8 mesiac tehotenstva. Už to asi nevydržím

ewka0012
2. nov 2011

ahojte baby,chcela by som tu zalozit taku diskusiu pre tie co su na to ako ja.som v 29 tyzdni,zacinam osmy mesiac.cakame chlapca,od zaciatku hrozne priberam aj ked som vzdy bola chuda,uz som pribrala 20kg aj ked mam pohyb a vela nejem.glukozovy test vysie velmi nizky takze sladke mi prikazali jest.zacali sa mi robit aj strie na zadku a stehnach.cele tehotenstvo dost zle prezivam,mam pocit ze to nevydrzim,je tu niekto ako ja?na zaciatku som nezvracala,ale zle mi byvalo,palila ma zaha,mavala som hrozne migreny.do toho stresy okolo svadby.teraz sa zasa ideme stahovat aby sme uz s malym boli vo svojom.mavam aj zapchy a hemeroidy ktore praskaju a krvacaju.tecie mi krv z nosa.v praci som uz nezvaldala a dva tyzdne som PN.27.11 idem na matersku.pripadam si velka,tazka,nepritazliva,som cela opuchnuta akoby sa vo mne vsetka voda zadrziavala.mavam depresie zo svojej vahy.mam pred sebou este skoro tri mesiace a neviem ako ich vydrzim.najhorsie su problemy s klbami,mam hypermobilny syndrom,moje klby asi nezvladaju tu vahu.velmi ma bolia ramena.zacalo to lavym,a uz boli aj prave.ledva zdvihnem ruky.je to asi kvoli spanku ze raz spim na jednom raz na druhom boku a som taka tazka.bola som aj u ortopeda,ale ze teraz nemozem nic uzivat,ani obstrek mi nemoze dat.len nejaky krem mi dal,ktory nepomaha a nahrievam sa vyhrevnym vankusom.posledne dni velmi zle spim,nemozem sa ulozit kvoli tym ramenam,velmi sa potim,som smadna stale,potom cikam stale,snivaju sa mi hovadiny a maly do toho stale kope,ma zo mna boxovaci mech.viem ze to vyzera ze sa len stazujem,ale ja uz neviem co so sebou a ako to mam vydrzat do konca....maleho moc lubime a tesime sa na neho.len mam hrozu ked zase pridem na poradnu a zase mi vynadaju ze som za mesiac pribrala 5kg a neviem ako to mozem ovplyvnit.a to este nespominam nalady,z nicoho nic placem,som smutna,nemozem sa uz na seba pozerat a tak.je to vsetko normalne?

solinkarka
2. nov 2011

Ahoj,,,ako by som citala o sebe 😀 tiez cakame chlapceka 😉 ja som bola dost stihla ale teraz som uz pribrala 14kg ak nie viac 😠 ztoho rychleho priberania sa mi spravili strie na zadku 😖 problem zo spanim mam aj ja...neviem si najst polohu, stale sa prevraciam a do toho mam hrozne krce v nohach. 3x chodim za noc na WC a uz ma to veru nebyvi, myslim ze do porodu sa to uz nezlepsi.
takze tvoje problemy su uuuplne normalne a musime len vydrzat 😉 neboj zbehne nam to rychlo 🙂 zachvilu Mikulas, Vianoce, Novy rok a uz budeme rodit 🙂

larosa
2. nov 2011

zlatko, nič si z toho nerob 🙂 každá z nás to prežíva ináč, oddýhni si a kašli na kilá 😀 a pozitívne mysli 😀 ináč mňa pri druhej dcére strašne bolel ľavý bedrový kĺb, až tak, že som po schodoch chodila po štyroch(bývali sme v dome) mužík mi kúpil v Tescu taký modrý chladivý gél- Dr. povedala, že môžem- volal sa Ice Gel a pppo 4 dňoch som bola OK 😉 možno ho nájdeš aj v lekárni...Držím ti palce 😵

xlucia
2. nov 2011

@ewka0012 nuz len zatat zuby a vydrzat. nic ine ti nestava. mne syn rozkopal svaly na bruchu, mam obrovsku diastazu, plus ine veci. pribrala som cca 25 a stravovala som sa ukazkovo. aj pohybu bolo riadne...
k tvojmu prispevku len tolko, ze by som si na tvojom mieste vyprosila aby niekto komentoval, alebo mi nadaval, kolko som pribrala. riesila som to iste s drzou sestrickou, ktora s z titulu svojho veku do mna drzo navazala. poslala somju do teplych krajin

jedna_iva
2. nov 2011

@ewka0012 ...ahojte dievčatá..Ewka,naozaj nám nič iné neostáva len to už vydržať..dali sme sa na začiatku na boj,tak ho musíme dotiahnúť už až dokonca....Ja čakám svoje tretie dieťa a ver že to nebolo plánované...Stalo sa... 😝 teraz sa nad tým už usmievam,ale začiatok bol veľmi krutý..ked som zistila že som tehotná chytila ma panika a vrátili sa mi depresie,na ktoré sa odbornou pomocou liečim už niekoľko rokov...prvé mesiace boli veľmi ťažké,síce som nezvracala,ale bolo mi stale zle od stresu a uzkosti,strachu...či to zvladnem,aké to bude ked sa to nardí,či budem mať dosť trepezlivosti...mám preč 36 rokov a poviem ti že toto je moje najhoršie tehotenstvo....s veľa ženami už po 35tke sme sa zhodli,že je to viac o psychike...pri prvých dvoch tehotenstvách som to brala tak inak..nepozorovala som sa tolko čo teraz...a je pravda,že som nemala ani také problemi zdravotné ako teraz....ale chvala bohu zatial je všetko dobré,vysledky vychadzaju stale ok..až na to že som od augusta otvorená a tak som PN...Mne veľa pomohlo si čítať tu tieto titulky a vymienať si nazory s dievčatami...skus aj ty častejšie tu komunikovať a ver že ťa to ako tak ukludní...aspoň mne to veľmi pomohlo..je tu veľa tém,tak si ich treba popozerať a pripajať sa do diskusie..Nik sa tu nikomu nesmeje,aj ked sa tebe zdá že sa len sťažuješ..proste mame strach a myslím si že to má každá žienka...ja som pribrala zatial 18 kg a pri mojej druhej dcere do porodu 25kg....ale nik mi nenadával..v piatok idem na poradnu tak som tiež dosť zvedava čo mi povedia..držím place a otvorene píš o svojich pocitoch....pekný deň

henulienka
2. nov 2011

@jedna_iva nie si prvá, ktorá tvrdí, že vo vyššom veku je to v tehotenstve horšie. Môžno tie, čo čakajú prvé, alebo druhé... to sa ešte dá. Al ja som to tiež najhoršie znášala fyzicky teraz po tretíkrát. A to mám len 28 - ale viem porovnať, že keď som čakala prvú dcérku, mala som 20 a nič ma nebolelo. Síce psychicky som bola v pohode, ale moje telo už povedalo dosť 🙂

ewka0012
autor
2. nov 2011

baby aspon nie som sama.lebo mne je z toho do placu stale.zavidim tym tehotnym co si vykracuju oproti mne na opatkoch a tenuckych nohach a spod kabata im trci len brusko.vtedy sa pozriem na seba a mam sa chut niekam pod zem schovat,muz mi hovori ze som krasna ze to nie je ani vidiet na mne lebo som vysoka a ze sa nemozem porovnavat s nizkymi babami.lenze ja mi neverim,je strasne sa pozerat na svoje telo s 20kg navyse.za tehotenske oblecenie som uz vyhodila majland,lebo stale mi je vsetko male,podprsenky uz kupujem asi stvrtu velkost,hrozne mi prsia narastli.a tie strie su hrozne.mam len 25rokov a bojim sa ako budem vyzerat po porode a ci to vobec nejako schudnem.najhorsie je ze byvam s muzom v inom meste ako cela moja rodina a kamaratky,som tu sama,nemam sa ani s kym porozpravat,som na PNke takze nemozem kamosky navstevovat.vidime sa mozno 1x za dva tyzdne.keby tu mam aspon nejaku kamaratku tehotnu blizko seba bolo by lepsie.najlepsia kamoska je tehotna tiez lenze byva v dedine asi 25km odo mna takze sa tiez vidime malo.pripadam si taka sama a ze ma nikto nechape.vzdy som sa na tehotensto velmi tesila len to som nevedela ze to bude take tazke,dieta sme neplanovali takze sa este zmierujem s tym ako to zvladnem a ci budem dobra mama

zuziq
2. nov 2011

@ewka0012 toto vsetko co popisujes je uuuuplne normalne... vsetky tie stresy okolo proste patria k tomu.. Vsetko je to najma koli hormonom, preto mas pocit, ze ti "zasibava", kazde kg riesis a beries tragicky a pod. Toto podla mna preziva vela mamiciek, niekto menej a niekto viac. Ak si bola vzdy chuda, tak podla mna tie kg rychlo pojdu dole.. Len porodom vacsinou odide okolo 7 az 10kg pocas pobytu v nemocnici.. A ked budes behat okolo maleho, tak odidu aj tie dalsie 😉 Strie su zial dan, ktora sa da zmiernit mozno nejakymi pripravkami, urcite to uplne nezabrani, ale neskor mozu byt menej napadne.
my sme prve tehu planovali a ked som otehotnela, tak som do 4 ci 5 mesiaca nebola schopna odpoved na otazku, ci som stastna Ano. Vsetko sa vo mne bilo, mala som strach, aka budem mama, ci to zvladnem, ci to obaja zvladneme. Kazdu druhu noc sa mi snivalo, ze nas manzel opustil 😀 a ked nie to, tak nejake uuplne scifi sny, no uplne ze hroza.. Posledne mesiace som nemohla spavat, stale plny nos, v kuse som plakala, rozrevala ma aj kreslena rozpravka 😀 Toto vsetko je uplne normalne 😉 Rastie v tebe novy zivot, je to strach z neznameho a to ze ta nikto nechape - mozem ta ubezpecit, ze je to len nas pocit, pretoze sme precitlivele 🤐 ale opat, je to uuuplne normalne.. A potom, ked sa ten drobcek narodi, tak to chvilu bude este tazke, ale zaroven nieco tak krasne, co si podla mna niekto, kto nikdy nemal dieta nevie predstavit.. To je pocit, neskutocna laska a stastie aj napriek prebdenym nociam, ktory sa neda opisat, treba ho len zazit..
Drzim palce, nech to vsetko zvladnes, o chivlu ta chyti mania pripravy hniezda a to len uvidis ako budes chciet vsetko upratovat a pod 😀

ladyka8
2. nov 2011

Všetkým vám držím palce aby ste to mali čím skôr za sebou a prajem vám aby bolo všetko ok, zdravé bábo a potom už len peknučké spomienky na tehotenstvo 🙂 zlomte vaz

dazdovka
2. nov 2011

@ewka0012 ja som na tom presne tak isto, spim nafigu, zobudzam sa na bolest v klbe, bud bedrovom, alebo ramennom, alebo na kopance, alebo ma rebra bolia, chrbat, je to tazke. A ked ma rano este moj mily o 5.15 zobudi, tak ako dnes, s vztycenou antenou, ze ako ma velmi lubi a tak... som rada ze po mne stale tuzi, lebo ja sa uz na seba nemozem pozerat. Videla som sa v zrkadle, aku mam susuru opuchnutu, moj mily mi ju este pekne s laskou oholi ked si myslim ze uz treba, lebo ja si tam nedociahnem (maly sa mi hrozne tlaci na krcek maternice, kazdu chvilu sa mi zda ze uz idem rodit). Zo strii si nic nerob, to mame skoro vsetky, za par mesiacov vyblednu a potom ked sa natries samoopalovacim mliekom su skoro neviditelne. Ozaj, bola som v IKEE vcera, tolko tehotnych zien a mamiciek sa tam koncentruje, syndrom hniezdenia pracuje, musime spekulovat a vylepsovat svoje hniezda kym sa da... Neboj nic, prezijes to a kila zhodism ked budes malemu robit 24-hodinovy servis, ani nevies ako lahko.

ewka0012
autor
2. nov 2011

uz to chcem mat za sebou...tie pripravy hniezda su moj dalsi problem,nejake oblecenie nakupene mam aj topanocky,kocar je objednany a postielka kupena.ale stahovat sa ideme k svokrovcom do bytu koncom mesiaca,az od januara ked sa oni odstahuju do noveho bytu budeme sami a vo svojom lebo byt je manzelov.to su moje dalsie stresy ze sa ideme stahovat,ze nemam nic nachystane ani izbu pre maleho.ze budem rodit a nic nebude este na svojom mieste,zavidim druhym co si pomalicky zariaduju a maju izbu nachystanu,ja som doteraz nic chystat nemohla aby sa to potom zase nestahovalo.veru upratat a chystat by som chcela a nic nevladzem

ewka0012
autor
2. nov 2011

@dazdovka so sexom mame problemy aj my,muza stale pritahujem a pacim sa mu,ale ja sa na seba nemozem pozerat a nechapem ako ho mozem pritahovat...najprv som mala dvakrat vaginalnu mikozu a sex sme mat nemohli a uz od takeho siesteho mesiaca nevladzem,nemam chut,ked aj tak nevieme najst polohu a som sucha.mame sex mozno 1-3x tyzdenne a stale menej a menej.ked skusame nieco vzdy chytim nervy ze to zas nejde a jemu je potom luto ze z toho nic nemam.na nom uz byt nevladzem chytaju ma krce a som tazka nevladzem sa pohybovat.ked je na mne zase ma tlaci na brusku.z boku z toho nic nemam.uz sa neviem dockat ked bude maly na svete ja zhodim kila a konecne budeme mat normlany sex zase.lebo s muzom sme spolu len rok.z toho tri mesiace zobraty.takze si moc so mnou moc neuzil

kukucg
2. nov 2011

@ewka0012 Ahoj, ja som to mala presne ako ty, pribrala som 23 kil, myslela som ze mam take obrovske brucho ze sa roztrhnem 😀 😅 a vsetko co pises, nevyspata, palenie zahy, cikanie... bla bla, odratavala som dni a vies co??? Ked sa maly narodil najradsej by som ho strcila nazad 😅 😅 takze nezufaj, moze byv aj horsie, bude rada ze ste zdravy a uzivaj si tehu aj ked verim ze mas pocit ze sa to neda, ver mi este pridu chvile ked ti to bude chybat 😉 co by som ja za to dala aby som to vsetko mohla znova zazivat....

tanja61
2. nov 2011

@ewka0012 nic si s toho nerob ja pri mojom druhom synovi som bola akoo bomba,tiez mi byvalo zle od zaciatku,nevracala som ale v kuse zaha,bolesti hlavy no skratka vsetko naraz...v 5mesiai som uz vyzerala akokeby som isla rodit 😀 co sa tykalo sexu mojho som stale pritahovala a nakonci som uz odmietala sex lebo som sa nevedela ani hybat....boleli ma strasne ruky a klby,v noci som sa budila na bolest ale zvladli sme to a sme tu...mimochodom pribrala som nejakych 27kil 😖 maly ked sa narodil mal 4,27kg a 60cm takze bol to valibuk teraz lekarky neveria ze bol taky velky lebo pokracuje normalne ako kazde dieta 😉 😉 takze hlavu hore uz to mas zapar 😉 a co sa tyka mikozy mavala som ju kazdy mesiac bola som zufala 😒 😒

tanja61
2. nov 2011

@ewka0012 je normalne ze ta vsetko trapi, to su hormony 😀 ale neboj vsetko pride do normalu hlavu hore 😉

magali
2. nov 2011

@dazdovka som sa aj zasmiala na tvojom prispevku.. tiez som sa citila podobne ako ty, otacala som sa v noci asi kazdych 5 minut a ked som nahodou tvrdo zaspala, zobudila som sa na strasnu bolest celeho boku na ktorom som lezala.. hrozne mi trpli ruky.. este po porode som sa chvilku spamatavala ale vsetko to preslo

@ewka0012 presne ako tu dievcata pisu, tvoje pocity su uplne normalne, ani po porode to nebude hned celkom OK ale to sa spravi... tie sproste hormony davaju zabrat vsetkym mamickam..
strie som mala aj predtym, akurat ze sa mi strasne naliali prsia a az na poslednu chvilku mi cele popraskali a mastila som o stosest, najhorsie bolo ze sa mi nepodarilo kojit, takze to bolo cele uplne k nicomu, strasne dlho som sa s tym vyrovnavala.. tiez som sa bala ci budem dobra mama, niekolko mesiacov som si myslela ze mam moje dieta nenavidi, na otazku ci som stastna som tiez velmi presvedcivo neodpovedala.. toto ti nepisem preto ze ta chcem este viac zdeptat, ale preto aby si videla ze taketo pocity su uplne normalne, proste sa bojime, je to velka zodpovednost.. vydrz to a uvidis ze ked sa malicky narodi, bude to ta najkrajsia odmena za vsetku bolest.. mozes sa tesit na to ako sa na teba prvykrat usmeje, ked povie prvykrat MAMA
tiez si myslim ze bude dobre ked si tu precitas par diskusii a pokecas si, dobre ti to padne, zvlast ak si nemas realne s kym pokecat
prajem ti vela sily aby si to dotiahla az do konca, hlavne treba byt psychicky v pohode.. drzim palce

lubenka77
2. nov 2011

Jáj, a ja si hovorím, ako dobre, že už nie som tehotná 🙂 ale nie, dievčatá, všetko sa dá prežiť, aj keď tie posledné mesiace sú strašne dlhé, mňa tiež boleli strašne kĺby, hlavne v noci, ani som nevedela, ako si ľahnúť, a to som pri druhom pribrala iba 10 kg, hemoroidy,= katastrofa, nevedela som ani ako si sadnúť...kŕče v nohách, a k tomu ešte denne 4-5 km peši s malým do škôlky, do roboty a späť...ale všetko sa dá vydržať, keď vieme, že na konci nás čaká to naše krásne bábo...držím palce, nech to každej z vás dobre dopadne 🙂

magali
2. nov 2011

@kukucg presne ako pises, ja som rodila pred rokom, momentalne neplanujeme dalsie dieta kvoli fin, situacii.. ale v hlave mi to srotuje.. hormony hormony.. normalne mi to brusisko chyba, mne sa to pacilo, nemala som az take problemy, len pri konci so spanim.. ale je pravda ze po porode rychlo zabudneme na bolesti.. maly ma uz rok, pekne sam bezka a stale viac mi zacina chybat tehulkovanie.. zdravy rozum hovori nie, ale kdesi vzadu v nejakom kute pracuje nejaky maly betar na surodencovi 😀

chovancova27
2. nov 2011

@ewka0012 Ahoj, tieto pocity velmi dobre poznam.🙂.. ja som pribrala 25 kg... a z pôrodnice som odišla o 19 kg ľahšia, tak nevešaj hlavu🙂) 4 kg bolo bábo, 4 kg obrovská placenta, a ostatné voda, ktorá sa vo mne zadržiavala celý 9 mesiac... takže z 23 kg mi ostali 4, ktoré už sú tiež dávno preč... od 8 mesiaca som nemohla spávať, k tomu skúšky v škole, malý bol mega živý, kopal celé dni aj noci, k tomu moja mega váha, v januári som obula len botasky, aj to museli byť šnúrky uvoľnené na najvyšší stupeň... celý posledný mesiac tehu som sa už modlila, nech už malý ide von, nezvládala som to psychicky, bola som obrovská, členky a kolená mi zmizli, mala som len dva obrovské naliate kláty namiesto nôh...dve brady, hemoroidy sa mi spravili síce až 3 mesiace po pôrode, ale zato poriadne... počítala som každý deň... Držím palce, hovor si že za toto všetko Ti bude veľký darček krásny milovaný chlapček a ostatné sa pomaly vráti do starých koľají... zvládli sme to všetky, zvládneš to aj ty...

hermiinka
2. nov 2011

@ewka0012 ahoj.aj ja som mala zo seba depku v tehu,tiez som pribrala 20kg mala som 54 a ked som sla rodit tak 74 😲 bola som ako slonica,mm ma volal buldozerik 😝 takze tak.ale prezila som a som tu a mam skoro svoju povodnu vahu.ale taktiez mi ostali strie na bruchu 😢 😢

cukor
2. nov 2011

.je to uplne normálne...neboj,rýchlo ti to zbehne.a prvé mesiace tiež budú tažšie ale budeš kmitať takže nebudeš mať čas nad sebou rozmýšlať.a hned by som s tebou menila,lebo ked porodíš uvidíš ako velmi ti to bruško bude chýbat a až vtedy pocítiš,že fakt to tehotenstvo bolo neskutočne krásne.

karap
2. nov 2011

@ewka0012 musis to uz ,,dobojovat,, aj ked mas pred sebou teda este ozaj dost....Vahovy prirastok u Teba je trosku ,,nad,, no neries to.Hlavne,ze je maly v poriadku.Po porode schudnes,verim tomu.
Ja cakam tretie a veru uz to tiez obcas nezvladam.Pribrala som len 10kg,comu sa tesim,no vsetko mi islo do brucha ato mam obrovske.Zle sa mi sedi,chodi,lezi...proste des.Tiez by som to uz chcela mat ,,z krku,, 😠
Mam len 33rokov,no deti sa nam ,,nakopili,, velmi rychlo po sebe,takze behom 4 rokov,budem mat tri.A moje telo uz nevladze....Ja to mam uz len za ,,11,,tak sa utesujem,ze uz to nebude dlho trvat.
Tebe zelam vela sil,pohodu a klud.Uvidis,na konci Ta caka krasna odmena 🙂

ewka0012
autor
2. nov 2011

@kukucg preco by si to vratila nazad?to ti tak chyba to brusko alebo je to este horsie ked sa male narodi?

danusskaaa
2. nov 2011

podobne pocity su aj vo mne. Ja som zatial pribrala 9kg a som v 7. mesiaci. Uz druhy mesiac som doma na PN a lezie mi to krkom. Asi dva tyzdne bolo super lebo sme sa minuly mesiac stahovali tak som si vsetko zariadovala a tak si naplnala cas, ale teraz len sedim doma a dopada na mna samota. Priatel je cely den v praci a vecer ma taha vonku, ale nie kezdy den sa to ta, lebo proste nevladzem. Ma´m niekedy take dni, ze len lezim a otravuje ma aj to, ze musim na WC. pripadam si ako tucniak a podobne poznamky od znamych mi k mojej depke nepomahaju. Partii s ktorou sme spolocne travili cas, ci uz nejake chaty, alebo len take posedenia sa vyhybam, lebo poznamky o tom aka som tucna, uz nemozem pocuvat. Aj ked sa na jednej strane na malinku tesim, bojim sa, ze budem uz len taka odstrcena a tucna :( Vsade ospevuju to ake je tehotenstvo super a najkrajsie obdobie zivota, ale mne sa to moc nezda a nepaci!

ewka0012
autor
2. nov 2011

@chovancova27 jaj na tomto prispevku som sa zasmiala,ze nohy ako klaty, 😀 tak si pripadam aj ja ked sa pozriem na svoje obrovske nohy,opuchnute.a obrucku si ani nemozem dat na prst co som sa vydala tak mi je to luto,lebo mam pocit ze ludia zazeraju ze ked som tehotna ci som aj vydata.ja som stastne vydata a nemozem sa tym ani pochvalit...dufam ze dopadnem ako ty ze tych 20kg necham v porodnici,to by bola ulava a dakujem za podporu

ewka0012
autor
2. nov 2011

veru takyto pocit mam aj ja,vsade hovori ake je tehotenstvo krasne,no ja sa teda z neho moc netesim,prve mesiace bolo zle a vobec sa s tym vyrovnat ze male cakam ked sme to neplanovali,komplet sa mi zmenil zivot.druhy trimester bola svadba a stresy okolo nej,potom jediny oddych a radost-dovolenka.od siesteho mesiaca nevladzem,mali sme problemy s byvanim a stresy okolo toho,uz je to vyriesene nastastie.teraz som v osmom a treti trimester je najtazsi,tak kedy sa mam z toho tesit?

kukucg
2. nov 2011

@ewka0012 no lebo maly bol velmi velmi nespavy, plakal v jednom kuse, ja som mala asi tri zapaly prsnika, bolesti, horucky a neustale placuce dieta s refluxom a kolikami, no ver ze keby mozem strcim ho nazad do brucha a uzivam si to na co som predtym nadavala 😅 😅 to ako ta nechcem strasit ale nevies co ta caka tak si uzivaj co mozes 😉 a inak po case mi to brusko aj moc chybalo a teraz by som strasne chcela zase aj napriek vsetkemu 😉

veronka184
2. nov 2011

Ahoj to som sa dobre zasmiala a vydychla si ze nie som jedina čo zapasim s nadvahou atd, uz sa aj ja pytam ze ako dlho lebo sa nudim som doma na pn a nikam nechodim. Zelam pekne prezite zvysne mesiace a tesime sa na babetko! 🙂

ajca123
2. nov 2011

@ewka0012 Ale, a co mam povedat ja prvy syn ma 5 a v januaru bude mat 6 a caka nas skola a druhy syn ma 20mesiacov a cakam tretieho 🙂
Aj ja mam problem ist na velku a mam hemace 🙂 ,ale teraz sa snazim papat vela ovoce aby som mohla ist na zachod a pomaha to.
Aj ja som uz pribrala vela a prerabame cely dom a prachu mame vsade a musim upratovat lebo v tom prachu nenecham deti spat a cakaju ma okna aby som ich umyla lebo v obyvacke su tapance od deti,ale nelamem si s tim hlavu 🙂
A musim ist tento mesiac kupit darceky aby som mala vsetko pripravene a este ozdubky kupit nerozbitne 🙂 kvoli malemu...
Neboj ked sa babo narodi to budes stavat kazde 2nebo3 hodiny a kojit a prebalovat 🙂 a potom ho odnaucat od nocneho kojeni aby ti spalo celu noc 🙂 a pod.
Ale pozor aby sis nenaucila babo aby ti zaspavalo na rukach a podobne lebo potom to dieta odnaucat je tazsie 🙂
Tu na modromkoniku je vela takych otazok ako odnaucit svoje dieta uspavat v kociku nebo na rukach, ale urcite budes bajecna mamicka a nemaj strach 🙂

ajca123
2. nov 2011

@ewka0012 a neboj po porode to schodis 🙂
Ja som pri oboch schudla na svoju vahu 🙂
Idem pre maleho do skolky 🙂 pa

makmitka33
2. nov 2011

@ewka0012 Mám pocit, že mi píšeš z duše, ale ten krpček nám stojí za všetko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre