Som v 24. týždni a stále fajčím. Ste na tom podobne?

nikuska0119
30. jan 2013

Ahojte som v 24. tyzdni tehotenstva a vobec sa mi nepodarilo prestat fajciť...... informovala som o tom aj gynekologicku a ta mi povedala ze ked vyfajcim tie 3 cigarety denne tak to nieje problem ze je horsie co dycham vonku (vzduch) ze to niekedy viac skodi ako ta cigareta...........co si o tom myslite je tu nejaka zena ktora ma pochopi ci ma vsetky odsudia?

fomarik
30. jan 2013

Ja ťa neodsudzujem. Ja som bola fajčiarka aj moj manžel. No kedže sa námroky nedario otehotnieť a yačali sme chodiť do CAR-u, povedala som si..a dosť!!!! Zatala som sa ako mulica. Prestala som fajčiť zo dna na den. a moj manžel po týždni tiež. Tri mesiace na to som otehotnela....síce s pomocou IUI, ale otehotnela som a ....hurááááááááááá. Budu tomu tri roky. Nebolo to ťažké, lebo sme mali jasný ciel - chceli sme bábo. Ja viem, že to lahko povie, ale stačí chcieť, velmi , velmi, velmi, velmi chcieť, ...ked nie kvoli sebe tak kvôli synčekovi 😔 . Aj my sme museli poraziť samých seba 😉 A teraz mi ani um nepríde si zapáliť, dokonca mi vadí, ak niekto fajčí v mojej blízkosti, vadí mi cigaretový pach na oblečení, vo vlasoch.

mircalla
30. jan 2013

Tak ja ta nepochopim, to ti poviem narovinu, viac radsej nerozoberam, uz sa tu o tom popisalo dost. Je mi luto, ze babu davas taky uzasny darcek do zivota este v brusku

sosovica
30. jan 2013

Ja ta neodzudzujem....len mam velku zlost na take matky ktore fajcia a nezalezi im na zdravy svojom dietatku ktore nosis v brusku....fajcila som cca4roky pred otehotnenim jed som sa dozvedela ze som tehotna okamzite som prestala kupila som si kravicku a ked som mala chut rak som jednu po druhej lamala.Neodzudzujem ta len nechapem postoj takych mamiciek......nieje neskoro nato aby si prestala tak skus spravit vsetko preto.....ublizujes dietatku ani si nevies predstavit

kattrin5
30. jan 2013

Fajcenie zvysuje SIDS az o 50%, ako sorry ja som tiez fajcila dlhe roky a prestala som zo dna a pre svoje dieta by som urobila hocico. Nemas pevnu volu a si sebecka, keby si myslela na svoje dieta prestala by si fajcit. Ja mam kamosku co fajcila a jej dcerka je chora na srdiecko a doteraz si vycita kazdu jednu cigaretu a do konca zivota si ju vycitat bude!!! Skus robit vsetko preto aby si prestala, zaneprazdnuj sa knihami alebo caspopismi alebo skus elektronicke cigarety proste hocico len nie nikotin

gubcikova
30. jan 2013

to budeš zbombardovaná

matul
30. jan 2013

Tiez som fajcila roky pred tehu, ale ked sme sa sli chystat pocat babo, tak som isla na antinikotinovu terapiu a pol roka pred otehotnenim som prestala fajcit. VIEM, aka silna zavislost je to. Nefajciar to nepochopi, len fajciar. Ale v tehu by som nefajcila. Jedna vec je kazit si svoje zdravie, druha vec je vedome ho kazit svojmu dietatu. Okrem toho tym, ze sa nad tymto stresujes mu ublizujes dvojnasobne. ☹ Nechcem Ta odsudit, vidim, ze Ta to samu trapi, ale teraz uz aj tak co, ked si v 24tt? Najdolezitejsie boli prve 3 mesiace, teraz kebyze prestanes teraz, tak sa telo zacne cistit a vsetko pojde ovela intenzivnejsie cez placentu k babu... Takze co Ti poradit... neda sa na to nic povedat... A este jedno Ti poviem - teraz, ked som dokojila, sa chut na cigarety vratila a ja so sebou musim strasne bojovat............................. ☹

janie80
30. jan 2013

Doktorka povedala, ze vzduch, ktory dychame vonku niekedy skodi viac ako cigareta??? 😕 hm.... Odbornicka.... 😕 😕 😔 😔

simca06022011
30. jan 2013

No nie som v rovnakej situacii, ja som ani len kavu a sladkosti nejedla ked som bola tehu :P ale poznam baby co fajcili a aj viac ako tie 3 cigaretky a prezili to... je to na kazdom z nas.. chore dietatko sa moze narodit aj tak, ja by som to ale neriskovala urcite 🙂

tehula
30. jan 2013

Ja toto odsudzujem. Raz si tehotna a nie nizky tyzden, uz si sa ozaj daaaaaaavno mala zatat a prestat fajcit. Takto tomu dietatu ukracujes zdravie, to najdolezitejsie, co mozes dat.nechapem ta absolutne. Otehotnela si zrejme dobrovolne, tak neviem, preco robis tomu dietatu tak zle. Ked nie si teraz schopna s fajcenim prestat, co bude, ked sa narodi? Budes bafkat pri kojeni? Fukat do kocika?
Halo, preber sa uz a otazku neklad na konika, ale sebe. A doktorka je nejaka trafena, nie? Isto cigarety aj ked len 3denne nie su lepsie ako trochu smogu v meste

bettypo
30. jan 2013

akurat vcera som citala ze fajcenie v tehotenstve moze sposobit hyperaktivitu.mas nejaku divnu gyndu.ja som prestala fajcit okamzite.asi si nemala problem s otehotnenim ... nehladaj pochopenie a ospravedlnenia ale okamzite prestan.kamoska neprestala a teraz velmi lutuje

wena
30. jan 2013

Pre mňa je toto maximálne nezodpovedné a odsúdeniahodné. Ľutujem bábätko.

rebeka7501
30. jan 2013

Ak si fajčiarka, tvoje telo je nasiaknuté nikotínom, určite tomu malému tie 3 cigy neublížia. Veď sa len pozrite na rôzne asociálky, fajčia jednu od druhej, pijú alkohol a narodí sa im zdravé dieťa. Len zvýš príjem vitamínu C. A s tými pľúcami je to pravda. Hlavne v priemyselných mestách, aký bordel vdychujeme si nevieme ani predstaviť.

minnie55
30. jan 2013

Fakt viem, že ma do toho nič a nechcem mentorovať - ale nemôžem si pomôcť. Si normálna ?????? Stoja ti tie posraté cigarety za to ??

katarinaja
30. jan 2013

Ja som bola podľa mňa tuhá fajčiarka. obe moje tehotenská som prestala fajčiť hneď ako som sa dozvedela, že som tehotná. takže nechápem ťa na čo ešte čakáš :( to dieťa za to nemôže a podľa mňa si to uvedomíš až keď sa narodí. nemusí sa nič stať ale môže...
tak šup šup a od zajtra bez cigošky

wewe22
30. jan 2013

no viem ze prestat ni je vzdy jednoduche som treti krat tehu ale vzdy som prestala zo dna na den obcas sa mi o fajceni aj sniva ale zatial odolavam je pravda ze pocasdojcenia som si sem tam zpalila ale aj s toho som mala vycitky treba sa zatat a vydrzat ked prestanes je to to najlepsie co mozes svojmu dietatu dat

brumcaky
30. jan 2013

Ahoj, ziadna z nas nema pravo ta odcudzovat, len si treba uvedomit ze teraz svoje dietatko nevidis, je ukryte v tvojom brusku. Pride vsak den kedy tu bude s tebou a nedajboze sa tvoje fajcenie na nom prejavi. Pokial dokazes zit s touto myslienko fajci pokojne dalej. Ja som zacala fajcit cca 15 rocna. Otehotnela som v 23-ch rokoch no ked som pred sebou videla dve ciarky, krabicka aj so zvyskom cigariet putovala do kosa. Ani na sekundu mi nenapadlo ze by to mohlo byt inak. Nikdy by som sa nezmierila s myslienkou ze by som svojou slabou volou poskodila zdravie mojho babatka. Este dobra rada> zmen gynekologicku.

dodkap
30. jan 2013

je to dobra inspiracia predsa len prestat, to male babatko. Takze este na sebe popracuj, ved je to fakt kravina, to fajcenie. Mne je tych fajciarov luto, ze chodia ako bludne duse furt niekam fajcit. Si otrokom cigariet. Fakt Ti to za to stoji? Jasne, prostredie, v ktorom zijeme, je spinave, co jeme, je hnus. Ale naco si este dobrovolne k tomu pridavat dalsie svinstvo? Tehotna zena s cigaretou je hrozny obrazok, na vracanie. Nie, neodsudzujem ta, viem, ake tazke je mat zlozvyk a zbavovat sa ho. Ale da sa to, len to musi clovek chciet. A ja neverim, ze zena, ktorej zalezi na dietati a aj na sebe, by to nechcela.

saranata
30. jan 2013

nesudim ...len napisem -ako matky by sme sa vzdali a obetovali pre deti všetko, vzdali by sme sa aj svojho zivota ...ALE cigarety nie???? skus sa nad tým zamysliet

som byvala fajčiarka ,pred rokmi pri prvej dcere som prestala a nefajčila som cele tehotenstvo ani cas dojčenia-nedokazala by som to pocas tehu ani potom uz len predstava ze ju drzím a smrdím od cigariet 😝 , potom časom som znova začala ...
teraz uz 4 roky nefajčím a viem ze nebudem kvoli mojim detom , presne pred rokom prestal aj moj manzel zaryty fajčiar zo dna na den , rozhodol sa

da sa to , a kvoli komu viac ako kvoli svojim detom ? 😉

kvieta
30. jan 2013

Nefajč🙂☹

digysa
30. jan 2013

Tvojej lekarke by mali zobrat licenciu za takyto vyrok

(V kutiku duse mam pocit, ze si si to vymyslela........aby ta tu nikto nebodaj neodsudil......)

Zmen lekarku a rychlo zacni pracovat na tom fajceni.....Treba to ukoncit. Lepsie neskoro, ako nikdy.....

30petra
30. jan 2013

jednoznačne fajčenie NIE, tiež som bola fajčiarka, ale v momente ako som mala pozitívny test, hneď som s tým sekla prvé tehotenstvo nebolo plánované, nikdy by som neohrozila dieťa....

bubu1111
30. jan 2013

Ja som tiez fajcila pred tehotenstvom, vravela som si prestanem este skor ako otehotniem, ale nic, nedokazala som to.Ale jedneho dna sa na teste objavili 2 ciarky a zrazu to bola najlahsia vec na svete. Priznam sa, ze hned po spraveni testu som si isla ,,rozluckovu,, zapalit a koniec. Mohli predo mnou fajcit, priatel mi doma nechaval na skusku cigy, ale mna to ani nenapadlo.Ked som si predstavila ako si to malinke spokojne buva a zrazu ho len zadymi...uf nie!!! Nemusis dodrziavat vsetko na 100 %, kludne si daj pohar vinka,ale skonci pre to malinke...nepaci sa mi tehotna zena s cigatetou a je to max.trapne.a to ze 3 cigy denne su v poho je Len ospravedlnenie matiek s ciernym svedomym.

gabriella7
30. jan 2013

včera video ako tetujú 2 rocne dieta, teraz čítam toto, ja po dvoch potratoch, robím všetko preto aby sa podarilo znova. Osud je sviňa! a niektorí ľudia by sa mali nad sebou zamysliet!

xenicka13
30. jan 2013

ja neviem, niektore tehotne sa boja aj mineralku pit, podla mna velmi nezodpovedne

billam
30. jan 2013

No co uz, tvoje dieta si pofajci spolu s tebou, vsak? ☹

bashka
30. jan 2013

Fuj 😝

usiko
30. jan 2013

podla mna blafujes, nudis sa doma a zakladas taketo hlupe otazky, ci temy, ci diskusie, ci co to malo byt.....

lea1333
30. jan 2013

take to otazky sem nepis verejne ta ukamenju!!!poznam vela zien co fajci v tehu a maju zdrave deticky myslim ze to je kazdeho osona vec ale urcite to nie je spravne 😉

zuzana_1
30. jan 2013

Presne ako napisala @rebeka751 ! Ak si fajciarka,to,ze prestanes zo dna na den kvoli tehu ti uz nepomoze. Niektori drs dokonca tvrdia,ze je to este horsie ako keby fajcis tie 3 denne. Tvoje telo je nasiaknute aj zvyknute na nikotin a je tak nastavene. Precistenie organizmu od nikotinu trva pol roka minimalne. Ja som fajciarka. Kedsom zistila,ze som tehu,prestala som. Nefajcila som ani pocas kojenia. Potom som zasa zacala. Mne to nedalo. Nevedela som vziat cigu do ruky ked som v sebe citila maleho.
Je to len a len na tebe,na tvojom zvazeni,svedomi a vedomi.

jaaty
30. jan 2013

nezodpovedné, až hlúpe 😠 ... a pani doktorka je tiež zrejem tuhá fajčiarka, navyše počítam, že bez detí!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre