Ako zistím polohu bábätka?

dartemis
30. aug 2014

Ahojte, viem, že sú tu podobné diskusie, resp. otázky, ale nenašla som v nich konkrétne svoj problém, tak keď tak sa ospravedlňujem za spam 🙂 trošku ma trápi poloha môjho dievčatka v brušku, som v 35. týždni a pred desiatimi dňami ma doktor vystrašil tým, že malá je hlavičkou hore (aj keď viem, že ešte mala dosť času na pretočenie). Pred tromi dňami už bola hlavičkou dole, tak som rada ale mám stále chrobáka pochybností... 😒 môže sa ešte pretočiť zasa hore hlavou? stále si sledujem každý pohyb a snažím sa z toho vyzistiť ako je poskladaná 🙂 no a napríklad dnes ma celý deň niečo malinké šťuchá do ľavého boku. Nie úplne dole, ale ani hore, asi na pol cesty medzi rebrom a bedrom. to mi príde dosť nízko, myslela som, že ak je dole hlavou, bude kopať do rebier a ona nič... aspoň že štikútku má dole, ale niekedy mám pocit, že mi leží na dne brucha na chrbátiku... šibe mi? Vďaka za odpoveď 🙂

magic08
30. aug 2014

Sibe 🙂 zbytocne sa stresujes niecim co nedokazes ovplyvnit. Uzivaj si posledne tyzdne a tes sa z drobca. Po porode ti to brusko, kopanceky a stikutka budu chybat 🙂 drzimpalce

nely459
30. aug 2014

moje je dolu hlavou uz od 20tt a chrbatik ma na pravo a nohy na lavo...vzdy ked kopalo tak iba lava strana sa mi hybala a ked stvrdlo brusko tak som vedela nahmatat chrbatik... 🙂 radsej sa netrap tym ako je otocena, ale skus cviky cvicit co su urcene na to, aby sa babo dalo dolu hlavou 🙂

bonaqa2013
30. aug 2014

Mám 4 deti, ale ani raz som nepátrala potom, ako su moje detičky poskladané v brušku. Ani som sa netrápila s tým či už je dole hlavou... Všetko som to nechala ne lekárku, ku ktorej som chodila na poradne.
Maminka, netráp sa s týmito otázkami, lekár ťa bude sledovať a určite bude všetko OK. Prajem všetko dobré.

svetllana
30. aug 2014

Mne sa malá otočila pred týždňom, takže som vytešená jak lečo 😀. Teš sa aj ty, otočila sa sama, takže už by sa nemala pretočiť späť.. 😉

serpentino
31. aug 2014

Neries to aj tak to neovplyvnis..mojej svagrinej sa maly pretocil dole ritkou cca v 24 tyzdni,potom sa zase otocil spravne a 2 tyzdne pred porodom zase dole ritkou...bola z toho hotova,povedala,ze 2 deti normalny porod a 3 cisarskym,bala sa toho kvoli rekonvalescencii,nakolko doma ju cakali dalsie 2 deti...neverila tomu,ze by sa otocil este spravne,ale par dni pred porodom sa maly znova otocil na spravne miesto...ono zalezi aj na velkosti babatka,kolko tam ma este miesta na otacanie...ale ono to tak byva,ze ked sa budes kvoli tomu stresovat,just si to privodis,tak kasli na to..

orlik4
31. aug 2014

@dartemis ja som vedela presne, kde mam babatko podla toho, ako stikutalo. Ked mas take velmi pravidelne "hopnutia" v brusku, tak to prakticky dietatko stikuta. U mna tieto "hopkania" boli vzdy v dolnej casti brucha. Tak ale ja som mala malu otocenu cele tehotenstvo dole hlavou... Ale ked som si to takto spojila, tak som bola kludnejsia. K zaveru tehotenstva stikutala prakticky kazdy den, tak som bola rada 🙂

iva1009
4. jan 2015

u mna je stale inak,raz citim nozicky na pravo a ritku nalavo a potom opacne...tazko povedat ale s urcitostou viem ze hlavicku ma dole...som v 37 tyzdni...tak sa mi drzi v polohe ready na porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre