Bruško tvrdne v priebehu tehotenstva.Príde pôrod skôr?

nelynka18
8. jún 2011

ahojte baby,by zaujimali skusenosti druho a viacrodiciek...pri prvom mi pocas tehotenstva vobec netvrdlo brusko(teda aspon som o tom nevedela) a maleho som prenasla 2 tyzdne.teraz mi tvrdne od 20 tt a zaujimalo by ma ci to moze znamenat,ze porod bude skor.cize mamicky,ktorim raz tvrdlo a druhy nie bolo narodenie babetka rozdielne?dakuejm vam za vase odpovede 🙂

hoota
8. jún 2011

@nelynka18 ahoj nemam sice osobnu skusenost, ale mam znamu,ktorej tvrdlo brusko od 5.mesiaca a aj sa skoro zacala otvarat a napokon aj tak prenasala

simi251
8. jún 2011

@nelynka18 Ahoj. Ked som bola v 7.mesiaci, tvrdlo mi brusko pri rychlejsej chodzi alebo pri pohyboch roznych a na konci 7.m som bola na 1 prst otvorena, lekarka mi dala lieky na to, povedala ze sa mam cely 8.mesiac setrit a viac menej oddychovat ale ze 9. mesiac uz znovu mozem robit vsetko a vsade chodit. Tak som to tak urobila. Ten 9.mesiac som uz znovu fungovala ako predtym, brusko sice zavse stvrdlo ale maly sa narodil takmer na den presne. Takze je to urcite individualne a zalezi od organizmu zeny.

nelynka18
autor
8. jún 2011

@hoota 😢 takze mi zase hrozi prenasanie?ach jaaaaj ale nie dakujem 🙂 to je len tak pre moju zvedavost,ci tvrdnutie ma zasluhu na skorsi porod 🙂

jana1106
8. jún 2011

mne tvrdlo brucho tiez tusim uz od 5. mesiaca a termin porodu mam za 6 dni.

simi251
8. jún 2011

@nelynka18 skor si myslim ze ani nie tak to tvrdnutie brucha ale to ci sa pri tom aj otvaras, to je dolezite. . To musi zhodnotit lekar.

garonka
8. jún 2011

@nelynka18 je to indi vindi, mne tvrdlo bruško od 22t brala som do konca tehu magnezium, porodila som v 40tt sekciou nakoľko som sa neotvarala 😉 ale to tvrdnutie bolo veľmi neprijemne
ak Ti bruško častejšie tvrdne viackrat ako 10x denne choď pre istotu k lekarke 😉

veronikapp
8. jún 2011

@nelynka18 mne tvrdlo brucho pri druhom tehu od 26. týždňa, dosť často a nie len pri fyzickej činnosti, ale aj v kľude. Bola som raz aj na záznam v nemocnici v nejakom 32 tt. Nijako som sa nešetrila ani nebrala lieky, nezačala som sa predčasne otvárať, nakoniec som 4 dni prenášala. Pri prvom mi netvrdlo brucho vôbec.

nelynka18
autor
8. jún 2011

@simi251 no ja som bola otvorena pri prvom uz v 8 mesiaci 1cm a v 9. 2,5cm a doktor,ze no to uz bude co chvila a tyzden pred terminom som bola zase len 1cm a nakoniec 2 tyzdne po termine mi dali vyvolavacku,takze na to otvaranie sa moc ja zase nespolieham,no uvidime ale velmi som zvedava 😀

nelynka18
autor
8. jún 2011

@garonka doktor o tom vie a uzivam magnezko to ma len tak zaujimalo ale ako citam asi to od toho nezalezi 🙂
@veronikapp dakujem baby

tinki
8. jún 2011

@nelynka18 ahoj, tvrdnutie brucha sú skôr také cvičné kontrakie maternice..a čo ja viem podľa seba a mojich kamarátok, nemá to vplyv na to, či skôr porodíš alebo nie..Ale väčšinou ak prenášaš prvé, tak aj to druhé... 😒

tatanya
8. jún 2011

@nelynka18 mne pri prvom tvrdlo brusko asi az v 9 mesiaci a maly sa narodil 3 dni po termine... a pri druhom mi tvrdlo od 20 tt aj tych 15x za den, brala som magne ale ktovie ako nepomahalo.... musela som sa setrit, lebo som mala aj ine problemy, takze som vela oddychovala... a maly sa narodil o 3 tyzdne skor. Ale nemyslim si, ze to bolo tym.... odisla mi voda a na kontrakcie som cakala skoro 2 dni, a kedze neprichadzali, tak mi museli dat vyvolavacku...

modrofuzik11
8. jún 2011

ahoj nelynka, cca o mesiac cakam druhe babatko. prve ma 18 mesiacov. nakolko sa o to prve treba poriadne starat, vyzaduje si stale vela pozornosti a tiez ho treba raz za cas brat na ruky, brusko mi tvrdne, mam pocit, stale. uzivam magnezium a pomaha to. lekar povedal, ze kludne aj 6 tabletiek denne, ked budem citit potrebu (beriem tak 2 denne). vyvoj dietatka je vsak, zda sa, ako z knizky. preto verim, ze aj vsetko dobre dopadne. popravde, tym, ze to brusko mam tvrde denno denne som to uz prestala aj vnimat. beriem to ako fakt. myslim ale, ze by to nemalo mat vplyv na skorsi alebo neskorsi den porodu v porovnani s urcenym terminom.

nelynka18
autor
8. jún 2011

@tinki
@modrofuzik11
@tatanya dakujem kočky za vase nazory 🙂 tak nech je ako chce len nech je vstko ok 😉 a tatanya to ta nechli tak dlho bez plodovej vody????teda co ja viem tak ked odide plodova voda treba babo co najskor vytiahnut von,teda tak som pocula a citala....to je cudne,tak ale asi vedeli co robia 😒

jarunka111
8. jún 2011

@nelynka18 ...tak mne tiež tvrdlo a nakoniec sa malý narodil v 7.mes. 😒

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinki
8. jún 2011

@modrofuzik11 ahoj, tak s tým magneziom opatrne...Pri veľkých dávkach môžeš hnačkovať..A potom od toho 36. týždňa už neber..Doktori vravia, že kľudne môžeme brať, ale mne tu poradili "duly", že je lepšie potom nebrať.. Nech si maternica pocvičí, pretože pôrod sa bude dlhšie rozbehávať..pôjde ti to pomaly a aj spätné sťahovanie maternice dlhšie trvá..Aj ja som sa otvárala skoro, aj som ležala v nemocnici, posledné týždne som vysadila magnezium a porodila som o deň neskôr ako bol termín.

modrofuzik11
9. jún 2011

tak toto som nevedela. dakujem za radu 😉

tatanya
11. jún 2011

@nelynka18 ano vravia, ze do 24 hod. od odtoku pl.vody by sa mal porod vyvolat... ale prvy sa mi narodil asi 43 hodin po odtoku vody a druhy syn 41 hodin... obidvaja vyvolavani....urcite maju nejaku hranicu, kedy uz babo musi byt na svete.... ale oni podavaju antibiotika, aby si nedostala infekciu a zrejme, ked su ozvy dobre, tak maju cas...

durka1
12. jún 2011

ahojte,ja som v 30tt a už treti den mam tvrde brucho ale vkuse bez prestavok,dokonca aj ked lezim.vobec sa nenamaham,skoro stale lezim.je to velmi neprijemne a mam pocit ze mi to brusko za chvilu praskne.cez noc mi odtvrdne a cez den opäť stvrdne.pohyby citim uz velmi malo.poradte co mam robiť.v prvom tehu mi netvrdlo vobec.dakujem.

matutka
12. jún 2011

@durka1 ahoj, ja by som na Tvojom mieste hneď zašla za svojím lekárom, hlavne preto, že cítiš málo pohybov, tvrdnúť by Ti bruško takto nemalo a keďže je dnes nedeľa, asi by som to nepodcenila a šla aj na pohotovosť, nech Ťa pošlú na sono. Mne tvrdlo bruško práveže pri prvom tehotenstve, cca som bola v 31. týždni (zhruba ako Ty teraz) a šla som si poležať na 3 týždne do nemocnice, lebo sa mi začal skracovať krček maternice a hrozil mi predčasný pôrod. Našťastie infúziami a s "nohami hore" sa to podarilo zastaviť a synček sa narodil, tak ako mal 🙂 🙂 . Tak som bola veľmi šťastná, že to dopadlo dobre a bola by som ostala v tej nemocnici aj do pôrodu, len aby to bolo všetko OK 😵 . Tak držím prsty, aby sa aj u Teba skončilo všetko v najlepšom poriadku a hlavne v termíne 😉

durka1
12. jún 2011

@matutka ďakujem za radu.tiez nad tym premyslam,dokonca som už aj pobalena do nemocnice.v utorok som bola na gynde a vsetko bolo ok.pytala som sa ci sa neotvaram lebo aj pred tyzdnom mi trochu tvrdlo,ale nie az takto.ale bola som zatvorena.predpisala mi magnezium.co sa moze diat s babom ked tvrdne brucho?

matutka
12. jún 2011

@durka1 ja som mala magnezium už od 3 mesiaca a predsa mi tvrdlo, tak som vlastne mala tie magnéziové infúzie a plus ešte tabletky, keď ma prepustili, tak zvýšená dávka tabletiek a od 36. týždňa znižovanie, ale postupne, lebo doktor mi povedal, že ak by som ich vysadila okamžite, tak sa začne pôrod. No a tvrdnutie bruška sú vlastne kontrakcie, čiže sa Ti sťahuje maternica, ja som ho ale nemala tvrdé vkuse ako si Ty písala, ale mala som také intervaly 😝. A keď si písala, že si bola na kontrole, tak stav sa mohol zmeniť, ale nerada by som Ťa strašila, radšej sa treba poradiť s doktorom. Ja mám našťastie takého, ktorý mi povedal, keď som mu povedala, že či nerobím zbytočnú paniku, tak vraj radšej nech robím paniku a prídem včas ako neskoro. A u Teba by som tú kontrolu absolvovala ani nie tak kôli tvrdnutiu, ako kôli pohybom, si písala, že ich už málo cítiš, bábätko je už teraz síce väčšie a začína mať málo miesta 😀, ale určitý počet pohybov za deň si musíš narátať, tak radšej choď, minimálne pre Tvoj kľud, že je všetko ako má byť 😉

aduska181
12. jún 2011

mne tvrdlo brucho cele tehotenstvo a aj tak som porodila iba 1 den pred terminom

durka1
16. jún 2011

@matutka ,ahoj,takže v pondelok som isla k svojrj dr a vraj som neni otvorena,ale. aj tak ma posslala do nemocnice.tam mi zistili že som otvorena.nasadili mi infuzie magneziove.brusko už netvrdne pohyby sú silné a časté.zajtra by som už mala ist domov.ale doktor mi povedal že mozem kazdu chvilu rodit.tak som zvedava kedy to pride. 😨

matutka
16. jún 2011

@durka1 ahoj, myslela som od pondelka na Teba, že ako sa máš a čo je nové. Ostať v nemocnici nie je nič príjemné, mne tiež lekár povedal, že budem v nemocnici tak 3-4 dni a nakoniec z toho boli 3 týždne 😀 , ale stretlo sa nás tam viac báb, čo sme mali podobné problémy a tak sme tie 3 týždne zvládli tak, že sa nám až domov nechcelo ísť 😉. Tak ja Ti držím veľmi pršteky, aby bábätko ešte počkalo, aj keď by si v tej nemocnici musela ostať dlhšie, ale aby bolo všetko OK. A Tvoja lekárka akože Ti nezistila, že si otvorená? No ale aspoň že Ťa poslala do nemocnice, vidíš, tam Ti povedali niečo iné, síce nie veľmi potešiteľné, ale aspoň s tým niečo robia a nie si doma, si pod dohľadom. Budem aspoň na diaľku posielať drobčekovi energiu, nech to vydrží ešte aspoň 5 týždňov a aj Tebe, aby si verila, že bude všetko v poriadku 🙂 🙂 Rozprávaj mu, aby si ešte u maminky v brušku pobudlo, že je mu tam najlepšie, ja som sa takto s mojím Adamkom rozprávala už aj po prepustení z nemocnice a zvládli sme to 😵, narodil sa (vraj - podľa primárky na novorodeneckom) na 40.tt a 2. deň 🙂

durka1
17. jún 2011

@matutka ahoj,si zlata,ze na mna myslis 🙂 dnes ma pustili domov.ale som trochu zmetena ,ze v ktorom tyzdni som.v pondelok ked som bola u mojej dr mi povedala ze som zacala 29 tt a ked som prisla do nemocnice mi povedala dr ktora ma prijimala ze som v 30+3tt a dnes ked som odchadzala mi povedali ze som v 31+6 tt.tak teraz neviem ako si to mam pocitat,poslednu menstruaciu som mala len jeden den takze neviem ci som uz bola tehu ked som ju mala alebo nie.ja viem ze to je v podstate jedno zatial,ze ked sa babätko rozhodne ist na svet tak pojde.chcem zmenit gynekologa len neviem este za ktoreho ☹ ostava mi asi len cakat kedy to pride,takze veci uz mam radsej pobalene 😉

matutka
19. jún 2011

@durka1 ahoj, dúfam, že je teda všetko v norme, keď Ťa pustili. Predpokladám, že Ti povedali, aby si sa šetrila, lebo mne zakázali veškerú činnosť a že chodenie po nákupoch, na to aby som zabudla 😀, mužovi povedali, aby za mňa vysával (čo robieva aj tak bežne on, aj keď som nebola tehotná) a aby som aj doma bola v kľude a v pyžamku a župane 🙂. Myslím, že urobíš dobre, ak zmeníš gynekológa, lebo spoliehať sa na lekárku, čo Ti povie, že otvorená nie si a nakoniec si ostala kôli tomu v nemocnici... ☹ , môžeš to urobiť kedykoľvek aj počas tehotenstva, vypýtaj si svoju kartu a popýtaj sa na nejakého dobrého doktora, máš na to právo aj Ty aj Tvoje bábätko 😵 . Každopádne držím päste a môžeš ma priebežne informovať, ako sa držíš a čo nové 😉 (a kľudne aj na internú poštu), pápá

lussy211
10. dec 2011

Ahojte babule, ja som teraz celú noc nespala čo mi tvrdlo bruško v pravidelných intervaloch zhruba každé dve až tri minútyuž som tŕpla čo bude ďalej) a bábo sa hrozne prehadzovalo a pretáčalo, potom sa to ráno okolo 6tej upokojilo ale teraz som to zasa cítila, myslíte si že by som mala ísť v pondelok za lekárom?Mala som strach a tiež sa bojím že sa to teraz bude opakovať..:(Bolo to až nepríjemné, i keď bolesti som nemala žiadne 😕 Beriem magnézium 3x denne ale mám dojem že mi to moc nepomáha.

gabuci
10. dec 2011

@piacere mne bol nasadený pesar ,brala som lieky pritom aj Magne B6 až do konca tehotenstva,vôbec mi nekázali vysadiť,pôrod som mala lahučký,krátko trval,aj som sa otvárala.Aj pri druhom dieťatku,sa len čudujem,že si bola zatvorená na sto zámkov a nechcela si sa otvárať pri pôrode.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre