Magnézium a jeho užívanie v 37 týždni

nikolet_89
30. jan 2012

Ahojte babule som 37tt+3dni a stale beriem magnezium 1tabletu rano, 1-nu poobede a 2 vecer myslite, ze ho mam brat ? Pocula som, ze magnezium oddaluje kontrakcie...alebo aspon ho znizit ? poradte pls... 😉

martinkatinka
30. jan 2012

ja som ho prestala brať posledné dva týždne a aj tak som porodila 4 dni po termíne...magnézium vraj znižuje tlak, ale zase zabraňuje tvrdnutiu bruška, tak neviem, musíš sa rozhodnúť sama... ja som sa cítila ako "mechom praštená", tak som prestala a potom sa mi už tak hlava netočila...

nikolet_89
autor
30. jan 2012

@martinkatinka cize si skoncila asi v 38tt dobre to chapem ?

radlinka
30. jan 2012

uz treba vysadit.... mala som Magne B6 a par tyzdnov pred porodom som ho uz vysadila 😉

slivocka
30. jan 2012

@nikolet_89 ja som ešte večer pred pôrodom mala v nemocnici infuziu s magneziom a rano som porodila 😉 a tam boli dobre silné dávky magnézia 😉

aduska_ba
30. jan 2012

Babulky mozem brat na zacietku tehu B6 a ak ano kolko krat denne mozem brat?

alenka600
30. jan 2012

Ja som vysadila v 36tom tyzdni, uz pred tym som znizovala davky. Ale ja som to brala proti krcom, neviem na co to beries Ty.

nikolet_89
autor
30. jan 2012

tak isto proti krcom, ked sa mi maternica roztahovala...a baby beriem aj zelezo myslite ze mam vysadit aj to ?

leeenka26
30. jan 2012

@aduska_ba Myslim ze na zaciatku by nemal byt dovod. Ja som zacala brat od 20. tt az.

martinkatinka
30. jan 2012

@nikolet_89 teraz budeš mať poradnu každý týždeň, tak sa opýtaj doktora... ak sa necítiš dobre, povedz to dokymu a on ti poradí...Mne síce kázal, aby som to brala ďalej, ale mala som poslíčkov a sama som sa rozhodla vysadiť a potom poslíčkovia skončili... a rodila som na vyvolávačku a nakoniec som mala akútnu sekciu...

nikolet_89
autor
30. jan 2012

@aduska_ba aj ja si myslim, ze nemas este dovod brat pokial nemas niake vyrazne krce, alebo bolesti v podbrusku ci iny problem na zaklade ktoreho ti doktor da magnezium sam...ja som zacala brat od niakeho 22tt

feb13
30. jan 2012

@nikolet_89 Magnezium sa ma vysadit najneskor 2 tyzdne pred terminom inak zoslabuje porodnu cinnost a porod nepostupuje dobre.
Zelezo vysadit netreba, po porode ho budes potrebovat pretoze stratis nejake mnozstvo krvi ktoru teo musi doplnit a aj babatko ho potrebuje v mliecku, takze nejake zasoby zijdu. Neodporucam ho brat ale prve dni po porode, kym sa nezahoji hradza atd., zelezo robi zapchu a to nie je ziadna vyhra po porode... ja som kvoli tomu skoncila na pohotovosti cez vianoce, pretoze som zatlacila a potom ma vsetko zacalo tak boliet tam dole ze som si nemohla sadnut dalsi tyzden co som uz sediet vedela... ale nic mi nenasli potom sa to samo upravilo no ale fakt nikomu to nezelam boli to velke bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre