Ako prať, aby prádlo voňalo?

lyduuska2
11. máj 2014

Ahojte 😵 😵 😵 Mám taký menší problém... Pred nedávnom /cca 2 mesiace/ sme menili pračku a odvtedy mi prádlo nevonia 😔 😠 😒 Prádlo mi vonia, len keď ho vyberiem z pračky a hneď po vyschnutí... ak ho nechám náhodou dlhšie na vešiaku má neidentifikovateľnú vôňu, ale nesmrdí. Ale nevonia.. A toto sa mi stáva aj keď prádlo ožehlím a poskladám do skrine. Zrazu je vôňa fuč ☹ ☹ ☹ ☹ používam Persil Gold a aviváž Lenor Summer... Prosím, poraďte, už som zúfalá ☹ ☹ ☹ ☹

25daniela
11. máj 2014

No, ak pouzivas presne to iste co predtym a je zmena po zmene pracky, tak je jasne na vine pracka, mozno miesa ten prasok s viac vodou, alebo viac pradlo vyplachne, alebo viac zriedi avivaz, s tym nic neurobis,
Asi pridavaj viac prasku alebo avivaze a uvidis 🙂

jerryjanka
11. máj 2014

naše silany su slabé ak maš možnosť chod si ho kupiť do rakuska maš to na skok, ja som začala použivať avivaž kuschelweich z DMky a konečne po rokoch pradlo vonia aj dlhšie ako kym je mokre

marfuska245
11. máj 2014

Mne vonia len ked pouzijem dreft sensitiv. .vonia stale aj ked to ma maly oblecene.avivaz ani nepouzivam

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@25daniela praveze sa mi zda, ze pouzivam az moc prasku 😠 😠 😠 teda strasne casto kupujem prasok a o avivaze ani nehovorim 😖 😖

kitty88
11. máj 2014

Ja periem malej v persil sensitive, avivaz silan sensitive, vonia aj v skrini a aj ked ich ma neskor oblecene. Na nase pouzivam bud kapsule ariel alebo persil, avivaz silan modru. Persil vonia krajsie po vyprani, ale dlhsie uz nie, ariel ma intenzivnejsiu vonu, vonia aj dlhsie po prani. Inak ked pouzivam gel, nedavam ani plnu odmerku a vyperie dobre aj vonia (ten persil sensitive napr.)

selema
11. máj 2014

@lyduuska2 tento problém som mala aj ja 😒 milujem, keď vonia prádlo, ale nevedela som ako to dosiahnuť ... teraz mi prádlo vonia nádherne, vždy keď dám napr. malej čisté oblečenie, syn ju hneď stíska, ako krásne vonia 😵 aj manžel mi už x krát povedal, ako krásne vonia prádlo a už sa ho aj kolegovia pýtali či to má takú toaletnú vodu 😀 vôňu prádla som dosiahla tak, že prádlo dám normálne prať (len s práškom bez aviváže) a keď mi doperie, dám ho znovu preplákať s avivážou 😵
Možno si niektoré poviete, že zbytočné plytvanie vodou, ale tej vody sa zase toľko neminie a to voňavé prádlo stojí zato 😵 😵 😵

25daniela
11. máj 2014

@lyduuska2 tak skus zmenit avivaz, ja pouzivam silan senzitiv, raz som sa pomylila a kupila silan senzitiv ale nie biely, ale ruzovy a zistila som to za ked mi zacalo pradlo smrdiet, tak som zistovala co sa stalo a potom som na to prisla, ze mam inu avivaz.

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@selema fuhaa, to skusim... a to das znovu do pracky, alebo? lebo ja ked periem v rukach, tak do dam do vane, preperiem, dam avivaz a necham cca 20 minut a vyzmykam a zavesim 🙂 to vonia celkom dobre, no neviem ci by sa mi to chcelo za kazdym sa s tym natahovat 🙂

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@25daniela ja som uz tolko avivaze vyskusala, ze snad ani tolko druhov nevyrabaju 😅 😅 ale ani po jednom mi pradlo nevonalo dlhsie ako den max dva 😒 😒 volakedy ked som pouzivala silan ( neviem ako sa volal, ale uz ho nevyrabaju) tak to vonalo dlhoooooo a na metre 🙂

selema
11. máj 2014

@lyduuska2 áno, ja všetko periem v práčke ... keď mi doperie, hneď dám aviváž a dám znovu prať/teda prepláchnuť, ale už len s avivážou.

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@selema a aky prasok a avivaz prosim pozivas?? 😉

selema
11. máj 2014

@lyduuska2 na biele Ariel, na farebné Persil a aviváž striedam (Silan, Lenor) aby sa mi nezunovala vôňa 😀

moll
11. máj 2014

Ja pouzivam to iste a mala som ten isty problem az kym ma kamoska neupozornila ze davam vela pradla do pracky ... viez ta nadobka na avivaz je rovnako velka ci das 4 kg pradla alebo len 3 kg .... takze menej pradla a urcite pocitis rozdiel 🙂

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@selema Ďakujem, skúsim 🙂

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@moll periem cca kazde dva dni, aby sa mi pradlo nenakopilo, takze myslim, ze pradlom to asi nebude 😉

clarissa
11. máj 2014

Suhlasim s tym,ze nieje dobre natrieskat pracku do plna.ja mam zaplneneho tak pol bubna ked periem...jednak je pradlo vonavejsie,jednak lepsie vyprate...ak mas moznost,urcite zbehni do rakuska a kup si avivaz tam....to je citit aj po pol roku,ked to pradlo vytiahnes zo skrine....alebo spominany kuschelweich z DM ma velmi peknu a intenzivnu vonu...z nasich avivazi sa mi osvedcil biely lenor 😉 😉

dadda
11. máj 2014

@lyduuska2 najlepsie avivaze, ktore ti prevonaju cely byt su z Dedry, nedam na nich dopustit aj kolegyne, kolegyne mojej mamy i sestry ich kupuju odkedy ich vyskusali 😉

katkasofka
11. máj 2014

Ja tiez pouzivam ten z Dm ten ružový nádherné vonia

lilila65
11. máj 2014

@lyduuska2 ahoj, nahodou si nekupila novy avivaz? mne sa uz stalo, ze som kupila ten isty avivaz, ktory pouzivam a pradlo nevonalo, potom som prisla nato, ze ten avivaz bol riedeny vodou, preto tak dlho nevonal.

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@lilila65 fuuha tak to neviem 😒 😒 😒

lilila65
11. máj 2014

@lyduuska2 ja odvtedy vzdy kupujem avivaz hustejsej konzistencie

lyduuska2
autor
11. máj 2014

@lilila65 mne pridu vsetky rovnako tekute 😅 😅

zazalienka
11. máj 2014

mne tiež prádlo "nevoňalo" ani v starej ani v novej pračke.. silan je hnusoba, malý sa škrabal a prádlo nevoňalo, žltý Lenor je fain, ale teraz som dávala ružový kuschelweich, a konečne mi môj syn " voní" aj po aviváži, prádlo je super voňavé..

cinkatko
11. máj 2014

No baby a ja si vzdy vzpomenu, jak prala PopelkA v te ledove rece 😀

cinkatko
11. máj 2014

A lenor je supet, jsou i limitivane edice, cerny a cerveny nadherne voni. Ja nevim, jestli u nas, tady v uk jsou i kdyz dost tezko k sehnani 😖 Ted peru v zlutem, avsak ten obyc modry je taky v pohode.

cinkatko
11. máj 2014

Pisu z mobilu, takze to taky tak vypada hihi 😀

ajka30
11. máj 2014

ja som najradsej ked pradlo voni len cistotou. Mame citlivu pokozku, avivaze su drazdive pre pokozku. Okrem toho nemam rada ked sa miesa vona parfemu s vonou avivaze. Pouzivam zasadne Ecover zero bez parfemu a sme maximalne spokojni.

mamicka30
11. máj 2014

podobny problem som mala aj ja.....dokonca sa mi zdalo, ze uteraky zacali citit tak nejak divno.....zacala som davat menej pradla (pri 3 detoch som ho niekedy pomaly nohou zatlacala, ved ked sa ide prat, tak na plne pecky)zmenila som prasok (klasicky prasok Tide Alpine fresh, opravar mi odporucil, ze na bezne znecistene pradlo staci 50 - 70 ml) a samozrejme avivaz....SOFTLAN je u mna uz 2 roky nr. 1......kedysi mi ho manzel nosil zo zahranicia, ale teraz ho v pohode dostat v drogeriach Tevos....je sice drahsi ako Lenor alebo Silan, ale netreba ho dat tolko vela, dokonca je hustejsi.....modry je u nas najpouzivanejsi.....ale vonaju vsetky druhy....prajem ti skore odstranenie problemu....my mamicky si dokazeme vytvorit problem aj tam kde nie je (tak to hovori moj milovany) 🙂 🙂 🙂

kamka6
12. máj 2014

@jerryjanka Poraď prosim,ktory z nich je najlepsi - t.j. NAJVOŇAVEJŠI 🙂