Čo používate na odstraňovanie škvŕn na oblečení?

weronka9
9. apr 2013

ktorým čistiacim prostriedkom či práškom na pranie abo nejakym iným prostriedkom mi zidú dole škrvrny od jedenia či od kakania ale pri teplote 40 stupnov. dcéru som začala teraz prikrmovať a nejdú mi dole fliačky od mrkvičky a podobne ... a ešte by som chcela vedieť aj či od zažehlenej škvrny to zíde dole.dakujem pekne

daniela_4
9. apr 2013

ja som zatial bola spokojna s vanishom.

mata90
9. apr 2013

@weronka9 tak my používame vanish a vacsinou zaberie, a neviem či si počula o lunárnom kalendári, tak keď sú ryby, tak lepšie sa vyperú škvrny a špinavé prádlo a je to pravda, máme odskúšané 🙂

ivett1
9. apr 2013

@weronka9 poď sem do tejto skupinky ... je super
https://www.modrykonik.sk/skupina/2057/

exupery
9. apr 2013

@weronka9 ariel odskvrnovac,mna vyperie vsetko,ked nie na prvy krat,ale na druhy urcite,vzdy dam priamo na skvrnu,necham cez noc a rano dam oprat na 40ku.

ginger_fox
9. apr 2013

@weronka9 tekuté žlčové mydlo z DM(má taký fajn kefkový aplikátor navrchu) 😉

weronka9
autor
9. apr 2013

ok, dakkujem pekne za rady,,,idem hned aj do obchodu

cerez
9. apr 2013

Škvrna na prežehlených veciach mne nejdu už dole. Ale ako náhle sa mi zašpiní vec, okamžite nalejem na škvrnu Vanish a za polhoďku ručne preperiem.

klincek
9. apr 2013

žlcove myslo z DM. maju aj tekute, ale tuhe je podla mna silnejsie. mne zatial vypralo vsetko, az na olej z motorovej pily,a le ten u dietata snad nehrozi 😅

ichbinich
9. apr 2013

Zlcove mydlo, alebo vanish, alebo namacanie cez noc, a najma super na mrkvu: SLNKO 😉
Zavesit tak, aby na flak co najdlhsie svietilo slnko, vytiahne vsetko, co sa nevyperie (okrem flakov od bananu).

ichbinich
9. apr 2013

@klincek :
Na ten motorovy olej skus dat Jar alebo Pril, proste prostriedok na rucne umyvanie riadu. Tie rozpustaju tuky 😉
Ja som tak dostala nejaky cierny maglajz z bicykla z manzelovej bezovej goretexovej bundy. Najprv predprat ten flak, potom dat normalne prat. 🙂

klincek
9. apr 2013

@ichbinich dakujem, urcite skusim, takych flakov cez leto bude zase dost, uz sa na ne tesim🙂

lencika
22. apr 2013

ahoj ja pouzivam zlcove mydlo a odstranovac skvrn z dedry

anamor
29. aug 2013

dievcata,neviete nahodou vysledky testov odstranovacov skvrn z dtestu?