. ale nie šteklenie vo vnútri bruška, ale skôr na povrchu. a keď som sa poškrabkala, tak to prešlo. tak teraz neviem, či už po tom tak silno túžim, že si to namýšľam, alebo ma kúše oblečenie. myslíte, že sú to pohyby alebo mi len preskakuje? :D

nibocka
11. okt 2012

@ivkakivka ahoj, ja som na tom podobne. tak strasne uz chcem citi toho drobca ze uz si vsugerovavam ze to bol pohyb a ze som ho citila:o) mna brusko strasne svrbi ale tym ze sa rozhaje koza. Tak cakam kazdy den ci sa nieco pohne ci nie a stale nic...vecer uz ked som v klude kukame na brusko aj s mangelikom mojim ci daco neuvidime a stale nic...:o( v pondelok idem na poradnu tak som zvedava co mi povie...

ivkakivka
11. okt 2012

@nibocka mňa tiež sem tam svrbí bruško, ale toto, čo cítim, je niečo iné. to sítim také šteklivé bublinky na brušku. na pravej strane. ako keby mi praskali bublinky a až ma to zašteklí na povrchu bruška. švagriná povedala, že to sú už pohyby, že tak to aj jej začínalo. že to nie je cítiť vnútri, ale že to prechádza napovrch. tak neviem. asi si počkám, lež ma kopne poriadne do rebier :D :D :D v ktorom si týždni? myslím, že na brušku asi ešte nič nezbadáte nejaký ten týždeň

nibocka
11. okt 2012

sme v 20tt a kamoska mi vravela ze ona obcas videla taku mini mini vlnku vzdy vecer ked uz lezala v posteli tak preto kukame aj my ci nahodou...

nibocka
11. okt 2012

@ivkakivka sme v 20tt a kamoska mi vravela ze ona obcas videla taku mini mini vlnku vzdy vecer ked uz lezala v posteli tak preto kukame aj my ci nahodou...

ivkakivka
11. okt 2012

@nibocka jaaj. tak v 20tom už možno aj áno 🙂 ja som teraz ešte len v 18tom, tak sa teším akémukoľvek náznaku. ale dúfam, že sa to čoskoro rozbehne 🙂

nibocka
11. okt 2012

no to dufam aj ja ze sa to cim skor rozhybe. ale je dost mozne zo to bude lenive babatko, lebo dlho dlho mi byvalo zle a dost casto byvam unavena takze doteraz som dost dlhu dobu po praci len prelezala a prespala a este aj zamestnanie mam sedave :o)

squella
15. okt 2012

nebojte sa kočky, ja som cítila prvé pohyby až v 20.tt + 4 dni a všetko bolo v poriadku - a dnes si malá už kope prvú ligu 🙂

adeli79
29. okt 2012

my cakame 3.babatko, som v 19tom tyzdni a teda pohyby zatial nikde :( ale placentu mam ulozenu vpredu, takze to moze byt aj kvoli tomu.

adkamilacova
9. nov 2012

@ivkakivka nepreskakuje Ti 🙂 ja to citim presne tak isto, tke steklenie a zvlastny pocit. neboj, urcite je vsetko v poriadku. nevieme sa vsetkeho dockat, je to normalne. drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre