Som v 32. týždni a bábätko je otočené dolu zadočkom

mlil77
13. aug 2015

Ahojte baby, chcem sa Vas opytat, aka je sanca ze sa moj maly v brusku otoci dole hlavickou, ked som uz v 32 tyzdni tehotenstva a hlavicku ma hore a zadockom je dole. Ak sa neotoci budem mat cisarsky ? dakujem za vsetky odpovede

evittam
13. aug 2015

@mlil77 Ahoj,otocit sa este môze,kamaratke sa dokonca otocilo po odteceni plod.vody. Ani pôrod KP ak je vsetko v poriadku nie je dnes nic vynimocne. Mne sa napr.mala neotocila kvôli prepadnutemu pupocniku,cize som musela ist nakoniec akutnym CR.

kzuzanaa
13. aug 2015

Mne mala tiez nebola otocena,chceli ma nechat prirodzene,ale mala trochu problemy s tlakom,tak som nakoniec isla cisarskym. Ale stale mi tvrdili,ze ked dieta nie ke otocene,nie je to indikacia na sekciu (pokial ma dieta do 3,5kg). Ze tak sa normalne rodi... Sive tomu moc neverim,ze normalne,ale chvalabohu mna niekto vyslysal a isla som sekciou. A ke tomu dnes presne rok o par minut 🙂 13:13h.

dapo
13. aug 2015

moze a nemusi sa otocit, moja sa neotocila uz od UZV v 30tt som vedele ze je KP zadkom nadol a do konca sa na tom nic nezmenilo aj ked som skusala cviky...niekomu sa lae moze otocit aj den pred porodom. vo vseobecnosti plati ze indikacia na sekciu je to v pripade chlapcov (u nich je riziko poskodenia vonkajsich pohlavnych organov) a u dievcat ak je predpokladana porodna hmotnost nad 3,5 kg...ja som napokon porodila vaginalne, dcerka mala necele tri kila a subjektivne povedane to bol lahky porod, vonku bola do 5 hodin od prvej kontrakcie, ale z lekarske hladiska je to urcite vacsie riziko ako ked je dieta hlavickou, mnohi lekari, hlavne mladsi si to ani netrufaju odrodit, lebo to jednoducho nevedia...inde zas tlacia na prirodzeny porod aj v pripade chlapcov, ale to by som ja osobne neriskovala

katy83
13. aug 2015

ja som takto mala dcerku a uz sa neotocila, rodila som SC no mala som moznost rodit aj normalne....v jednej nemocnici mi povedali ze kedze nie je dcerka velka tak sa to da, v druhej ale doporucili SC kedze som bola prvorodicka aj moj gyn. odporucil cisarsky rez. Urcite sa moze cokolvek stat aj pri SC no za mna urcite sc. Moja teta rodila dcerku KP prirodzene a dodnes ma problem s nozickami

pribinak
13. aug 2015

Este máte cas, ja som prenášala a babo sa otočilo až v 40tt, mala som fajn mudr, nezlacil na sekciu, povedal, ze počkáme a oplatilo sa ;)

erickatt
13. aug 2015

Kamoske sa maly zvrtol na ceste do porodnice.

kikuleenka
13. aug 2015

@mlil77 urcite sanca je, ja som verila az do porodu...aj som cvicila, no Hanka sa napokon neotocila. Poloha KP nebola indikacou na sekciu, chystali sme sa na orirodzeny porod, no prisli ine komplikacie a bolo to teda sekciou. No netreba sa obavat ziadnej alternativy, aj ked drzim palce na ten prirodzeny porod 🙂

osickad
13. aug 2015

Ahoj. Ja by som nebola vôbec pesimistická. Maličké má ešte dosť času na to, aby sa v brušku otočilo 🙂 Poradila by som ti, aby si v myšlienkach bábätku stále dohovárala, aby sa otočilo a zároveň si to aj predstavuj ako robí v brušku kotrmelec. Určite zbytočne nepodstupuj ultrazvuk, lebo ten ho neprinúti otočiť sa, situáciu vôbec nezmení, iba zbytočne budeš vystavovať malinké hlasitosti 100 decibelov. Proste, dôvera a trpezlivosť vo vlastné deti sa vypláca, skutočne 🙂
Ak by si však chcela, v 33-34 týždni môžeš začať praktizovať indický most /neviem, či si o tom počula?/. Pri tomto cviku si žena ľahne na zem, pokrčí nohy a zodvihneš panvu čo najvyššie, pričom lýtka máš čím najbližšie k telu, budeš prehnutá v krížoch. Táto poloha samozrejme pre dieťatko pohodlná nie je a preto sa možno samo pokúsi obrátiť. Sama sa rozhodneš ako dlho v tejto polohe vydržíš. Možno že ti bude maximálne nevhodná, lebo v tejto polohe na chrbte niekedy dochádza k problémom s dýchaním, lebo dieťatko sa posunie až hore k rebrám a tak aj činnosť pľúc je obmedzená. Začni s indickým mostom pomaly a dýchaj do brucha nie do pľúc/ako pri joge/. Z polohy mostu prejdi na všetky štyri, oddýchni si a predýchaj. Ak by ti indický most spôsoboval nevoľnosť /na žalúdok/, môžeš zaujať pozíciu na kolenách a lakťoch a panvu máš vyššie než ramená, aj takto by mohlo maličké vykĺznuť a zmeniť polohu.
Niektoré ženy dávajú prednosť masáži chodidiel, ale v tehotenstve sú ženy zvlášť citlivé a so zónami na chodidlách by mali pracovať len vyškolení terapeuti.
Počula som napríklad aj o tom, že dieťatko sa dá prinútiť otočiť svitom baterky. Proste niekoľko krát sa svetlom posvieti na brucho matky vo smere kotrmelca.... musíš ale vedieť ako je dieťatko otočené. Je to pre ženy príjemný a bezbolestný spôsob.
Môže sa však stať, že dieťatko nič neprinúti otočiť sa a často až po cisárskom reze sa spozná príčina.... napríklad že dieťatko sa nemohlo otočiť, lebo panva bola príliš úzka pre normálny, prirodzený pôrod alebo že malo problémy s pupočnou šnúrou /môže byť príliš krátka/ a tak zostane radšej sedieť. Detičky samé najlepšie vedia, prečo je to tak. Ale mamka musí vedieť, že vyskúšala všetky dostupné metódy, aby dieťatku pomohla otočiť sa.
Verím, že som ti aspoň trošku pomohla. 😉 Držím ti päste nech sa malinké otočí. Všetko sa deje ako sa má. Pekný deň. Zdraví ťa Iveta

mlil77
autor
13. aug 2015

dakujem za odpovede 🙂 no dufam ze sa otoci, je to moje prve tehotenstvo. A inak cakam chlapceka, niektore ste spominali ze ked to je chlapec a asa neotoci tak sekciou. To pocujem prvy krat. Inak mala z vas niektora velmi ckajuce babatko v brusku ? Ten moj vela krat pocas dna cka a co je zvlastne a nechapem tomu, vzdy ked cka citim to uplne dole vpravo v brusku a pritom tam ma nozky a hlavicku hore tak ako to ze to ckanie citim tam kde su nozky ? ja som si myslela ked sa mu zacalo ckat asi 5 tyzdnov dozadu ze je hlavickou dole kedze som dole citila ckanie tak nechapem ako to mozem citit stale dole ked hlavicku ma hore. Cka sa mu aj 5 krat do dna.

sadika
13. aug 2015

@mlil77 ak je to chlapcek tak doktori radsej volia SC, koli semennikom, aby nemal v buducnosti problemy s plodnostou. Ja cakam babu a pri KP urcite volim a trvam na SC- moja babicka sa narodila KP a tahali ju za nozicky, cely zivot mala problemy a teraz jej hrozi invalidny vozik. Viem ze sekcia nie je nic moc ale neriskuj.

1martincanka1
13. aug 2015

Presne ako pise @sadika, u chlapca nie je dobre rodit prirodzene, ked je otoceny KP.. ale treba verit a hlavne sa malemu prihovaraj, nech sa otoci 😉 @mlil77

vroni
13. aug 2015

moje obe deti sa otocili az v 36. tyzdni, uz som mala naplanovanu sekciu (tu sa KP prirodzene nerodi) a obaja sa este zvrli

nadkaha
13. aug 2015

ešte má dosť času sa otočiť 🙂 neboj 🙂 držím palce

mickao
13. aug 2015

Moj sa otocil zhruba v 34 tt. .

julieta6
20. aug 2015

@mlil77 Ahoj, ja som na tom podobne, teraz som 31tt , tiez cakam chlapca a zatial je KP, ale pri tom uz viac ako tyzden tiez citim stikutku dole v podbrusku 😲 tak som sa tesila ze uz sa otocil a v pondelok na kontrole ma lekarka vyviedla z omylu.. 😖 takze neviem ako je to s tou stikutkou 😲

mlil77
autor
20. aug 2015

julieta6 - ja som bola aj vcera u lekara lebo den dozadu som celu noc zvracala a hnackovala a pozerali mi maleho, uz som 34 a stale sa neotocil :( ze v klenbe ma zadocek ci co som mala napisane v sprave, ja citim ze on sa uz neotoci :( dufam ze sa mylim.....

misscelaneous
20. aug 2015

Moze sa kludne este otocit, no nie je tragedia ak sa aj neotoci. ja som odrodila ptirodzene dcerku KP vo februari, mala 3320g, za mna urcite prirodzeny, som rada ze neprislo k sekcii, v Nr by som urcite mala sekciu, tam ani nerozmyslaju. Rodila som u kocha a mam najlepsie spomienky na porod. A s nozickami nemame problem ;) doktori mi vraveli, ze nemam ani skusat cviky na otocenie, pravdepodobne babatku nieco zavadzia, tak sa neotaca (napr. Kratky pupocnik).

julieta6
20. aug 2015

@mlil77 Joj neboj sa, bude to vsetko tak ako ma byt. Ked sa babo neotoci, tak zrejme ma na to nejaky dovod! Ale este stale sa to moze zmenit, tak ziadny strach! 😉 Drzim palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre