Akú používate kozmetiku pre novorodeniatka?

maca5
30. júl 2007

Kocky,
aku pouzivate kozmetiku pre novorodeniatka, pripadne ake mate skusenosti s tou ktorou znackou? Vopred dakujem za Vase reakcie.

vrtule83
30. júl 2007

Já mám řadu kosmetiky Hipp, je hypoalergení a příjemně voní a nepatří mezi ty nejdražší. Používala jsem ji už v porodnici a žádné reakce nebyly. Ale teď jsem ji stejně musela přestat používat jelikož se ukazuje že malá bude asi atopička po mě, tak koupeme jen v čisté vodě a mažu tím co mi napsal dr.

pipi1211
30. júl 2007

ja pouzivam len niveu a som velmi spokojna 🙂 ale kazdemu babatku vyhovuje nieco ina treba poskusat....
no velmi dobra kozmetika je bebe-klorane (kupis ju v lekarni) prve tyzdne som pouzivala len to 😀 😀

nikka.vo
30. júl 2007

Já mám jen šampon os Seba Med ,který používám jen, když mažu suchou hlavičku olejem a pak ji chci umýt, slunečnicový olej z lékárny a když chci namazat suchou kůži, tak tělové mléko Excipial, který jsme dostali, když měl Dominik exem, či co, ten je taky super.
Všude to teď slyšim a i doktorka mi říkala - co nejméně kosmetiky, žádné preventivní mezání. Narušuje se tak PH ...a nevim co ještě 😀
Je pravda, že prďolky toho moc nepotřebujou. Obyč voda stačí 😉

denisa2214
31. júl 2007

Ahoj, ja dcérku kúpem v čistej vode, šampón a krém na zadok používam Bubchen, keď bola úplne maličká a mala veľmi suchú kožu- tak som jej ju pretierala s Excipial lipolotio.

maja102
31. júl 2007

Velice špatnou zkušenost mám já i moje švagrová s kosmetikou Johnson, kterou nám proti naší vůli vnutili v porodnici.Naopak spokojená jsem byla se značkou Zwitsal, ale ta už se prý nedováží.Na svou poslední "panenku" jsem používala BUBCHEN, snášela ho dobře a až byla tršku větší, tak mi kámoška nosila něco levného z dm drogerie-bohužel mi teď vypadl název, ale zjistím to, a to bylo moc fajn, dokonce to našemu staršímu klukovi vyhojilo začínající ekzém, což alergoložka těžce nesla-asi mu ho chtěla pěstovat.Ale s těmi Johnsony pozor, u nás ve vsi snad není ani jedna mamina, jejímuž mimču by neublížily*-to všechno kvůli té zatracené porodnici. Já beru přímo do porodnice obyčejný olivový olej z lékárny a calciovou mast na zadeček, to stačí.A už mě nikdo nedonutí používat ty jejich krámy...

kacka79
31. júl 2007

Ahojky, tak my používáme Seba Med a jsme mooc spokojený, olejíček od Hippu je taky fajn 🙂 Teď jsme dostali balíček od Weledy - zatím jsme zkusili jen olej a asi je ze všech nejlepší... a taky nejdražší..

danae
31. júl 2007

Ja moc neznam kosmetiku dostupnou na ceskem trhu. Jen jsem chtela znimin velke NE kosmetice Johnson! Opravdu vyhodte i vzorky zdarma, co byste pripadne dostali. Neni to nic dobreho pro Vase miminka a u toho zluteho samponu (Head-to-toe wash se to jmenuje v originale) byly prokazany karcinogeny.
Kouknete sem, tohle je super stranka. Bohuzel je delana pro americky trh, tak spousta vyrobku tu neni v prodeji, a nebo tam nejsou vsechny vyrobky, co se prodavaji u nas, ale treba si tam najdete nejake informace o vyrobku, co tu jde koupit.

http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?mai...

susik77
31. júl 2007

Ahoj, ja som si kupila par veci z kozmetiky Weleda-nasla som na nete velmi dobre referencia a vlhcene obrusky z rady Klorane-bebe-tato kozmetika je z lekarne a je vhodna pre deticky s ekzem. pokozkou...

belda
31. júl 2007

ahoj, tak my jsme již od narození používali výhradně weledu.nikdy nebyl žádný problém, a to myslím za tu investici stojí.když malý povyrostl(cca 1rok), začala jsem zkoušet i jiné výrobky-bubchen, chicco-infinite dolcezze, a co se mi jevilo jako obzvlášť skvělý výrobek byla olejová emulze od penatenu.bohužel, ta se již nevyrábí. 😢
u druhého dítěte nepřemýšlím nad ničím jiným než opět nad weledou 😉

musko
31. júl 2007

Ahoj!
S Wellwdou skúsenosti nemám, ale kamoška naň nedá dopustiť. My sme mali Seba-med penu do kúpeľa a mlieko na natieranie z lekárne - Lipolotio U - je aj pre alergikov, doporučila mi to naša pediatrička aj kamoška kožiarka. Na zadoček sme mali Bepanthen a potom Bubchen.

belda
31. júl 2007

musko, i já ozkoušela seba med(krém na prdýlku, ale ten se mi nezdál, byl moc tekutej.koupelovu pěnu jsme měli taky, ś tou problém nebyl).na lipolotio znám taky samou chválu, my jsme tuším jednou měli hydrolitio a když se mi jednou malej osypal(měl nějakou nemoc, nevím tu anglickou zkratku), tak manžel donesl od tý samý firmy(spirig) lipoderm omega a ten je fakt úžasnej.doporučovala jsem ho i švagrový, když neteř měla taky nějaký kožní problém, a po tomhle to zmizelo 🙂 😀

gedren
31. júl 2007

Nejlepsi kosmetika pro novorozenatka je zadna kosmetika 🙂. Do koupele nebo po koupeli, pokud uz neco, jen cisty olejicek z lekarny (ja mela a nakonec skoro nepouzivala, jen kdyz se ji loupala kuzicka).

Krem na mraz jsem ale dosla k zaveru, ze bysme mit meli 🙂, tak jsem koupila Weledu, ale skoro jsme ji nevyuzili (tuhle zimu moc nemrzlo), tak nemuzu poreferovat. Ale rozhodne lepsi jednu drahou ucelnou vec nez haldu Johnsonu...🙂 Opravdu tady mene znamena vice.

susik77
31. júl 2007

belda: ten lipoderm omega som mala tiez-na atopicky ekzem a je to super vec 😉
gedren: s tou kozmetikou suhlasim: tiez zo zaciatku len ten slnec. olej podla potreby a tu Weledu do kupela chceme pouzivat len 1-tyzdenne, inak budeme kupat len v cistej vode...ty si tusim spominala, ze mate tebn kyblik, ze? Ako ste v tom Helenke umyvali hlavicku? A ako casto sa musi umyvat, vzdy, ked ju kupes, al. staci 1x do tyzdna?

belda
31. júl 2007

mě sice v porodnici říkali, že nemám používat žádnou kosmetiku(max.tak slunečnicový olej), ale vzhledem k tomu, že se malej začal"svlíkat z kůže"-ne moc, hlavně v záhybech, na nic jsem nečekala a začala promazávat právě weledou. a potom se to spravilo.no a asi tak ve 2-3 měsících se mu začaly dělat stroupky a šupinky ve vláskách, to mi doktorka napsala (tuším, že se tak jmenoval) krém linola a před koupáním vetřít a vyčesat jemným hřebínkem.bohužel to nepomáhalo a tak mi manža donesl krém od bebé klorane s karitovým máslem.a ejhle bylo po problému. 😎

susik77
31. júl 2007

belda: ja si myslim, ze oni radsej prevent. nedoporucuju pouzivat ziadnu koZmetiku, ale ked pouzijes sem-tam nej. dobru hypoalergennu kozmetiku a mimi nema z toho ziadne problemy, tak je to v pohode...
Asi to hovoria aj preto, ze je asi dost mamiciek, kt. si myslia, ze mimi musia stale mydlit a kremovat a tak...tym sa vlastne znizuje vlastny ochranny film a imunita pokozky miminka...

vavka33
31. júl 2007

Ja som tiez mala nakupenu kozmetiku na vsetko mozne,nakoniec som pouzivala len olivovy olej a penu do kupela pre babatko a na ritulu rybaciu masticku.Teraz mam Lea pol roka a okrem peny do kupela-od Johnsonu na kludny spanok a pudru na ritulu nepouzivam nic,ziadne telove mlieka,masticky,olejceky....ma pokozku ,ktora si to nevyzaduje,tak naco ju budem mazat.
Nekupujte si toho vela,radsej len par veci,lebo potom vam to bude stat v sktini ako nam 😉

belda
31. júl 2007

susik77, asi máš pravdu, ale myslím, že se taky musí brát v úvahu třeba kvalita vody.my máme extrémně trvdou a to bych si neriskla ho ničím nenamazat ☹
a co je zvlášzní v porodnici tam primářka novorozeneckýho propaguje žádnou drahou kosmetiku, žádný čistící ubrousky, max tak sluneč.olej, tak moje, resp.tedíkova doktorky od začátku radí:promazávat, promazávat....tak ono to taky záleží na doktorovi-jinej dokrtor, jinej názor 🙂

marinka
31. júl 2007

Já jsem si taky koupila Weledu - zatím jen měsíčkový olejíček a měsíčkovou koupel, to by snad mělo stačit..

belda
31. júl 2007

marinka, ono je to asi lepší-nemít toho moc.já k tomu teda měla ještě měsíčkový krém na prdýlku.vzhledem k tomu, že nikdy nevíš, po čem se prcek může osypat.je pravda, že neznám nikoho, kdo by na weledu alergický byl. a výhodou je, že weleda má i malý cca 10 ml baleníčka.tak je lepší si nakoupit ty a pak když tak dokoupit normální balení.
ale zas na druhou stranu, když by na to bylo prtě alergický, tak bych to používala já, protože mi hrozně krásně voní 😀 😀 😀

susik77
31. júl 2007

belda: to je jasne, ja si myslim, ze kazda Dr. sa na to pozera inak, najlepsie je to brat individualne-co si kazde miminko vyzaduje 😉 Ked pouzivas hypoalerg. dobru kozmetiku a len tolko, co je treba, tak si myslim, ze sa netreba bat 😉
Inak, nam hovorili, ze v porodnici, kde budem rodit tiez nechcu, aby sme pouz. obrusky na zadocek-ze chcu, aby sme umyvali len pod vodou-ale myslim, ze ked mam dobre obrusky-tiez nie je problem...

susik77
31. júl 2007

belda: to je pravda, ja som Weledu pouz. aj v tehu a som atopik 😉

marinka
31. júl 2007

belda, to je fakt, voní krásně!! 🙂 Na zadeček jsem koupila Bepanthen, tak uvidím, jak bude vyhovovat a když tak pak potom taky koupím od Weledy.. A co třeba v zimě na pusinu? Mimčo se narodí v říjnu - nebude potřeba něčím mazat obličejík?

belda
31. júl 2007

marinka, s tím bepanthenem bych to nepřeháněla, ten jsem dávala jenom když už se malej trochu osypal,nikdy ne preventivně...měla sem strach, aby si na to ta kůžička moc nezvykla.a taky se výborně hodil(vlastně nic jinýho sem nepoužívala)na popraskaný bradavky při kojení(a že když mu narostly zuby, mazala jsem v jednom kuse 3/4roku).
na pusinu v zimě se mi osvědčil krém od bubchenu-wind und wetter(nevím, zda-li je ten název správně, německy neumím), ten není ani moc drahej-cca 80kc myslím.a tedˇ se snad vyrábí i s ovocnou vůní 😀

marinka
31. júl 2007

beldo, díky moc, na ten krém se mrknu..

musko
31. júl 2007

marinka, na ten krem od Bubchenu pozor - ovocný je až od troch rokov! Mne príde dosť agresívny - som si ho kúpila pre seba a mám ho na ruky 😠 . Dobrá je Nivea Wind und wetter crem, alebo čistá medicínska vazelína, čo sa používa ako základ mastí vyrábaných v lekárni - tá je na pusu v mraze super aj pre Teba. 😉

katusha
31. júl 2007

malinku natieram starou dobrou klasikou - detskym olejom aviril 😀
inak sa mi paci nivea, pouzivame najma sampon. inak sme s kozmetikou nikdy problem nemali, zatial malej vyhovuje vsetko 🙂

zevina
31. júl 2007

katusha, pokud vám olejíček aviril vyhovuje, je to určitě fajn, nás ale před ním v porodnici varovali, protože obsahuje alergen-heřmánek ☹ stejně tak před kosmetikou Johnson (i když s ním byli jako většina porodnic zásobení) a doporučovali mazat klasickou modrou indulonou, tu mi později schválili i na kožním, dobře ji snáší i děti s citlivou pokožkou nebo atopici 😉 a jinak máme k naprosté spokojenosti vyzkoušenou niveu

maca5
autor
31. júl 2007

Kocky,
tak sa tu rozputala diskusia, velmi pekne dakujem 🙂 . Kde sa da kupit Weleda? Tiez v lekarni?

susik77
31. júl 2007

maca: tu ju maju v niektorych lekarnach, dalej v predajniach bio vyrobkov, aj v DM drogerii, da sa kupit aj cez net: http://www.weleda.sk/sortiment-objednavky.php

melory
31. júl 2007

nasa doktorka mi vzdy predpise na recept Excipial U Hydrolotio a to pouzivam, som nadmieru spokojna pri hugovi som po roku presla na niveu a pouzivam ju dodnes. takze stelka po roku si spoji kozmetiku s braskom.