Zapálené dutiny v 25 týždni tehotenstva

bozulka
8. feb 2012

Žienky prosím poraďte mi čo robiť... Pred dvomi týžd. som prechladla štípanie v nose, mierna bolesť hrdla. Riešla som to po domácky a homeopatikami, mala som hrôzu z iných liekov. Pred 4 dňami sa to ale tak zhoršilo, že som musela ísť na ORL pohotovosť a tam diagn. Akútny zápal prínosných dutín. Prepláchli mi ich, hrozný zážitok, a antibiotikám som sa už nevyhla. Znepokojuje ma to, že stále ma na jednej strane bolia zuby, nos mám skoro stále zapchatý a pri poklepaní na lícne kosti tiež nemám dobrý pocit. Prosím poraďte mi ak máte podobné skúsenosti.

latvia
8. feb 2012

@bozulka tieto priznaky su pri zapale dutin uplne normalne, kedze maxilarne dutiny su priamo nad zubami a podnebim. atb uz mas, preplachnute dutiny tiez, jedine co mozes robit je vystriekavat si nos morskou vodou, aplikovat nosne kvapky a nieco na tisenie bolesti - paralen. moze ssa poradit aj so @strapco13 , je ORL doktorka, poradi mozno este nieco navyse. skus si zatial pozriet v jej fotoblogu clanok o spravnej toalete nosa

mkg
8. feb 2012

sinupret

bozulka
autor
8. feb 2012

Ja by som to vydržala veľmi rada, len sa bojím aby som zas niečo nezanedbala a tým by sa to ešte viac nezhoršilo, lebo moja orl mi už vravela, že sa poradíme s gynekológom a dáme niečo silnejšie. To by som už naozaj nechcela. A ďakujem za odpoveď , určite dám na radu 🙂

latvia
8. feb 2012

@bozulka ako radi @mkg sinupret si mozes dat, je aj na dutiny, a tiez na dutiny je nasivin sinus,to mozes tiez.ake atb si dostala?

gucz
8. feb 2012

nahrievaj sa nad soluxom 3xdenne 10 minút, nám to ORL lekár vždy káže pri zápale dutín

nikolet_89
8. feb 2012

@bozulka mne dala lekarka na zapalene dutiny Nasivin Sinus tabletky 20ks 2x denne a zaberaju 🙂

bozulka
autor
8. feb 2012

Dostala som xorimax.

strapco13
8. feb 2012

@bozulka ku xorimaxu by som pruidala antihistaminika a dokladny preplach nosa solnym roztokom a na uvolnenie nosa nosne kvapky /pozri moj fotoblog/, mozes a sa aj nahrievat ak nemas teplotu
priznaky ktore popisujes su typicke pre zapal dutin,. niekedy treba opakovat preplach na ORL viackrat, kym nie je cisty vyplach
daj si aj skontrolovat zuby na tej strane ako bolia..medzi zubami a dutinou je iba maly priestor a pokazeny zub moze bvyustiti do zapalenej dutiny rovnako ako zapalena dutina moze sposobit nejaku sarapatu pri zube.treba osetrit obe, aby sa uplne odstranila pricina

bozulka
autor
9. feb 2012

Všetkým vám ďakujem za príspevky a za rady, určite si niečo z toho vezmem

opica89
10. feb 2012

@strapco13 ja by som tiez mala otazku na vas ak možem... som v 16tom týždni tehotenstva v pondelok som bola u zubara lebo ma velmi bolel zub (6dole) zistil, že som tam mala zapal a hnis a vyberal mi nerv do zuba mi dal liecive tycinky a vatovu vlozku. v utorok som mala teplotu a odvtedy mam nadchu a zapchaty nos, zub ma vsak bolel stale tak som isla este vcera k nemu, opat mi musel cistit kanaliky lebo sa mi to vobec nehojilo a mala som vacok na koreni.opat mi tam dal tie tycinky a zub uzavrel vlozkou ktora už ale ztvrdla takze sa neda vybrat. a vcera vecer ma zacalo boliet pri uchu z predu a vo vnutri ucha ked preglgam ako keby mi tam nieco pukalo alebo ako keby som zalahnute mala, a aj sanka na tej strane kde mam ten zub, dnes som bola teda u neho zuby boli v poriadku neboleli ked mi po nich klepal, vsetko bolo ok ani ten cerstvo robeni nebolel. Len ma boli zub z ktoreho mi už vyberali nerv davno (6 hore) a na tej kosti to mam trosku zdurene a boli ma to hlavne ked si prstom pritlacim, no a cely den ma to nebolelo a teraz vecer ma zacina boliet aj ten zub dole tento týžden robeni a aj sanka hore kde mam ten mrtvy. Ked si dam vatu do ucha boli ma to viac , može to byt prievan v uchu, alebo zapchate dutiny z nadchy ? ucho ma boli aj pri cisteni aj ked si zatlacim pred nim. Poradte mi prosim ak viete dakujem

strapco13
10. feb 2012

@opica89 no bud je tam problem zo zubom a z toho moze byt aj zapal nosnych dutin..cize by som si to dsla skontrolovat, ale kedze sa neda urobit RTG tak dutiny sa nevysetria az po porode /aj ked budete dojcit, na rtg mozte ist/, kedze zub je bez nervu tak zub vas uz boliet nebude aj keby bol pri koreni problem..nech sa na to zubar dobrie pozrie
moze ist aj o zapal nervu tvaroveho..tam stacia lieky na bolest a suche teplo
alekedze mate lokalne zacervenale dasno, tak to biude zrejme zubny prioblem a bolest strioela do ucha ako ide nerv

opica89
11. feb 2012

@strapco13 dakujem za odpoved. vcera som si tu vlozku vybrala zo zuba a prestalo ma boliet pri uchu už je to lepsie len zub boli stale. Jeden kanalik robi stale sarapatu a mam tam zapal. Moja ženska doktorka mi dala dnes tabletky ATB Rovamycine. dufam, že mi ten zapal prejde a bude to lepsie.

monilik
5. nov 2016

@bozulka ahoj prosím ta ako si vtedy dopadla s tymi dutinami?som v 23tt mam nadchu upchatu jednu dutinu,boli ma cely horny rad zubov uz som vyskúšala všetko mozne neviem co robit a hlavne mam strach o babatko 😭

maca283
15. nov 2016

@monilik Ahoj ja ti odporucam mat doma tymianovy krem super vec na prechladnutie bolave hrdlo usi bolesti kruska a pouzijes aj pri babetku na imunitu A na zuby je super 31 bylin

monilik
15. nov 2016

@maca283 mam doma Tymianovy krem z Justu ani ten mi nepomohol skoncila som na antibiotikach... 😭

nuska
15. nov 2016

Colostrum. Top! pis, poslem hned.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre