Som v 36. týždni a som otvorená na jeden prst

nikoletka0494
18. nov 2014

Ahojte, dnes som bola v poradni a dr mi povedala, že som otvorená na jeden prst. Som v 36tt.. chcem sa spýtať či sa dá ešte zavrieť alebo už ostanem otvorená a či niekde do tehotenskej knižky dr píše, že už som otvorená. Dakujem 🙂

lubinkas
18. nov 2014

Zatvorit uz tazko🙂, ale myslim, ze v tvojom tyzdni tehotenstva je vsetko uplne OK🙂. Niektori lekari to pisu do tehu knizky, ale niektori nie.

gumidekmomo
18. nov 2014

ja myslim ze to je v poriadku a zavriet uz asi nie 😉

vafinka
18. nov 2014

@nikoletka0494 je to ok, ja som bola takto az do porodu

nikoletka0494
autor
18. nov 2014

Dr mi ešte povedala, že môžem byť rada, že sa otváram.. kedže som prvorodička.. neviem ako to myslela 😀 potom to ide už rýchlejšie?? 😀

kika2111
18. nov 2014

ja som dnes tiez bola a som otvorena na dva prsty ,takisto som bola otvorena v 1.tehu a este mesiac som vydrzala🙂
telo sa pomaly pripravuje na porod..urcite nie je dobre,ked je zena uplne zavreta povedzme v 40.tt.

leito115577
18. nov 2014

@nikoletka0494 Preboha ved ak by nieco hrozila tak na to lekar isto upozorni , zodpovednost je predsa aj na nom , a je to normalne ak to nebude enormne rychlo pokracovat, A zavriet ? ved to nieje kniha?

niki101988
18. nov 2014

@nikoletka0494 telo sa chystá na pôrod, sú ženy ktoré od 37tt chodia otvorené na 2 prsty a nič sa nedeje

wenka25
18. nov 2014

@nikoletka0494 ja som chodila otvorena na 1 prst mesiac pred pôrodom uplne v pohode,nestresuj...a porodila som len o 10 dni skor

katarina644
18. nov 2014

@nikoletka0494 ahoj, ved to mas v pohode, vsak za chvilu aj tak budes rodit. nestresuj sa... oddychuj, kym sa este ako tak da...🙂

junova
18. nov 2014

@nikoletka0494 Ja som bola otvorená na prst v 38 týždni a rodila som až v 40 týždni. Je to normálne, že sa otvaras a keď si už raz otvorena, už sa nezavries naspäť. To sa nedá. Želám rýchly a pekný pôrod.

nikoletka0494
autor
18. nov 2014

Dakujem žienky.. ja sa nestresujem, že som otvorená 🙂 teším sa.. len som niekde tu na koníku zbadala, že sa žena opäť zavrela.. a skôr ma zaujíma, že či sa to píše do tej knižky.. a dakujem za všetky POZITÍVNE odpovede :-*

junova
18. nov 2014

@nikoletka0494 Neviem, či sa to píše do tehotenskej knižky, mne ešte písali na počítači ako sa cítim subjektívne, potom objektívne keď ma vysetrili. A tam napísali, že som na prst otvorená s papier som mala v tehotenskej knižke. A keď si už otvorená, určite sa nedá zavrieť naspäť.

taniat87
19. nov 2014

ja som zacala mat bolesti v podbrusku,sla som ku lekarovi a ten mi povedal,ze sa malicko otvaram.. som v 36 tt teraz 🙂 hospitalizovali ma na gnekologii a dostavala som infuzie preventivne kvoli vahe malickej,lebo vraj je malicka a chuducka ma 40 cm a 2077g mala v 35tt. Uz som doma a zda sa mi ze lepsie,len ma dole na lavej strane pobolieva, lebo mi tam vraj tlaci hlavickou 🙂 Jeden lekar mi povedal,ze len aby som este aspon tyzden dva vydrzala a druhy lekar mi povedal,ze porodim niekedy 23.12. Oficialny termin podla usg mam 18.12. Clovek uz ani nevie, comu-komu verit

tjaden
19. nov 2014

ahoj v tomto týždni to už je vpohode zavrieť sa nezavrieš, ja som šla rodiť otvorená na 5 a doktorka mi vravela že môžem byť rada, že je to akoby som už mala polovicu za sebou a pôrod trval len hodinu a pol

nikoletka0494
autor
19. nov 2014

@tjaden áno tiež si myslím, že je to lepšie héh.. no už sa neviem dočkať 🙂

@taniat87 no ja zas mojej dr všetko, čo poviem či už ma niečo bolí alebo iné.. mi povie, že je to normálne 😀 ale zrejme je.. 😀

lenka54321happy
20. nov 2014

Baby prepacte ze Vam sem pisem a otravujem....potrebovala by som Vas nazor prosim Vas...
Dnes som 7t 5dni, pred 2 dnami bolo sono a vsetko ok (klop klop) ale dnes som sa zobudila a prsia ma uz skoro nebolia tak ma chytila panika! PROSIM VAS napiste, zazila ste to niektora?
Keby ma od zaciatku neboleli tak nepanikarim viete, ale kedze boleli predtym a teraz uz prestavaju....
Boze toto je na nervy...chcem byt kludna ale takto....ach ((
Dakujem

nikoletka0494
autor
22. nov 2014

@lenka54321happy prídu horšie bolesti.. myslím, že je to normálne..príznaky alebo ako by som to nazvala sa menia ešte sa nasmeješ počas tehotenstva a budeš prekvapená ako je možné, že v tebe rastie nový krásny život- človiečik.. užívaj si to, že si tehotná 🙂 aj všetko s tým spojené.. :-*

kiristinka1
22. nov 2014

Ja som bola otvorená na 2prsty od 32tyzdna..a vydržali sme do 38..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre