Skrátený krčok maternice v 34 týždni....čo to znamená?

12. júl 2014  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
alexandra25
Registrovala sa 27. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 11 príspevkov.
 Ahojte,moj doky mi to vobec nevysvetlil bo sa ,,ponahlal,, spravil mi sono a povedal ze mam skrateny krcok nieco hovoril o 3 cm a o 3 a pol ale nejako som ho neregystrovala :( len som cumela na moju bambulku na obrazovke co bola chyba asi .... povedal mi akurat ze mam mat klud a ziadne dlhe prechadzky ... co to vlastne znamena ze ho mam skrateny?ze sa ako zacnem skorej otvarat ci co? a o kolko ked sa skrati je to este v norme? dakujem
19. okt 2010 o 16:57  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
latvia
22
Registrovala sa 8. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 15929 príspevkov.
 ak sa ti skratil z 3.5 na 3 tak sa nic uchvatne nestalo emoticon v tvojom tyzdni je to uplne normalne, ak by si mala krcok skrateny na 1 cm, asi by som lezala, ale takto? mozes aj behat emoticon
19. okt 2010 o 20:38  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadkatv152
21
Registrovala sa 28. júna 2012 na modrykonik.sk. Pridala 20 príspevkov a 5 inzerátov. Má 19 priateľov. Považská Bystrica.
 Ahojte...som na začiatku 34 týždňa...termín mám až 14.8.2012 a už teraz mám skrátený krčok a otváram sa.Tiež mávam aj bolesti a dosť nepríjemné...doktor mi nariadil prísny kludový režim aby som vydržala aspoň do 36 týždňa ale nedal mi žaidne lieky kedže magnézium mi príliš znižovalo tlak...snáď sa to ukludní emoticon
28. jún 2012 o 15:59  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajuska9999
8
Registrovala sa 18. mája 2013 na modrykonik.sk. Pridala 64 príspevkov a 20 inzerátov. Má 9 priateľov. Bratislava - Dúbravka.
 Baby a viete mi poradiť, mne povedal doktor že mám mäkký kŕčok ale nič viac k tomu len že sa nemám namáhať. Je to niečo zlé , môže sa stať že predčasne porodím, lebo už mi aj brucho padlo nižžšie .
17. aug 2013 o 20:57  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
satyoblek
Registrovala sa 29. decembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 3 príspevky a 7 inzerátov. Žilina.
 Ja lezim od 22.tt,vsetko od jedenia a umyvania zubov po leziacky...Som v 34.tt. Krcok sa mi postupne skracuje z 3cm(22.tt),pred dvoma tyzdnami napriek prisnemu klud.rezimu na zdvihnutej posteli o 30cm sa skratil na 1,5cm. Bojime sa vsetci,aj doma, aj doktor je z toho v strese,dva krat v tomto obdobi ma hospitalizoval do nemocnice,aby mi to udrziavali..hlavne aby mi dali infuzne magnezium,ze on mi viac ako 6tabletiek v dom.liecbe dat nemoze. V nemocnici sledovali tvrdnutie,ci kontrakcie na zazname na pasoch,no po tyzdni sledovania nic nezistili,tak pokracujem v lezani doma. Pohyb naozaj len wc a rychla sprcha nevyhnutne..V pondelok ideme na kontrolu,tak som zvedava, co sa "tam" zas deje, lebo pocitovo necitim nic..Drzim palce vsetkym, ktore su na tom rovnako..
12. júl o 13:21  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nika222
19
Registrovala sa 9. apríla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 344 príspevkov, 1 album a 1 inzerát. Má 7 priateľov. Dunajská Lužná, okres Senec.
 Ahojky, ja mam skrateny krcok na 3 cm od 17 tyzdna tehotenstva. Teraz som 24 a stale sa nic nezmenilo. Pýtala som na na to 4 doktorov, a stanovisko znelo od 1 doktorky - prísny kludový rezim a ostatní traja mi povedali ze je to v pohode. Ak sa neotvaram tak mozem aj chodit emoticon Takze si myslim ze je to indy vindy a v tvojom tyzdni je to uz fajn. Mozno budes mat lahší porod emoticon Zelam vela stastia.
19. okt 2010 o 17:34  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sisaha
10
Registrovala sa 31. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 8769 príspevkov a 19 inzerátov. Má 11 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 treba sa iba setrit, ja som mala tiez skrateny a rodila som nacas..
19. okt 2010 o 19:05  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danu
22
Registrovala sa 14. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 31048 príspevkov a 27 inzerátov. Má 12 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
19. okt 2010 o 19:07  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sabiatko
8
Registrovala sa 31. mája 2009 na modrykonik.sk. Pridala 1492 príspevkov. Má 9 priateľov. Bratislava, Karlova Ves.
 ja som mala stale 2,5 cm a vobec to nekomentoval. iba som si to vzdy precitla v sprave. ani som sa nesetrila a rodila som v termine. podla mna je to ok a ked chces, tak sa ho na dalsej kotrole na to opytaj.
19. okt 2010 o 19:12  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katarina822
15
Registrovala sa 18. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 729 príspevkov a 10 inzerátov. Má 8 priateľov. Snina.
 ahoj krcok sa skracuje apotom otvara ale pri otvarani su vacsinou bolesti a vtedy ta aj doktor posle do nemocnice je kopa zien co su aj otvorene napr.na 2-3cm v 7mes. polezia v nemocnici cca 10dni klud na lozku a porodia v termine.
19. okt 2010 o 19:17  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
feb13
3
Registrovala sa 27. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 868 príspevkov a 7 inzerátov. Má 1 priateľa. Maďarsko.
 Normalna dlzka krcka je 3,5 cm, kriticka hodnota je 2cm alebo 2,5, literatura to uvadza rozne. Pri prvom porode sa najprv skracuje az vymizne a potom sa otvara, pri druhom a dalsich porodoch skracovanie a otvaranie prebieha sucasne. Mne v 30tt zistili ze mam skrateny o 5mm a za 2 tyzdne lezania sa to zlepsilo o 4mm. Dr povedal, ze do 36tt musim lezat ale nemam az taky uplne prisny klud ze vstavat iba na zachod a nic viac... po ukonceni 36tt sa uz moze aj porodit lebo babatko je donosene, takze pohoda emoticon
19. okt 2010 o 21:56  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
regrutik
2
Registrovala sa 22. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 54 príspevkov a 4 inzeráty. Má 3 priateľov. Turčianske Teplice.
 ahojte chcem sa spytat...ja som v 22tt a na kontrole mi napisal doktor ze mam krcok sakralne formovany 3 cm, CK zatvoreny.....je to v poriadku??nekomentoval nic.a este ked mi napisal ze poloha labilna co to je??nemam mooc behat...iba lezat alebo len trochu sa prejst,,,
1. jún 2011 o 17:51  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pami27
Registrovala sa 2. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 354 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
 Ahoj, ja som ho mala tiež skrátený a nakoniec som to uležala do 38 tt. Musíš čo najviac ležať, lebo inak môžeš porodiť predčasne.
28. jún 2012 o 16:33  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
romanka123 (18 r.)
9
Registrovala sa 8. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 7 príspevkov. Má 11 priateľov. Veľký Krtíš.
  • Tatianka :) 3290g :) 51cm :)1 rok a 10 mesiacov
 ja som v 37 tt a vkuse mam 1,5 emoticon co to znamena ? emoticon
23. nov 2012 o 14:25  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janea234
4
Registrovala sa 30. januára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 29 príspevkov. Má 8 priateľov. Okres Nitra.
 Ahojte,
dnes som bola na poradni a v knižke mám záznam: hrdlo 1,5 cm, hr. zatvorená, kl. voľné. Som v 34 tt. Zaujímalo by ma čo vlastne znamená hrdlo na 1,5 cm. Čítala som tu všeličo, ze treba kludový režim aj to že sa može babo narodit predčastne... a podobne. No ja som zatial stale v práci a doktor mi nič také nekázal, vlastne to nekomentoval. Najbližšie tam idem až o dva týždne, no zvedavost mi nedá spytať sa vas emoticon
13. aug 2013 o 15:16  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katka708
14
Registrovala sa 19. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 54 príspevkov a 27 inzerátov. Má 22 priateľov. Nitra.
 @kajuska9999 mne mäkkne krčok od 26t. a teraz v 30t. som sa dozvedela že sa mi aj skrátil na 2,5cm. Doktor mi ale nenakázal vyslovene ležať, len sa mám šetriť a užívať pravidelne magnéziu. (magne B6 3-4x denne) Na to mäkknutie mi predpísal Utrogestan 1x denne a teraz naposledy povedal že môžem dávať aj 2x denne. Takže podľa mňa samotné mäkknutie nie je žiadna katastrofa pokiaľ sa neotvárame.
18. aug 2013 o 14:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barbarelka
1
Registrovala sa 28. júna 2013 na modrykonik.sk. Pridala 14 príspevkov. Má 1 priateľa. Bratislava - Karlova Ves.
 Ahojte kocky,ja mam skor opacny problem..pred troma tyzdnami v 33 tom tyzdni som mala krcok skrateny na 3cm a doktor mi kazal lezat a setrit sa.Vcera som bola na kontrole v 36tt a krcok je stale rovnaky..lenze nemal by sa uz skracovat a maknut??? juuuuj,nechcem prenasatemoticon..myslela som,ze tam v 38 tt uz bude maly na svete emoticon. Aku ste mali skusenost vy?diiiik za vsetky odpovede
3. jan o 21:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lucymk
4
Registrovala sa 23. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 216 príspevkov a 27 inzerátov. Má 7 priateľov. Valaliky, okres Košice-okolie.
 ja som bola od zaciatku tehu na rizikovom.v 27t som mala mäke opotrebovane hrdlo skratene na 1.5cm.hned po poradni som isla do nemocnice.v nemocnici robili paniku,lebo do druheho dna ani neviem jak ked som vkuse lezala som sa otvorila na spicku palca.primar uvazoval nad pesarom,ale nakoniec som sa uzavrela a ostala som v kludovom rezime doma do 36t.neskôr mi to uz bolo jedno ci porodim,lebo som lezala skoro celych 9mesiacov a mala som 2,5rocnu dcerku.na zaciatku je to tazke strasne som sa bala tak som len lezala,ale neskôr by som sa uz nestresovala.telo ti da vediet ze sa nieco deje.podla toho som sa aj riadila.ked som zacala mat dajake bolesti tak hned som si lahla a nohy hore.porodila som 4dni po termine
4. jan o 21:47  •  Páči sa mi to

Populárne albumy