Kúpete denne 2,5 ročné detičky?

mibi41
22. okt 2013

Maminky kupete svojich 2,5 r. drobcov kazdy den?Dakujem

diusik
23. okt 2013

tiez citam vsade ze netreba kazdy den,lebo to vysusuje a co ja viem... ale aj ked nie kupat,ale mala sprska,trosku ritku omyt,to nemoze uskodit,a ked sa kupu tak im pridavam ten hermal plus,alebo olejcek...to je taky hygienicky ritual,nevedela by som to vynechat...

nanulik
23. okt 2013

ne kupem denne, ale aspon sprchujem, kvoli vecernym ritualom, okupat/osprchovat, kremik, mliecko a spat

natasjajane
23. okt 2013

Ja kúpavam tak 2 max. 3 x do týždňa. Podľa toho ako si to situácia vyžaduje (riťuľku sprchnem každý deň). Časté kúpanie máme zakázané, keďže malý trpí na atopický ekzém. Musím poklopať, aj vďaka tomu, že ho často nekúpem a tým nenarušujem prirodzenú ochranu kože, sa nám dlho žiadne suché miesta neobjavili. 🙂

mircalla
23. okt 2013

Kupala som, uz nie. Teraz v zime kazdy 2 den

beruska.zuzanka
23. okt 2013

sprchovala som, aj sprchujem

libertine
23. okt 2013

kazdy den.

alex31
23. okt 2013

v lete každý deň .... inak ak to nie je potrebné tak každý druhý deň 🙂

darinkazv
23. okt 2013

staršiu 7 ročnú sprchujem každý deň. kúpe sa raz do týždňa (v nedeľu). mladšia 1,5 ročná sa každý deň kúpe. ale keď je veľmi unavená, tak ju len osprchujem. ale u nás teda hygiena musí byť každý deň. aj deti aj my. si neviem predstaviť, že by som seba sprchovala len každý druhý deň. tak prečo to robiť deťom??? v lete už ani nehovorím. to aj 2x za deň, keď sa spotíme. aspoň osprchovať.

kaara1980
23. okt 2013

ja deti kúpem cca každý 2-3 deň,inak len rýchla sprcha.Ale mydlo na celé telo použijem len 1x do týždňa.Inak len na ruky a nohy.

suz2
23. okt 2013

ja od narodenia kúpem malého každý druhý deň. Niekedy to vyjde aj na tretí deň, ale to len výnimočne. To už musí byť ozaj ufúľaný, aby som ho umývala každý deň. podľa mňa sa tým ničí prirodzená ochranná bariéra pokožky.... samozrejme tváričku, riťulu, rúčky poumývam....ale celotelové kúpanie každý druhý deň. je to ale vec každej mamičky a dieťatka, čo komu ako vyhovuje. preto nechápem tie podrývačné odpovede....nič si z nich nerob. zariaď sa podľa toho, čo Tebe a tvojmu dieťatku vyhovuje.

evickapooh
23. okt 2013

Asi do do 1. roku som ich kupala denne...teraz sa sprchujeme kazdy den, cele telo...... v zime ked sa tak nepotime vtedy len od pasa dole ....ruky tvar a -minimalne-zospodu sa sprchujeme kazdy den!!1... @wewe22 deti maju citlivu pokoku a musia si z niecoho vybudovat imunitny system??? no take som este nepocula.. teraz je vela deti ktore maju problemy s imunitou ale pochybujem ze preto lebo ich osprchovala matka kazdy den....nerozumiem mamickam ktore kupu resp. sprchuju deticky 1-2 krat do tyzdna...???dieta cika viackrat aj kaka minimalne 1 krat denne a staci to utret normalnym suchym wc papierom???alebo pouzivate radsej vlhcene utierky ktore su nasiaknute vseliakymi chemikaliami ?namiesto toho aby ste ich oprchovali cistou vodou?lebo voda vysuje...?myslim ak dieta ma zdravu pokozku a nema nabeh na kozne ochorenia tak ta vecerna max 2-3 minutova sprcha nemoze uskodit...

radlinka
23. okt 2013

jasne maly sa tesi na vodu a kedy bude konecne plavat vo vani...tak je vecer uz pripraveny a stoji v kupelni 😀

majka777
23. okt 2013

ja som odmala chodila pravidelne k dermatologicke, ktore mi tvrdila, ze pokial nemusim, tak urcite nech malu nesprchujem kazdy den...dietaku sa tym nici prirodzeny obal pokozky...treba umyt nozicky a zospodu. Cele telu urcite nie kazdy den.

terezka1947
23. okt 2013

...ja sprchujem cistou vodou kazdy den...a rucicky+dupku aj mydlom...ja sama by som nemohla spat neumyta...takze mi to pride normalne....ale zase pokial ma dietat nejake problemy,postup moze byt iny

nadhera
23. okt 2013

ked boli mali - kazdy den som ich kupala v cistej vodicke-pre nich radost sa vyclapkat a teraz sa kazdy den sprchuju, neviem si predstavit, ze idu spat "spinavi" . beru to ako samozrejmost, zial, v dnesnej dobe je dost chlapov a zien, ktori sa nesprsknu aspon raz za den

ikandy
23. okt 2013

nie. Iba osprchujem zadok po kakani. Kupem raz za 2-3 dni.

jeane007
23. okt 2013

ja mam dvojrocnu dcerku a kupeme ju tak 2krat do tyzdna samozrejme kazdy den ju aspon utriem vlhkou handrickou....my sme mali problem zo suchou kozou ked sme sa kupali kazdy den doktorka mi to hned zatrhla mala sa cela supala a bola strasne sucha dokym sa jej znovu obnovila pekna kozicka tak sme sa natierali 3krat do dna kremom

jamimija
23. okt 2013

Ahojte, jasné, malá má 2roky 3mesiace - pod kúpaním myslím aj sprchovanie a máme to na preskáčku - jedeň sa kúpe celá aj vlásky umývame a na druhý deň je len sprška-poumývame všetko okrem vláskov. Neviem si predstaviť 1-2x do týždňa dieťa kúpať či sprchovať. Veď už je veľké, ciká, kaká, nožičky sa spotia a tak..Pri narodení nám akurát povedali v nemocnici, že nie je treba každý deň mydielkom a šamponom,že stačí každý druhý aj len čistou vodičkou. Tiež máme trošku suchšiu pokožku, ale máme aj tvrdú vodu, takže to bude aj tým. Ale radšej ju potom riadne ponatieram mliečkom než by som ju nemala vôbec umyť-len aby náhodou nemala trošku suchú pokožtičku. Ale 100 ľudí 100 chutí. 😀

liana111
23. okt 2013

Ja som maleho kupala od narodenia len 2-3x do tyzdna male deti by sa nemali denne kupat aby sa im nenarusila ochranna bariera pokozky

cherryl
23. okt 2013

cez leto aj 2x za den teraz ked sa ochladi tak len 3x do tyzdna ajto viacej sprcha ako kupel

lenka.s
23. okt 2013

kupem raz do tyzdna, sprchujem podla potreby, ked je teplo, kazdy den