V ktorom týždni ste zacítili prvé pohyby dieťaťa?

pupavienocka
25. júl 2013

Som prvorodička a som v 19 týždni, no ešte necítim pohyby. Ako to boli s vami, keď ste boli prvorodičky?Počula som, že u prvorodičiek sa cítia pohyby neskôr. A keď tie pohyby a kopania prídu, tak ich budem vedieť rozoznať od pohybov čriev?

petra92
25. júl 2013

@pupavienocka Ahoj ja som ich cítila až v 21 týždni,takže máš ešte čas.Hej budeš to vedieť rozoznať určite 😉

zalucia
25. júl 2013

@pupavienocka ahoj ja som dnes 18 + 5 teda v 19 tt a už týžden cítim pohyby 🙂 , ale niektoré prvorodičky cítia pohyby až okolo 22 tt..takže je to individuálne, je to nezamentelné, to poznáš, ja nemám žiadne silné kopance, ale také vrtenie, určite poznáš ked to ucítiš, že to je pohyb 😉

galaxy
25. júl 2013

17tt+

usacek79
25. júl 2013

@pupavienocka ja v 20tt a tiez tvrdim, ze to budes vediet rozoznat 🙂
presne toho som sa bala aj ja, ze si to budem mylit s crevami, ale je to nieco uplne ine 😉

andy09
25. júl 2013

@pupavienocka ja ked som čakala prvé tak som cítila v 16 tt ale to len také šteklenie. Niekedy prvorodičky cítia pohyby aj neskôr alebo cítia, ale si neuvedomia, že sú to už práve tie pohyby, neboj to rozoznáš 🙂

maggie37
25. júl 2013

17tt kopančeky 🙂

ribelina
25. júl 2013

ja som prvorodička v 17 tt riadne kopančeky, nedá sa to pomýliť.

sandrika1986
25. júl 2013

Ja som v 20.tt ako prvorodička a pri druhom tehotenstve to bolo v 16.tt

freyjanr
25. júl 2013

@pupavienocka v 22.týždni som si bola istá ze to co sa dole hmyri je bábätko 🙂

elienocka
25. júl 2013

ja som mala placentu vpredu a citila som az 23-24 tyzdny.

sevi
25. júl 2013

prve slabe "kopance" som citila v 16tt. okolo 20tt+ zacalo babatko poriadne kopat az do porodu.

jajjushka_sk
26. júl 2013

Ja som prve steklenie zacala citit tak v 17tt. A v 19tt som uz citila take jemnulinke kopance 🙂 teraz som v 20tt a je to intenzivnejsie a intenzivnejsie a neskutocne krasne 😉

bibi33
26. júl 2013

18.tt 🙂

pragmaticka
26. júl 2013

raz v 17. len take steklenie nad mechurom, ale sama som si nebola ista ci je to - to ono 🙂 potom cely cas nic, a az teraz od zaciatku 21.tyzdna citim krasne a pravidelne pohyby. na zaciatku vacsinou len v klude ked som si lahla na chrbat, teraz uz aj ked sedim, ci obcas pri stati...je to kraaasne 😉

hamca
26. júl 2013

@pupavienocka pri prvom babetku som citila prve kopance v 19 tt, aj ked som si nebola uplne ista, ci to bolo ono. Az spatne v 21tt, ked sa kopance zosilnili, som si bola ista,ze aj to v 19 tt uz boli kopance.

anexis
26. júl 2013

ja v 20t, ale aj to az jak ma hospitalizovali a lezala som s infuzkou..no nemohla som sa hybat velmi a vtedy to prislo, ked sa hybes, chodis, tak si to tak neuvedomis, skus lahnut a nic nerobit 😉

zuzu2105
26. júl 2013

ja som 21tt a nic necitim este .. ☹

katarina1984
26. júl 2013

@zuzu2105 ja som na tom rovnako,tiez este nic necitim....

katusap
26. júl 2013

jasne rozoznatelne pohyby v 16 tt ...hovoria, ze to zalezi aj od toho , kolko tuku je na bruchu, ja som tam nemala nic asi, len kozu 😀 lebo som zvracala od rana do vecera do 16 tt

zuzu2105
26. júl 2013

@katarina1984 a viete co cakate ?ja dievcatko 🙂

zuzu2105
26. júl 2013

@katusap ja nevracam ani zle mi nebyva nic ako keby som ani tehotna nebola.vazim 65 a vysku mam 175 takze neviem preco ju este necitim normalne sa uz aj bojim trosku ale vsak zevraj mam vsetko v poriadku ☹

standu
26. júl 2013

ako z knizky, pri prvej 20tt, pri druhej v 18tt 🙂

zuzuk22
26. júl 2013

Ahojte 🙂 chcem sa spýtať som prvorodicka a som v 18 tt už pár dni cítim aj pohyby 🙂 a dva dni dozadu keď som prišla z prace unavena ako kôň lahla som si cítila krásne pohyby a chvíľku som sa zapozerala na bruško a dva krát som videla jak ma moj drobec kopol , bolo tokrasne ako mi podskocilo bruško 😉 je to normálne tak skoro ? Ale od vtedy som to už nevidela ☹

katusap
26. júl 2013

@zuzu2105 tak ja mam tiez 175 cm a vazila som vtedy 57,5 kg ....a ja som nikdy necitila ako niektore hovoria, ze ako keby motyle v bruchu, ale raz vecer som lezala na gauci a normalne sa mi krpata presunula z jednej strany na druhu...taku gulu som videla, ze sa mi pohybuje ...a to bolo vlastne 1x co som ju citila a bola som vtedy v 16 tt

zuzimalinka
26. júl 2013

Ja som si myslela ze nieco citim ked som lezala a mala ruku na brusku ako keby znutra nieco hladola ale velmi slabulinke to bolo pred dvoma dnami a zas nic..citim niekedy ako keby pulzovalo nieco to som asi drzala nad tepnou 😀 uz by som velmi chcela citit ;)

katarina1984
26. júl 2013

@zuzu2105 Cakame dievcatko 🙂 presne ako pises,nebyvalo a nebyva mi zle,ani neviem ,ze som tehotna keby nebolo vidno brusko a netieklo mi kolostrum 😉 ,tiez sa bojim kazdym dnom preco ju stale necitim,ale asi su dievcatka lenivejsie 😉

barstie
28. júl 2013

Ahojte,

ja som citili prve pohyby asi 18+4 tt ale to boli len take slabulinke, az potom sa to rozbehlo...a hlavne teraz v noci, cez den len sem tam..ale vsak to je individualne , tak sa nebojte...

kiaramia
28. júl 2013

Ja som prvorodička a zaciatkom 17tt som sem-tam mala pocit, akoby mi pukol v bruchu nejaky pukanec 😀 Nebola som si ista, ci je to ono (bolo to dost tazko rozoznatelne od traviacej sustavy🙂), ale stale sa to dialo v rovnakej oblasti, stale castejsie a silnejsie a koncom 17tt som si uz bola ista🙂 V 18tt sme uz aj poriadne pokopkali manzela🙂
Ale inak estepar dni skor ako som citila pohyby, sa mi na bruchu robili take hrce, niekedy boli aj volnym okom viditelne - najprv som sa zlakla, no neskor som zistila, ze to babatko vystrkuje rucicku alebo nozicku ...aj ked niekedy mam skor pocit, akoby sa tam cele postavilo😀

katarina1984
28. júl 2013

@kiaramia presne pukanec,toto pocitujem i ja( a ziadne bublinky,ci rybky,ci motilie kridla),ale neviem ci je to babo.Vzdy je to len na jednom mieste a babo sa predsa obracia raz tak raz tak,ci nie?Preto som z toho taka nijaka,uz aj ja chcem pociti tie kopanceky

kiaramia
28. júl 2013

@katarina1984 hehe, no neviem, ako je to s tym obracanim, ale ja vsetko co zatial citim (mam na mysli aj tie hrce, aj tie pukance, ale uz aj riadne kopance) citim stale len na lavej strane ....akoby bolo babo stale len tam, asi tam ma obyvacku a do kuchyne nechodieva😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre