Ozvy bábätka v 37 týždni

milka1978
15. okt 2012

Ahojte všetci ..... dnes som bola na ozvách v nemocnici .... som v 37. týždni tehotenstva a lekárke sa niečo na ozvách nepáčilo .... povedala mi len toľko, že zajtra ráno musím prísť znova no už aj s vecami ak by ma nechali na pozorovanie .... vraj môže ísť o bdelí spánok ale aj o niečo vážnejšie .... prvé bábo som rodila sekciou a vraj aj preto ma musia viac monitorovať ... je pravda, že keď som bola na ozvách tak drobec spinkal, lebo ma nekopkal, no teraz kope ako o dušu .... môžete mi preto povedať čo sa vlastne tými ozvami zaznamenáva? čo mi tam môžu zistiť? keď podľa mojej lekárky je všetko so mnou a bábom O.K.? Ďakujem

demonique
15. okt 2012

CTG sleduje cinnost srdiecka plodu ale aj stav svaloviny maternice. nechcem to zlahcovat, ale nemohlo sa stat, ze ti to vysetrenie zle spravili? mne ho napriklad na Kramaroch robili 4x po sebe. proste sestricka, ci doktorka, ci kto to bol ma len zapla a odisla. nic mi k tomu nepovedala, tak ja som lezala a lezala. a ked som s tym sla za lekarom, povedal, ze preco som nechala babatko zaspat, ze to musime spravit este raz. a takto ma poslal k nej 4x!!!. a ked som potom bola na CTG u Kocha, tak to bol uplne iny pristup. hned ako zacala ta krivka, ktora sleduje funkciu srdiecka "leniviet" dobehla sestricka, postuchala do bruska, poprevracala ma a zas sa to rozbehlo. a tak presne vedela, ze babatko len zaspavalo. ak bolo doteraz vsetko vporiadku a ty citis pohyby, myslim si, ze bude vsetko ok.

milka1978
autor
15. okt 2012

@demonique tak to bude určite tým ..... pretože pohyby cítim krásne .... ešte sa aj s manželom smejeme ako sa dokáže už taký malý drobček v bruchu vypučiť a ukazovať zadok 😀 .... keď som ležala ja dnes na ozvách tak je pravda, že malý mi v brušku spinkal ... vystrájal pred tým v poradni ..... a keď som prišla domov tak začal tiež kopať ako o dušu ..... musím ho zajtra nejako prebrať aby nespinkal a kopal ...... a to normálne ho môžem trocha poštuchať aj keď budem napojená? nezmení to výsledky? ... a ešte - ani pri mne nebola sestrička celý čas .... iba na začiatku ma napojila a na konci odpojila ... a len lekárka potom videla papier a odporúčala ešte jedno vyšetrenie a keď dopadne rovnako, tak že pôjdem ležať ... a to by som nechcela ...... na psychiku to je ne veľmi dobre :-/

zuzi0911
15. okt 2012

@milka1978 ahokludne don stuchni alevo tak prsyami zatlac na brusko iba jembe. ja som to stale robila a ked dobegla sestricka yak zas ona budila mne vzdy na ctg spali 🙂 a tiez ked dokrorka mi to pozetala tak sestricka jej vravi ze sa bam malu nepoderilo zobudit tak neskor mi ho znovu robili. neboj sa bude to v poriadku

milka1978
autor
15. okt 2012

@zuzi0911 no ja ho budem zajtra budiť ostošesť aby nespal a neostala som ležať lebo to je to posledne čo teraz potrebujem 😀

zuzi0911
15. okt 2012

@milka1978 to ti verim nic prijemne. ja som tiez budueva stuchanie alebosom si brucho tlacila zlava doprava a naopak a ete vseliako kruzila. hadam sa ti ho podari zobudit. tie moje spali vtady kedy nemali ale teraz spat ani nahodou

milka1978
autor
15. okt 2012

@zuzi0911 a keď si si takto bruško "prevracala" neskreslilo to nejako výslednú krivku?

vierka0
15. okt 2012

mne lekar ctg (kardiotokogram) vysvetlovat tak, ze mas tam dve krivky, jedno je monitor srdca a druhe pohyby, resp. cinnost maternice. Je dolezite, aby ked sa dieta zacne hybat, aby sa zvysila tepova frekvencia, teda sa tak povediac namaha a trochu "zadychci" 🙂 ak sa hybe, resp. maternica vykazuje cinnost, bez zvysenej tepovej frekvencie dietata, moze to byt problem. Tiez je problem ak je tepova frekvencia pod 120, alebo nad 170bpm. To, ze sa babo nehybe, neznamena pri ctg nic zle, akurat nie je hodnotitelne, preto ma byt v bdelom stave, aby sa ctg dalo hodnotit.

gubcikova
15. okt 2012

ja som ležala kvôli ctg v nemocnici.ctg mi robili 3-5x za deň pretože náš krpec všetko prespal.jedine čo pomohlo bolo že som pri tom sedela.vtedy vyšiel ctg záznam v poriadku.na papieri máš 2krivky a v strede medzi nimi sú malé čierne obdĺžniky.vrchná krivka znamená srdiečko-my sme ho stále mali na 140-145.v strede tie obdlžíčky sú pohyby bábätka-väčšinou som to mala prázdne a spodná krivka sú kontrakcie.ak tam nabehne kontrakcia mala by sa posunúť aj vrchná krivka.náš malý nereagoval na vonkajšie podnety ako štuchanie,trasenie,hladkanie nič.chceli mi kvôli tomu aj vyvolať pôrod a nakoniec išiel sám.
@milka1978

elli333
15. okt 2012

@milka1978 viem že ležanie v nemocnici nie je nič príjemné,ja sama som sa tam počas tehotenstva naležala až až ale pre dobro bábatka to zato stojí 😉 ak sa im nepozdávalo niečo na srdcovom rytme bábatka tak môže byť že bábatku v brušku nie je dobre a oni to musia sledovať aby potom vedeli včas zakročiť a bábo vybrať. Ležalo pri mne na izbe veľa žien s týmto problémom a nie je to sranda,treba to sledovať. To nestraším len by som chcela dať aj iný pohľad na vec...každopádne ak sa ti podarí drobca zobudiť počas CTG a bude to ok tak ťa v nemocnici nenechajú,neboj 😉 držím palce

lucinocka
15. okt 2012

@milka1978 z jedneho CTG nemozu povedat co sa deje.. ja som bola v nemocke mesiac a denne som robila 2x CTG..a kolko razy som ho musela este aj opakovat, lebo mala spinkala.. a im sa to hned nepozdava.. a to som im vravela, ze co si myslia, ked robim CTG o 6 rano ze to decko bude vo vnutri robit.. a po prechadzke krivka skakala aj na 180... po nieocm dobrom na papanie zase sla 130, skoro rovna ciara..

milka1978
autor
15. okt 2012

@gubcikova tú prvú krivku mám medzi 140 - 150 .... a kontrkcie mi nevyskočili lebo ešte žiadne nemám .... len ma znepokojilo to, že načo pôjdem ležať, keď som aj bábo O.K. .... ale asi lekári vedia čo robia a zajtra všetko dobre dopadne

milka1978
autor
15. okt 2012

@elli333 tak ja radšej počujem všetku pravdu čo sa môže stať aj keď je to odstrašujúce ako by som mala byť v nevedomosti ..... len dúfam, že ho zajtra zobudím a bude všetko O.K.

gubcikova
15. okt 2012

@milka1978 ale súhlasím s
@lucinocka že z jedného záznamu nemôžu robiť záver.mne ich pred nástupom do nemocnice robili každý druhý deň a 2x až potom som šla ležať

marcelatje
15. okt 2012

@milka1978 ja som rodila akútnou sekciou práve preto že záznam z monitoru bol silentný. Monitorovali ma 12 hodín v cca 2 hodinových intervaloch. Najskôr tvrdili že bábätko spí...... šťuchali ho ja som menila polohu a akonáhle nabehla nejaká krivka boli všetci strašne šťastní....našťastie sa jednému lekárovi niečo nezdalo a nenechal to tak. Vďaka nemu som porodila živé bábätko 🙂 aj keď hneď po pôrode neplakalo ☹ bolo napevno niekoľkokrát omotané pupočnou šnúrou a plodová voda bola ako zelené blato ktoré malo všade. Ale rodila som v 42. týždni. Nemala som inak žiadne problémy.
Určite ťa nechcem strašiť, asi je to u každého individuálne... radšej tam pre pokoj duše choď je lepšie byť pod dohľadom odborníka aj keď v nepohodlí nemocnice. Prajem ti aby všetko dobre dopadlo 🙂

milka1978
autor
15. okt 2012

@gubcikova no vidíš? a ja už po prvom teste idem ležať ... teda možno 😒

milka1978
autor
15. okt 2012

@marcelatje a mala si aj nejaké zdravotné problémy, ktoré predchádzali zelenej plodovej vode a obmotanej pupočnej šnúry? nedá sa ten pupočník určiť už na ultrazvuku, že je okolo krku?

lucinocka
16. okt 2012

@marcelatje ako to ze ti nekontrolovali plodovu vodu po termine? tu kontroluju kazdy druhy den, cim prejdes 40tt.. ja som musela ist v 38tt kvoli peceni rodit, ale voda uz bola slabo mutna, ktovie aka by bola do konca..tu, cim sa im plodovka nepozdava hned na vyvolavacku sa ide

lucinocka
16. okt 2012

@milka1978 ked bdues na dalsom ctg, vyskusaj si tlacit na brusko zo stran, akoby si ju stuchala, aby sa ti zobudilo 🙂 alebo ju steklit prstami, ono to pocuje ako ked po balone chodis rukou

lucinocka
16. okt 2012

neviem jak na slovensku ale tu sme si CTG robili sami kazdy den, rano anm nechali masinku na chodbe a samki sme si brali do izieb, potom zavesili papierik na postel do karty a na vizite lekar pozrel..kolkym babam som za mesiac lezania v nemocke porobila CTG co nevedeli ako s tym robit 😀 😀 😀

marcelatje
16. okt 2012

@milka1978 nie, vôbec žiadne zdravotné problémy som nemala. Pupočnú šnúru vraj na sone riadne nevidia
@lucinocka no ja ani neviem ako sa tá plodovka kontroluje 😕 ja som aj na monitore bola 1x až tuším v 40tt

milka1978
autor
16. okt 2012

@lucinocka no tak bola som ráno na CTG a krivka sa trocha polepšila ale podla lekárky to nie je ono ... vraj by mala vyskočiť aspoň zopárkrát hore ... ona sa udržiavala v rovine ... neboli tam žiadne večšie výkyvy .... poobede idem ešte raz ... ležať som neostala, lebo nemám kde nechať staršieho syna a manžel pracuje na 12-tkach ..... tak dúfam, že bude všetko O.K. .... a ako sa vyšetruje plodová voda? myslím či je zakalená alebo nie .... a čo to znamená keď mi lekárka povedala, že dieťatko môže mať málo miesta a je stiesnené ..... môžu mi vyvolať pôrod aj skôr? a čo sa môže stať ak má bábo málo miesta?

milka1978
autor
16. okt 2012

@marcelatje no ak ju na sone nevidno tak na klasickom ultrazvuku by malo nie? ešte tatko sono ti robili cez pošvu .... no ja myslím na klasický ultrazvuk tam by to vidieť malo byť nie?

silvia0201
16. okt 2012

@marcelatje ahoj. a nepovedali ti prečo si mala takú plodovú vodu?? ja som ju mala pri všetkých troch. pri chalanoch bola v tekutom stave, ale teraz pri poslednej bola už kašovitá. malej hneď zobrali krvičku, či nemala zápal. a to som ani jedno dieťa neprenášala. všetky tri sa ponáhľali na svet 😀

milka1978
autor
16. okt 2012

@silvia0201 a ako ti zistili že máš takú plodovú vodu? či to až pri pôrode? či sa to dá nejako zistiť aj skôr?

marcelatje
16. okt 2012

@milka1978 no pravdu povediac neviem, ale sono a ultrazvuk je to isté nie? 😅 Robili mi ho cez bruško v ten deň ako som rodila po tom ako sa im nezdali tie mnitory a tvrdili že všetko je v poriadku, tak to asi nevideli 😖
@silvia0201 nikto sa k ničomu nevyjadroval, viem to len z komunikácie lekárov počas sekcie a prečítala som si to aj v správe, ale inak sa nikto so mnou o tom nebavil 🙄

milka1978
autor
16. okt 2012

@marcelatje možno to je jedno a to isté ... no nevedela som teda ako presne ti robili ten ultrazvuk preto sa pýtam ... lebo v poradni mi robia klasický ultrazvuk cez bruško a v menocnici aj cez pošvu

lucinocka
16. okt 2012

@milka1978 vopchaju ti dnu taku trubku a odoberie vzorku.. ale myslim ze musis byt aspon 1 prst otvorena minimalne.. a skusala si trochu postuchat brusko? skoro rovna krivka znamena ze babo spinka / ako je inak vsetko OK/ mozno ked pojdes v inom case tak ti vyskoci..🙂 ale aj mne davali stale opakovat ked bola taka krivka.. nic neboj zatial to nemusi nic znamenat🙂

milka1978
autor
16. okt 2012

@lucinocka no otvorena ešte nie som ... ked som bola v poradni tak mi vravela, že tak skoro ani neporodim 😀 bábo je O.K. z podnelkoveho ultravzuku a kope ma tiez fajne takze viem, že je O.K. len ma trapia tie ozvy ... som zvedava ako dopadnu večer ... potom napišem
dufam, len že mi nebudu musieť vyvolavat pôrod skôr ... pocula som ze vyvolavacka nie je oblubena u tehuliek 🙂

gubcikova
16. okt 2012

@milka1978 skús ležať(tlačiť na bruško) a sleduj pohyby,potom sa skús posadiť a tak sleduj pohyby.ja som nemohla ležať.akonáhle som si ľahla malý dostal povel spi!inak potom pomohlo dať si zákusok a poriadne sladký a kávu

marcelatje
16. okt 2012

@milka1978 mne cez pošvu robili len 1x počas celého tehotenstva niekedy v 11tt 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre