Som v 36. týždni a bábo veľkosťou zodpovedá 33. týždňu

1dorotka1
7. sep 2012

Ahojte maminky,
som v 36tt a podla ultrazvuku moje babo zodpoveda 33tt a ma 2100g, čiže je menšie než by malo byt,,,,,povedali mi že mam prist o týžden a že ked uvidia že nerastie tak si ma tam nechaju....ako sa to potom rieši??? velmi mam obavy

evakva
7. sep 2012

Neboj, nestresuj, male to citi. Tieto odhady vahy su dost nepresne. Ja, ked som prisla do nemocnice na kontrolu pred porodom, tak sa ma pytali, ze co tu robim? Ked som povedala, ze za tyzden mam rodit, ani verit nechceli. Vraj mam male brusko, babo bude male a podobne veci. Vraj bude musiet byt v inkubatore. Maly sa narodil a mal 3250g a50cm. Kukoncu babo pribera velmi rychlo, takze sa neboj, vsetko bude OK. A inak, 2100g je pekna vaha, rodia sa aj ovela mensie deti a dobehnu vsetko. Dolezite je, aby bolo zdrave. Drzim palce.

liz_lemon
7. sep 2012

@1dorotka1 mne tiez povedal dr. na ultrazvuku, ze babo je male, ze nema ani 2 kg, ked som bola v 36. tyzdni, dokonca ze nepribera, ale chudne, a potom som zhodou okolnosti predcasne porodila za 3 dni, a babo malo 2460 g
ultrazvuky su velmi nepresne, rozdiel moze byt aj 500 g (ako aj v mojom pripade), takze si z toho nic nerob a zbytocne sa nestresuj, ako ja

keziah
7. sep 2012

@1dorotka1 tie miery podla utz su strasne orientacne
okrem toho, pri tychto tabulkach sa moc neberie do uvahy vyska rodicov, podla lekarov maju mat rovnako velke babo rodicia vysoki napr. 160/170 cm aj ti, co maju 175/185 cm. nestresuj sa, ono vacsinou lekari su prilis opatrni a stresuju buducu mamicku, ked im nieco presne nepasuje do tabulky 🙄 odhadujem, ze ti cez ultrazvuk skontroluju prietoky a stav placenty a pripadko ti daju nejake lieky, aby mali pocit, ze ta "liecia"

1dorotka1
autor
7. sep 2012

@keziah prietoky som mala v poriadku....aj vysetrenie co mi robili vaginalne bolo vsetko v poriadku
Vystrasilo ma to že prestalo rast

evitaka
7. sep 2012

prosim Ta, nestresuj, co by som ja za to dala... som v 30tt a babo je velke na 25tt... ak sa v 36tt dopracujeme na 2100 g, budem stastna ako blcha. Ultrazvuky su nepresne, a babo nad 2 kg je v pohode, lahko doženie. Ja sa bojim, aby sme vobec prežili. ☹ Drzím palceky...

3kolka
7. sep 2012

Ahojte no ja mám opačný prípad mne dr povedal že to bude veľké bábo hádam aj cez 4kg...malá sa narodila mala 47cm a 3300

katarinka32
7. sep 2012

@1dorotka1 Netrap sa preto, lebo ajnasa malinka vazi nejak podobne, myslela som si, ze je to malo, ale ked mi lekarka povedala, ze je vsetko v poriadku netrapila som sa a to kazdi tvrdil, ze budeme mat velke dietatko a nakoniec sa mi to ani nezda, ale do porodu mam este 5 tyzdnou cca, tak urcite este nieco priberie a aj to vse urcite nieco priberie. Baby tu dost riesia vahy deti,ked su este v brusku a vsetky sa vacsinou zhodnu na tom, ze ultrazvuk je nepresny. Tak sa prosim ta netrap. Pekny dnik zelam

fifitko25
7. sep 2012

@1dorotka1 ahoj, pred mesiacom som bola v nemocke a na izbe pri mne ležala mamina v 37tt a tiež kvôli tomu, že mala údajne malé bruško a malé bábo... vôbec sa mi nezdalo 🙂 bola tam 5 dní, dali jej 2x denne infúziu a chodila 3x denne na prietoky, všetko bolo absolútne v poriadku, malý kopkal a mal sa k svetu. Potom ju pustili domov, akurát ju tiež vyplašili.... myslím, že to bude v poriadku, užívaj si ešte posledné týždne s bruškom 😉

zzzz128
7. sep 2012

nerieš,môj mal hodinu pred pôrodom 3352g podľa utz a narodil sa 4080g 🙂

misela12
7. sep 2012

mne tiež povedali v 36tt, že bábo je tak na 34tt. dovtedy žiadny problém s veľkosťou nebol...potom sa na mňa lekárka pozrela a povedala, že ani ja nie som žiadna basketbalistka (mám 158 cm) a že valibuka nech nečakáme. v 39tt+0 sa mi narodila dcérka 2900g, 47cm a mala napísané, že bola riadne donosená. na žiadny kontrolný ultrazvuk ma už do pôrodu neposlali. takže žiadny stres 🙂

1dorotka1
autor
7. sep 2012

@misela12 Ja mam 166cm a vahu pred tehotenstvom som mala 50kg a teraz som pribrala 11kg, som štihlej postavy,ked som sa pýtala že od coho zavidí velkost bruska....lebo tam pobehovali mamicky s obrovskými bruskami a ja mam take male tak mi povedala že nemam porovnavat zavisi od postavy a vahy,a uloženia dietatka
vies mna len vystrasilo to slovo že prečo prestalo rast že aka je pricina

jajamalka
7. sep 2012

@1dorotka1 mňa strašili tak isto. tiež som mala prísť po týždni na kontrolný ultrazvuk a rovno si ma tam nechali. to bolo 2 týždne pred pôrodom. moja mama bola šťastná, že keby niečo, tak som rovno "pri zdroji" 😀 v deň termínu mi pôrod vyvolávali (dodnes netuším presne prečo) a malá mala miery 49cm a 3250g 😉 a to ja mám 179cm a mm 187cm.

martinka17
7. sep 2012

@1dorotka1 pridávam sa so skúsenosťami ako sú hore. Chrústik sa lekárom zdal stále minimálne o 2 týždne "menší" ako by mal byť podľa tabuliek. Po narodení (2 dni pred termínom) bolo všetko OK 😉 😉 Neboj, všetko je iste v poriadku 😵

provoke
7. sep 2012

@1dorotka1 ahoj, ja som bola tiež hospitalizovaná kvôli tomu, že mi dcérka v brušku nerástla. V 34 tt mi hovorili, že babatko bude vážiť okolo 2300g, dávali mi magnézium a čakali sme či porastie alebo nie. V 37 tt sa sama vypýtala na sveta a vážila 1960 g. V inkubátore nebola, problémy zdravotné nemá a "výškovo a váhovo" už skoro dobehla aj iné deti. Aj keby sa babatko narodilo s nižšou pôrodnou váhou nie je to taká katastrofa, ako sa na prvý pohlad zdá. mysli pozitívne. pekný den

gubcikova
7. sep 2012

@1dorotka1 nečítala som diskusiu.tak ti odpoviem,ak bábo nepriberie budú ti bud robiť zátažový test či bábo zvládne normálny pôrod,alebo ti spravia hned cisársky.ja som sa tomu vyhla.môj syn v 37tt (bol na 34tt)vážil 2500.ležala som kvôli hypotrofii v nemocnici mesiac.malinký pribral za týždeň 30dkg a to im stačilo na to aby ho nevyberali.malinký sa narodil v 38tt sám a mal 2450g.kedže nemal 2500g brali ho ako nedonosenca.doteraz má diagnózu hypotrofický plod a to sa bude sním vliecť.kvôli hypotrofii máme aj menšiu hlavičku.váhu dobehol.

gubcikova
7. sep 2012

@evitaka odkedy ti tvrdia že je také malé?ja ked som bola prvý krát v 29 malý zodpovedal na 25tt potom som šla o týždeň a zodpovedal veľkosti a o týždeň zase zodpovedal miesto 31tt na 29 a v 33 zodpovedal na 30tt.a ked som sledovala tie utz stačí sa tam pohnúť o mm a je to úplne inak

misela12
7. sep 2012

@1dorotka1 mňa to tiež vystrašilo, keď mi v nemocnici na ultrazvuku povedali, že bábo je menšie a nezodpovedá veku. príčinu nikto nehľadal a ani môj lekár to nekomentoval (aj prvý syn bol menší). malá potom za 3 týždne v brušku pribrala skoro 500g. takže aj tá váha nemusela byť dobre odhadnutá. prietoky ale boli v poriadku.

1dorotka1
autor
7. sep 2012

@gubcikova praveže ked som chodila mojmu gynekologovi tak mi o tom nic nepovedal tak som to brala tak že je vsetko v poriadku ako som ale zacala chodit už do poradne do nemocnice tak dnes mi lekarka povedala že je malicky než by mal byt na 36tt tak zodpoveda 33tt a ma teda 2100g- vies to ta proste vystrasi ked niekto povie že treba zistit pricinu že preco prestal rast
a teda mam ist o týžden na kontrolu a ked pribere tak je to ok ak nie ostavam tam

gubcikova
8. sep 2012

@1dorotka1 uvidíš že to bude ok.tam fakt stačí 1mm a váha je iná.ja som sledovala utz a som sa zľakla ked mi tam v 33tt ukázalo že malý zodpovedá 28tt.znovu premeral a zodpovedal 30tt.ale mne to už potom potvrdil každý utz

aduskatt
8. sep 2012

aj mne tvrdili, ze je mensi a mam slabe prietoky, tak mi davali nejake lieky a vitaminy, no a nakoniec sa maly narodil v 36tt a mal 3230 g

amelie13
8. sep 2012

ahoj, ja som bola v 38. tyzdni a mi povedali, ze maly je maly, podla usg mal 2500 g a na druhy den sa narodil s vahou 3400 g!!!

katren
8. sep 2012

@1dorotka1 😀 😀 😀 😀 😀 ja som na tom tak isto.....a uz treti krat 😀 😀 😀 proste si otehu na konci cyklu, takze sa treba drzat velkosti mimi a nie menzesu 😉 teda aspon v TO to tak robia....mne posunuli aj termin porodu.....mala som mat 25.10 a presunuli na 1.11 😉
mne sa obidvaja narodili ako mrnusi....Dominika 2990g a 48cm, Michal 2550g a 46cm a Michal sa narodil este aj 6 dni po tom neskorsom datume.....nerob si z toho hlavu....pokial nebude rast, vyvolaju ti porod, pokial bude ok, tak ta budu sledovat 😉

julka188
8. sep 2012

pridavam svoj/nas pribeh: v 36 tt ma prijali do nemocnice pre rovnaku diagnozu, odhad vahy sme mali podla usg 2200 g, v priebehu tyzdna sa u mna objavila preeklampsia /cele tehotenstvo som pritom mala skor nizky tlak/ a tak v polke 38 tt sa maly narodil sekciou, s vahou 2660g, 47 cm. Ultrazvuk pred sekciou tvrdil nulove pribratie za tyzden a uz kaliacu sa vodu. Maly mal 2x obtoceny pupocnik a hoci prietoky sme mali vzdy ok, neboli ok, preto to nepriberanie :( CO sa tyka pobytu v nemocnici - "liecba" spocivala v 2x glukozovo-magneziova infuzia, injekcia proti zrazeninam v krvi a 2x denne ctg zaznam - takze skor by som povedala, ze slo o monitorovanie ako liecenie.

evitaka
9. sep 2012

@gubcikova Už mi to tvrdia dlho, potvrdene aj na troch ultrazvukoch, aj ked u jedneho to boli ten 3-4 týžne ☹ a popravde, je to tretie dieťatko a sama cítim markatný rozdiel v pohyboch. 😢

mimka19
11. okt 2012

ja som v 35 tyzdni a mam brusko ako na 20 tyzden, mala ma 1900g ale ze treba pocitat - 200g , mne sa to zda malo, lezala som aj v nemocnici

misiacik44
18. okt 2012

ja som v 29+3 ale ze podla vahy som nejak 28+1,zevraj ma malicky trosku zle prietoky ale ze to neni katastrofalne...tak teraz po tychto komentaroch som sa ukludnila pretoze nase babenko ma zevraj len 1229g+-179g....tak hadam donosim moj vysnivany sen 🙂

bambulka026
30. okt 2012

Ja som 32tt, a drobcek ma vraj o 2tt mensie brusko ako by malo byt, aj prietoky u jedneho lekara ukazalo hranicne a u druheho lekara su vraj este v norme... a vyznaj sa teraz z toho... ☹
Vahu mala 1440g, tak neviem...

domiinicca
8. dec 2016

Ah

domiinicca
8. dec 2016

Ja som 36tt a utz ukazuje 33tt. Tiez ma posielaju hospitalizovat na infuziach. Uvidime ci to pomoze snad hej ale nestresujem sa. 😕 Verim ze vsetko bude ok.

lenikub
8. dec 2016

Ahoj, nasa mala uz ma rok a pol, ale v 35 tyzdni bola velkostou tak na 32 - 33tt. Tiez mi hovorili ze ma max 1900g. Lekarka ma poslala do nemocnice, pobudla som tam tyzden. Kazdy den mi tiekli infuzky. Mala nepriberala, ale ja z toho ze som lezala ano 😀 a z glukozovych infuziek tiez....v 37 tt zitili, ze nepribera a nerastie ...a okrem myomu mi zistili aj to, ze mala uz nema takmer plodovu vodu, kam a kedy sa stratila netusi nik... vahovy odhad s privretim vsetkych oci lekarov bol max. 2000g. Usudili, ze ked sa narodi, skor dobehne vahu a cm ako v brusku... O dva dni v 37 tt sme rodili (sekciou) a mala bola uplne v poriadku... mala dokonca az 2400g a bola zdrave donosene dieta 🙂 Nestresuj sa, este viac to skodi babatku. A chod do tej nemocnice, budes aspon pod dohladom a keby nieco vaznesie hrozilo, babatko vytiahnu ako mne a bude vsetko OK 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre