Akú kozmetiku používate pre novorodenca?

2. dec 2013  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
viktoriaboris
1
Registrovala sa 27. septembra 2013 na modrykonik.sk. Pridala 7 príspevkov a 67 inzerátov. Má 2 priateľov. Stará Ľubovňa.
 Kozmetika pre novorodenca
Detsky kupel
11. okt 2013 o 18:27  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
chlpacik (30 r.)
7
Registrovala sa 26. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 717 príspevkov. Má 12 priateľov. Okres Košice-okolie.
  • Dcérka má 6 mesiacov a 1 týždeň
  • Samko1 rok a 11 mesiacov
 Ahojky,
absolutne nic, len umyvat v cistej vode. Maximalne som natierala na zaciatku Excipialom, aby nemal takú suchú pokožku, a na zadoček sudocream. Potom , ak uz mal nejake mesiaciky, tak olejcek aviril na telo. Inak naozaj nič netreba. Pri používaní samponikov detickam vznikaju tie male chrasticky na hlavicke, treba to poriadne vyplachovat a vycesavat, aj preto je lepsie u malinkych nepouzivat nic ;)
11. okt 2013 o 18:34  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
severankasr
16
Registrovala sa 11. júla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 306 príspevkov a 75 inzerátov. Má 40 priateľov. Námestovo.
 žiadnu kozmetiku prvy mesiac,len na zadocek sudocrem, na novorodenecke akne iba repikovy kupel. inak nic
11. okt 2013 o 18:43  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
biobajo
Registrovala sa 30. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 19 príspevkov a 3 albumy. Trenčín.
  • Dcérka Izabelka
  • Syn Jakubko
  • Syn Sebastián
 no , cistu vodu...mne tiez odporucili a malinka mala kozne problemi.Na kozi mala zlateho stafilokoka ,vraj je to s nehygienickeho prostredia a tahalo sa to s nou od porodnice...cize tam sme to dostali a nemohli sa toho zbavit do dnes najviac to mala na uskach a tak nausnicky sme davali az v 3, mesiaci , cize bez mydlovu metodu ja osobne neodporucam ...pouzivam sebamed ...
11. okt 2013 o 18:51  •  3 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vajanika27
Registrovala sa 6. septembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 885 príspevkov a 1 inzerát. Má 6 priateľov.
 male dieta nepotrebuje ziadnu kozmetiku, na zaciatok iba cista voda emoticon my sme pouzivali od narodenia iba mydlo a to len na zadocek, doteraz maleho kupeme len v cistej vode, v lete castejsie ale teraz ked je chladno tak raz za tyzden mu umyvam hlavu. na zadocek som preventivne davala olejcek od saloss a ked uz mal zapareniny tak bepanthen, my nepouzivame ani vlhcene utierky, utieram maleho len cistou vodou emoticon nikdy som maleho ncim nekremovala ani neolejovala, lebo to nebolo treba...mame vyhodu ze nemame tvrdu vodu, maly mal vzdy krasnu pokozku emoticon
11. okt 2013 o 19:14  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaktusik007
49
Registrovala sa 12. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 4782 príspevkov a 1 článok. Má 64 priateľov.
 Oillatum emoilent
11. okt 2013 o 18:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lin123
Registrovala sa 7. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1045 príspevkov. Má 2 priateľov.
 ked je este len novorodenec, tak nic..tak to odporucaju aj v porodnici...len cistu vodu, az ked je starsie, tak potom pokukat po kozmetike.
11. okt 2013 o 18:45  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ikika
2
Registrovala sa 20. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 453 príspevkov a 2 inzeráty. Má 2 priateľov.
 @viktoriaboris super je Bioderma ABC Derm Moussant - to je taky gelik, neobsahuje mydlo, je vhodny aj pre novorodencov... kazdopadne sa nestotoznujem s tym, ze babatka umyvat len v cistej vode - ano, ale ritku od stolice treba umyt niecim, inak to tam zostava a robi neprijemnosti... radsej gelikom pod tecucou vodou, ako vlhcenymi vreckovkami... emoticon

Super su aj ostatne vyrobky Bioderma radu ABC Derm, ktore su urcene babatkam a detickam... napr. telovy krem, kremik na zlte supinky vo vlaskoch Babysquam, kremik na zapareniny, na pupaciky okolo pusiny...
Vyborna je na zadocek rybacia pasta z lekarne (http://www.najlekaren.eu/zapareniny/2357-pasta-s-rybim-olejom-100g.html alebo je este so zelenym obalom), dievcatkam treba denne susku naolejovat olivovym olejom (predchadza sa zrastu pyskov).

Pri detskej kozmetike dbaj na to, aby neobsahovala parabeny - su to najlacnejsie konzervacne latky, nic moc, a ani nejake extra vonave, najlepsie hypoalergenne.

Citala som tu aj o kupeli Oilatum, tak ten je super, volakedy som ho pouzivala ja, hodnotim ho pozitivne.
Kupelu Balneum Hermal by som sa radsej vyhla, ten obsahuje sojovy olej.

Este napisem, nakolko som tu citala nejake srandy ohladom seboroidnej dermatitidy (hovori sa aj seborea, mliecna chrasta ci zlte supinky) nevznika z umyvania vlaskov samponom, je to znak citlivej pokozky.

Viac ma teraz nenapada, snad som Ti trosku pomohla, vsetko dobre. emoticon
11. okt 2013 o 19:04  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristiii
Registrovala sa 11. októbra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 548 príspevkov a 52 inzerátov. Má 2 priateľov. Ilava.
 Väčšina pediatrov ti povie že čím menej tým lepšie, ja som dávala len Oilatum Emoilent, pár kvapiek do kúpela, potom je pokožka krásne hebká a netreba žiadne olejčeky ani mliečka. Ritku umývať len pod tečúcou čistou vodou, nie vlhčenými utierkami /samozrejme ak je možnosť, niekde vonku sú obrúsky super pomoc/. Na prípadné zapareniny Sudocrem a to je všetko. Šampón sme začali používať až neskôr, možno okolo roka. Ono hlavne časom sama zistíš čo vyhovuje konkrétne tvojmu dieťatku, každý má lepšiu skúsenosť s inými výrobkami podľa pokožky dieťaťa.
11. okt 2013 o 19:19  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubinkas
4
Registrovala sa 1. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 120 príspevkov a 41 inzerátov. Má 6 priateľov. Bratislava - Devínska Nová Ves.
 Ziadnu pri kupani. Max. po kakani pri umyti zadocku sebamed mydielko a rybiu masticku na natretie. Ked sa mi zdalo ze ma mala suchu pokozku, natrela som ju olivovym olejom z lekarne, ale to bolo mozno raz za dva, tri tyzdne a casom vobec. Doteraz nepouzivam ziadnu kozmetiku pre malu a mala 22 mesiacov.
11. okt 2013 o 19:24  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzi0110
79
Registrovala sa 23. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 390 príspevkov, 1 album a 76 inzerátov. Má 54 priateľov. Košice - Staré Mesto.
 Bambucké mydlo ručne robené, a občas trochu olejčekom vymasírujem z DM.
11. okt 2013 o 19:27  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brnka
8
Registrovala sa 23. novembra 2005 na modrykonik.sk. Pridala 568 príspevkov a 181 inzerátov. Má 12 priateľov. Nitra.
 dopredu nekupuj nic, co bude treba, predpise na recept pediatricka (nam excipial na suche miesta na pokozke) a oilatum do kupela. Jedine,co som kupila bol Sudocrem na zadok (ten som mala tusim aj v tom kufriku v porodnici) a mydlo Bupi na umyvanie pokakanej ritky.
11. okt 2013 o 19:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janinah
8
Registrovala sa 7. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 4938 príspevkov a 107 inzerátov. Má 11 priateľov. Prešov.
 kúpanie v čistej vode,ale každý deň...občas Aviril modrý olej na kožu a Aviril mastičku na zadoček,nič viac...potom cca od 7-8mes. aj detské mydlo....
12. okt 2013 o 07:36  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danag
Registrovala sa 27. januára 2010 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 80 príspevkov. Okres Trenčín.
 Manufaktura sada krtko - Detský výživný kúpeľ s mandľovým olejom, panthenolom a výťažkom z harmančeka, bol super, nakoľko malý bol po pôrode vysušený, tiež sme používali aj olej z tejto sady, ten sa musel spotrebovať do 3 mesiacov po otvorení. Je to super kozmetika, aj cenovo a je Česká, to ako keby bola naša. Na ritku Sudocream.
2. dec 2013 o 17:24  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lulistek
3
Registrovala sa 21. júna 2013 na modrykonik.sk. Pridala 420 príspevkov a 20 inzerátov. Má 4 priateľov. Senec.
 Novorodenca netreba moc mydlit, pouzit len trosku sprchacu. my sme pouzivali bupi penu, potom aj od johnsonu a teraz mixa, penaten...
11. okt 2013 o 18:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejka1978
1
Registrovala sa 11. novembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 208 príspevkov a 6 inzerátov. Má 1 priateľa. Bratislava - Rača.
  • Jakub1 rok a 9 mesiacov
  • Matus8 rokov
 detske mydlo,olivove mydlo,olivovy olej,na tvar som davala biodermu pre babatka,lebo mal suchu pokozku.inak este lieh na zahyby a vyrazky.nic viac nie je potrebne,pokial nema nejaky kozny problem.nazadok rybaciu masticku.
11. okt 2013 o 18:38  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
misinka26
9
Registrovala sa 27. júna 2012 na modrykonik.sk. Pridala 663 príspevkov a 57 inzerátov. Má 21 priateľov. Bratislava - Vrakuňa.
 My sme používali len AVIRIL a na riťku BEPANTHEN emoticon nič viac ...
11. okt 2013 o 18:44  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
luspik
2
Registrovala sa 13. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 11 príspevkov a 253 inzerátov. Má 1 priateľa. Nitra.
  • Dcérka LEA
 my sme zo začiatku tiež používali iba čistú vodu, neskôr na riťku mydlo Bupi a na mastenie Sudocream, a tak to aj ostalo. Max. jej dam na tvar krém
11. okt 2013 o 18:56  •  1 dieťa  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sense
3
Registrovala sa 15. februára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 2043 príspevkov. Má 4 priateľov.
 ziadnu, pokial ma dieta velmi suchu pokozku natriet....ja som davala do vody par kvapiek cisteho mandloveho oleja z lekarne a nemuseli sme ani natierat inak nic....a na zapareniny sudokrem ale nie preventivne len ked bola ritka cervena....
11. okt 2013 o 18:58  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majka99999
25
Registrovala sa 20. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1200 príspevkov a 25 inzerátov. Má 11 priateľov. Bratislava - Petržalka.
 Sebamed, od roka na vlasky sampon Nivea.
11. okt 2013 o 19:01  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janesa1984
42
Registrovala sa 5. septembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 7486 príspevkov. Má 24 priateľov. Šurany, okres Nové Zámky.
 Sebamed
11. okt 2013 o 19:02  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
m_ij_ka
5
Registrovala sa 14. júla 2013 na modrykonik.sk. Pridala 2269 príspevkov. Má 24 priateľov. Nitra.
  • Mia Alexandra 3360/50 o 8:39h2 roky a 7 mesiacov
  • Zoe Sarah Viktória 3980/52 o 16:15h10 rokov
 detské mydlo bupi, olej nela batole po kúpaní emoticon
11. okt 2013 o 19:03  •  2 deti  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janinna11
39
Registrovala sa 18. januára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1407 príspevkov, 1 album a 5 inzerátov. Má 54 priateľov. Púchov.
 Ja vascinou nic, iba ritku oplachujem kozmetikou a vlasky a skusila som teraz mixu, je jemnucka a krasne vonia. Ale.dobra je aj weleda, nivea, a na natieranie raz za cas obycajny oliv oil z lekarne emoticon
11. okt 2013 o 19:18  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bibadlo
2
Registrovala sa 12. marca 2012 na modrykonik.sk. Pridala 23 príspevkov a 30 inzerátov. Bratislava - Nové Mesto.
 Prvý mesiac len čistá vodička, potom sme zacali na vlasky a zadoček používať Klorane z lekarne a suchú kožičku natierame s telovym mliekom Nivea Baby.
11. okt 2013 o 19:28  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marylis
1
Registrovala sa 8. mája 2013 na modrykonik.sk. Pridala 479 príspevkov a 13 inzerátov. Bratislava - Karlova Ves.
 Cistu vodu a rybiu masticku na zadok emoticon Neskor, ked mal suchu pokozku sme pouzivali Lipolotio, ale ked sa mu to zlepsilo, tak sme prestali aj s tym emoticon
11. okt 2013 o 19:30  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danielatn
5
Registrovala sa 2. augusta 2013 na modrykonik.sk. Pridala 134 príspevkov a 160 inzerátov. Má 8 priateľov. Trenčín.
 Sebamed
11. okt 2013 o 19:35  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
melesmeles
2
Registrovala sa 12. januára 2013 na modrykonik.sk. Pridala 214 príspevkov. Bratislava - Staré Mesto.
 urcite Bioderma ABCderm, a taktiez Oilatum. samozrejme to netreba prehanat emoticon
11. okt 2013 o 21:46  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anjelik2509
17
Registrovala sa 2. februára 2007 na modrykonik.sk. Pridala 1145 príspevkov a 6 albumov. Má 22 priateľov. Trnava.
 Ja som malú kúpavala v čistej vode a len na zadoček penu Bupi, keď ho mala špinavý...A krémik tiež Bupi, prípadne som to striedala s krémom z Oriflame..No a na ritinku sudocrem.
11. okt 2013 o 21:49  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sharlotta
4
Registrovala sa 6. februára 2006 na modrykonik.sk. Pridala 4196 príspevkov a 9 inzerátov. Má 22 priateľov.
 Weleda
11. okt 2013 o 21:52  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jankaba1 (33 r.)
Registrovala sa 5. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 121 príspevkov a 36 inzerátov. Bratislava - Petržalka.
 Ahoj, ja som pri mojich 2 detoch od narodenia pouzivala sampon , spr.emulziu, niekedy aj mlieko-olej zn. Sebamed. Nakolko je to najodporucanejsia zn. Ja som ako dieta mala ekzem, tak som sa bala, aby aj deti nemali ekzem. Zatial sa neprejavil.A to ma syn 13r. a dcera 2roky.
12. okt 2013 o 07:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivanka.7
175
Registrovala sa 15. augusta 2007 na modrykonik.sk. Pridala 5787 príspevkov, 1 článok a 11 inzerátov. Má 73 priateľov. Bratislava - Ružinov.
 Prveho polroka nic (nie, ani na ten zadok nic netreba, ak je dieta dojcene, tak ta stolica bez prikrmov ide umyt normalne, pri UM neviem ako to je). Po zavedeni prikrmov sa stolica meni, takze nejake obycajne prirodne mydlo (vrelo odporucam sonnett alebo marseillske). Elianka ma 18 mesiacov a nic ine na nu doteraz nepouzivam - obcas bambucke maslo, ked ma niekde suchsiu pokozku alebo do zimy na licka. Ziadne vyrazky, ekzem, zapareniny, nic.
15. okt 2013 o 01:41  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tweetinka.co
372
Registrovala sa 9. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 715 príspevkov a 364 inzerátov. Má 102 priateľov. Trnava.
 my sme od narodenia používali a používame na kúpanie Ovsený kúpeľ, na riťulku krém Lavera (proti zapareninám)
15. okt 2013 o 02:21  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie

Populárne albumy