Nervozita mesiac pred pôrodom

neznakaramelka
7. júl 2013

ako ste ju zvladali?
som tehotna treti krat, ale predtym som nic take necitila
teraz ako mam pocit ze uz zacinam finisovat, tak citim vnutorny stres uplne zo vsetkeho, z kazdej veci mam pocit ohrozenia
bojim sa ze sa mala nakazi niecim ked sa narodi, starsi mi hnackovali, mali crevnu chripku, tak som vsetko stale umyvala, dezinfikovala, panikarila som aby som to nechytila aj ja
nejako v tomto tehu nemam odstup. starsi mal horucku, tak som spravila co bolo treba, ale tlak a tep mi vybehol tak, ze som tri dni nespala
dokonca som zacala chudnut. sice len kilo, ale bolo to vidiet.
staci aby mladsi zavzdychal zo spanku, zakaslal, ocakam astmaticky zachvat, alebo chorobu... proste stale zle
ja neviem co to so mnou je, nemam odstup, neviem ziskat vnutorny klud, panikarim kvoli porodu, kvoli sebe, kvoli babatku, tiez ako to doma zvladnu
znamym umrelo par dni dozadu babatko pri porode, udusilo sa... ked som to zistila, skoro ma kriesili, odvtedy sa mi o tom aj sniva...
poradte co ste robili vy, alebo aspon ci bol aj niekto iny takto na tom, alebo to som len ja divna?
uz som bola aj na spovedi, ale nemam ten vnutorny klud...

kiki75
8. júl 2013

@neznakaramelka podla mna si na tom este dobre. ja mam este 2 mesiace do porodu a uz teraz som nervozna. citim strasne napatie, uz na nic ine nemyslim, len na porod a ze co bude potom. neviem ako s tymito pocitmi vydrzim este tolko tyzdnov....☹(

xlucia
8. júl 2013

@neznakaramelka
@kiki75 joj baby tehu je taketo. mna tiez chytaju stresy, ze co a ako bude, starsi ide do prvej, no tak ale ved uvidim. niektore veci asi nezmenim, urcite bude aj dobre aj zle. tiez by som uz bola rada, aby to uz bolo za mnou, ale cas neposuniem, hovorim si ze kazdy den co je babatko v brusku je pre neho dobry, tak sa snazim vydrzat

kiki75
8. júl 2013

@xlucia jasne, ani ja by som nechcela este porodit, hlavne nech mala bude zdrava, ale uz je mi nejak dlho. tehotenstvo by malo trvat nie 9 mes. ale 6-7 🙂 dovtedy mi bolo uplne dobre. odvtedy sa len bojim......

eevicka83
4. aug 2013

@kiki75 ahoj ako keby som citala o sebe... tiez sa strasne bojim vsetkeho a som este len v 29tt .. stale sa bojim hlavne o babetko neviem preco mam uz dve deticky a vsetko bolo o.k. ..pri prvej som sa tiez velmi bala o nu, pri druhej som nejak nestihala lebo som mala medzi detmi len 23 mes. rozdiel takze prva bola este mala a nestihala som mysliet na zle veci a teraz ked cakam po piatich rokoch od druhej dcery tretiu dcerku tak sa idem niekedy zblaznit od strachu ... tak sa bojim o to malicke v brusku a som stastna za kazdy tyzden ktory je za mnou.. neviem sa dockat oktobra a duuuufam ze bude vsetko v poriadku..
@kiki75

kiki75
5. aug 2013

@eevicka83 toto nechapem 🙂 coho sa bojis, ked mas uz 2 deti 🙂 ukludni sa, ved porod nebude pre teba nic nezname a to co pride potom.... vsak si skusena mamicka.... 🙂 alebo mas nejake zdravotne problemy ?a kedy mas vobec cas o tychto veciach premyslat pri 2 detoch ? ja mam pocit, ze preto sa tolko stresujem zbytocne, lebo nemam co robit.... cely den som sama (manzel pracuje) , rodinu mam daleko, a zaoberam sa len sama so sebou.... co je obcas na skodu, asi mi rozumies....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre