Bolesti pod rebrami v tehotenstve. Máte ich aj vy?

ginepra
6. mar 2009

Ahojte maminy. Som treťorodička a až teraz - v treťom tehotenstve, v 37 týždni sa u mňa objavil jeden výrazný problém - mám bolesti pod rebrami, niekoľko dní, a to dosť nepríjemné. Najmä na ľavej strane. Niekedy nevydržím ani stáť na nohách (fungujem stále naplno), ale bolí ma to aj v noci, keď ležím. Dnes som bola pre istotu na vyšetrení - ultrazvuk, odbery, ctg - ale všetko je v poriadku. Chvála Bohu. Predsa som chcela vedieť, či máte aj vy takéto niečo. Ďakujem vám za pokec

katka1981
6. mar 2009

Ja som citala na babywebe, ze je to normalne, ze sa roztahuje hrudnik, a zacina to tusim od 30.tyzdna. Skusi sa pozriem tam. A pisali ze to byva bolestive.

katka1981
6. mar 2009

Skus sa pozriet tam, pisem jak....

ginepra
autor
6. mar 2009

Dakujem, katka, kuknem. Tiez si myslim, ze je to asi tym, dnes mi povedali, ze babo ma asi 3 kg a mam dost male brusko, asi si robi miesto. Ale je to niekedy na nevydrzanie, ani tabletu od bolesti si clovek nemoze dat. No co uz, vydrzime... Hlavne, ze je babo ok.

katka1981
6. mar 2009

Neboj za chilinku ho mas pri sebe. Mna pobolievaju niekedy klby a najhorsie je ze mam pocit ze sa roztrham a este mi len zacalo rast brusko. A citim sa ako svinka.

ginepra
autor
6. mar 2009

ja ako veleryba 😉 , ani nie navonok ako vo vnutri, a fucim ako lokomotiva 🙂
ale som rada, ze si ma tam dnes nenechali, este nemam nachystane veci pre babatenko... bola so od zaciatku materskej s detmi v ozdtavovni a je to este len predo mnou...

katka1981
6. mar 2009

Inak som si spomenula ze aj mna bolievali rebra, hlavnme prava strana a teraz ako sedim skrcnea za kompom zacina ma boliet lava strana rebier ako svalovica, neboli ta to menej? Asi ti pomaham, joj ale je to nechutne , ako zlomene a ja som myslela ze to mi sadlo tlaci, alebo ze mi rebra tlacia na sadlo.

zuzka1.
7. mar 2009

mna to v tehu bolelo tiez a mylsela som, ze ma maly en silnejsie kopol do rebier.
2 mesiace po tehu ma vyviedli z omylu, podozrenie bolo na zlcnik, po sono zistili podrazdenu slinivku zo stravy. Ale mna bolelo aj vydychvaie.
POmaha kludovy rezim, dietna strava, ine na to nepomoze.

ginepra
autor
7. mar 2009

diky, zienky. nepomaha vystriet sa, sadla moc nemam,strava normalna (len sladkosti a kava su moje zlozvyky 😵) tu bolest zle znasam ked ma to drzi tak som nervozna aj na nedi a to mi je luto 😒

ginepra
autor
7. mar 2009

oprava: "aj na deti, a to mi je luto "

katka1981
7. mar 2009

Ja zas vrieskam po nasom steniatku a potom sa mi mala trepoce.

deborah77
24. jan 2011

@katka1981 mňa to bolí od začiatku a dosť. Akoby som mala zlomené, až to pichá.

katka1981
24. jan 2011

@deborah77, ja som uz ani nevedela, ze o com pises, my uz mame malu slecnu doma 😀 Dnes som jej akurat na wcku bozkavala nozicky a hovorila jej ako ma s nimi kopala, ked bola v brusku. A pytala som sa jej ci si pamatala, ked bola v brusko a ze ci jej tam bolo dobre. Zevraj jej tam bolo dobre. 🙂

jana201
8. jan 2013

@deborah77 ahoj ako myslis od zaciatku tehu ??? lebo aj mna a je to take ako keby som zle spala .....

barborr
8. jan 2013

Ahoj ja som tiež treťorodička a mám podobné bolesti ako ty, nebývajú každý den ale ked to začne je to hrúza, je to taká zvláštna bolesť akoby sa mi rozťahovalo bruško, myslím že je to normálne takto na konci tehotenstva. 🙂

deborah77
8. jan 2013

Ahoj, bolelo to od začiatku, ale nie veľmi. Potom sa to stupňovalo ku koncu. Je to, akoby sa ti rozťahovali rebrá. myslím, že to nevadí. Len to treba vydržať.

nextik
10. apr 2013

Ahoj, ja cakam druhe mimi a som v 25tt a zacalo sa to asi pred tyzdnom ale tie bolesti su tak hrozne silne ze sa budim v noci. Je to presne v strede, na hranici hrudneho kosa - ako sa stretava brucho s kostou. Hlavne ich mam v noci a po leziacky, ale aj v sede a po stojacky. Je to hrozne neprijemne a skutocne bolestive. Pri prvom tehu som nic take nemala. ☹

mt22
11. apr 2013

@nextik ahoj...ja som v 26.tyzdni a predtym som obcas citila pichanie v hrudniku ktore ale trvalo len par minut....vcera v noci som sa vsak zobudila na intenzivnu bolest presne v strede hrudnika ako pises a vystrelovala az do pravej strany na prsiach...v noci to bol horor, ani lezat ani stat ani sediet...dnes ked som sa zobudila stale to citim len o nieco menej...teraz ked som citala na nete prispevky k tomuto problemu, zistila som ze to moze byt bud roztahovanie hrudneho kosa alebo zlcnik...no neviem ako zistit ktory problem to moze byt u mna...k dokimu mam termin az 23.4., skor by ma asi pri jeho obsadenosti nezobral...obavam sa hlavne toho ze ked sme este v takomto "skorom" stadiu tehu ci to moze byt ten prvy problem (ktory by bolo mensie zlo) ked este nemame maternicu tak vysoko, neviem ci by malo co tlacit na hrudnik, a ci to potom nebude skor ten zlcnik ☹

nextik
11. apr 2013

@mt22 Ja mam zlcnik vonku uz 6 rokov. Mavala som tak strasne bolesti ze ma museli na rukach doniest na pohotovost. a bolest vystrelovala pod pravu panvovu kost - tak kym prisli na to ze to je zlcnik tak to trvalo. Ja mam tiez poradnu az za 3 tyzdne tak snad to neni nic nebezpecne. Napis potom co sa ti zistilo - ja ti tiez dam vediet.

yasminka137
3. máj 2013

ahojte dievčatá...ja som síce ,,len ,, v 18tt,ale takisto mám pichačky pod rebrami a obcas aj v boku,ale hlavne pod pravým rebrom a to nič také nejem čo by mohlo dráždiť žlčník,alebo niečo,kávu si dám len občas takú slabučkú,no nie je to každý deň,ale dosť často a takisto sa mi zle dýcha a mám pocit,že mi praskne koža na brušku...čakám tretie bábätko,ani pri jednom som toto nemala,tak už to bude asi aj vekom... 🙂 poradňu mám 23.5,ale stále bolo všetko ok,tak to si asi len drobček robí miesto v brušku...tak Vám všetkým a aj sebe teda...držím palčeky,nech nám to všetkým dobre dopadne... 🙂

lucymk
3. máj 2013

Baby je to normalne.Ja som to mala pri prvom tehu strasne mi mala tlacila na rebra. Este ked mi do nich kopla,tak to stalo zato.Teraz som v 27t a uz sem tam ma zacinaju bobolievat rebra.Citala som ,ze od zaciatku 7mesiaca je plod uz vädsi,tak bud ostane dole a bude tlacit na mocový mechur,alebo sa zdvihne hore a bude zas tlacit na rebra .Musime to niejak vydrzat.,ved co by sme nespravili pre nase deticky.Drzim vsetkym palceky

mikella
13. feb 2016

@nextik ahojky ja viem že táto tema je už stará ale mám rovnaký problém som v 33 tt čakám 5 bábo mám žlčník vonku a včera v noci som si kýchla a puklo mi niekde pod lavým rebrom dnuka zlakla som sa ale nič sa dalej nedialo ráno ma ale stále pichalo pri každom zakašlaníni neskôr aj pri pohyboch neviem čo to môže byť kedže mám žlčník vonku a dosť zle mi trávi v tehotenstve bojím sa či to nieje pankreas 😒 čo tebe zistili nakoniec ....

enkaaa
21. jún 2016

Ja tiež mám podobné problémy. Pod ľavým prsníkom ma strašne picha. Neviem či to je rebro,alebo žlčník,alebo len babo tlači na niečo. Zaujímavé že ma to nebolí stále ale len niekedy. Hlavne keď som v kľude...ale vtedy až tak že až ťažko sa mi dýcha.

enkaaa
21. jún 2016

@mikella ja viem že to bolo už dávnejšie, len chcem sa ťa opýtať či ti to prešlo po pôrode, alebo tam bola iná príčina?....mám podobný problém. Ďakujem za odpoveď

77katika77
21. jún 2016

Ahojte kočky, často si sem chodím po radu ale kvôli tejto téme som sa aj zaregistrovala. Som prvorodicka v 34TT a posledné tri dni ma tak isto trápi tlak pod hrudnikom. Mala je zatiaľ zle otočená ritkou dolu. Len ja mam to brucho od pupka hore tvrdé ako kameň a tak mám trochu strach či je to OK. Malinku cítim je pohyblivá občas až moc. Ale to tvrdé brucho ma znepokojuje. Čo myslíte je to v poriadku?

mikella
22. jún 2016

@enkaaa davala som is pozor čo jem aby osm nezaťažovala žalúdok nebol už žiadny problém doktor mi povedal že orgány trpia ako na ne tlačí plod takže len vydražať do pôrodu a ešte pomáha ležať na lavej strane a hlavne nie na chrbte lebo si na niečo tlačíš celou váhou ale neviem už čo mi to doktor vravel

enkaaa
22. jún 2016

@mikella ďakujem pekne! Nechcem neustále utekať na pohotovosť a byť ako hypochonder 😀 Už nemám veľa do septembra 🙂

mikella
23. jún 2016

držím palce 🙂

mabella
2. júl 2016

@enkaaa
@mikella
@77katika77 baby pridavam sa. Najskor som mala tlak len na pravej strane, teraz uz pod celym hrudnikom. V prvom tehu mi mala tlacila dole, hore som nemala ziadne brusko a aj som rodila predcasne. Tento maly chlapcisko 🙂 mi tlaci hore a aj je poznat, ze to brusko je hore vacsie. Som v 30tt takze sa este pekne potrapim :(

enkaaa
3. júl 2016

@mabella minuly tyzden bol celkom kludny ale teraz 3 dni ledva ze dycham...milujem tehulkovanie, uzivam si aj brusko, lubim tu malicku ale uz ma vsetko boli 😢 malo kedy sa stazujem ale to je strasna bolest...nech uz je september ☺ drzim palce,aby vsetko bolo v poriadku a aby ste boli zradvi ☺

mabella
3. júl 2016

@enkaaa dakujem. Podobne 🙂 mne nebude vadit ani ked aa rozpadnem v polke augusta 🙂 vsak budem dovtedy ako chodiaca velryba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre