Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

nadka01
24. jan 2008

jaj som si neskor vsimla 🙂

sandrika
autor
24. jan 2008

nadka však nič

lucka0122
24. jan 2008

dakujem sandrika.kocik az neskor aj postielku....ale tie veci ktore sa daju musim kupovat.vanicku atd...

sandrika
autor
24. jan 2008

a kde plánuješ kúpiť kočík?

lucka0122
24. jan 2008

z BA cez net.tu stoji 9000sk a tam 4900sk a zdarma dovoz,je to velkoobchod..

jastericka
24. jan 2008

Čo sa týka pôrodnice...mňa veľmi ovplyvní prostredie a tá naša LM pôrodka je pekná, žena má súkromie a doktori sú podľa mňa tiež fajn, hlavne netreba ísť do nemocky s negatívnymi myšlienkami a sledovať chyby sestričiek a lekárov.
To sa teraz robím múdra 😀 , ale radila to jedna pôrodná asistentka z Brna a ja som to začala praktizovať na susedoch v paneláku, ktorí mi vadili, prestala som sa zameriavať na ich chyby a už mi akosi nevadia, celkom to funguje....hehe

jastericka
24. jan 2008

nadka: nad tou soľnou jaskyňou som rozmýšľala, že pôjdem. Vy asi chodíte do Hypernovi cvičiť, ak som dobre pochopila, že? Tiež to robí Radka B.?
Sandrika, Lucka: Mne sa páči kočík z kolekcie X-lander XA. Dnes som si ho bola objednať. Ale je pravda, že cez net je to lacnejšie, ale keď ja sa bojím takto objednávať, nemám skúsenosti s takýmto predajom 😅

sandrika
autor
25. jan 2008

jasterička ja som kupovalôa ceznet postieľku a na jedne j strane je ošúchaná takže pri drahýmveciach by som bola aj ja opatrná, ale pre mimi kupujem často cez net

nadka01
25. jan 2008

jastericka: v hypernove byva v stredu cvicenie s Radkou B. Ak budes mat zaujem do jaskyne chodievame vacsinou vo stvrtok o stvrtej.ak budes chciet posli mi t.c a ja sa Ti ozvem,ked tam pojdeme.Si priamo z Lm?Ja som z Podbrezin

sandrika
autor
25. jan 2008

Ahojky dnes máme celkom pekný deň 😉

jastericka
25. jan 2008

Sandrika: to som rada 🙂 , že máš pozitívnu náladu. 😀 Idem pofotiť tie vecičky a začnem pracovať na albumčeku
Nadka: som priamo z LM, z Nábrežia, možno sa aj poznáme z videnia 😉
T.č. Ti pošlem cez IP

sandrika
autor
25. jan 2008

jasterička 😀 sa teším ja akurát papám

weja
25. jan 2008

ahojte 🙂
ja sem sice nepatrim, ale zaujalo ma, ze ste tu tolke z LM 🙂 dufam, ze sa tiez coskoro opat zaradim k tehulkam, potom budem urcite zvedava na vase porodne zazitky a skusenosti s porodnicou... vela stastia 😉
jastericka - ja som tiez z Nabrezia...

sandrika
autor
25. jan 2008

weja ahoj určite sa ti to podarí zase a tentokrát sa ta už miminko nepustí

jastericka
25. jan 2008

weja: ak si z Nábrežia, tak sa určite poznáme, aspoň z videnia.. 🙂 Tak šup-šup do snažilkovania a potom hop k tehulkám 😀

weja
25. jan 2008

sandrika - bodaj by si mala pravdu... ale ja som optimistka, nic ine mi nezostava... 🙂
sem-tam hodim ockom do majoviek, takze vidim, ze ste vsetky aj s babatkami ok, co ma teda veeelmi tesi... uz sa vam to kraaaati... 🙂

sandrika
autor
25. jan 2008

veru weji kráti , škoda že už nie si medzi ami, ale treba veriť,lebo nádej umiera posledná,kukni môj album 😀

weja
25. jan 2008

jastericka - na Nabrezi byvam iba cca 1,5 roka - od svadby, ale je mozne, ze sme sa uz videli... 🙂
sandri - Lukasko je naaadherny, hlavne ta fotka, kde sa usmieva... aj ja som sa musela usmiat pri tej fotke... 🙂
jasne, ze nadej umiera posledna, snazilkujeme aktivne, tak sa nechame prekvapit a dalsie tehu uz isto iste dotiahneme do vitazneho konca! 😵 vy si davajte na seba pozor, drzim palceky... 😉

sandrika
autor
25. jan 2008

weji ďakujem 😵

jastericka
25. jan 2008

dievčence, už som dorobila album, konečne, fuuu 😝 Fotky budem samozrejme aktualizovať 😀

lucka0122
25. jan 2008

ahojte dnes mam konecne jeden den volno tak som tu.ako sa dnes mate?sandrika ako je dnes/

jastericka
25. jan 2008

chcem sa spýtať, už máte všetky lineu negru cez bruško?
Mne nie a nie sa objaviť, je to asi individuálne, kedy sa objaví. Ja ju hľadám každý deň a stále nič 🙂

sandrika
autor
25. jan 2008

jasterička ja mám...
lucka mala som sa výborne, no teraz som bola hodinu von a prišla som domov no a na gaťkách dva malé krvavé fľaky...trocha ma bolei kríže a aj podbruško ako pri krámoch ,ale toprešlo len na ľavej strane chrbta ma poboliava , ďalej nekrvácam takneviem čo mám robiť

jastericka
25. jan 2008

sandrika: daj si aj dve dávky magnezia (po 500mg) a určite sa poraď s lekárom. Júúúj, ale si ma vystrašila 😕
Neunavila si sa moc, nenamáhala si sa???
Dávaj si pozor ☹

nadka01
25. jan 2008

sandrika: radsej chod k doktorvi alebo na pohotovost.Neoplati sa riskovat,aby sa malickemu nedajboze nieco stalo.Istota je istota.Prezru Ta a mozes ist domov.Alebo Ta nechaju lezat v nemocnici na pozorovanie.Pocas tehotenstva nesmies ani trosku krvacat a takisto by Ta nemalo boliet podbrusko.Daj si to magnezko,ako ti radi jastericka,nohy hore a chod na pohotovost radsej.

sandrika
autor
26. jan 2008

Ahopjky baby nešla som, no dnes sa malý ešte nepohol tak mám strach, navyše som večer zjedla jablko o 23,30 h zaspala a o 1,30 h sa zobudila, že z neho musím zvracať tak som bola hore celú noc a prebrala sa chorá...celý minulý týždeň mi bolo prvý krát za tehu super, bez zvracania, malý sa začal hýbať aj cez deň nie len vnoci ako dovtedy...spala som a zase sa to všetko kazí

loss
26. jan 2008

neboj nsandri ani mne sa malinka nehybe kazy den rovnako raz je to viac a potom zase sa obavam co sa stalo tak trasiem bruskom a tak sa trochu pohne ale zase je ticho
aj ja mam jeden den suprovy dalsi zly no nejak to zvladneme ved uz sa blizime k cielovej rovinke
neboj Luky je isto OK len je dnes lenivejsi ako inokedy 😵

jastericka
26. jan 2008

aj mne sa bábo hýbe jeden deň tak a druhý deň tak. Jeden deň ani o nej neviem, tak je tichúčko, len sem-tam dáky ťuk slabučký a na druhý deň sa šalie a robí kotrmelce.
Sandrika, skús malého prebrať, dlaňami si tlač bruško (opatrne) naľavo, napravo, to nám radila na predpôrodnom kurze alebo ževraj pri bruško hlasno zatlieskať, ale to sa mi zdá drastické. Neboj, určite je všetko OK. Ak by sa Ti však nezdalo, choĎ radšej na pohotovosť.
Mne pomáha aj čokoláda, keď si ju dám, malá sa šalie 😉

sandrika
autor
26. jan 2008

Nemám dobré správy v pondelok idem donemocnice okrem toho, že mámoveľa viac plodovej vody akoby som mala mať sa otváram už som otvorená na špičku prsta skrátil sa mi krčok, v pondelok ma idú šiť a nasadiť dáku úpozorovaciu ličbu na 10 dní + infúzie na zvracanie

loss
26. jan 2008

sandri drz sa neboj bude dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre