Dokedy ste brali v tehotenstve Magnesium?

simoro1510
20. mar 2013

Som v 34. týždni a doktorka mi povedala, že už mám brať iba železo a Femibion....Magnesium mám vysadiť. Čo si o tom myslíte?

eemmaa
20. mar 2013

kazda hovori inak, mne ho kala brat az do porodu 🙂

kacena177
20. mar 2013

tak ja som ho prestala uživať 2 týždne pred termínom, keď som už mohla ísť rodiť. však doktorka vie najlepšie čo potrebuješ.

whiterosses
20. mar 2013

mne nepovedala presne, najprv som brala jednu tabletku ..po čase som s tým prestala,.. a ked som mala dieťatko už nízko tak som zas začala brať a myslím že som brala potom 3krát za deň ...

lealujzaleo
20. mar 2013

ja som kvôli kŕčom brala až do pôrodu

lili1809
20. mar 2013

ja som ho tiez brala az do porodu

zuzi0911
20. mar 2013

asi cca 3 tyzdne red porodom mi ho dr uz zakazal,uzivala som ho koli predcasnym tvrdnutiam brucha.

dari226
20. mar 2013

ja by som brala,ma to uvolnit svalstvo a aj ked ma niekto priskore kontrakcie tak dostava extra magnesium cize dovtedy brat kym je babätko uz tak vivinute aby mohlo prist na svet t.j do konca 37 tt sa dava od 38 tyzdna sa moze narodit tak nepotrebujes uz magnesium

denanika
20. mar 2013

Ja som užívala do 36tt , užívala som ho lebo mi tvrdlo bruško a nakoniec som ešte aj malú prenášala:-!

stellamaris
20. mar 2013

@simoro1510 ja som magnezko brala cele tehu,po nom a vlastne beriem ho stale 😉 a krce som nikdy nemala.....ako ine tehotne

euka210
21. mar 2013

ja som vobec nebrala, nebol dovod. Podla mna je rozumne uz ku koncu nebrat, aby sa stahmi maternica pripravila na porod, comu megnezium brani

suz2
21. mar 2013

ja som ho brala asi do 36 tt...veď ak Ti lekárka odporučila ho vysadiť, asi vie čo hovorí...ona pozná Tvoj zdravotný stav, nie my...my sme každá iná a mali sme iný zdravotný stav,,,,, osobne by som sa držala odporúčania lekárky

ivka2903
21. mar 2013

Ja som ho brala az dokonca,t.j. do 38tt..

pingu1
21. mar 2013

ja ho davam preventivne stale. trpnu mi nohy. mangezko mi pomaha

zaneta08
21. mar 2013

ja som musela brať skoro do konca, pomáhalo mi to znižovať krvný tlak. Lekárka na novorodeneckom mi potom vravela, že malý sa mi strhával práve vďaka magnéziu a že ho treba vysadiť najmenej 3 týždne pred pôrodom, lebo potom už robí viac škody ako úžitku

adazdca
21. mar 2013

ja som si ho davala do konca, ale kazdy 2 den, lebo som mavala krce v lytkach, brucho mi dost tvrdlo, ale rodila som presne v den vypocítaného termínu, kvoli tomu, ze bol malý velký som prestala 2 mesiace pred porodom brat tehot.vitaminy.. malý sa narodil 4150 g, 54 cm...

nibiru
21. mar 2013

tiež som ho brala do porodu 38tt 2tabl.koli tlaku no vraj by sa nemal až do porodu,lebo uvolnuje svalstvo,znižuje tvrdnutie brucha,kontrakcie tak sa može aj porod natahovat nooo rodila som dost dlho:o( umna boli kontrakcie nepravidelne,raz slabe,potom silne no krížom krážom.

ellanna
21. mar 2013

no mne dr. povedal, ze do 36tt by sa malo brat...ale teraz mi ho opat nasadil koli horsim ozvam plodu....lebo vraj magnezko pomaha aj na okyslicenie babatka a aj na zlepsenie prietokov....ale po 38tt uz by sa nemalo brat...tak neviem..

zuzulica
21. mar 2013

Záleží asi na tom či ti ho treba,ja ho neberiem zatiaľ vôbec,žiadne problémy nemám a asi ho mám dosť,kedže je aj v minerálkach,aj vo vitamínoch pre tehu atď.

cawes
21. mar 2013

@simoro1510 dr. Ma pravdu aj ja som ho tak brala.potom vysadila v 34 a pila caj z malinovych listov ci co to bolo zevraj sa potom zena nenatrhne no nenatrhla som sa. Aj na kurze pred porodom nam vraveli ze od 35 tt ziadne magnezium lebo to brani poslickom a prirodzenemu priebehu.

anika44
21. mar 2013

Ahojte ja berem šumivé magnézium, nevadí to? Ja si myslím,že to je také isté ako to magne B6 čo mi kázala brať doktorka.

24daniela24
21. mar 2013

mne vravel moj doktor magnezium brat do 32 tyzdna

ajka333333
24. apr 2013

Ja ho brala az do porodu a porod byl vyvolany, tak nevim zda to bylo dobre :(

ddanuskaa
25. apr 2013

@anika44 šumive magnesium by sa nemalo užívať v tehotenstve...počula som o tom

janinka13
26. apr 2013

nám vraveli na kurze do 36 týždňa

loui128
4. sep 2013

Tak ja neviem mne magnezko lekárka nasadila v 37tt že kludne si môžem dať aj 5 tabletiek no neberiem ho vôbec. V lekárni mi povedali že si mám dávať pozor na tlak, nakoľko ho znižuje. Znížiť si tlak ešte viac nemôžem nakoľko ho mám už dosť nízky. 😒

aredhel
4. sep 2013

ja som brala magne B6 cca od zac. 5. mesiaca kvoli tomu ze som skoro potratila a brala som ho cele tehotenstvo

katka0905
4. sep 2013

@simoro1510 urcite vysad, podla mna. Mne lekar zabudol povedat, ze ho mam vysadit a brala som ho do konca - vlastne ani neviem, naco som ho brala, uz to, ze mi ho nasadil, nemalo ziadne opodstatnenie - a v dosledku toho som prenasala dieta 2 tyzdne a mozno by to bolo aj viac, keby som nesla do porodnice - ziadni poslickovia, kontrakcie, nic. Vysledok bol porod cisarskym.

blackcat8885
12. sep 2013

ja do 36tt

majca1581
12. sep 2013

@simoro1510 ja som zacala v 36 tyzdni a budem do konca tehu

beruska0104
13. sep 2013

mne ho kazal brat kym mi neustupia krce v nohach. a zelezo beriem tiez a to budem az do porodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre