Vydutý kopček na bruchu

kikaski
7. jan 2013

Dievčatá aj vám sa stáva, že sa vám na brušku na jednej strane vyduje kopček ? mne sa to pár krát za deň stane, viac na pravej ako na ľavej strane...neviem či to je tvrdnutie bruška, či polohovanie bábatka...nikdy to netrvá dlhšie ako pár sekúnd...na poradni bolo všetko okej...ďakujem 🙂

bonaqua111
7. jan 2013

to je nozicka alebo rucicka. Nevidim v ktorom si mesiaci, ale ja som to videla a citila cca od 7 mesiaca.

kikaski
autor
7. jan 2013

@bonaqua111 ja 7 mesiac začínam, ale mám pocit, že som si to všimla už skôr, len ten kopček bol menší...tak dúfam, že je to okej 🙂

ikke
7. jan 2013

@kikaski ale ved to hadam aj citis, ze sa ti dieta v bruchu toci a natahuje...? 😉 😅
je to uplne normalne a tvrdnutie brucha to nie je

kikaski
autor
7. jan 2013

@ikke áno cítim, že sa vrtí, ale toto je na pár sekúnd tvrdé a nevedela som čo to je 🙂 ale myslela som si, že asi sa tam zapiera 🙂

fraufrt
7. jan 2013

@kikaski tes sa, takychto "zazrakov" budes pocitovat coraz viac a castejsie, su to prijemne pohyby, najkrajsie su tie, ktore su aj vidiet...

kikaski
autor
8. jan 2013

veľmi sa teším, len ešte neviem, čo každý pohyb môjho brucha znamená 🙂 dúfam, že časom rozoznám všetko a nebudem sa znepokojovať 🙂

korenackova
8. jan 2013

ahojte baby neviete mi povedat ze ked som v 36 tyzdni ci ked pojdem rodit sa nic nestane ? maly mal aj inekcie na vyvin pluc rychlejsi a ked mam skrateny krcok na 1,5 cm

liwqa
8. jan 2013

@korenackova ahoj, ja som mala prveho synceka 36+2 a je uplne v poriadku, len bol nejakych 12 hodin v inkubatore

danulicek
8. jan 2013

@kikaski neboj sa, to by si poznala, ze drobcovi sa nieco nepaci a treba sa znepokojovat. uzivaj si kazdy pohyb, vlnenie, kopanie a vyduvanie bruska 🙂 ja mam tiez v brusku takeho spekulanta a pre mna je to najlepsie divadlo - vcera sa mi hodinu vlnilo brucho zo strany na stranu, potom vyduvalo raz tam, raz tam 😀

korenackova
8. jan 2013

liwqa.... bojim sa ze aby nebol nejaky moc mali alebo vahovo malo tak ako prvorodicka neveim co mam cakat

kriketa
28. jan 2013

Toto sa mi robí keď si ľahnem na chrbát už od začiatku 2.trimestra asi... A povedali mi, že to sa vydúva maternica a sprevádza to aj taká bolesť na tom mieste, ale len trochu a o chvíľu to zmizne, ale je to nepríjemné a tie neviem, či je to teda maternica alebo bábo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre