Strach z predčasného pôrodu

podolka
8. aug 2013

Ahojte, som v poslednom trimestri a cim dalej, tym viac ma chytaju zachvaty paniky, ze mi odtecie voda a porodim predcasne. Snazim si to vselijako vyhovarat, racionalizovat. Stale sa chodim kontrolovat, v noci nespim a strhavam sa. Uz som z toho uplne na nervy. Poradite mi, co s tym? Su tu zienky, co zazili nieco podobne, ako ste to riesili?

loxa
8. aug 2013

@podolka ja som zazivala presne to iste co ty a bola som kvoli tomu aj v nemocnici tyzden..uz mi aj psychiatra zavolali ze mi sibe..Proste nejake hormony zauradovali..Nastastie mam trpezliveho manzela co mi kazdy den hovoril ze babatko je ok, ze sa mu paci v brusku..ze naco by slo von..a ked aj dr hovoril ze sa neotvarama a vsetko je ok..postupne som tomu uverila a posledny mesiac tehotkovania som si neuveritelne uzila..Ako ja som musela robit cely cas, lebo som mala ani nie rocne dieta..prave preto som sa najviac bala.A nakonie som rodila 2tt po termine vyvolavackou a skoro som neporodila!!! A dr mi povedal ze "vidite ako ta vasa psychika zablokovala ten porod?? keby ste sa nestresovala uz ste mohla mat prirodzeny porod bez zasahov davno za sebou a byt s babatkom uz doma!" Klud,,ked sa doteraz absolutne nic nestalo a si ok..urcite uz tych 10tt das ako nic🙂

henikav
8. aug 2013

@podolka sice az tak dramaticky som to neprezivala, ale tiez som pocitala tyzdne a myslela na to ze co ak sa skor narodi a o kolko a kedy ma uz aku sancu prezit. Ukludnila som sa az ked mi uz lekar povedal, ze od tohto aj skor narodene deti prezivaju, vtedy som uz bola kludna a uz som si to len uzivala do konca v klude. Myslim ze kazda mamicka na to obcas pomysli. Skus mysliet na vybavicku, na babatko, bud co najviac v klude, nekontroluj sa stale a nemysli na nic zle, cim viac si v pohode ty, tym viac je aj babo. Mna najviac stresovali predcasne porody u nas v nasej skupine, chvalabohu, vsetky nase drobce su v poriadku. Teraz uz rozoberame uplne ine veci ako zubky, prve papinky.... Onedlho uz aj ty budes mysliet na taketo prijemne drobnosti 😉

podolka
autor
8. aug 2013

Ja viem, ze deti narodene v 30tt prezivaju povacsine aj bez nasledkov, ale nejak mi to nepomaha. Viem, ze musim byt v klude koli babu, moj muz ma upokojuje, je mi oporou. Ja neviem, co mi tak zasibalo, asi fakt hormony ☹

materina_duska
8. aug 2013

Každý máme z niečoho strach. A potom máme strach, že si to tým strachom privoláme. A tak dokola. Preto je dôležité, aby sme pri sebe mali ľudí, s ktorými zabudneme na všetky svoje obavy 🙂

henikav
8. aug 2013

@podolka nic si z toho nerob, to patri k tehotenstvu, neboj vsetko bude tak ako ma byt, cize ok. Si uplne normalna mamicka ked ta obcas premkne strach, snaz sa ty samu seba sustredit a mysliet na to pozitivne. Uz mas vsetko vyprate a vyzehlene pre novorodeniatko?? Postielka poskladana?? Take drobne radosti pred porodom a sposob ako zabit cas a nemysliet na hluposti. My sme si uz navliekali hniezdecka do postielok okolo 30tt, samozrejme, potom sme ho zas zvliekali a prali znova, aby babo nemalo zaprasene 😀 😀 😀 Ale aspon takto sme sa tesili a cas nam nejako ubehol, fotili sme vecicky, davali do albumov a potom sme o tom donekonecna diskutovali, co kto kupil, kde, preco.....

trish31
8. aug 2013

@podolka taketo veci neovplyvnis tak si vyber ci posledne mesiace prezijes v strese alebo v relativnej pohode 😉

kveta
8. aug 2013

@podolka Ahoj. Mala som vytuzene, ale rizikove tehotenstvo. Prve pravidelne kontrakcie som mala uz v 19. tyzdni. Ale podarilo sa mi drzat sa v klude tak, ze som cele dni lezala pri telke a pozerala komedialne serialy. A ako bonus mam drobca, ktory je vecne vysmiaty a v pohode. ;)

lulu319
8. aug 2013

ahojte zienky...tak ja mam podobny problem s tym ze to pride skor ako budem v 30tt...dnes som zacala chystat vecicky prat...zehlit...aby to bolo nachystane keby nahodou co dufam ze nie...a viem ze uz deticky uz preziju 27tt ale aj tak mam taky cudny pocit...prejde ten strach ???

eevicka83
9. aug 2013

ako tak tak citam tak som aj kusok rada ze s takymito pocitmi nie som sama... tiez sa bojim a dost aby vsetko dobre dopadlo a aby sa malicka narodila zdrava... a este mam tu smolu ze toto tehotenstvo sa mi do usi dostavaju neustale same zle veci ohladne babetiek a tehotenstva... vsade kde sa pohnem tak niekto "mily " ma nejaku prihodu... potom sa nenormalne stale bojim... strasne si zelam nech je uz aspon nejaky 38tt a porod blizko...a zdravu malicku bez komplikacii pri porode...

henikav
9. aug 2013

@lulu319 sklamem ta, ten strach neprejde nikdy, len ho vystrieda druhy a dalsi a dalsi, strach z toho aby vsetko dopadlo ako ma byt pri porode, strach z toho ze babo malo papa, strach z toho aby si niekde neublizilo, dokonca aj ked bude velke, budes sa o dieta stale bat, budes sa musiet s tym naucit zit. Hlavne sa snaz byt co najviac v pohode, na zle nemysli, len na dobre a uvidis ze to bude fajn

eevicka83
9. aug 2013

@henikav no ja uz dve dievcata mam a bojim sa o ne ale uz to nejak nie je taky strach ako ked boli v brusku.. tam som vsetko prezivala ovela horsie...viac som sa bala neviem ci to robia hormony alebo co to je...

podolka
autor
9. aug 2013

Som rada, ze nie som sama 😅 Odratavam dni, nech uz je aspon 34tt odkedy zacinaju fungovat pluca a hadam uz budem kludnejsia. 😖

eevicka83
9. aug 2013

@podolka ja odratavam do porodu az...iba vtedy budem spokojna a stastna ked budem malicku drzat zdravu na rukach 🙂

henikav
9. aug 2013

babulky, drzimVam palceky, nech Vam to rychlo ujde a hlavne nech je vsetko v najlepsom poriadku, aby ste uz mohli coskoro objimat taky vonavy batoztek ako mam aj ja. Hlavne myslite pozitivne a vyhybajte sa stresu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre