Som v 36 týždni a pri močení mi uniká plodová voda. Je to normálne?

miruskaaa23
25. okt 2012

a sem tam pocitim slabe krce ako pri menstruacii
😒

liz_lemon
25. okt 2012

urcite to nie je normalne, radsej chod do nemocnice, mne v 36. tyzdni tiez zacala odtekat voda, a do 2 hodin som mala dieta na svete

monika15
25. okt 2012

No ked ti unika plodova voda tak supy supy do nemocky a nie tu tukat ;);)

meiner2303
25. okt 2012

tiez si myslim,ze to nie je normalne byt tebou letim do nemocnine 🙂

monyccka
25. okt 2012

Zacal sa ti porod. Nepis ale bal tasku!

tinki
25. okt 2012

čo ju strašíte...normálka..kľudne..choď sa dať vyšetriť a nepanikár..v 36. týždni je bábätko už vyvinuté..posledné týždne už len naberá na sile a priberá..Takže neboj sa a s pokojom do nemocnice..držím palce.. 😉

syslica
25. okt 2012

Pohoda, zavri Koníka, nezabudni sa odhlásiť... odtekajúca plodová voda ešte neznamená, že ihneď porodíš a slabé kŕče tiež nie sú rozbehnutý pôrod. Počítaj ale s tým, že keď voda odtečie, kŕče zosilnejú a to by si už mala byť aspoň niekde nablízku nemocnice. Pôrodníci vravia, že do dvoch hodín od odtečenia plodovej vody, by sa mala tehotná hlásiť na príjme - preventívne, lebo potom je vyššie riziko infekcie. Tak sa nestresuj a už pomaly choďte. 😉 - veľa zdaru!

xenicka13
25. okt 2012

vysetrit, ci je to naozaj plodovka

sachmetttt
25. okt 2012

to nie je dobre..Treba ist do nemocnice i ja osm to zažila tam ta poriadne pozru..držím palce

zaneta08
25. okt 2012

ja som si ako prvorodička myslela, že mi odteká plodová voda, utekala som do nemocnice a tam mi povedali, že to plodová voda nebola 🙂 dodnes neviem, čo to bolo, ale vtedy si ma tam už nechali a vyvolali pôrod 🙂

mataharyy
25. okt 2012

@miruskaaa23 no úplně normální to není, ale zas až tak nenormální taky ne 😉 Takže jdi do nemocnice s tím že máš podezření že ti odtéká plodová voda a oni ti poví co a jak. Hlavně v klidu a bez stresu 🙂

cerez
25. okt 2012

Ak máš bolesti, vypni počítač a šup do nemocnice. Držíme palčeky!

jedinecna
25. okt 2012

otazka je ci je to urcite plodova voda,ak ti odteka,tak to nebude len pri moceni

palomka
25. okt 2012

sup sup do nemky aby si nedostala nejaku infekciu

koniarova
25. okt 2012

Mňa by len zaujímalo, ako si k tomuto záveru dospela: teda že je to plodová voda. 😕 😕 😕

lili235111
25. okt 2012

ako vies ze ti odteka plodova voda???

trinka
25. okt 2012

ja to nepochopím, zlatinko. Plodová voda, či neplodová voda. Ved je to jedno. Nepíšem na kona, ale idem na pohotovosť nech ma vyšetria. Ani jedna z nás nie je gynekologička, schopna vyštriť ťa cez internet 😉 Držím palceky nech ste okej 🙂

1234lubka
25. okt 2012

a co chces porodit doma? si necitala nikde ze ked unika plodova voda tak sa zacina porod?? sup sup do porodky! pokial viem tak v ziadnom pripade nieje normalne ked odteka plodova voda

zigzag
25. okt 2012

hehe, no ked je to iba pri cikani, tak neviem ci to bude plodova voda, lebo odtekanie vody nevies regulovat, tieklo by to stale, aj mimo vecka 😉

amisa
25. okt 2012

eee? no plodovka odteka aj mimo mocenia.. a kvazi menstruacne krce by mal urcite kuknut lekar. sleduj v akych intervaloch aby si vedela povedat lekarovy. A sup na pohotovost.. urcite necakaj.. aj keby to bol plany poplach pre istotu. Ale hadam tam uz si.. 😀

jedina30
25. okt 2012

Ako vies,ze je to plodova voda??to zistia len v nemocke..chod tam a uvidis+vysetria ta.. 😉

nicky07
25. okt 2012

no mne plodovka tiež odtekala a vobec som o tom nevedela. ja som myslela že to je len taky silnejši hlien lebo netieklo to bol to len pocit vlhka. a vdaka tomu že som to akosi odignorovala tak mi odtiekla pekne cela a ked som potom prišla na usg tak dr len zalomil rukami že ved vy už vobec nemate plodovu vodu. podotýkam žiadne kontrakcie sa nedostavili ja som vobec netušila že to už takto postupilo. a tak som dostala prostaglandiny a maličký bol na svete za 5 hodin od podania. 🙂

kveta
25. okt 2012

Okamzite do nemocnice, idealne s detskou JISkou...

kalea
25. okt 2012

Keby to bola plodová voda, tak by unikala nielen pri močení, ale kedykoľvek. Čiže pravdepodobne to plodová voda nebude. Ale ak máš akékoľvek pochybnosti, šup do nemocnice, a tam zistia, či to plodová voda je alebo nie je.

lucia20
25. okt 2012

Vsetky tu radite, ze rodi, sup do nemocncice. akoze to beriem, radsej nech ide 2x zbytocne ako raz nepojde a cosi sa stane. ja mam tri deti, ale asi som nie moc vzdelana, ako prosim vas rozoznate pri moceni, ze je tam aj plodova voda? a plodova voda predsa odteka aj mimo wc, skor by som povedala, ze hlavne ked sa z toho wc zdvihne.... ta plodova voda pri moceni mi vobec nesedi. nevie, ze ked jej odteka voda ma ist do spitalu, ale rozoznat v moci plodovu vodu vie? 😖 to nebola urazka, len konstatovanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre