Čo ste robili 6 týždňov pred pôrodom?

suuzi
20. dec 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

ahojte maminky,

potrebujem inspiraciu.
31.12. idem na matersku a budem 6 tyzdnov doma.
moje tehotenstvo je uplne bez problemov, chcela som v praci zostat este na dohodu, ale nedali mi dohodu.

byvam na dedine, kde bohuzial nemam nikoho, kto je cez pracovny den doma.
asi sama zo seba scvoknem🙂

co ste robili vy pocas tych 6 tyzdnov?
vybavicku nakupenu mam uz komplet... po obchodoch uz lietat nebudem....

dajte tipy
dakujem
suuzi

lin123
20. dec 2012

ja som chodila cvicit, na dlhe prechadzky...nevedela som obsediet...citala knihy...a sedela za PC 🙂 a vela vela spala

xlucia
20. dec 2012

@suuzi makala doma ako srob a pripravovala som vsetko naprichod babatka. byt, vecicky a chodili som na predporodne kurzy

1ivanka1
20. dec 2012

nič iné nerob len lež, proste celé dni lež a pozeraj telku 🙂 🙂 🙂 🙂 a nuď sa..lebo potom sa už nebudeš a budeš rozmýšľať že aké to bolo, že čo je to vlastne tá nuda 🙂 🙂

inak ja som pracovala, zároveň chodila do školy, po nákupoch takže tak...a pokiaľ to bolo možné tak spala 🙂

andys11
20. dec 2012

@suuzi no moja uprimna rada. spi, spi, spi, spi, spi. fakt sa uz potom straaaasne dlho takto nevyspis a budes na to len spominat, aj ked sa ti to teraz nezda 😉 fakt, proste naberaj energiu lenosenim, uvidis, velmi tieto chvile ocenis po porode, ked budes v jednom kole 😉

anavila
20. dec 2012

kup si puzzle 2500vku, mozno to vyjde akurat na tych 6 týždnov :D

mona333
20. dec 2012

ja som upratovala a varila a starala sa o domacnost alebo sedela za pc

snopkulka
20. dec 2012

sťahovali sme sa 😀

chloe001
20. dec 2012

No... raz do tyzdna na cvicenie, raz do tyzdna poradna, ak bolo treba tak aj ine vysetrenia ak nevysli v jeden den ako poradna, chodila som hore dole Dubravka Petrzalka, takze som mala aj vyletnu trasu. Obcas na navstevu k nasim, stretla som sa este s kamaratkami. S drahym na prechadzky sme chodili. Doma popratala, pripravila babatkovske oblecko. A potom klasika, ze varenie, upratovanie. No a spala, oddychovala, pozerala TV a tuto MK 😉 a este som bola pozriet aj do prace parkrat.

suuzi
autor
20. dec 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

cvicit chodim, aj budem chodit - ale to je 2x do tyzdna na hodinu
knihy budem citat - ale nie cele dni
PC a TV nechcem
spat neviem cez den, ci je pracovnz den alebo vikedn, vzdy som nejneskor rano o 7>00 hore

ja relaxujem tak, ze robim nejake aktivity, neviem lenosit - ale lyyovat nemozem, na biczkel nemozem, ked bdue mraz, aj sa bduem bat ist von, bo tu u nas neodhrnaju sneh - tak aby som sa neposmykla...
puzzle nemam rada

upratane mame, varenie ma nebavi - jasne, obed si uvarim, ale to je sup sup

som v tomto naozaj asi beznadejny pripad🙂

adelajda2012
20. dec 2012

Hmmm...keby som si to mala teraz zopakovat tak sedim cele dni pri telke, pri PC, pri knihach, chodim na krasne prechadzky, uzivam si, ze mam na vsetko cas. A este by som si navarila a namrazila jedlo min na pol roka dopredu!

stellamaris
20. dec 2012

@suuzi ani ja neviem lenosit....ja som chodila do prace,den pred sekciou som este zehlila v pohode 😉 skoro vsetko bolo pre babätko pripravene a doma som upratovala,zehlila a chodila som kazdy den na prechadzku a na zmrzlinu....bol totiz horuci august 😉

korenbaba
20. dec 2012

stahovala sa 🙂

fialkaa
20. dec 2012

prvy tyzden som bola u rodicov, potom som sa vratila domov, seklo ma v krizoch, tak som len lezala, kukala MK, sem-tam navarila. tyzden pred porodom mi to preslo, tak som piekla na vianoce.
a teraz - prerabali sme, takze, ked som sa vratila domov, upratovala som, nakupovala vianocne darceky a starala sa o syna 🙂

fialkaa
20. dec 2012

dobre ti radia tu baby, aby si si navarila jedlo do mrazaku, dala by som si komplet do poriadku byt a oddychovala by som, postretavala by som sa s kamoskami, uzila by som si posledne kavicky na dlllllllllllhyyyyyyyyyyyyyy cas, precitala by som si knizky a tak. sest tyzdnov ti prejde rychlo

wieruss
20. dec 2012

hlavne sa riadne vyspi 😀

martina646
20. dec 2012

Preštuduj si všetko, čo len môžeš o kojení. Napr. mamila.sk. Každá rada je dobrá, ak chceš kojiť.

lea641981
21. dec 2012

chod do kina 😀 a drichmi 😀

sante81
21. dec 2012

dala by som modré z neba za tu nudu ktoru som mala ku koncu tehtenstva. nerob nič, oddychuj, relaxuj, pozeraj telku, mozno budes mat dieta ktoré bude len spat a papat a stihnes popri tom aj iné veci. ja mam teraz 2 deti, ale slovo nuda nepoznám.

amouramour
21. dec 2012

ja som sa toho tiez obavala, ale nakoniec som sa vobec nenudila, postretavala som sa so znamymi, oddychovala...inak ta rada vela spat a postretavat sa s ludmi je super, keby som vedela ake narocne obdobie bude potom spala by som asi 6 tyzdnov do zasoby🙂)))

renka0110
21. dec 2012

ja sa neviem dočkať na materskú, objednám si kočík, poskladáme komodu a postielku pre nášho chlapčeka, premiestnime nábytok v celom byte, aby bol prispôsobený novému členu rodiny, vyperiem a vyžehlím vecičky, dokúpim čo mi bude ešte chýbať, nakoľko ešte pracujem a po práci sa mi vôbec nechce nechodiť obchody. No a medzi tým pravdaže poradňa, oddych, máme psíka- takže ho netreba zanedbať a aj jeho pripraviť na malého.

graceful9
21. dec 2012

@suuzi spala a spala a spala :D a mesiac pred pôrodom ma chytila upratovacia mánia a tak som všetko cistila, drhla, leštila a ukladala :D v deň pôrodu som umyvala okná :D a inak som sedela naMK a stresovala, čo bude po pôrode....no ale hlavne som papkala :P

graceful9
21. dec 2012

@suuzi spala a spala a spala :D a mesiac pred pôrodom ma chytila upratovacia mánia a tak som všetko cistila, drhla, leštila a ukladala :D v deň pôrodu som umyvala okná :D a inak som sedela naMK a stresovala, čo bude po pôrode....no ale hlavne som papkala :P jaaaj a ešte som chodila do školy

janabanana
21. dec 2012

ja som mala horuco a bolo na zdechnutie tak som zdochýňala doma na gauči a striedala to so sprchou 😀 jeden den som umyla okna, ďalší vyčistila pokolenačky koberec, rozmrazila chladničku a tak.... to som robila vyčšinou skoro ráno kedže som nemohla spatˇ cez obed som pospala, večer sa šla prejsť na zmrzlinu, alebo som šla oproti mm

ichbinich
21. dec 2012

Suhlasim s ostatnymi: navar si popredu a zamraz si rovno jednotlive porcie. Ale var take "jednorukove" jedlo 😀
Spagety sa jednou rukou zle namotavaju na vidlicku a aj ryza popada z vidlicky. Podla vsetkeho budes musiet pri jedle balansovat aj drobca. Takze maso si rovno pokrajaj na male kusky, aby si to fakt uz nemusela krajat.
Vacsina babatiek ma totiz zabudovany nejaky sensor, kedy chce mama jest, a zobudia sa a chcu byt iba pri nej 😉 😀
Takze napr. moj syn mal paradajkovu omacku na dupackach ako novorodenec, lebo som ho mala v naruci a ponad neho jedla 😀

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
21. dec 2012

@suuzi u prvej sa mi vidi ze tak 6-7 tyzdnov pred porodom sme boli este na kratkej dovolenke za hranice vsednych dni a pokial nevies co robit ja neviem ja by som sa asi oblozila knihami, zacala studovat nejaky cudzi jazyk alebo opakovat nejaky taky co uz mam skoro zapadnuty - napr rustinu🙂 u druheho dietata uz ten problem nebudes mat neboj sa to si ani nevsimnes ze ides rodit:DDDDD

moon1979
21. dec 2012

@suuzi buď rada, že ti tú dohodu nedali, prišla by si o materskú za to obdobie ... ja som strašne veľa spala, oddychovala a pozerala telku, max relax, užívaj si 🙂

angua27
21. dec 2012

no, ono mne sa každým dňom na materskej horšie a horšie pohybovalo. v noci som bola v kuse hore, tak som cez deň dospávala, mala som pár stretnutí na kávčiku, poprala a požehlila som asi šiesty krát výbavičku, namaľovala som všetky radiátory v byte, chodila na prechádzky. a po štyroch týždňoch na materskej som porodila. 😀

denisafono
21. dec 2012

@suuzi no tak chodievaj ku mne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo aj ja sa nudim, no okrem toho ze sa venujem mojej babule ale ona je ze faaaaakt dobra, vstavame obe okolo 8,30 rano a este doobeda si zvykne schrupnut tak 30-40 min poobede spi aj 3-4 hodky.

mirreckall
21. dec 2012

ja som chodievala po navstevach a po meste 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre