Je normálne tvrdnutie bruška v 29 týždni tehotenstva?

smoulinka108
10. nov 2011

ahojte som v 29tt...a chcela by som sa spytat..je normalne ,ze na vecer mam vzdy tvrdsie brusko ako rano ked vstanem?

tinki
10. nov 2011

je to v poriadku, ak by z toho začali byť pravidelné bolesti, tak potom treba navštíviť lekára. Alebo niečo ako menštruačné bolesti. Inak tvrdnutie brucha je normálne. Ak máš obavy, daj si Magne B6. Sú to vitamíny, ale po 36. týždni ich už neber. Potom už musí maternica cvičiť. 😉

murinka
10. nov 2011

mne sa to az tak v poriadku nezda...tvrdnutim bruska sa maternica pripravuje na porod,mne zacalo tvrdnut pred par dnami.ale nieje to nic take co sa neda riesit 😉 povedz tolekarovi pri najblizsej kontrole 🙂

aduskatt
10. nov 2011

ja som presvedcena, ze to normalne nie je..mam s tym skusenosti....zacalo to tvrdnutim a skoncilo nemocnicou, zacala som rodit v 25tt. Viem, ze nie vsetko takto konci, ale pre istotu by som urcite zasla lekarovi

anjelicek26
10. nov 2011

Mne uz vtedy zacinalo tvrdnut a stvrdlo mi casto, brala som magnezko, ci to pomahalo neviem, moja doky vravela, ze do 5x denne je ok, nad to uz nie. Maly sa narodil tri tyzdne pred terminom.

Pri malej mi nestvrdlo brusko cele tehu, prve kontrakcie boli rovno "tie prave". A dcerka bola za 4 hodiny na svete - aj ked prvorodicka. Tak neviem, ci je tvrdnutie bruska potrebne.

abbie
11. nov 2011

mne tvrdlo brucho cely druhy trimester a brala som na to Magnerot a vsetko dobre dopadlo 🙂

stastnevydatam
11. nov 2011

ako vcera, ked mi tvrdlo brusko a cela rodina sme boli v strehu, ci to je normalne.. velmi sme sa bali, ale nastastie to nebolo nejak caste, ale vtedy ako by som necitila ani babo.. tiez doktor dal magnezium, ale ktovie ci to nieco pomaha...ale istota je istota, a radsej skocit k dokorovi pre nazor, lebo kazde tehu je ine.. ja som rodila na svoj termin.. 🙂
drz sa maminka!!!

tatianka7
11. nov 2011

Ahojte,s tym tvrdnutim je to tak,ze rozhodne s tym treba ist ku dr.,kazda z nas je ina,a aj organizmus mame rozny.Mne tvrdne brusko od zaciatku druheho trimestra a beriem magnezium,teraz som v 35.tt. a buduci tyzden uz mam prestat.No nikdy nezabudnem na pohlad mojho dr.,ked som sa mu s tym pochvalila,tvaril sa fakt vazne,a tiez mi vysvetloval,ze to je vlastne taky zaciatok porodu..Ja som este dopadla dobre-do polovice siedmeho mesiaca som dokonca robila.Tak drzim palceky,aby to nebolo na nemocnicu 😉

hradnapani
11. nov 2011

mne zacalo tvrdnut brucho niekolkokrat denne od nejakeho 28. tyzdna az do porodu.
Lekarka mi na to tiez odporucila magnezium.
Ale samozrejme pre pokoj duse chod po vikende za lekarom. drzim palce 🙂

acikaa
12. nov 2011

je to normalne ,je to pohybom aspon mne to hovorila lekarka.mne tvrdlo brusko tiez bez bolesti a ked som jej to hovorila tak mi vravela ze je to normalne

ludka77
12. nov 2011

ja som mala tvrdnutie bruška od nejakého 19tt, nevedela som, že čo to je, som si myslela, že to malá sa mi tak hrčí a vypúča v brušku a to bolo tvrdnutie a teda príprava na pôrod, v 20tt doktor zistil že som otvorená a malá sa pýta von, potom som pochopila, že to "hrčenie" bolo vlastne tvrdnutie :( a skončilo to cerklážou, ale našťastie to v kombinácii s infúziou a kopou magnézia pomohlo!
Teda normálne to určite nieje

nelicefo
12. nov 2011

skus zajst k doktorovi.....ako pisu kocky moze to byt v poriadku aj nemusi.

zlatusik28
12. nov 2011

pri prvom mi tvrdlo bruško "pravidelne", ale to som mala veľa pohybu 😀 A pri druhom, keď mi tvrdlo bruško, som musela ísť do nemocnice, v 34.t.t. Ale určite by som išla k doktorovi...

jefinka18
12. nov 2011

ahojte, ja som v 17 tt a už tri dni mam v noci bolesti v podbrušku a citim ako by mi na par sekund stvrdlo burško...bola som s tym u lekara a dal mi magnezium...vraj sa neotvaram a ta bolesť je spôsobena rastom maternice, ale mne sa to cele nezda... cez den nič a v noci to začne...mate niekto podobnu skusenosť?

zojka78
12. nov 2011

ahoj, ja som mala tvrdnutie bruska tiez cca od 16-17tt, najprv som netusila o co ide, v podstate mi to zacalo vacsinou rano, ked som sa zobudila, ze sa mi brusko na par sekund stiahlo a stvrdlo na kamen....inak bolesti som pri tom nemala, i ked som to tak trochu ako bolest, ale uplne jemnucku pocitovala.....potom ma kamoska riadne vystrasila s tym, ze ona koli tvrdnutiu brucha bola nejak od 26tt na rizikovom, lebo sa zacala otvarat....tak som hned utekala k dokimu, ten ma pozrel, nastastie som sa neotvarala, ale predpisal mi magnezium - to som brala 2x denne az v podstate do porodu, ktory som nakoniec mala v 37tt a to planovany - cisarsky rez, takze vlastne by som este nebola normalne ani rodila....nakoniec som sa az do tohto tyzdna ani vobec neotvarala, takze vsetko bolo ok....a to tvrdnutie bruska sa mi tak stupnovalo, ze v podstate uz okolo 23tt mi tvrdlo takmer stale....lekar mi aj hovoril, ze by som nemala sa fyzicky nejak namahat a pod., aby som si nevyvolala predcasny porod, ale ja som robila uplne vsetko, nejak som sa neobmedzovala, lebo to tvrdnutie bruska som mavala potom uz v podstate furt, aj v kludnom stave......hlavne som si vsimla, ze uplne najviac mi tvrdlo, ked sa mi asi zvacsovala maternica, lebo vzdy po celodennom tvrdnuti som si vsimla, ze brusko trochu podrastlo......a ked si tak spominam na to, tak prave pri tychto celodennych tvrdnutiach som aj citila akoby bolest alebo tlak v podbrusku.....ale je pravda, ze par krat som uz z toho bola tak vyplasena, ze som si myslela, ze hadam uz aj rodit idem a vzdy som vtedy utekala k lekarovi, aby ma pozrel.....nastastie vzdy bolo vsetko v poriadku, tak drzim palce :o)

fifik
13. nov 2011

Zrejme to normálne nie je... ja som to mala pri oboch deťoch... a pekne som si odležala obe od 20. týždňa... na magnéziu, infúziách a nemocnici.

jania023
13. nov 2011

Ahoj ja som mala kontrakcie od nejakeho 4 mesiaca a ked som to povedala dokimu tak pozeral na mna ako keby som klamala 😒 Dal ma na monitor a v riebehu 30 min som mala asi nejake 3-4 kontrakcie co je vlastne ztvrdnutie a uvolnenie bruska..Dal mi magnesium a lieky na srdce ze maju vedlajsi ucinok na zastavenie kontrakcii.Inac na zaklade toho mi v 29tt pichli injekcie na dozertie plucok (v nemocnici sa to robi ja som ostala 3 dni kedze 1 injekcia denne)aby sa pripravili na porod v predstihu a uz vtedy my vraveli ze nepotiahnem do terminu.Inac vsetko bolo ok mala sa narodila na 37tt takze trocha kludu a ono to prejde.Mne lieky nepomahali nic mi kontrakcie nezastavilo

michaela80
13. nov 2011

Ja som kvoli tomu lezala od 25 tt v nemocnici az do porodu... ☹

ivett1
13. nov 2011

@smoulinka108 ahoj...tvrdnutie bruška musí posúdiť tvoj gynekológ...takže neváhaj a pýtaj sa, možno stačí magnézium a trochu kľudu... 😉

jankako
13. nov 2011

počkaj do najbližšej poradne a spýtaj sa ho..predpíše ti magnezko a sám zhodnotí či je potrebne sa obávať.mne tvrdlo od 30tt a predčasne som neporodila..keby nemám vyvolávaný porod týž.pred TP tak si myslím že by som aj prenášala..

neuska
22. nov 2011

Ahojte chcem sa vas spytat ci je tvrdnutie bruska v 36 tyzdni je normalne a co to znamena a pripadne ci sa to babetko nepyta na svet Dakujem

sysula11
7. jan 2012

ahojte ja som na rizikovom a tvrdnutie bruska mam uz od 16t.t. a to az do teraz som v 30t.t.a brusko mi zacalo tvrdnut uz aj v spanku v klude a tvrdne mi asi 4-5 krat za hodinu v po.idem na rizikovu poradnu mam to povedat dokimu poradte mi prosim dik.

gabuci
8. jan 2012

sysula11 určite to máš povedať dokimu.Bud ti predpíše lieky,alebo máš ísť poležať do nemocnice,ked tam nie,tak doma.Závisí aj od toho,či len tvrdne,alebo sa ti skráti krčok,alebo sa aj otváraš.Vo vlastnom záujme to povedz...

zuzka1008
8. jan 2012

baby, v každom pripade, pri tvrdnuti bruska povedať to lekarovi !

atka70
9. jan 2012

Ahojte ,ja mam tvrdnutie bruška od 23 tyždna,a dodnes my tvrdne a som 30 tyždni,niekedy mam pocit že ma pretrhne take mam napnute bruško.Sedim ležim a brucho tvrde...Beriem magnoret. 🙂

slavkajackova
9. jan 2012

ahoj atka70 ja som v29tyž a tiež mi tvrdne bruško aj niekolko krat za den, som čitala že pokiaľ to nie je viac ako20krat denne tak to je v poriadku že sa maternica pripravuje na pôrod,ja si len hladkam bruško a predychavam,spominala som aj lekarke no ona to neriešila tak ti držim palce ahoj 🙂

tina7729
14. jan 2012

ahojte,ja som v 22tt a tiez mi tvrdne brudko. bola som aj u gyn. neotvaram sa ale velmi sa bojim ☹ beriem magenzium. ale ze by mi to dako pomohlo sa mi nezda. cim dalej tym viac mi tvrdne brusko. a snazim sa mat aj kludovy rezim a nic take nerobit,viac lezim

nejra
14. jan 2012

mne tvrdne asi od piateho mesiaca...

janka7177
14. jan 2012

Ahojte, v tehotenstve mi tiez tvrdlo brucho, niekedy parkrat za den, niekedy vobec.Bolesti som nemala.Dr mi povedal, ze 7-8x za den to moze byt, ale ak to bude viac, nech dam vediet.Okrem vitaminov som nebrala nic, vsetko bolo uplne v poriadku.

baramborka
15. jan 2012

ja som v 15 tt a zazila som veru prve trvrdnutie a to dokonca 3x..doki dal magnezium a povolilo 🙂 zatial netvrdne 🙂 klopi klop

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre