Zrelosť placenty 2 - 3 v 36 týždni

alien2603
8. nov 2012

Ahojte, mate alebo mali ste niektora nieco podobne? Mam sa obavat, alebo je to v tomto tyzdni normalne? Vsetky info su uzitocne 🙂

jaruska118
8. nov 2012

@alien2603 ja som bola vcera na usg a tiez mam napisane II- III cize asi je to v norme v danom tyzdni tehotenstva

alien2603
autor
8. nov 2012

Ahojky 🙂 Len ako tak pozeram, si o tyzden dopredu 🙂 no uvidime .. nech nam to teda dobre dopadne a babatinka nech su zdrave hlavne 🙂

alien2603
autor
8. nov 2012

@jaruska118 som ti odpovedala vyssie 🙂

anjelicek26
8. nov 2012

@alien2603 - zrelost tri by mala byt az v 38.tyzdni... zavisi, co ti k tomu lekar povedal...

alien2603
autor
8. nov 2012

@anjelicek26 Ahoj, no len mi povedala, ze mozno pojdem rodit uz v 38 tt... Ja som pozerala knizku a pred dvoma tyzdnami som mala zrelost este 1 a po dvoch tyzdnoch uz 2-3 ... Nejako nestresujem, len najblizsiu poradnu, teda prvu v nemocnici mam az o tyzden vo stvrtok...Tak len ci sa mam hlasit co najskor, ked mi tak rychlo dozrela behom dvoch tyzdnov 🙂

anjelicek26
8. nov 2012

@alien2603 - ja som rodila spontanne 37tt+2 a placenta bola nezrela, bol problem ju vobec dostat von.. tak moc zo zrelostou neporadim.. neviem, ci je to jediny ukazovatel...

alien2603
autor
8. nov 2012

@jaruska118
@anjelicek26
A teda zacala som 37 tt (36+1) cize je to v 37 tt a nie v 36 ako je uvedene v nazve diskusie...

alien2603
autor
8. nov 2012

@anjelicek26 neva...aj tak dakujem 🙂 Ja verim, ze vsetko dobre dopadne 🙂

jaruska118
9. nov 2012

@alien2603 nicoho sa neboj,placenta dozrieva v zavislosti od dozretia babatka, aspon teda tak by to malo byt a ked zacnu plucka vylucovat tie prostaglandíny ci co to je tak sa zacne porod...samo ze su aj take kde zacne skor porod akoje babo pripravene alebo pripravena placenta, ale po ukonceni 36tt je babo riadne donosene a dany stav placenty je uplne v poriadku... 😉

tynamartina
9. nov 2012

@anjelicek26 Ja som v 21tt a mam napísané placenta vzadu II. čo sa mi zdá hrozne veľa na 21tt. doktor mi k tomu nič nepovedal. Deň pred tým som bola na sone pri prepúšťaní z nemocnice kde som bola hospitalizovaná pre krvácanie a tam napísali iba placenta vzadu nižšie a pýtali sa kolko mám detí. Má to s tým nejaký súvis? Neviem čo si mám o tom myslieť 😒

anjelicek26
9. nov 2012

@tynamartina podla mna pocet deti s placentiu nic nem,placents skorej dozrieva u fajciarok a zien,co maju vela vapnika,alr to asi nebude tvoj pripad.Davaj si kazdopadne pozor.

quaxi
9. nov 2012

@tynamartina placenta dozrieva skor, ak beries magnezium - cim viac, tym rychlejsie. Zeny, co brali velke davky magnezia, maju vacsinou problem s prezretou placentou uz niekolko tyzdnov pred terminom porodu. O tomto sa na SK zatial vie len velmi malo, lebo je to pomerne nove zistenie, takze je mozne, ze ta na to lekari vobec neupozornili a ked si bola v nemocnici, tak ti asi aj nejake magnezko predpisali...

tynamartina
9. nov 2012

@quaxi fúú no teraz som bola v nemocnici a liahli ho do mňa teda dosť 😒 a mám brať naďalej tvrdne mi dosť brucho

quaxi
9. nov 2012

@tynamartina tvrdnutie brucha je normalna vec, ak nemas problem, ze by si sa aj otvarala. Mne tvrdlo od zaciatku druheho trimestra a nic, prenasala som skoro dva tyzdne. Magnezium sa podobne ako vapnik uklada v placente a uz sa nevyplavi, ak toho do teba naliali vela, je mozne, ze mas preto uz tak skoro 2. stupen. Ale neboj, este mas vela casu pred sebou, placenta este porastie a je len velmi mala sanca, ze s tym bude nejaky vazny problem. Krvacanie si mala asi vdaka nizko ulozenej placente, to je v tomto stadiu pomerne bezna zalezitost a vyriesi sa s rastom maternice. Len sa treba setrit, nerobit nic namahave. Ci mas to Mg brat, alebo nie, to je tazka otazka, nechcem ta tu nahovarat aby si porusovala to, co ti odporucil lekar, len preto ze ti to napisala nejaka cudzia zenska z fora. Ak vies po anglicky, skus si na tuto temu najst nejake odborne clanky na nete. Ja som si to kedysi studovala a na zaklade toho som dospela k nazoru, ze by som Mg v tehotku brala len vo vynimocnych situaciach.

adele15
9. nov 2012

Ja som bola v 38 tt na poradni a pisal mi 2-3 a ked som sla o 4 dni, pisal mi 8 a druhy den vecer som rodila, sekciou sice, ale povedal mi, ze to stihame len tak-tak (odisla mi hlinova zatka).

tynamartina
9. nov 2012

@quaxi No ja tiež poznám tvrdnutie brucha z predchádzajúcich tehotenstiev ale toto je dosť silné až bolestivé a už od 12tt.. Pozriem si tie články a budem sa snažiť nájsť nejakú zlatú strednú cestu. V nemocnici ma dopovali lebo s toho stresu som mala namiesto brucha jednu tvrdú hrču. Ďakujem za info 🙂

alien2603
autor
9. nov 2012

@jaruska118 Ahojky, dakujem pekne, si ma ukludnila 🙂 uvidime, co mi povie lekar buduci tyzden...

avokinagic
27. sep 2014

@quaxi uz je tato diskusia sice starsia ale by ma zaujimalo, co este ovplyvnuje zrenie placenty? lebo teda ja osobne som za cele tehotenstvo (okrem kys. listovej v 1.trimestri) nebrala ani jediny jeden vitamin, ani mineral, ziadne magnezko. A uz v 20tt som mala zrelosť I. a teraz v 30tt zrelost II. a to co som pozerala tak často mali baby co maju termin ako ja v 20tt zrelost 0 a teraz I. Ako nejak to neriesim, lebo si myslim, ze ak by bolo nieco zle, tak by mi to DR. povedal. Ale tak ma to zaujima, že čo este ma na zrelost vplyv. Teda ak mas taketo info 🙂

michaelahorniacekova
31. jan 2017

Ahojte maminy ja som bola dnes na druhom ultrazvuku a potvrdila mi zasa chlapceka a napisala mi zrelost placenty 2 a som v 20 tt.no aj pri prvom som mala dost skoro zrelu placentu,potom az prezretu a porodila som v 41 tt.citala som ze ked to ma zena pri predchadzajucich teh.tak aj pri ostatnych .takze myslim dufam ze to bude ako pri prvom drobcovi 😇🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre