Urrčenie pohlavia v 21. týždni

janka1989ya
28. máj 2014

Ahojte ,

Minulý týždeň (22tt) sme boli na dokončení 3D UTZ lebo týždeň predtým sa Nám bábätko nechcelo vôbec ukázať 😀
tak sme boli na dokončení ,lebo p.doktor povedal ,že nebude Nám hovoriť pohlavie ,lebo nieje si istý vtedy len povedal ,že by to mohol byť chlapček ,ale že to je len jeho odhad.
Keď sme boli na tom "dokončení" tak už bábätko bolo o niečo priateľskejšie,a ako tak sa ukázalo ,hýbalo sa o dušu a p.doktor povedal ,že vidí tzv.kávové zrno ,a povedal ,že s najväčšou pravdepodobnosťou to bude dievčatko 🙂) tak teraz ideme na poradňu v 25tt tak som zvedavá či moja p.gynekologička bude mať ten istý názor 😉
Teraz keď sme boli na kontrole bolo všetko v poriadku čo ma teší najviac ,ale predsa len tá zvedavosť 😀

sarinka123
28. máj 2014

Mne najskor povedali, ze mozno chlapec, ale uz v 21. tyzdni ze kavove zrniecko, a mam dievcatko.
Myslim si, ze gulky a pipika, ked sa babo hybalo by uz urcite neprehliadol.

tjaden
28. máj 2014

Ahoj tiež som bola na 3D v 22t a doktor povedal že zatial dievčatko ale radšej si to mám overiť aj neskoršie, tak som objednana o 12 dní ale je to na nevydržanie :D chcem už ju vidieť a vedieť či je to naozaj ona lebo už si tak zvykám hovoríť malá toto malá hetno 😀

janka1989ya
autor
28. máj 2014

@tjaden no, veď to presne aj ja ..no , tak snáď "slečnám" už nič nenarastie ,ale hlavne nech sú zdravé a silné a nech má všetko šťastný priebeh 😉 No ,čo sa týka tej nedočkavosti som na tom úplne rovnako -uvidíme o necelé 3 týždne -to bude čakanie 😀 no ,keďže Naša sa tají je to zaujímavé 😉 držím palce
@sarinka123 no , ja som mala ten istý prípad tak dúfam ,že všetko dobre dopadne 😉

siska53
28. máj 2014

@janka1989ya no,ja som,sa na 100%dozvedela pohlavie az mesiac pred porodom. Nase prve sa nechcelo ukazat,dr.stale,ze asi dievcatko. Len na pohotovosti mi povedali,ze chlapec,ale tam,mali krpaty ultrazvuk..takze som tomu az tak neverila. Ale citila som,ze to bude chlapec,nejak som,mala,taky tusak..no a mesiac pred dnom "D" sa ukazali gulky. 🙂)
nasa mala sa zas odhalila hned na,morfaci v 20.tt,ale tak,som,si to pre istotu dala este trikrat potvrdit,eate aj po porode som sa pytala na,pohlavie. No aj tu som,mala,tusaka,ze to bude baba,len zas na to sa spoliehat asi neda. 🙂)

janka1989ya
autor
28. máj 2014

@siska53 no , tak ja neviem 😉
Máme to veselé ..ale hlavne ,že sú zdravé 😉 😉

lenkadenisa
28. máj 2014

ja som mala mať najskôr chlapca, potom mi doktorka povedala, že je to dievča, lebo to medzi nohami má pupočnú šnúru :D a na 4D sme odhalili, že je to naozaj slečna. ešte čakám na výsledky z amnio, ale tak tie ma už snáď neprekvapia :D

siska53
28. máj 2014

@janka1989ya to je najdolezitejsie,nie to,co maju medzi nozkami. 🙂)
tak si pockate a uvidite,ak,vecicky,kupuj neutralne,zatial,ja som,tak robila a ocenila i neskor,kedze mam,parik. Vynosila,veci po malom a bolo (no ano,neodolala som aj ruzovej ,prosto daco sa kupit muselo a mala som i od kamosky,co ma zas parik opacne).

inak musim sa spytat kamosky kedy sa dozvedela pohlavie,ci az pri porode,lebo rodila skor a cisarskym,pred tyzdnom porodila a cca este tyzden dozadu nevedela pohlavie. 🙂

sarinka123
29. máj 2014

@tjaden Bude to dievcatko. Uz v 15. tyzdni lekar vie dost dobre rozoznať ci sa jedna o chlapca. Je to pekne vidiet.
Ak nenarastlo do 20. tyzdna, tak uz nenarastie, genitalie sa ovela skor babatku tvaruju, nie od 22. tyzdna.

kikaaa121
29. máj 2014

Mne tiez az pred tyzdnom na morfologickom povedali ze je to dievcatko a teraz som si to chcela na 3D potvrdit a uz sa cely cas schovavalo a zakryvalo tvar rukami 🙂 takze az raz sa ukazalo aj to som tam ja nic nevidela tak som zvedava

siska53
29. máj 2014

@sarinka123 lekar nemusi nic vidiet,ked sa,babo schovava (vid moju situaciu s malym,vyssie a kamoska sa pohlavie dozvedela az pri porode,lebo babo stale bolo tak,ze nic nebolo vidno).

sarinka123
30. máj 2014

@siska53 iste mas pravdu. Ja som to myslela, ze ked sa dieta krasne ukaze, tak v 15. - 16. tyzdni sa da velmi dobre rozoznat chlapec. Robim v poliklinike a nemusela som byt ani lekar, a toho chlapca som s urcitostou poznala 🙂)))) Skratka na tom sone je ten chlapec pekne vidiet, ked sa ukaze v plnej parade.
Pri dievcatkach bol zase lekar lekar opatrný. Zvycajne povedal, mozno dievcatko ale potvrdime to az po 20. tyzdni.

sarinka123
30. máj 2014

@janka1989ya Tak dajte baby aspon vediet, ci mate dievcatka, alebo chlapcov 🙂

janka1989ya
autor
30. máj 2014

@sarinka123 dám vedieť poradňu mám 19 tak si počkám ,ale hlavne nech rastie a je zdravé to je pre mňa najdôležitiejšie 😉

zuzkatomka
7. júl 2014

Ja som bola na morfosone minulý týždeň - v 20.tt. Moc sme ale nevideli, lebo drobec mal ručičky pred tváričkou, nožičky prekrížené cez seba a presne medzi nimi pupočná šnúra 🙂 Už sa neviem dočkať ďalšej návštevy u doktora :D Ale som šťastná, že bábo je v poriadku, to je najpodstatnejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre