Trasenie bábätka v brušku v 31 týždni

erika3011
20. júl 2012

Ahojte, som v 31tt a už pár dní pociťujem zvláštne trasenie bábätka v brušku, nie sú to kopance ani štikutka, tie pohyby poznám..toto je iné, riadne sa mi chveje aj bruško ako keby malej bola zima.. čím to môže byť spôsobené? Mali ste to tiež niektorá??? Mala som časté tvrdnutie bruška, brala som magnézium, dočítala som sa žeby to mohlo byť spôsobené jeho vysadením..Poteším sa ak sem napíšete vaše skúsenosti. Dakujem 😉

miska58
20. júl 2012

@erika3011 aj ja to mam tiez sa mi tu akosi trasie alebo co take cudne je to 😉 ale co to je alebo preco neviem 😒

janka987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
papucz
20. júl 2012

aj moja mala to v brusku robieva, uz sa mi to zoparkrat stalo, tiez neviem cim to je

erika3011
autor
21. júl 2012

@miska58
@papucz
@janka987 kočky a beriete alebo brali ste to magnezko??? lebo som sa dočítala žeby to mohlo byť tým...mne ho predpísal doktor lebo mi tvrdlo bruško a ked prestalo tak mi to vysadil, odvtedy to vlastne pozorujem..neviem či to je s tým spojené.

miska58
21. júl 2012

ja si berem ked nezabudnem 🙂 ja si myslim ze tym to neni...

janka987
21. júl 2012

@erika3011 ja som nebrala, az pri konci tehu som mala, lebo som mala vysoky tlak, opuchy a bielkoviny v moci...hrozila preeklampsia...ale citala som, ze deticky mozu byt potom hypootnicke a mat oslabene svastvo...tak som ho uzivala len raz za cas, aj tak to bolo uz pri konci a maly musel ist cisarskym. Pravdaze som si stale merala tlak, aby bol drobec v poriadku. A ked mi vystupil nad 150/100 isla som do nemocnice a maly isiel von. Mal 4110g, takze niet sa co cudovat 🙂 Ja to skor spajam s tym sokom ☹

anjelicek26
21. júl 2012

@erika3011 - rovnako moze mat mimi v brusku epilepticke zachvaty ako najhorsiu alteranativu. Nepodcen to, spomen to u lekara, nech babo po narodeni neurolog poriadne prehliadne. Normalne taketo striasania urcite nie su. Drzim palce, nech sa nic take nepotvrdi.

erika3011
autor
21. júl 2012

@anjelicek26 tak na to nechcem ani pomyslieť...je vela žien ktoré ten pocit poznajú a nevedia čím to je..dr to určite spomeniem no ako ho poznám urobi "prehliadku" a zváži to z gynekologickeho hladiska a ak bude nález dobrý tak to inak riešiť nebude..morfo dopadlo dobre, tak ostane mi asi len počkať do pôrodu 😒

erika3011
autor
21. júl 2012

@janka987 tak ja mam v celku kludne tehu...taký úlak som nemala skôr len stresy ked sme sa s manželom raz za čas povadili..mohlo by sem napísať viac mamičiek s podobnou skúsenosťou a hlavne s odpovedou na to či po tychto traseniach v brušku majú zdrave detičky

anjelicek26
21. júl 2012

@erika3011 - tak na morfo by epilepsiu urcite nevideli, to "uvidi" len neurolog, ked spravi potrebne vysetrenia. Hlavu hore, vobec to tak byt nemusi, ale proste je to lepsie skontrolovat a ak by to nahodou bolo ono - vediet riesit, zareagovat, ved aj z epilepsiou zije dnes vela ludi kludny zivot ;) Nemysli na zle, mozno je to fakt len cudny pocit a nic viac.

janka987
21. júl 2012

este ma napadlo, ze tiez ked som bola v strese, tak som to citila.prip.ked som rychlo vyskocila zo sedu, alebo lahu...ale ked som pohladkala brusko, a po chvili sa maly upokojil, tiz je tomu aj teraz tak...ked ho tisim...to v tehu som citila ako take rytmicke kmitanie (noziciek alebo ruciciek) nebola to stikutka ani kopanceky....

erika3011
autor
21. júl 2012

@janka987 mne sa to stáva aj v klude ked len tak sedim pri tv a kukam s malou rozprávky tak zo stresu to u nás nebude...veru ani toto neni štikutka pri tej maličku tak nadhadzuje v brušku rytmicky a trvá to dlhšie...toto je krátkodobé ozaj len také strasenie no ale pri tom sa trasie aj bruško..zvedava som velmi čo mi na poradni povie na to dr. dúfam že mi nedá odporúčanie na psychiatriu 😅

janka987
21. júl 2012

@erika3011 nie neboj 🙂 , potom mi prosim daj vediet, co ti na poradni povedali. A drzim palce, uz sa vam to chyli ku koncu pomalicky 🙂

erika3011
autor
21. júl 2012

@janka987 dám vedieť určite, ale poradnu mam až 1.8 😒 😉

annie6
21. júl 2012

@erika3011 aj ja som si to u seba už pár krát všimla, že sa zrazu celé bruško zatriaslo, nestáva sa to často, len sem tam, netuším čím by to mohlo byť, ale ak sa niečo dozvieš, kľudne informuj 😀

janka987
21. júl 2012

@erika3011 no este nejaky ten tyzden 🙂 ....ja som sa to chcela spytat nasej pediatricky, ale nechcem maleho traumatizovat vysetreniami...ono je to same na ustupe, ale od narodenia je dost velky plačko.

jarkarobino
29. júl 2012

ahojte..aj mne sa to deje v brusku..tiez sem tam pozorujem, ze sa tam mala akoby strasie..trva to len chvilku, par krat sa zatrasie aj to sa nedeje kazdy den..tak by ma tiez zaujimalo, cim to je..ja mam poradnu az 7.8..tak len cakat, kym sa spytam svojho gynekologa alebo kym tu nejaka napisete, ze cim to moze byt...

jarkarobino
29. júl 2012

no myslim si, ze to bude asi stikutka..asi sa len nalogaju trosku viac plodovej vody a potom sa tym nasim malinkym cka, preto sa trasie aj mala, aj brusko 😉

natalinda88
2. aug 2012

@erika3011 aj ja som to párkrát spozorovala, ale len ked večer, ked som sa ukladala spať....
a mňa napadlo, či to nie je z ľaku, lebo aj bábätká sa v brušku zľaknú.... napr.hlasitých zvukov a pod.
Ja si nemyslím, že to môže byť niečo vážne...... 😕 pýtala si na to doktora?

cestovatelkaandrea
2. aug 2012

@erika3011 ahoj, tak co ti povedali na poradni na to trasenie babatka v brusku? u mna sa drobec zatrasie len ked sa zlakne. co som si vsimla, tak sa vzdy zlakne ked pustim vodovodny kohutik. ine hluky ho nevylakaju ale toto mu vadi 🙂 tak ho vzdy pohladkam aby sa ukludnil.

alenka600
2. aug 2012

@erika3011
O tom magneziu som pocula aj ja. Neviem co je na tom pravdy, viacere baby co mali magnezko - po porode sa im deticky triasli, teda hlavne brada sa im triasla. Nevedeli sme, ci je to len nejaka babska rada, ci informacia k veci, ale jednej babe dali v prepustacej sprave z nemocnice, ci ako sa to vola, ze to trasenie je abstinencny priznak po vysadeni magnezia

nae
2. aug 2012

@alenka600 to je zaujímavé... prvý syn to nemal. U druhého som musela brať magnézko a je to pravda, že ešte tak mesiac po narodení sa mu niekedy triasla bradička (čím bol starší, tým to bolo menej časté, teraz už vobec). A to som magnézko brala len do konca 34.tt.

alenka600
2. aug 2012

@nae presne tak, ja som magnezium obmedzila uz v 7mom mesiaci, lebo som mala pocit, ze si sama na neho navyknem, brala som ho kvoli krcom v nohach a nevedela som co budem robit, ked budem musiet koncom tehotenstva vysadit, lebo vtedy sa uz nema brat
a tiez to trasenie brady vymizlo

nae
2. aug 2012

@alenka600 každopádne ďakujem za info, to ma ani vo sne nenapadlo, že to s tým može súvisieť. Ja som ho brala kvoli tomu, že mi už v 29.tt "spadlo" brucho a kvoli bolesti svalových úponov som nemohla chodiť, len som šúpala nohami... (starší syn bol pár dní chorý a vtedy sa potrebuje stále nosiť, tak veľkému brušku nosenie 14 kg syna neprospelo a takto to dopadlo).

acacia
2. aug 2012

To moje to dělá v břiše, hořčík beru. Ptala jsem se více holek a děcka to dělají. Proč? Těžko říct.

erika3011
autor
4. aug 2012

@janka987
@alenka600
@cestovatelkaandrea
@natalinda88 Ahojte kočky, nedalo sa mi skôr napísať, lebo som bola 9 dní v nemocke, hrozí mi predčasný pôrod 😒 ...na to trasenie som sa tam pýtala a naši doktori o takom ešte nepočuli 😖 😠 tak som neni o nič múdrejšia

natalinda88
4. aug 2012

@erika3011 ahojky.... to ma mrzí a čo sa stalo ? otváraš sa alebo.... ?? hádam to dobojujete , neboj... 😉 😉
ja si nemyslím, že to je niečo zlé...to bábo sa možno hýbe nejak tak, že to spôsobuje také otrasy,,,určite to nič nebude... 😉

erika3011
autor
4. aug 2012

@natalinda88 mala som časté tvrdnutia bruška a dosť ma zdola rezalo tak som išla na gyndu, kde mi môj dr zistil skrátený krčok... v nemocke ma hospitalizovali, dali 7 dní infuzky aj injekcie na dozretie plucok...teraz je už lepšie, sme doma no znova ma začalo zdola rezávať tak sa dosť bojim

natalinda88
4. aug 2012

@erika3011 joj..moja to ma mrzí... 😒 😒 budem na vás myslieť, aby drobec pobudol v brušku čo najdlhšie...hlavne oddychuj, šetri sa a neboj sa hlavne...mysli pozitívne , bábo to všetko cíti.....všetko dobre dopadne 😉
držkajte sa 😉

erika3011
autor
4. aug 2012

@natalinda88 dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre